Jump to content

Srbi u holivudskim filmovima


Recommended Posts

film001.jpg

Стижемо Русе!

Sniper 2, Diplomatic Siege, Harrison's Flowers, Extreme Ops, Love comes to the executioner, Behind Enemy Lines, Guerreros, Spring Break in Bosnia, Welcome to Sarajevo, The Hunting Party, The Peacemaker су само неки од гомиле филмова у којима су Срби главни зликовци.

 

Недавно је у новинама писало о најсвежијем филму „Олуја“ (немачки редитељ Ханс Кристијан Шмид) у којем зли српски националисти прете младој „Босанки“ која је пристала да сведочи у Хагу против неког српског ратног злочинца (тако је писало).

Наравно, Хрвати глуме зле српске националисте у том филму. Ти хрватски глумци би и платили ако треба само да глуме зле Србе. Слично је и са филмом „Sniper 2“ , ту зле Србе глуме Мађари, а језик који се користи као српски је заправо мађарски.

 

Руси су и даље најпопуларније злоће у америчким и енглеским филмовима, али ми смо им за петама.

Сви ти филмови се своде на уврнуте зликовце који желе да покоре свет, нанесу зло недужним људима или униште САД, ЕУ и све остале „мирољубиве“ демократске државе, а онда се појави главни јунак, најчешће набилдовани Американац или неки Енглез типа Џејмс Бонд, који премлати све те лудаке, спречи катастрофу и успут спаси своју женску коју су зликовци заробили.

Такође, постоје и неваљале женске које се као луде ложе на Американце и Енглезе, и које су увек напаљене и жељне секса са главним јунаком филма. Ту су најгоре прошли Чеси и Словаци, тј. Чехиње и Словакиње.

Кад год се макар спомене Чешка или Словачка у холивудским филмовима, то се мисли на згодне курве које су оптерећене сексом. Чешка и Словачка су представљене као државе курви које једва чекају да им дође нeки Амер или Енглез. Врло су популарне тинејџерске комедије у којима млади Амери иду у Европу да се забаве, а ту је и Тарантинов филм „Хостел“ који је баш холивудски приказао Словачку.

Наравно, у њиховим филмовима су Рускиње, Српкиње, Пољакиње и Украјинке такође курве, али су за Чешку и Словачку посебно нагласили да су то „секс-државе“.

Поред поремећених зликоваца и курви, ту је и обичан народ који је прљав, одрпан и глуп, градови сe распадaју, а возе се неки старински аутомобили, најчешће су то старе Ладе. Занимљиво је да су све словенске народе приказали слично, и мислим да то није случајно, очигледно је да постоји некаква мржња према свему што је словенско, а та мржња се испољава кроз те филмове.

 

Нисам гледао све филмове у којима смо главни зликовци, али када сам на интернету мало претраживао, налетео сам на све и свашта. Сећам се серије „Никита“ која се приказивала на Пинку, у две епизоде се појављивао Београд, али нису нас приказали толико ружно колико у оној другој серији „JAG“ (Judge Advocate General), а та серија је била изузетно популарна(!) међу млађим гледаоцима у Србији. Спроводимо терор над јадним мирољубивим Албанцима, Бошњацима, Хрватима... поседујемо нуклеарно наоружање, главни смо за дрогу у свету, криминалци, силеџије, тешки примитивци – тако смо представљени филмовима који су горе наведени.

Ни наши глумци нису ништа бољи, многи од њих су пристали да глуме зле Србе у страним филмовима.

Неки су прихватили ту улогу због лепе зараде, неки маштају да ће се тако пробити, постати полуларнији и добити још пуно понуда да глуме у иностранству, а некима је то била жеља – да глуме у страном филму у којем су Срби најгоре приказани. Најгоре је што постоје домаћи филмови типа „Ране“ (Срђан Драгојевић), у којем удувана (од марихуане) баба прича о усташама и злочинима, и на тај начин се исмева све оно што се догађало Србима у Другом светском рату.

 

Кад се снима филм у којем глуме хрватски и „наши“ глумци, подразумева се да Срби буду зликовци, као што је у филму „Ничија земља“. Нико од тих „наших“ се није потрудио да направи филм који би био посвећен страдању српског народа на Косову, злочинима Усташа или муслимана у Босни. Изгледа да они нису наши, они нису Срби.

 

 

 

zanimljiv tekst,mnogo smo zajebani a beda nikad gora :rockdevil: ,a kome nam je ustvari kriv,kad je vecina ljudi,posebno mladih ljudi u Srbiji sama sebe gleda na isti nacin,koji mi to film imamo da sami sebe nismo prikazali u najgorem mogucem svetlu,bilo da se radi o kriminalcima,prevarantima ili seljacima,ili kusturcinim filmovima.

Mozda munje jedino i kengur i neki stariji tipa crni bombarder i slicni....

 

quote.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema, samo si trebao drugačije da je nazoveš, npr: Loše predstavljanje Srba u Američkim filmovima ili nešto slično. Ali ipak ću dati svoj komentar na tekst odozgo. Naravno da to jeste propaganda zapadnih zemalja prema nama jer imaju oni svoj račun zašto nas tako prikazuju (to je za drugu temu). Ne mrze oni nas već, jednostavno imaju svoje interese i to je to.

Što se tiče naših žena i njihove napaljenosti prema svakom muškarcu koji je iz zapadnog sveta, to je 100% tačno. Ja sam imao prilike da se družim sa Italijanom (inače imućnim u odnosu na naše standarde), koji je pri tom nizak i nikakvog izgleda, a kome je trebalo da progovori 2 reči na Italijanskom u diskoteci kako bi mu i najlepša devojka dala iste večeri. Zatim, izlazio sam na mesta gde sam pokušavao da prilazim devojkama koje nisu htele ni da me pogledaju, a sa strancem, koji opet progovori 2, 3 reši na svom matičnom jeziku (ali samo iz zapadnog sveta) vidi se da bi odmah seksualno opštile sa njim. Siguran sam da je to slučaj i sa devojkama iz ostalih zemalja koje si nabrojao.

Nisu ni pogrešili da je narod prljav, odrpan, glup, da se gradovi raspadaju i da se voze starinski automobili. Nije Srbija centar Beograda, gde se šminkaju ulice, milijarderi voze skuplja kola nego u Nemačkoj i gde se svaki kompleksaš nakinđuri Armane, Versaće ili ko zna kojom markom garderobe iako nema leba da jede pošto nema posao.

Nisu oni mnogo pogrešili što se svega toga tiče, a naši glumci koji glume zlkovce u filmovima, to neka ide njima na dušu kao i mnogim većini ljudi koji su uništili ovu zemlju (tu spada i običan narod koji je doprineo imidžu ove zemlje).Ako mi ne verujete pogledajte temu Odeća na 19 strani da vidite šta se prodaje pod brendom OTADŽBINA - to sve govori.

Edited by Arwald

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da dodam da su svi filmovi u kojima smo zlikovci tesko sranje!

 

ni jedan od tih filmova nije presao bioskopsku zaradu od 200 000 dolara...

 

ne zna puno ljudi da smo mrgudi sa Balkana :mrgreen:

 

 

 

ipak mislim da 95% ljudi koji su pravili te filmove i 95% sado-mazohista koji su izdrzali kraj filma POJMA NEMAJU GDE JE BALKAN A KAMOLI GDE JE SRBIJA I KO SU SRBI!

 

iskulirajte i popijte pivo!

 

bice bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako nekako,glupi su,samo oni nek plase svoje gradjane Srbima,sta nam fali da budemo pored svega sto nam rade i ludi i opasni,,Ali ipak mnogo je smesno videti koliko nisko idu kao u onom filmu kad "srpski teroristi" nose albanske kape :confused: ,da nas neki tamo negde,ne pomesaju sa albancima pa da se plase njih a ustvari se plase nas.

Edited by through the loop

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebi ga,budemo opasni citav film i onda nas sjebe neki lik na kraju...sto ne naprave film gde smo zajebani citav film i ostanemo takvi do kraja...e,to bi bila banja!!!!!!ja sam gledao film sa vudi harlesonom...ne znam tacno kako se zove...uglavnom srbi u filmu kolju sve sto stignu...radna filma je u vukovaru 90neke...americki novinari dosli da izvestavaju,a srbi pred njima kolju decu...ubace gomilu dece u neki porusen lokal i bacaju bombe unutra i smeju se...pa vijaju zenu sa detetom,pa je bodu bajonetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji pachenik je pisao onaj kvout sa pochetka?

Pitam se koliko morash da budesh besposlen da bi izlistao sve one B filmove (videvshi listu kapiram da nisam nijedan video) i jadikovao nad filmskim klisheima i stereotipima i uduvanom babom u Ranama.

 

Biche da mu zhivot zhestoko gazi po jajima.

 

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh ljudi...pustite te filmove the pacifier sa vin dizelom je najvece zlo :lol:

Srbi usred pacifika napadaju neku jahticu na 45 stepeni u nekim jaknama ili sta li i naravno kapama na glavi sve bradati ko da su ih teleportovali iz nekog rata tamo.I to je snimio disney...hehe.Zivot je lep,mene faciniraju te stvari ne nerviraju me kao vecinu od vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji pachenik je pisao onaj kvout sa pochetka?

Pitam se koliko morash da budesh besposlen da bi izlistao sve one B filmove (videvshi listu kapiram da nisam nijedan video) i jadikovao nad filmskim klisheima i stereotipima i uduvanom babom u Ranama.

 

Biche da mu zhivot zhestoko gazi po jajima.

 

Jebiga nemoze svakoma da bude banja u zivotu :no:

 

koliko moras da budes besposlen da bi pisao bilo sta onda??I kakve veze ima tvoj post sa bilo cime?

 

 

 

"U debitantskom francuskom filmu „Ljudski zoo(vrt)” danske autorke Rije Rasmusen, s kojim je pompezno otvoren program Panorama, u priči o devojci Adriji sa Kosova (polu-Albanka, polu-Srpkinja) koja burno živi u Marseju uz stalno proganjanje duhova iz prošlosti, srpske brutalce igraju Nikola Đuričko, Vojin Ćetković i Branislav Lečić. Film koji počinje kao ozbiljna politička drama o ratnim zločinima i ilegalnoj imigraciji na zapad, veoma brzo se pretvara u triler sa velikim brojem scena eksplicitnog seksa. Ukratko, „Ljudski zoo” je neverovatna mešavina citata iz „Lorninog ćutanja”, „Nikite” i „Fam fatal”. Jednostavno, Rije Rasmunsen je na svoja nejaka debitantska pleća natovarila previše: ona je i scenaristkinja i rediteljka i montažerka i glavna glumica (tumači lik Adrije). Namera joj je bila poštena – da dočara horor onoga što zapadnjaci uobičajeno nazivaju balkanskom krizom, ali je rezultat slab – nije odmakla mnogo od uobičajenih stereotipa o „zločestim Srbima”..."

 

http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Mi-...h.lt.html"]http://www.politika.rs/rubrike/Kultu...drugih.lt.html

Edited by through the loop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i prvo, nacin na koji se izrazavate i izrazavaju je jebeno hilarious!!!! :) :) :) :) Drugo, kako god da okrenes, Srbi ispadose jebaci-razbojnici koji cuda cine po svetu (ali nas na kraju ipak kazne.. ili je to samo iluzija?)! :) :) :)

 

Nazalost, javno (zvanicno) nas vecina gleda (sa ostatkom istocne Evrope i Slovenima) kao da smo skrndelji i homoerektusi najgori, koji pored ostalih znacajnijih i bitnijih kriza i katastrofa u svetu su i dalje #1 zlocinci i smradovi koje treba gaziti kad god i gde god... Nezvanicno, iz mog iskustva, svako ko ipak ima malo mozga zna o cemu se radi i ne gleda na nas lose, cak naprotiv, a ja sam ucinio sta sam mogao da ispravim sliku, ali cinjenica je da shaban-overload ne moze biti pobedjen... :mhihi::)

 

Vecina tih filmova je B produkcija i nemaju neki znacaj, ali opetH, nije u redu tako predstavljati, pogotovu usled svog sranja, ali sta je tu je, sto kazu fudbaleri. Ne zaboravite da, sto se tice bolje i popularnije produkcije, jedna sezona 24 posvecena hvatanju nekog tzv. srpskog komandanta-teroriste od strane Jack Bauer-a koji je sam 'bio' na Kosovu u misiji da ga uvati i tako okonca lanac zlocina nad duznim stanovnistvom i neprijateljskim elementima, i ilegalnog izvoza Smokija na americko trziste... O Pissmakeru da ne pricam...

 

Inace, sa druge strane u novom filmu Liama Nisona 'Taken' udar je po albancima, iako je jedan nas glumio albanskog makroa na pocetku susreta sa Liamom.. I tu su predstavljeni kao narko-dileri i dileje sa kalasnjikovima...

 

Sve u svemu, najgosi su nasi sto seru po nama, ostalo su sitnice... Srbija do Tokija, ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga nemoze svakoma da bude banja u zivotu :no:

 

koliko moras da budes besposlen da bi pisao bilo sta onda??I kakve veze ima tvoj post sa bilo cime?

Mislim da ima veze sa svime.

Ajd' 'vako...

Koliko prijatelja Americhkog drzhavljanstva ima taj lik? Ako ih ima puno i oni su dovoljno retardirani da svoje mishljenje o drugima formiraju na osnovu nusprodukata popularne kulture, onda mu je bolje da menja drushtvo. Ako ih nema, shta ga bole djoka shta misle ljudi koje i ne poznaje?

 

Znachi napachen je u oba sluchaja.

 

Capisce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj bre,o cemu ti uopste pricas liku,kakve veze ima da li taj lik ima "priljatelje amrickog drzavljanstva",ovde se prica o prikazivanju Srba u filmovima kao sto su nekada Ruse prikazivali.Mislim da amerikanci koji nisu "retardirani",bi se svakako slozili sa onim sto pise u tekstu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj bre,o cemu ti uopste pricas liku,kakve veze ima da li taj lik ima "priljatelje amrickog drzavljanstva",ovde se prica o prikazivanju Srba u filmovima kao sto su nekada Ruse prikazivali.

I shta onda jebote? Svi mi koji smo odrasli gledajuchi Ramba i ostala sranja smo gledali isto a volimo Ruje i te filmove. kao i onih nekoliko desetina hiljada Amera koji zhive u Rusiji i zaradjuju za lebac tamo.

Jebem mu sunce, jel' tolko teshko shvatiti da su to filmovi ZA ZABAVU iliti JEBENE FIKTIVNE RAZBIBRIGE a ne NESHTO SHTO SHTO JE PODLOZHNO DUBOKOJ ANALIZI I ZHALOPOJKAMA O MEDJUNARODNOM UGLEDU NACIJE.

 

Ja sam zaista probao jednostavno. Chini mi se da che svi moji dalji napori biti uchinkoviti koliko i dresura zlatne ribice...

 

Mislim da amerikanci koji nisu "retardirani",bi se svakako slozili sa onim sto pise u tekstu..

Svakako bi se slozhili sa time da se na filmskom platnu profuravaju stereotipi i predrasude koje ne smeju u bilo kom drugom bitnijem segmentu njihovih zhivota da ispolje jer mogu biti optuzheni za diskriminaciju?

 

Voleo bih da me takve nerelevantnosti pogadjaju. Vishe me pogadja to shto to tebe pogadja. Jer onda znam da se bavim didaktikom a ne diskusijom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I shta onda jebote? Svi mi koji smo odrasli gledajuchi Ramba i ostala sranja smo gledali isto a volimo Ruje i te filmove. kao i onih nekoliko desetina hiljada Amera koji zhive u Rusiji i zaradjuju za lebac tamo.

Jebem mu sunce, jel' tolko teshko shvatiti da su to filmovi ZA ZABAVU iliti JEBENE FIKTIVNE RAZBIBRIGE a ne NESHTO SHTO SHTO JE PODLOZHNO DUBOKOJ ANALIZI I ZHALOPOJKAMA O MEDJUNARODNOM UGLEDU NACIJE.

 

Ja sam zaista probao jednostavno. Chini mi se da che svi moji dalji napori biti uchinkoviti koliko i dresura zlatne ribice...

 

 

Svakako bi se slozhili sa time da se na filmskom platnu profuravaju stereotipi i predrasude koje ne smeju u bilo kom drugom bitnijem segmentu njihovih zhivota da ispolje jer mogu biti optuzheni za diskriminaciju?

 

Voleo bih da me takve nerelevantnosti pogadjaju. Vishe me pogadja to shto to tebe pogadja. Jer onda znam da se bavim didaktikom a ne diskusijom.

 

OK. Trough the loop mi je jasan - on je patriota i znam šta hoće da kaže. Ja nisam patriota, gledam realno i otuda moj post na početku ove teme. Jedino mi nije jasno šta ti hoćeš da kažeš tvojim postovima. Pa veliki deo tih filmova se i pravi zbog propagande jer većina Amerikanaca jesu retardirani i gutaju sve što im se servira, a pogotovo holivudske filmove. Shvataju oni da je to sve razbibriga i zabava ali, takođe, većina Amerikanaca koja gleda te filmove prihvataju sve što vide kao istinu i zato je to podložno analizi. E sad, nije da nemaju razloga da nas loše prikazuju, nismo bi baš toliko dobri i nevini. Ali bitno je to strane sile imaju svoje interese da nas tako prikazuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Trough the loop mi je jasan - on je patriota i znam šta hoće da kaže. Ja nisam patriota, gledam realno i otuda moj post na početku ove teme.

Ko Vas deco, bre, uchi znachenju rechi patriotizam? patriotizam nije prdnjava o tome koliko volish svoju zemlju na sva zvona nego odricanje od lichnog interesa zarad dobrobiti kolektiva.

 

Koliko se patriota odreklo ruchka zarad izbeglih sa KiM? ili uplatilo neku ozbiljniju kintu u lobiranje?Ili neshto shto che stvarno promeniti neshto?

 

Jedino mi nije jasno šta ti hoćeš da kažeš tvojim postovima. Pa veliki deo tih filmova se i pravi zbog propagande jer većina Amerikanaca jesu retardirani i gutaju sve što im se servira, a pogotovo holivudske filmove. Shvataju oni da je to sve razbibriga i zabava ali, takođe, većina Amerikanaca koja gleda te filmove prihvataju sve što vide kao istinu i zato je to podložno analizi. E sad, nije da nemaju razloga da nas loše prikazuju, nismo bi baš toliko dobri i nevini. Ali bitno je to strane sile imaju svoje interese da nas tako prikazuju.

 

Promashaj. To nije uzrok to je posledica. To shto danas snimaju takve filmove je posledica CNNovih,ABCevih,FOXovih CBSovih BBCevih informativnih programa od pochetka '90ih na ovamo. Oni informishu mnjenje o sranjima koja pravimo i boje ih onako kako zhele da bi ostvarili interes vladajuchih struktura.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideja stvarno zvuci super,ali http://www.pecatmagazin.com/archives/811

ukratko,producent je stanoviti branko lustig,spilbergov stari saradnik (sin.lista,gladijator,mirotvorac,itd),covek koga je navodno odlikovao tudjman sredinom devedesetih.autor teksta misli da film nece biti preterano naklonjen srbima,i spominje neku hrvatsko-jevrejsku vezu...mozda je u pitanju nagadjanje,ali vredi znati.pecat ima solidne tekstove,samo treba progutati cinjenicu da je direktor m.vucelic

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...