Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

maloprije od dosade sjedoh gledati tv i piče neki reperi, i ja da prebacim kanal, kad odjednom počinje poznata mi melodija... "black winter day" spot 8O 8O par sekundi sam zinuo, dok se nisam domogao daljinskog da snimim 8O spot je dobro odrađen nema šta, baš sam se zadubio u njega maximalno... najviše mi se sviđa scena kada klinka upada na neki bal i kad je ona riba u crnom obmota rukama, a i oni tripovi sa nebom... samo sam zinuo :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle, tema nam je malo zamrla :ne:

I kakvi su jos komentari na album???

Ja sam konacno nabavila ceo albuma (hvala Elldamaru BESKONACNO). Ali trebace mi vise vremena da iskristalisem misljenje o njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa znam da je to možda i stvar ukusa, ali novi amorphis je blago rečeno loš... muzika im nema puno gitara u sebi, većinom se baziraju na klavijaturama, izgubili su death vokale, s čim su dobili monotoniju cleanovima... oni su solidni, ali ipak nisu toliko dobri (ciljam na pjevača i njegove mogućnosti) da mogu da vode čitavu muziku... a na kraju krajeva koncerti su im propast, starije pjesme loše sviraju, a i novije im ne idu nešto najbolje... mislim da su pali nisko, inspirativno i kreativno gledano :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na novom "Far From The Sun" vracaju se korenima (u stvari, srendjoj fazi 0- najboljoj), ponovo su tu folk melodije, samo sa AM Universum aranzmanima, donekle ublazenim. Meni se mnogo svidela "Day Of Your Beliefs" pesma, zbog finskog folklora koji obozavam.

 

AM mi je bio sranje, a ovaj mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

čuo sam novi album (konačno smile.gif ), ali me je stavio u neku vrstu dileme - kao prvo, očigledan je povratak (barem što se tiče gitarskih dionica) na "Elegy" recept sa malo folk melodija, gitare ponovo vode glavnu ulogu u pjesmama... Ali opet tu je nedostatak osjećaja kakvog su imali na ranijim albumima, i opet je to neki rock/metal, tj. više rock nego metal

 

"Day of Your Beliefs", sa "Planetary Misfortune" čini najsjajniju tačku albuma biggrin.gifa: "Far From The Sun" i "Evil Inside" su vrijedne za spomenuti, dok ostatak hmm nije nešto extra... :roll: par prosječnih ali i katastrofalnih pjesama

 

dilema... :|

 

ne znam zaista kako da protumačim ovaj album :? - da li je to pokušaj Amorphis-a da se vrate svojim korijenima, nakon bezveznih eksperimenata... ili je samo korišćenje provjerene formule, nedostatka inspiracije? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Idite u kurac!!! Am universum je super album!!! Mislim da su oduvijek tezili ovakvom zvuku!!! Poslusajte samo koliko razlicitih instrumenata! Po meni poslije "Forever Autumn" (Lake of Tears) jedan od najboljih gothic albuma!

 

 

ZAJEBI MALO a prva 2?no ovo je zbilja amorphis :? :? :?

am universum je totalno ludilo i ovo je fantazija bend.Citav nov. sam sluso TALES...,TUONELU,AM... i my kantele

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...