Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Imam njihov 'Karelian Isthmus' i svidja mi se bend...

..cuo sam da je 'Tales from a thousand Lakes' remek djelo :?

Moze li mi neko reci nesto vise o tome(i svoje misljenje o bendu,naravno biggrin.gif )

 

REZULTATI ANKETE:

 

 

 

Najbolji album / period:

 

Tales from the Thousand Lakes - 16

Elegy - 12

Eclipse - 9

Skyforger - 9

Tuonela - 8

Silent Waters - 6

The Karelian Isthmus - 5

Am Universum - 3

Circle - 3

Far From The Sun - 2

Under The Red Cloud - 2

The Beginning Of Times - 2

 

Pasi ili Joutsen?

 

Pasi - 18

Joutsen - 16

 

 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimajuci u obzir stari amorphis, mogao bih reci da su dijelom death metal, ali su ipak GOTHIC metal. a novi albumi nemaju nikakve veze sa death metalom... mislim da si malo pogrijesio forum, ali nema veze, kao sto gore rekoh...

 

moj favorit je defitivno "Tales From The Thousand Lakes" i pjesma "Black Winter Day" koja je mi je i najbolja pjesma ovog benda. Njihov "problem" je taj sto su previse se mjenjali sa albuma na albumu i na novom "Am Universum" su oslabili totale - izbacili su death vokal i ostao je samo onaj melodicni, mada album kao album je sasvim dobar, ali ipak ispod njihovih ranijih ostvarenja.

Ako volis "Tales..." pronadji bend PANDEMONIUM (nalazi se ovdje na death forumu, par tema ispod) i podsjecaju na Amorphis u toj fazi i zaista su odlicni...

 

toliko od mene biggrin.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tales From A Thousand Lakes" je odlican album, inspirisan finskim folklorom (btw sad se upravo nalazim u Finskoj, koja se naziva zemljom hiljadu jezera) vise u tekstovima nego u muzici. Vokal je death growl, a muzika je definitivno doom, a ne gothic. Neke pesme su tradicionalne finske prepevane na engleski jezik.

 

Jos bolji (i najbolji u karijeri po mom misljenju) je Elegy album. Vise je doom atmosfera i mnooogo vise folka koji se sad oseca i u muzici (uglavnom par tema, neke odsvirane na klavijaturama, neke na kanteleu - tradicionalnom finskom zicanom instrumentu). Bend na ovom albumu ima jos jednog pevaca koji peva clean i kombinuje se sa drugim koji peva death growl. Tekstovi su fenomenalni i predstavljaju uglavnom prepevane narodne pesme iz Kanteletar-a, koji je grupa pesama vise lirskog karaktera, (dok je Kalevala ep), i bavi se brigama, ljubavlju i teskim zivotom seljaka u proslosti.

Amorphis ima i prizvuk hard rocka 70-tih.

 

Posle Elegy sledi My Kantele EP koji ima nekih eksperimentisanja sa elektronskim zvukom.

 

Sledeci album je Tuonela (ime za zemlju mrtvih iz Kalevale) i nema vise growla (mozda i ima malo, posto sam ga preslusao ali mi je sve izbledelo), ali je dosadniji i manje originalan od prethodnih.

AM Universum je elektro rock album koji ne lici na raniji AMorphis, kvalitet tekstova je znacajno opao,kao i kvalitet svirke, nema vise catchy folk melodija, i jedini pevac je krestavi clean vokal karakteristican za finske grupe (na primer Sentenced od Down-a i ovog novog).

 

Eto toliko, nadam se da sam pomogao pri odabiru albuma. Moj favorit je definitivno Elegy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black Winter Day je himna ovog benda biggrin.gifa: biggrin.gifa:

p.s. kada sam prije 4 god prvi put cuo ovu pjesmu (dok sam zaista slabo bio u metalu) i skinuo je sa nekog sajta i vidio zove se "BLACK winter day", a i pisalo u njoj kao da je "black metal" ja sam utripovao da je amorphis black metal bend smile.gifsmile.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ljudi jeli ko slusao zadnji album AMORPHIS-A.Oni su totalno skrenuli sa pravca.Cista elektronika gitare se samo ubacuju onako radi simbolike.

slusali smo covjece, citaj malo one gore postove

 

p.s. Amorphis bi vrlo lako mogli da dodju uskoro da sviraju u beograd, jer imaju koncert u skopju, samo traze organizatora (666% provjerena informacija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka stvar sto bi mogli da sviraju u Beogradu kad ionako nemogu da sviraju stare stvari.Ustvari mogu ali ovaj vokal to nemoze da otpeva.

Kad sam ih zadnji put gledao svirali su dve pesme sa Elegy-a,jednu sa Tales-a i nijednu sa Isthmusa :x .Znaci samo tri dobre pesme u sat vremena svirke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...