Jump to content

Alcest & Amesoeurs


behemoth

Recommended Posts

Sta se dogodi kada post punk naleti na black metal? Amesoeurs.

depresivni, experimentalni, postpunk/shoegaze/blackmetal bend. sjajno :]

 

Bend je iz Francuske, projekat Neige-a iz Peste Noire.

Prestali su sa radom posle izdavanja albuma.

Ja sam bio odusevljen kada sam nabasao na EP. A album je cak i bolji.

 

Ruines Humaines (EP, 2006)

1. Bonheur Amputé

2. Ruines Humaines

3. Faiblesse Des Sens

 

Amesoeurs (album, 2009)

link

1. Gas in Veins

2. Les Ruches Malades

3. Heurt

4. Recueillement

5. Faux Semblants

6. I XIII V XIX XV V XXI XVIII XIX – IX XIX – IV V I IV

7. Trouble (Éveils Infâmes)

8. Video Girl

9. La Reine Trayeuse

10. Amesoeurs

11. Au Crépuscule de Nos Rêves

 

 

ne bih puno srao, nego poslusajte ovo

 

46747_photo.jpg

 

:opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neige je genije!

 

Jedva ceka mnovi alcest. Nego jedina falika ovog novog albuma su vokali, ali to je mozda samo u mom slucaju jer me nervira kada peva u klinu a nishta nerazumem poshto nepoznajem taj jezik. Vishe bi voleo da peva na Engleskom.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruines Humaines (EP, 2006)

 

Amesoeurs (album, 2009)

 

zaboravio si da dodas amesoeurs & valfunde - split

 

504qqb.jpg

 

 

Nego jedina falika ovog novog albuma su vokali

da, na ovom albumu vise ima ovog zenskog,mekseg vokala. meni je najbolje kad u pesmi kombinuju oba.

 

inace, sto se novog albuma tice: za sada mi se najvise svidja heurt ( :razz: ) , pa trouble (Éveils Infâmes), a ujedno su i najbrze na albumu.

pesma Amesoeurs je skroz Joy Division fazon..

 

jedan od mojih omiljenih bendova,iako ne znam francuski (da, zvuci skroz sexy :) ). muzika je predobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tek sam sad stigao da se malo ozbiljnije posvetim ovom albumu i veoma mi se svidja. Meni ova atmosfera i nije toliko crna, cak naprotiv, prija mi nekako. ;)

realno, muzika ovog benda se ne moze slusati na brzaka, kao sto vecina u poslednje vreme radi. .. i onda napise glup komentar.

a bend dobija svuda odlicne kritike.

sta se desi kad ukucam: amesoeurs album review overall u gugl?

 

Overall, the atmosphere of the album, changing from depressing and ...

 

This album is Amesoeurs, pure and perfectly executed. ...

 

Overall. 2009, Amesoeurs, great 3,5/5 ...

 

Overall, the album gives a sense of melancholy,

 

Overall rating: 8.7. Users rating: 9.8

 

Overall, the reactions were mostly positive. The black metal/coldwave ...

 

Overall, the musicianship and song-writing skills are excellent ... The EP then takes another turn… rating 9,5/10

 

Overall, this is one of the best albums I’ve heard so far this year. ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno:

 

Alcest >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Amesoeurs .

 

After the release of the full-length, Amesoeurs split up due to personal tensions and conflicting ideas regarding the band's future.

 

Tolko o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestali su sa radom posle izdavanja albuma.

 

 

realno, muzika ovog benda se ne moze slusati na brzaka, kao sto vecina u poslednje vreme radi. .. i onda napise glup komentar.

 

 

After the release of the full-length, Amesoeurs split up due to personal tensions and conflicting ideas regarding the band's future.

Tolko o njima.

 

realno, ovo nije tema na kojoj se uporedjuje alcest i amesoeurs.

 

@lunar: ovo iznad quoteovano je vec receno. i koja je poena toga?? bend se raspao, nema poente slusati ga i prokomentarisati? ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da neuporedjujem? Zar nisu ta dva benda "bratski" bendovi? Nevidim zashto bi bilo zabranjeno uporedjivanje bendova na bilo kojoj temi ako to ima veze sa temom.

 

A ovo sam danas saznao, i prilichno se iznenadio. Zao mi bilo pevaljke. A sada bash i nema poente, osim da kazesh sta mislish o albumu. Nije bend imao neku bogatu istoriju nit su kult ni zbog kog razloga pa da moze da se polemishe o njima. To je to retko ko ce ih se secati.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada bash i nema poente, osim da kazesh sta mislish o albumu.

 

Nije bend imao neku bogatu istoriju nit su kult ni zbog kog razloga pa da moze da se polemishe o njima.

 

retko ko ce ih se secati.......

 

ostala sam bez teksta. mislim da je drugi red quotea najgenijalniji. neka ostane na tome, nismo na istoj talasnoj duzini ocigledno.

 

 

bitno je da u 3 posta, nisi napisao nista sto ima veze sa muzikom.

Edited by cва
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmislja kako? Jel bogata istorija jednog benda ako postoji 5 godina i izbace EP/LP, ako po tvom misljenju je to bogata istorija dobro ajde nek bude, imaju bogatu istoriju. Ali da je Amesouers izbacio svoj prvi LP negde tamo izmedju 1985-1990 bili bi 'mozda' kult i samim tim inspirisali scenu i moglo bi o njima da se pricha. Sve sto Amesoeuers pokushava da uradi, Cocteu Twins, Jesus and Mary Chain, My Bloody Valantine...... su vec uradili pre 20 godina. Samim tim njihova muzika nije neshto novo, nit oreginalno na sceni , nit je album breath-taking. Samim tim imamo jedan hibrid kvazi black metala, shoegazea,post-punka i post-rocka(wannabe Tortoise), koji zapravo jashe talas moderne muzike u svetu.

 

Sad mi ti lepo reci, gde sam ja pogreshio?

 

Sledeci put kada oces da se pravish pametna malo budi sigurnija u materiju koju zastupash. :D

 

DA napomenem isto ja mislim da je album veoma dobar ali ne neshto sto ce ostaviti trag u istoriji, nit ce se prichati o njima (osim ako se neokupe) u buducnosti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali zato na scenu, da spasi temu stupa lunar koji dobro poznaje sve materije i moze svima da prodaje muda pod bubrege

bolje da ne pisemo nista, posto nismo ni svesni koliko gresimo..

jbg bend nije kult ni zbog kod razloga, bolje da zatvorimo temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jbt, ovih dana uzeh konacno da odslusam Alcest diskografiju kao covek, Souvenirs me je oduvao, kako dobar album, nezni (!) BM shoegaze, ona zadnja pesma Tir Nan Og je vrh albuma definitivno.

Da ne otvaram temu, isti covek je i u Amesoeurs pa mogu da reknem i ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Jbt, ovih dana uzeh konacno da odslusam Alcest diskografiju kao covek, Souvenirs me je oduvao, kako dobar album, nezni (!) BM shoegaze, ona zadnja pesma Tir Nan Og je vrh albuma definitivno.

Da ne otvaram temu, isti covek je i u Amesoeurs pa mogu da reknem i ovde.

Ja ovaj album se maksimalno trudim da izguram ljudima na nos, pogotovo BM populacije. Citao sam neke komentare pri izlasku albuma, znam da je cela post-rock/indie scena bila "potresena" cinjenicom da nesto sto je tagovano kao BM, moze da zvuchi ovak odobro. Suveniri su albumcina i kolko sam skapirao pri raspadu Amesoeursa, Neige se bacio na pravljenje novog albuma. Ali josh uvek mislim da je La Secret najbolja Alcest pesma.

 

Inache nastala je mala konfuzija, koju su greskom napravili mediji koji su intervjuisali Neigea. Tako jest, u intervju su napisali "15 years old multi-instrumentalist prodigy Neige....", sto je napravilo konfuziju da je Neige zapravo 15 godina star. Josh uvek intervju nije ispravljen , ali su sigurno omanuli kod cifre ne 15 vec 25. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Elite+Dark+Metal+Evening+I+agallochalcest.jpg

 

Alcest i Agalloch retko kada prave koncert i sada posle duzeg vremena napravice zajedno jedan koncert u Rumuniji. U RUMUNIJI, zasto od svih mesta bash tamo neznam, ali koncert je 21-og marta 2010 i ima da budem tamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...