Jump to content

Domaće metal TV/radio emisije 90-ih i sada


Spaskerock

Recommended Posts

I nedavno sam video na nekoj,ja mislim,nasoj televiziji emisiju Metalurgija :S Sad,kad to ide,neam pojma...

На "Станкому" је, само не знам у којим терминима. И ја сам налетео пар пута.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi se cini da su im posle ostale trake sa samo dve emisije, u jednoj su pustali Balkan Horror Operu a u drugoj Metallicu, Panteru, Sepulturu, Megadeth... Nesto mi je ostalo u glavi da su bas u to vreme vrteli do apsurda te dve emisije.

 

Uuuu,da...tu Balkan Horror Operu su pustali bezbroj puta...smorila je sve zivo.

Nego,tamo negde u periodu 1995-1997 je bila Metalmania na HRT2.Sjajna emisija bila,vodio je Pista iz Hard Time-a.Isla je sredom u 22.00h.A sredom je takodjer isao VJ Svom Snagom na 3K,oko 19.30h cini mi se.E to je tada meni bio omiljeni dan u nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se secam pustanja metal spotova na tv art-u,ali tu je bilo svacega od mtv pop-roka do cradle of filth-a..ali 2000. prvi put videti from the cradle to enslave spot(a bome tada nisam bio upucen u metal muziku) bilo je za mene neshto wooooooow,pa posle toga ide i helloween be thy name onaj anime spot,da samo mogu ponovo videti sebi facu dok sam gledao te spotove :) bilo je tu i pantere,metalike,dimmu borgira,anthraxa,sepulture i josh par metal grupa.secam se bas posto mi video rekorder nije dobro radio i snimao je samo audio da sam snimao te spotove na vhs kasetu pa kasnije premotavao po milion puta i slusao samo tih 8-9 pesama sto sam snimio :) :) koja su to vremena bila dobrih 4-5 godina nikako nisam mogao nabaviti bilo kakav cd,kasetu,mp3 ma bilo shta od tih grupa koje su me zanimale jer koliko se secam ko je shta imao od kaseta to su bili mejdeni i metalika,a to me nikada nije nesto preterano interesovalo.2005 ili 2006 nesecam se tacno otvorila se prodavnica ovde u somboru i covek je imao nekih zanimljivih piratskih izdanja i tu su pale prve diskografije cof-a,pantere,sepulture,dimmu borgira i cega sve ne,ali i dalje tada internet nije bio toliko razvijen i nije bilo bas tako lako naci neke nove grupe koje ti leze kao sto danas mozes,a i 2005. sam krenuo u prvi srednje i naisao na lika koji je imao dosta muzike i secam se kako smo pisali na papir spiskove ko ima koji album i kada se vidimo u skoli razmenjivali smo diskove(a tek ono vukaranje po 50-60 diskova u torbi pa kad ides kuci ledja ti odpadaju od knjiga i diskova :) ),pa sve ono jedva cekas da dodjes kuci da ubacish cd i pogledas spot ili preslushash album.moram priznati takva vremena mi nedostaju,narocito ta emisija na tv art-u kada blenem po 2-3 sata ispred televizora cekajuci cof i panteru,a oni vrte gven stefani i bijons i na kraju ni nepuste spot koji sam cekao :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je i emisija spin (tako nesto) na metropilisu, isla je svaki radni dan (doduse govorim o 2001/02 tako nesto). 5 razlicitih voditelja, svaki pusta muziku po svom ukusu, medju njima i Ana Mihajlovski i Galeb sto je sad na mtv-u, bila i neka Bojana, nju sam najvise i gledao (nju, ne njen spin :) mada je ok muzika bila kod nje). Jedan od voditelja je bio i neki Vlada, u svakoj emisiji se zalio kako oce skejt park u Beogradu :) u svakom slucaju vrteo je neke modernije i poznatije metal bendove, pustio jedanput Rhapsody, najavio ih kao spot za sve one darkere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovih emisija koje su navedene pratio sam redovno "Metalmaniju" na radiju Studio B i naravno "Hit nedelje" i par slicnih rock/metal emisija na radiju 202. U to vrijeme sam zivio u Bosni, pa mi signal na tim radio stanicama nije bio najbolji, bilo je krcanja vise-manje, ali sam te emisije redovno pratio. Na "Metalmaniji" je Jadranka pustala citave numere, a tek ponekad bi ubacila dzingl, tako da sam redovno snimao te numere na audio kasete. Odlicno se sjecam posljednje emisije "Metalmanije". Na pocetku je Jadranka rekla kako je za kraj spremila jedno iznenadjenje, a to je ustvari bila informacija da smo upravo slusali posljednje izdanje ove emisije. Na jedan list papira sam zapisao i taj datum, sada se ne mogu tacno sjetiti, ali bila je to polovina maja 2002.

Njenu TV emisiju, "VJ Sat", nikada nisam gledao, jer nisam hvatao signal televizije Studio B, niti sam imao neke stare brojeve Hard Metala i magazina Cao, pa mi je jedna od zivotnih zelja bila i da vidim kako Jadranka izgleda, hehe :lol::lol: To mi se na kraju i ostvarilo kad sam vidio njenu sliku u jednom broju Rock Expressa :mrgreen:

 

Ja se secam da su Metalmanija i VJ heavy sat bili na tv-u emisije , a mislim da je Jadranka vodila i na radiju...

 

Moze li se neko setiti domace ded metal grupe koja je nastupila u garazi krajem 90-ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam krajem osamdesetih na trećem kanalu je bila emisija "Ćao heavy metal" ili tako nešto (valjda po magazinu Ćao). U to vreme još nisam slušao metal, tako da se ne sećam šta se tu tačno puštalo. A voditelj bio neki homogenat. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetkom 80-te je bila radio emisija Po vasem izboru na Radio zagreb 2 svakog cetvrtka samo Hard i heavy . Voditelj je bio Ante batinovic.

Pustao je i cele albume za tih 45 min koliko je trajala emisija .

 

Kao sto rece drug Nemethor radio Novi sad je imao slicnu emisiju samo kracu (oko pola sata ) i to ne sve Metal a voditelj je bio Kovac Karolj , Kasnije

Zenebona prosirio se i na TV NS sto je tada bilo (nesto najbolje za nas) Video spotovi W.A.S.P , Twisted sister i sl.

 

 

Moram reci da je Dzet i radio 202 je bio prvi koji je pustao Metallica , Slayer, Megadeth samo sto je tada hit bio prepodne u 10 .

 

A sve to kasnije pocetkom 90-e hard metal na radiju prvo a kasnije i TV Kole i ekipa i svaki spot sto su pustali je snimljen sa Mtv-a iz headbangers ball :)

 

treci kanal BG je pustao spotove uglavnom posle ponoci.

 

Da i prvi spot koji sam video u zivotu je Run to the hills od Maiden u emisiji nedeljom popodne TV BG

 

I to sam gledao na crno beli Tv :) Kasnije je bilo i Motorhead i Uriah heep Uffff videti Maiden i Motorhead na TV :)

 

Pa izgleda kao sto neko vec rekao da je pre bilo vise emisija posveceno Metalu nego sada . Mada radio i tv danas ne znaci nesto bas tako zanimljiva zabava kao nekada..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

90-ih (mislim da je 93 i 94) na TV NS+ je svako veče radnim danom išla emisija "hit dana" gde se uglavnom puštala neka komercijala dok je petkom bio "hevi metal hit dana". Puštaju pola sata spotove i onda je offline glasanje za hit. Kasnije se oni (posle sat i po dva) ponovo uključe i puste još jednom pobednički spot.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam da su Metalmanija i VJ heavy sat bili na tv-u emisije , a mislim da je Jadranka vodila i na radiju...

 

"Metalmania" se zvala Jadrankina emisija na radiju, a da li je ta emisija imala i svoju istoimenu televizijsku inkarnaciju, to ne bih znao reci.

Kako je neko vec napisao, na HRTu se tih godina emitovala emisija istog naziva, koju je vodio Pista iz benda Hard Time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Metalmania" se zvala Jadrankina emisija na radiju, a da li je ta emisija imala i svoju istoimenu televizijsku inkarnaciju, to ne bih znao reci.

Имала је, али није била истоимена. Звала се "VJ heavy sat".

 

Тада су на Студију Б постојале свакодневно те VJ емисије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имала је, али није била истоимена. Звала се "VJ heavy sat".

 

Тада су на Студију Б постојале свакодневно те VJ емисије.

 

Metalmanija je postojala i kao tv emisija na studiju B , Jadranka je imala 2 termina , sredom je isao VJ Heavy sat koji je trajao oko 60 min , a petkom metalmanije ( 3 spota ) koja je trajala oko 15 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam ja da su emisije na TV-u danas zbog interneta pomalo nepotrebne, ali je drugačije sa domaćom metal scenom. Zbog nje treba da postoji emisije, gde bi bendovi gostovali, predstavljali se, najavljivali svirke. Pa zamislite da postoji nešto kao Grand Show, samo da učestvuju metal bendovi, gde bi nam kraj bio. Treba ići na tu varijantu, jer znam puno starijih metalaca (iz 80-tih, početak 90-tih), koji nemaju pojma o našim novijim metal bendovima. Znaju jedino za Kraljevski apartman i Alogiju, a za Space Eater, Dargoron, NightFall i slično nemaju pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam ja da su emisije na TV-u danas zbog interneta pomalo nepotrebne, ali je drugačije sa domaćom metal scenom. Zbog nje treba da postoji emisije, gde bi bendovi gostovali, predstavljali se, najavljivali svirke. Pa zamislite da postoji nešto kao Grand Show, samo da učestvuju metal bendovi, gde bi nam kraj bio. Treba ići na tu varijantu, jer znam puno starijih metalaca (iz 80-tih, početak 90-tih), koji nemaju pojma o našim novijim metal bendovima. Znaju jedino za Kraljevski apartman i Alogiju, a za Space Eater, Dargoron, NightFall i slično nemaju pojma.

 

 

Mudro zboriš, trebalo bi da takva emisija postoji na nekom mediju gde bi je videlo/čulo što više ljudi. Nemaju svi kablovsku i internet, a u nekom ponoćnom terminu bi bilo sigurno bolje gledati neku takvu emisiju nego reprizu reprize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast vojvodjanima

http://www.gradjanski.co.yu/navigacija.php?vest=39793

u glasu pise da ce u prvoj emisiji biti piknik,kanal tvid,pero deformero,itd...jedan od ove trojice je vodio d.ubrzanje na 3k,i svirao u bendu prijatelji porse lin

Пеђа Новковић? Сјајно! Он сад ради као дописник Б-92 из Новог Сада. Није водио "Додатно убрзање", него "ВЈ Свом снагом" на 3К.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...