Jump to content

Alcest & Amesoeurs


behemoth

Recommended Posts

Tolike slatke melodijice i gejasti vokali, pokusavaju da udare u emocije, al kod mene bas i nisu uspeli.

Bas prosecan i nezanimljiv album.

Dalo se očekivati po onoj pesmi, a i ovoj katastrofi od omota. Sada ostaje nada da će Les Discrets ponovo imati bolji album, ne bi valjalo da usere i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

13775883_1236687363030528_6024899683831844032_n.jpg?oh=9ef83cd550a3ee91103c914c3e077f8d&oe=585DD2D7

 

We are really excited to annonce that our new album "Kodama" will be out on September 30th through Prophecy Productions.

"Kodama" is the Japanese word for both "tree spirit" and "echo". The artwork has been done by the French duo Førtifem.

Tracklist :

 

- Kodama

- Eclosion

- Je suis d’ailleurs

- Untouched

- Oiseaux de proie

- Onyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Grobi druže hvala na linku! <3

Ulepsao mi vece posle smora sa Opeth-om :)

 

Posle prethodnog albuma koji mi nije bas legao, tj bio je slusljiv ali ne i toliko zanimljiv, ovom albumu sam se jako obradovala pogotovu kad sam cula promo stvar.

Slusam album a pesme, atmosfera i muzika se nizu i nizu i udaraju u limbicki sistem direkt. Nema lose pesme na albumu. Sad sam u fazonu i pod takvim hype-om, moram da sacekam da mi se jos slegnu utisci, ali da mogu da ga konzumiram intravenski to bi bilo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogi su po meni olako preskočili Shelter koji Alcest 1/1, njihove trademark melodije nisu mrdnule sa albuma samo, eto, nema distorzije.

Kodama vraća tu distorziju za koju nisam preterano ni plakao mada da budem realan, ona im jeste davala osoben zvuk. Naizgled album podseća na stare radove, recimo strutura izdanja podseća na prva dva - pet normalnih pesama i eksperimentalna za kraj. Mada kad se detaljnije posluša otkriva se i nekih rockish momenata kakvih pre nije bilo ali su vešto upleteni u zvuk i prekriveni pomenutim Alcest melodijama.

Sve u svemu, još jedno odlično izdanje u nizu za ovaj bend :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kodama, untouched, je suis d'aulleurs na keca!

 

I ostale tri su dobre samo su nijanse u pitanju... volim ovaj jezik, volim tu slikovitost reci uz muziku koji stvara potpun dozivljaj, volela bih da ih cujem uzivo <3... nastupaju 1.12 u budimpesti, ali tada je King Crimson, tako da cu da pricekam sa Alcestom :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelep je album, totalno opustajuce

sve preporuke

 

Bas sam hteo da ti skrenem paznju da cujes album ali eto, ti sama otkrila ;)

 

Ja samo da kazem da je meni Kodama favorit, traje devet minuta a kao da je cetiri... ali Untouched je hit singl.

 

Moje omiljene zene i ja slusamo Alcest :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...