Jump to content

Srbi u holivudskim filmovima


Recommended Posts

a sto ti mislis da tvoji politicki stavovi mene uopste interesuju,ja kad odem u ameriku brate ja sam za vecinu ljudi tamo srbin,a vecina njih se zabavlja tako sto gleda te akcione filmove,meni da se ne svidja neka tema koju si ti pokrenuo ja ne bih pisao na njoj,..da ne gledas mozda mnogo velikog brata?

Edited by through the loop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko Vas deco, bre, uchi znachenju rechi patriotizam? patriotizam nije prdnjava o tome koliko volish svoju zemlju na sva zvona nego odricanje od lichnog interesa zarad dobrobiti kolektiva.

 

Koliko se patriota odreklo ruchka zarad izbeglih sa KiM? ili uplatilo neku ozbiljniju kintu u lobiranje?Ili neshto shto che stvarno promeniti neshto?

 

 

 

Promashaj. To nije uzrok to je posledica. To shto danas snimaju takve filmove je posledica CNNovih,ABCevih,FOXovih CBSovih BBCevih informativnih programa od pochetka '90ih na ovamo. Oni informishu mnjenje o sranjima koja pravimo i boje ih onako kako zhele da bi ostvarili interes vladajuchih struktura.

 

Ja i dalje ne vidim tvoj stav o ovoj temi. Očigledno si ti ovde upao samo da prozivaš. Ali šta se to mene tiče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...producent je stanoviti branko lustig,spilbergov stari saradnik...

 

Stanoviti Branko Lustig je hrvatski Jevrej koji je sa 10-11 godina proveo dve godine u Ausvicu i Bergen-Belzen koncentracionim logorima. Vecina njegove familije zivu glavu izvukla nije. Tacno je da ga je Tudjman odlikovao. I'm prettu cool ako je on uvucen u citavu rabotu. Jevrej je uvek veci Jevrej nego sto ga cima nacija medju kojom zivi. Onda opet, obzirom da je Hrvat, verovatno ce sagledati pomno pricu iz oba ugla. Srbin nije, pa ce biti interesantno kako ce se taj zaplet odvijati, ali zasad nema razloga da sumnjamo u njegovu nepristrasnost. Producirao je i Sindlerovu listu, gde on i Spilberg i pored svog Jevrejskog stradanja napravise odu Nemcu koji je eto malo drugaciji od Nacija. Moguce da ce scenario biti slican, znaci neka uzvisena humana prica (istinita po mogucstvu) usled opsteg haosa i koljaze Jevreja, Roma i ponajvise Srba. Siguran sam 100% da i Lustig i Spilberg znaju pricu poodavno. Samo je nije bilo uputno pricati. Nije ni sada, tako da sam pomalo skeptican oko celog projekta u smislu Lustig/Spilberg konekcije. U takvom spektaklu Srbi bi od strane dva super-mocna i intelektualna Jevreja doziveli oprost za sve od '89 naovamo. Pipavo. Inace, Jevreji su bili sa Srbima opako do '68 godine, kada citava prica dobija zaokret. Zbog Tite, ne zbog srpskog naroda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto ti mislis da tvoji politicki stavovi mene uopste interesuju,ja kad odem u ameriku brate ja sam za vecinu ljudi tamo srbin,a vecina njih se zabavlja tako sto gleda te akcione filmove,meni da se ne svidja neka tema koju si ti pokrenuo ja ne bih pisao na njoj,..da ne gledas mozda mnogo velikog brata?

Politichki? Ovo vishe nije ni didaktika nego gubljenje vremena...

 

Ja i dalje ne vidim tvoj stav o ovoj temi. Očigledno si ti ovde upao samo da prozivaš. Ali šta se to mene tiče...

Sujeto dvopolna lazhesh da zhenskog si roda...

Moj stav ti je u prvom postu u ovoj temi jednostavan da ne mozh' biti jednostavniji.

Popularna kultura kamz end gouz. Veruj mi Ameri imaju mnogo vechih briga u zhivotu trenutno od toga ko su glavni negatici u njihhovim akcionim filmovima. A sa nashe strane smatram da je pricha o tome troshenje vazduha. Ruje kada im smeta predstavljanje u americhkim filmovima ili ih cenzurishu ili ne prikazuju ili ulazhu javne proteste (a i to uglavnom rade veterani II sv. rata).

 

 

Over & Out.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Politichki? Ovo vishe nije ni didaktika nego gubljenje vremena...

 

 

Sujeto dvopolna lazhesh da zhenskog si roda...

Moj stav ti je u prvom postu u ovoj temi jednostavan da ne mozh' biti jednostavniji.

Popularna kultura kamz end gouz. Veruj mi Ameri imaju mnogo vechih briga u zhivotu trenutno od toga ko su glavni negatici u njihhovim akcionim filmovima. A sa nashe strane smatram da je pricha o tome troshenje vazduha. Ruje kada im smeta predstavljanje u americhkim filmovima ili ih cenzurishu ili ne prikazuju ili ulazhu javne proteste (a i to uglavnom rade veterani II sv. rata).

 

 

Over & Out.

 

Naravno da sam sujetan, pa Srbija je ovo. Ako imaš neku činjenicu iznesi ja, a ne da ućutuješ sve redom. Ja jednostavno želim da shvatim šta ti hoćeš da kažeš nama "klincima", mlađim 2, 3 godine od tebe. Ako se baviš nekim poslom koji uključuje statističke podatke o tome da li Amerikanci gledaju na Srbe kao teroriste zbog akcionih filmova, podeli to sa nama i iznesi činjenice.

Naravno da prosečan Amerikanac ima veće brige od Srba u holivudskim filmovima, ali kad vidi to na filmu on to prihvati kao činjenicu i kada se sledeći put pomenu Srbi u bilo kom kontekstu na bilo kom mestu on će nas odmah vezivati za terorizam i nasilje. E sad, bespotrebno je pričati trošiti energiju na ovu priču ali da sve to nije istina ne bi ti ni poslao toliko postova. Ako te nervira ova tema (a očigledo je da nemožeš da se suzdržiš) nemoj ni da pišeš ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, snimljen je samo su ga malo izmenili, dali su mu bazuku i poslali ga na vr brda da bocka američke putničke avione... :D

ozbiljno, nemam pojma o čemu se radi...

 

amerima su neophodni "teror" i "teroristi" da bi očuvali svoj način života... boogeyman je njihov najjači saveznik...

http://www.youtube.com/watch?v=AlaJQVqw6qg

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
samo da dodam da su svi filmovi u kojima smo zlikovci tesko sranje!

 

ni jedan od tih filmova nije presao bioskopsku zaradu od 200 000 dolara...

 

ne zna puno ljudi da smo mrgudi sa Balkana :mrgreen:

 

 

 

ipak mislim da 95% ljudi koji su pravili te filmove i 95% sado-mazohista koji su izdrzali kraj filma POJMA NEMAJU GDE JE BALKAN A KAMOLI GDE JE SRBIJA I KO SU SRBI!

 

iskulirajte i popijte pivo!

 

bice bolje!

 

 

netacno odredjen deo tih filmova su ono blokbasteri kao mirotvorac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...