Jump to content

KoЯn


Recommended Posts

Zanimljiva live verzija pesme "Alone I Break"

 

http://www.youtube.com/watch?v=5afPiF5A2VA&feature=feedu

 

Mislim da bi trebali i na albumima da jure ovakav zvuk, to sam pomislio još prvi put kada sam video snimke sa klavijaturama, udaraljkama i sličnim stvarima uživo. I da se ne vraćaju više u studio kod onog patuljka koji je bio bitan samo sredinom devedesetih, čovek očigledno forsira regresiju na zvuk koji se njemu sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ono, kornova priča u poslednjih 6-7 godina je, manje-više, standardna priča svakog mejnstrim rok benda - odlazak članova, pokušaj modernizacije zvuka, promašaji, lutanje, jpotpuni promašaji (jbni anplagd album) onda bombastične najave povratka zvuku od kojeg su bežali pre samo nekolikog godina, naravno prosto kopiranje ne može da oživi šarm Life is Peachy albuma... dakle, ne mislim da je producent sam kriv, već bend koji još od svog četvrtog albuma misli samo na ostatak scene i želje svojih fanova...

prsli su za sva vremena i to davno... a po meni su mogli postati novi AC/DC ili motorhead - imali su svoj, jednostavan i jedinstven zvuk, koji su, da su bili pametni, mogli furati do kraja vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da umenjuješ uticaj koji Ros ima na bend. Sam Džonatan je pričao o tekstualnom konceptu albuma, bio se baš naložio na to, a onda je upao Ros i pokušao da izvuče iz njega nešto (kao što je radio na prva dva albuma). Ali Dejvis je sada star, ne može ponovo sa istim žarom da peva o stvarima preko kojih je uglavnom prešao nakon terapije, valjda je još uvek na antidepresivima, neće to da ide tako.

 

A da su izgubili ono što su imali, tu se potpuno slažem. Meni je već na Untouchables nešto počelo da smrdi, iako tu ima dobrih pesama. Sve posle toga je postajalo sve gore i gore, pogotovo naredni album za koji su iskopali stare demo snimke ne bi li par pesama zvučalo kao stariji radovi.

 

Ovo što uživo izvode sa efektima, uz klavijature, e-bow i slične stvari daje (barem meni) zanimljivu notu njihovoj muzici, to bi trebali da nose i u studio.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili su super na pocetku, tokom devedesetih, kako muzicki tako i kao ljudi.

Pricala mi zena, trebala je biti u jednom njihovom spotu (koji nikada nisu snimili iz tehnickih razloga), kako su bili skroz normalni momci i opusteni.

Poslednjih nekoliko albuma ne mogu da svarim, ima par pesama koje slusam povremeno i to je to. Droga i popularnost su uradili svoje. :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lou

 

meni prva dva albuma čine esenciju Korna i od tada je svaki sledeći bivao bar za nijansu slabiji od svog prethodnika. mada, od ova poslednja tri se zapravo ne zna koji je gori. :haha:

 

 

nego, pošto sam bio mali kad je nu metal harao, može neko da preporiči klonove korna? :haha:

ono, nu metal za skakanje, sa tim kornovim sexy gruvom, sa pretežno čistim vokalima, ne previše agresivno (kad mi je do agresije pustiću slejer, ne slipknot)...? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lou

 

meni prva dva albuma čine esenciju Korna i od tada je svaki sledeći bivao bar za nijansu slabiji od svog prethodnika. mada, od ova poslednja tri se zapravo ne zna koji je gori. :haha:

Prva dva su ta njihova sirova mračna strana, sve što je Džonatan izbacio iz sebe, svi jači muzički delovi, produkcija koja je legla savršeno na njihove tadašnje ideje. Sledeća dva su mi takođe draga, zbog eksperimentisanja sa različitim zvucima i obogaćivanja aranžmana. Ali posle toga baš... Kada se uželim ovog benda, slušam prva četiri albuma, ostatak mi ne pada na pamet.

 

nego, pošto sam bio mali kad je nu metal harao, može neko da preporiči klonove korna? :haha:

ono, nu metal za skakanje, sa tim kornovim sexy gruvom, sa pretežno čistim vokalima, ne previše agresivno (kad mi je do agresije pustiću slejer, ne slipknot)...? :haha:

Jesi li slušao bend u kome peva Džonatanov polubrat, Adema? Ima jake sličnosti u boji glasa, čak i u hrapavosti istog koja je karakteristična za Džonatana.

 

Ovaj spot si sigurno video

http://www.youtube.com/watch?v=XCQBw5UC9Fs&feature=related

 

Sad, koliko je ostatak muzike groovy, nemam pojma, nikada ih nisam ozbiljnije poslušao. ;)

Valjda je Ill Niño vredan pomena, možda i Drowning Pool.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije to bio EP... Tu su bile pesme sa dva EP-ja koje su prethodno objavili. Barem tako stoji na netu.

 

A i ja sam mislio da će biti razbijanje sa njim u DP, kad ono ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coal Chamber
Static-X, Limp Bizkit?
Adema
soil

 

 

Machine Headov supercharger takodje treba da se slusha - chist nu metal :rockdevil:

 

Prvi Papa roach, Mushroomhead, Deftones, prva dva Mudvaynea, Nothingface, prva dva Godsmacka. Usudio bih se i da dodam Guano Apes.

Sve je to krljalo na mom vokmenu (a desi se i da neretko nadje put do MP3 plejera) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih Deftones izostavio iz te ekipe, uvek su mi bili ispred ostalih. Već na drugom albumu su ogromnu pažnju posvetili atmosferi, građenju osećaja, suptilnosti. A svakim albumom su to razrađivali i napredovali, dok, recimo, Godsmack nije odmakao mnogo (da ne spominjem krađu NIN pesme).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih Deftones izostavio iz te ekipe, uvek su mi bili ispred ostalih. Već na drugom albumu su ogromnu pažnju posvetili atmosferi, građenju osećaja, suptilnosti. A svakim albumom su to razrađivali i napredovali, dok, recimo, Godsmack nije odmakao mnogo (da ne spominjem krađu NIN pesme).

Svaka na mestu.... :meshuggah:

 

Deftones je stvarno druga prica... cak i na prvom albumu zvuk, iako je sirov, nekako je odlicno odisao tom alternativnom/post-hc scenom 90ih u americi.... Inace, ja sam deftones albume uvek najbolje kontao nakon odslusanog celog albuma vise puta.... Sto za koRn mogu da kazem samo za self titled i life is peachy (mada je issues imao prijatnih iznenadjenja, cak i danas kad ga slusam)

 

 

 

 

Edited by BlowCape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Issues bio prvi njihov album koji sam čuo, svi ti zvuci i atmosfera koju su postigli na pesmama kao što su "Trash", "Dirty", pa "Dead" koja zvuči veselo, a poenta je potpuna suprotnost... "Am I Going Crazy" u kojoj na levom kanalu ide desni unazad... Jedan od omiljenih, volim ga više od Follow The Leader, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Issues bio prvi njihov album koji sam čuo, svi ti zvuci i atmosfera koju su postigli na pesmama kao što su "Trash", "Dirty", pa "Dead" koja zvuči veselo, a poenta je potpuna suprotnost... "Am I Going Crazy" u kojoj na levom kanalu ide desni unazad... Jedan od omiljenih, volim ga više od Follow The Leader, npr.

 

hm... ja na primer nisam obratio paznju na to.... al da.. mislim, to je ta atmosfera! :cool: Na issues ima dosta pesama koje bi mnogi koji ne odslusaju pazljivo album rekli da su klasicni otpaci... tipa dirty, no way. let's get this party started....... pesme koje su mi i dan danas kad ih cujem favoriti... korn je prakticno posle life is peachy, nekako mnogo vise forsirao te radiofriendly/mainstreem stvari (da li oni, ili je record company vrsila presiju, nebitno) jer da nije bilo tih poteza, bili bi klasicna alternativa.... mozda cak i rame uz rame sa Deftones-ima, mada mozda preterujem. :cool: Ne kazem da su got the life ili make me bad lose pesme.... ali mozda da su singlivi bili pretty mesto g T life ili No way mesto make me bad nekako bi se stvari mozda drugacije odvijale kasnije na njihovu karijeru... al dobro mislim.... to je opet zeljeno stanje jednog fana KoRn-a ! :haha::cool:

 

 

 

Edited by BlowCape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...