Jump to content

Domaće metal TV/radio emisije 90-ih i sada


Spaskerock

Recommended Posts

Na RTV od ranije ide emisija "Rokovnik" koja se bavi r'n'r-om, doduse onim klasicnim, a u emisijama za mlade na madjarskom jeziku obicno ima gomila rock-a i metala, sto ovdasnjeg sto iz Madjarske (mada vise onog iz Madjarske :) ), tako da kod njih uvek ima sta interesantno da se vidi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rna-jeste,tiltovao mi mozak...u dodatnom ubrzanju je radio neke priloge,i valjda povremeno top listu(ne secam se tacno koju,da ne lupam opet).kad smo vec kod rahmetli 3ka,jedno vreme je isla i emisija intonacija,nije bila losa,ali mi se cini da se kratko emitovala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сувачаров је имао онај одличан музички квиз на 3К, где се погађало свашта у вези с музиком, од препознавања спотова, до откривања загонетне личности, а и награде су биле музичке. Онд аје прешао на Пинк, водио рок емисију два месеца и нестао!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro , al tada imati pirsing sa lancem oo pola metra koji spaja nos i uvo , bilo je veoma retko u Srbiji za videti. Cini mi se da se ta zenska zove Maja- udata je valjda.

 

jeste zove se maja, liči na brenu :) ako na tu maju mislimo.

i nisam je videla 100 godina...

 

 

love you live je bila najbolja emisija. bez priče :)

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пеђа Новковић? Сјајно! Он сад ради као дописник Б-92 из Новог Сада. Није водио "Додатно убрзање", него "ВЈ Свом снагом" на 3К.

 

Pedja je presao na RTV gde je sada muzicki urednik za zabavnu muziku, a ulogu dopisnika za B92 preuzela je Silvija Gvozdenac.

 

 

Meni nedostaje emisija "Love You Live" koju je 90-ih na 3k vodio Nikola Suvačarev. Nije metal emisija al je bilo dobrog hard rocka. U skoro svakoj epizodi kraj je bio rezervisan za AC/DC

 

Ah, bese to sjajna emisija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedja je presao na RTV gde je sada muzicki urednik za zabavnu muziku, a ulogu dopisnika za B92 preuzela je Silvija Gvozdenac.

Сјајно, све саме лепе вести ових дана!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na stankomu se vrti emisija Metalurgija svake 2. nedelje valjda u 11 i 30 ili tako nesto nisam siguran...

a metropolis je sada totalni shit, a MTS je bio dobar , ali sada je nestao, cak je i na MTS u bila neka emisija gde su mladi bendovi predstavljali svoju muziku... vodio je neki celavi matorac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedina dobra emisija koju sam pratio je bila "Hard Metal Videomazagin" sa NS Plus televizije koju su vodili Konstantin i Aleksandar Polzovic. Bas je bilo dobrih stvari. Bilo gomile emisija posvecenih domacoj sceni. Tu sam prvi put uopste i video neke moje danasnje favorite stranih bendova koji se tada nisu mogli nigde videti. Sve ostalo mi se cinilo bledo u odnosu na ovo. Od samog onog Giger okvira do predstavljanja diskova originala, svezih videosnimaka sa koncerata stranih bendova. Ponekad su pustali i cele koncerte stranih bendova koji su svirali u BG. Secam se da je bio Pro Pain koncert, pa Biohazard, Entombed.... pa recimo, mislim da su tu Overdive prvi put bili predstavljeni u NS, takodje se moglo videti i gomila sutidjskih "live" snimaka Psychoparadox, Rapid Force, Bloodbath, Anathema....isl.... Jedna velika lepeza svega. Kad se to ugasilo sve ostalo je izgledalo bezveze, pocevsi od Svom Snagom i slicnih emisija gde je moglo i ovo i ono. Uhvatih sad pre neki mesec na televiziji hm... Metropolis ili MTS (da ga jebesh ako znam), jednu emisiju koja se trudi da kopira HM Videomagazin i to radi dosta dobro, treba joj dati podrsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psychoparadox је у НС+ студију снимио видео за 'Like A Forever Reanimated Flame' и то су доста често вртели, а имали су и читаве емсије са спотовима бендова с почетка 90-их. Ту су могли да се виде Rapid Force 'Far From Myself', Annathema 'Loud Proud And Deaf', Bloodbath, Svarog, Black Orchid, Crash...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stankomu se vrti emisija Metalurgija svake 2. nedelje valjda u 11 i 30 ili tako nesto nisam siguran...

a metropolis je sada totalni shit, a MTS je bio dobar , ali sada je nestao, cak je i na MTS u bila neka emisija gde su mladi bendovi predstavljali svoju muziku... vodio je neki celavi matorac...

 

U 23 se vrti Metalurgija, ali s vremena na vreme je repriziraju, što mi se ne sviđa. I stalno najavljuju brojeve Butcherian Vibe, koji su izašli ko zna kad. Ipak, sviđa mi se izbor spotova i Leatherwolf na špici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хех, данас сам после 100 година видео Јадранку на ТВ-у. Или је трудна или се опасно угојила... или и једно и друго. Најављивала је Корн за Егзит.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedina dobra emisija koju sam pratio je bila "Hard Metal Videomazagin" sa NS Plus televizije koju su vodili Konstantin i Aleksandar Polzovic. Bas je bilo dobrih stvari. Bilo gomile emisija posvecenih domacoj sceni. Tu sam prvi put uopste i video neke moje danasnje favorite stranih bendova koji se tada nisu mogli nigde videti. Sve ostalo mi se cinilo bledo u odnosu na ovo. Od samog onog Giger okvira do predstavljanja diskova originala, svezih videosnimaka sa koncerata stranih bendova. Ponekad su pustali i cele koncerte stranih bendova koji su svirali u BG. Secam se da je bio Pro Pain koncert, pa Biohazard, Entombed.... pa recimo, mislim da su tu Overdive prvi put bili predstavljeni u NS, takodje se moglo videti i gomila sutidjskih "live" snimaka Psychoparadox, Rapid Force, Bloodbath, Anathema....isl.... Jedna velika lepeza svega. Kad se to ugasilo sve ostalo je izgledalo bezveze, pocevsi od Svom Snagom i slicnih emisija gde je moglo i ovo i ono. Uhvatih sad pre neki mesec na televiziji hm... Metropolis ili MTS (da ga jebesh ako znam), jednu emisiju koja se trudi da kopira HM Videomagazin i to radi dosta dobro, treba joj dati podrsku.

 

 

Bas tako! Hard Metal je, ipak, bila najbolja metal emisija.

Treba ceniti pokusaje ostalih ali Kole je to radio najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro je bila na RTS-u neka emisija posle ponoći, ja mislim nešto o EXIT-u. Tu su pričali o istoriji metala i manje više je išlo korektno, dok nisu krenuli da prave katastrofalne greške. Bilo je reči o tome da su "thrash metalci rekli ne dugim kosama" i pritom prikazali Panteru, a onda su pričali o death metalu, ali sve vreme prikazivali snimke black metal bendova i opisivali karakteristike black metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Au, upravo iščitah celu temu , baš mi je prijalo podsećanje na vreme Hard Metal-a (i svega ostalog, ali je mi je HM ostao u najboljem sećanju (pored Heavy Metal Hit Dana na trećem programu, isto vodio Kole, tu sam prvi put čuo i video Carcass (Incarnated Solvent Abuse), i zabezeknuo se :))... A kad pomislim samo koliko mi je vremena trebalo da ispravim pogrešno naučena imena bendova koje sam čuo u Hard Metalu (ni Kole ni Alex nisu baš bili poliglote, pa su se provlačila imena kao "Entomb'd")... Ali sam ipak snimao sve živo (još uvek imam 8 VHS-a od 180 min punih spotova koje su oni emitovali)... Celu prvu godinu srednje mi je ritual pre škole bio da odgledam Rapid Force - Sky Is Burning Higher, Body Count - Born Dead, Gorefest - Erase i Sepultura - Slave New World, tim redom :)... A dobro se sećam poslednje emisije pred bombardovanje, pustili su Kreator - Endorama i Sentenced - Suicider...

Stara dobra vremena... i pune kutije kaseta pod krevetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, upravo iščitah celu temu , baš mi je prijalo podsećanje na vreme Hard Metal-a (i svega ostalog, ali je mi je HM ostao u najboljem sećanju (pored Heavy Metal Hit Dana na trećem programu, isto vodio Kole, tu sam prvi put čuo i video Carcass (Incarnated Solvent Abuse), i zabezeknuo se :) )... A kad pomislim samo koliko mi je vremena trebalo da ispravim pogrešno naučena imena bendova koje sam čuo u Hard Metalu (ni Kole ni Alex nisu baš bili poliglote, pa su se provlačila imena kao "Entomb'd")... Ali sam ipak snimao sve živo (još uvek imam 8 VHS-a od 180 min punih spotova koje su oni emitovali)... Celu prvu godinu srednje mi je ritual pre škole bio da odgledam Rapid Force - Sky Is Burning Higher, Body Count - Born Dead, Gorefest - Erase i Sepultura - Slave New World, tim redom :) ... A dobro se sećam poslednje emisije pred bombardovanje, pustili su Kreator - Endorama i Sentenced - Suicider...

Stara dobra vremena... i pune kutije kaseta pod krevetom...

 

Ima li neko na forumu ko je pisao Jadranki pismo , na adresu Masarikova 5 , sa naznakom za Vj -HEAVY SAT, i dal mu je ispunila zelju.

 

A za Entombed -ja i danas govorim Entoumbd. Takodje imam jedno 10-ak vhs-a od 240 min , sa VJ satom i Hard Metalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da prebacite vas dvojica to na diskove pa stavite na neki rapid, a? icon_winky.gif

 

Au sefe , pa to je veliki posao . Jedino ako imas uredjaj ili znas sa vhs-a da prebacujes ,neka kucna varijanta jedino. A tu ima 35 sati svega i svacega puta 200 din po satu prebacivanja na Dvd. To su velike pare, neiplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sefe , pa to je veliki posao . Jedino ako imas uredjaj ili znas sa vhs-a da prebacujes ,neka kucna varijanta jedino. A tu ima 35 sati svega i svacega puta 200 din po satu prebacivanja na Dvd. To su velike pare, neiplati se.

 

 

Baš tako, a kontam da su se dosad trake prilično razmagnetisale, tako da je verovatno i zvuk otišao u kurac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...