Jump to content

Nakit i aksesoar - yumstyle


Aces High

Recommended Posts

ja 200e nikada ne bih dao za sat a kamo li 20 000e... kakve li su to budale koje imaju toliko para da mogu da daju 20 000 za sat, pa to je sat ljudi, onaj od 30-ak e će podjednako tačno pokazivati vreme, nije to neki roket sajns pa da se koristi neka dvajs iljada evra napredna tehnologija pokazivanja vremena, niti materijali ili izrada koštaju toliko (pa i da koštaju, čemu to), ono što plaćaš jeste prestiž, pokazuješ kako možeš da spiskaš smešno velike pare na kinđurenje, dok većina ljudi oko tebe živi bez osnovnih uslova za život... carevo odelo... idiotizam...

 

Nije bas.

Stvar je u mehanici i kvalitetu izrade.

http://www.mkmotorsport.com/daytona_zenith_El_primo_mvt.jpg

 

http://www.rolexreferencepage.com/parachrom/4130c1.jpg

 

Kako izgledaju satovi iznutra. Ovi skupi.

Uzmi otvori neki jefitniji sat, pa pogledaj i uporedi.

 

skupoceni satovi veruj mi vrede realno makar 75 % svoje vrednosti.

ostalih 25 posto je zarada na "Prestiz"

 

:)

 

A ja sam inace ljubitelj satova, pored daytone imam ruski sat "Raketa" takodje sjajnog mehanizma, ali kada pogledam njega i daytoninu repliku replika je mnogo bolja.

 

Sa replikom mogu da zaronim oko 50 metra pod vodom pritisak vode nece nista da mu skodi. Sa raketom se istusiram, eto ti voda unutra uhvati ga rdja.

 

Baj d vej, ako gledas cene satova.

Imas one sto ti kazes 30 pa je sledeca klasa 200-300 - 600

Pa dodju oni od par hiljada.

Pa dodju oni od par desetina hiljada.

 

Retko kad ti mozes da nadjes sat naprimer od 1000 evra. Ili od 600 ili od 5 000

 

Nije to samo prestiz. Ima i toga, ali ne u velikoj meri. Dok naprave jedan sat od 20 000 evra upropaste ih 20, jer ne ispadnu kako treba. I rade ih rucno.

Edited by l3s26
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda te ljude i košta toliko da izrade takav sat, meni i dalje ne vredi...

 

preciznost koji nude nije neophodnost već isprđivanje... da li ti kada gledaš u sat registruješ tu neverovatnu preciznost? da li svuda stižeš sa takvom preciznošću? ja svuda kasnim 15 minuta... kvalitet takođe... šta se dešava kada ti otkažu kočnice na kolima? uletiš na autobusku stanicu i pobiješ gomilu ljudi, odeš u zatvor i jebu te u dupe... i to bez emocija... šta se desi kada ti ne daj bože stane sat? izvadiš mobilni i pogledaš koliko je sati... ili pogledaš na kompu... ili na tv-u... ili na veš mašini... ili na tosteru... pfff... za 20000e mogu da izmenjam 400 satova od po 50e... da li ti želiš da nosiš jednu stvar do kraja života? ja ne...

 

zajebi priču o kvalitetu materijala i preciznosti, kaži mi kako taj sat može da poboljša kvalitet tvog života? nešto opipljivo, ali 20000e vredno...

 

kvalitet monitora je bitan, ja na onom starom oćoraveo, ode mi dijoptrija u tri lepe...

kvalitet bajka je bitan, zajebano je kada ti se odlomi pedala se nasadiš na svoju nerođenu decu...

kvalitet sata... pa ne baš toliko... definitivno ne 20-jevrojskih-wajferta bitan... meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa braticu takvi satovi su namenjeni onima koji mogu da ga priuste,aigurno ga nece nuditi tebi.

Vidis ovaj satic Filip Patek

expensive-wristwatch.jpg

 

E on na primer kosta 4 miliona zelembaca.i ima svog kupca.

 

Ili npr Bugati veyron,koji kosta $1.700.000.Koliko jugica za te pare mozes da kupis,ako gledas tom logikom,i on ce te odvesti od tacke a do tacke b(kao i sto ce ti sat od 20 evrica reci koliko je sati kao i onaj od 20000 evra),pa se ne utrkuju nego zele bas bugati.

Ne brini,nece taj neko nositi samo taj sat do kraja zivota,kupice on i sledeci koji mu se bude svideo.

 

Tu su u pitanju i cena i kvalitet i renome i prestiz.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

@johnnyzzz

Може човек и уместо одела да обуче бушан џак. Јесте он јефтинији и може исто да греје, али људи то не раде. Зна се шта је луксуз а шта реална потреба. Ја вероватно и да носим нешто овако

 

rolex_everose_daytona.jpg

 

опет бих време проверавао на телефону (ове казаљке ме увек збуне :frown: ), али ми је у сваком случају жеља да имам неку онаку справу на руци.

Edited by José Luis Chilavert
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise je u pitanju prestiz nego kvalitet kada su takve stvari u pitanju. Ne kazem da nisu kvalitetne, ali su precenjene, kontam da je to cinjenica.

Ali jbg, neko to voli, neko ne. Neko ima za to i smatra da mu je neophodno, a neko nema i ne pomislja na takve stvari.

Ne vredi se raspravljati oko toga. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg obe strane su u pravu, preskupe stvari jesu kvalitetnije od ostalih ali je opstepoznata cinjenica da negde lupicu 1/100 njihove cene odlazi na to a ostalih 99 na prestiz.

Zato neko ko nema milione nema razloga da vidi cemu takva stvar. Da odes na prijem kod fellow bogatasa, osim ako je dobio na lotou prosle nedelje nece ukapirati zasto si ponosan na sat koji ti je deda dao i jos uvek radi a kostao je 20din.

edit: pretekose me :haha:

Al zanimljiv je taj trip, da te umesto mora osobina koje neka stvar moze da ima kod svih samo i jedino zanima cena. Mislim kad si bogat i spadas u nezanimljivu vecinu.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moja logika ne izjednačava bugatija i juga jer su u tom slučaju razlike vrlo osetne (slaba reč), nebo i zemlja, dok satovi, najbolji i najgori rade približno isto, razliku koju nećeš ni primetiti ćeš platiti nezdravo mnogo...

 

Kako ne izjednacavas kad poredis sat od 50 i sat od 20000 evara,

Jel vidis u cemu gresis,kod satova pominjes da je ista funkcija tj rade priblizno isto,i ne primecujes razliku,tj ne gledas izgled,mehanizam,materijale,cenu,performanse,prestiz,statusni simbol...

a kod kola radis suprotno,ne provaljujes da imaju svi istu fukciju(prevoz,tj kao sto i svi satovi imaju da pokazu vreme,jer i jugo i bugati rade priblizno isto,oba imaju motor,4 tocka,volan,rade na naftni derivat,pale se na kljuc...),al zato uvidjas razlike u kvalitetu,izgledu,brzini itd

Kapiras?

Samo isti pristup primeni i na satove i provalices razlike.

 

E koliko je osetna razlika izmedju bugatija i juga,toliko je osetna razlika izmedju tog sata od 50 evara i jednog roleksa od 20000 evara,tj nebo i zemlja.Funkcija im je ista,ali je razlika ogromna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije baš isto...

 

(eksploataciona) razlika između ta dva sata je neprimetna (par sekundi u par godina)...

ako ti se čak i pokvari ovaj jeftin ništa strašno... imaš mob... neš da izvisiš, ništa ti se neš desi...

dakle nije imperativ imati sat koji te nikada neće izneveriti, pogotovu po ceni 400 puta većoj... ne zavisiš od njega...

 

sa druge strane, ako se jugo pokvari na pola puta od niša do bg-a to mož biti nezgodno...

ako neće da se upali ujutru kada žuriš na posao...

ako mu otkažu kočnice pred pešačkim prelazom...

ako ti prokliza u krivini a u susret ti ide kamijon i ruke ti pruža...

 

ne kažem ja ni da bih ikada kupio bugatija, i on je isprđivanje, ali je mnogo bitnije imati kvalitetna kola (u granicama zdravog razuma) nego sat, koji ima tako prostu funkciju koja može da se postigne sa smešno malim parama...

 

samo prestiž...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='José Luis Chilavert' date='27 januar 2010 - 05:10 ' timestamp='1264608600'

опет бих време проверавао на телефону (ове казаљке ме увек збуне :frown: )

Хах, и ја сам то радио тек кад сам купио сат, после сам се одвикао од гледања телефона.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije baš isto...

 

(eksploataciona) razlika između ta dva sata je neprimetna (par sekundi u par godina)...

ako ti se čak i pokvari ovaj jeftin ništa strašno... imaš mob... neš da izvisiš, ništa ti se neš desi...

dakle nije imperativ imati sat koji te nikada neće izneveriti, pogotovu po ceni 400 puta većoj... ne zavisiš od njega...

 

sa druge strane, ako se jugo pokvari na pola puta od niša do bg-a to mož biti nezgodno...

ako neće da se upali ujutru kada žuriš na posao...

ako mu otkažu kočnice pred pešačkim prelazom...

ako ti prokliza u krivini a u susret ti ide kamijon i ruke ti pruža...

 

ne kažem ja ni da bih ikada kupio bugatija, i on je isprđivanje, ali je mnogo bitnije imati kvalitetna kola (u granicama zdravog razuma) nego sat, koji ima tako prostu funkciju koja može da se postigne sa smešno malim parama...

 

samo prestiž...

 

Pricamo o nakitu a ne sta je bitnije(auto je bio samo primer da ti pokaze razliku,sat od 50 evra=jugo.sat od 20000 evra=bugati,dva sata imaju istu funkciju da ti pokazu vreme,kao sto i bugati i jugo imaju istu funkciju da te odvezu od tacke A do tacke B,sve ostalo izmadju njih,sto ih karakterise predstavlja razliku,e isto tako i kod satova)

Pa nije razlika u dva sata samo po tome koji ce da kasni il brza(i to nema veze sa funkcijom nego sa prformansama,i kako je uradjen),vec od cega se i kako se pravi,i koliko je pousdan i trajan

 

Gledaj sad kolika je razlika i koliko je neprimetna

Sat od 50 evra-parce lima,kuciste je najjeftiniji nerdjajuci celik ili plastika,jeftini delovi,vecinom radi na baterije,plastika,serijska proizvodnja,pre ce da crkne....

Sat od 20000 evra-plemeniti metali,kuciste vrhunski nerdjajuci celik ili platina,titanijum,srebro,zlato,zatim rubini na mehanizmu,specijalni kalibar mehanizma,brilijanti,dijamanti,kristal,automatik ili na navijanje,manje serije u proizvodnji,tradicija,garancija,trajnost...

 

Evo ja npr imam dva dzepna sata,jedan vrlo vredan i jedan prilicno jeftin,svajcarski Zenith i rusku Molniu.Ogromne su razlike izmedju njih,i po ceni i po kvalitetu,ali imaju istu funkciju,da pokazu vreme.pogodi koji je bugati a koji je jugo medju njima.

 

Evo da ne oftopikujem,moj dzepni satic,kao komad nakita.

33bobrc.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema veze, ako misliš da ti satovi pokazuju vreme (što im je jedina funkcija) srazmerno dobro svojoj više stotina (hiljada) puta većoj ceni, tj da za tu razliku u ceni ti dobijaš srazmernu razliku u funkcionalnosti, okej, živ bio... ako ne - samo prestiž...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...