Jump to content

BITKA ZA UNDERGROUND JE POCELA


oNe

Recommended Posts

iskreno, previse sam prehladjen i umoran sada da kucam ovde a i kontam da moj sef nece biti presrecan da vidi da koristim radno vreme za dopisivanje na forumu:) ...ae videcemo se veceras pa cemo da popricamo... ;)

 

I da sam na mestu svih koji diskutuju ovde, preskocio bih pljuvanje po grandu i slichnim stvarima posto to apsolutno nema veze sa ovim sto se desava, verovali u to ili ne, niti time radimo bilo sta konstruktivno. Samo ce ispasti kako nemamo ni trunke tolerancije prema drugim pravcima muzike, koliko god se oni nama (ne)svidjali. Ni meni nije pravo da moje bend ne moze da se pojavi u medijima onoliko koliko bi ja to zeleo, dok Zeljko Joksimovic drzi monopol na prakticno sve sto ima rec "muzika" u sebi, ali to su vec drug pitanja i druge stvari. Ono sto je bitno jeste da mi sada kao nova generacija rok muzicara izgradimo svoj put i postavimo neko novo temelje na kome ce se izgradjivati nove generacije rok muzicara i bendova, posto nazalost za nas to stariji rok bendovi ili nisu mogli ili nisu hteli da urade. Sta god da radite - manje flejmovanja a vise konstruktivnog razgovora i ideja kako da se postojeca situacija poboljsa za SVE nas.

 

Ae vidimo se vecras pa cjaskamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme se uključiti politika i političari u ovo, jer će to odmah dovesti do podela i sve što smo do sada uradili će pasti u vodu, mora biti bez politizacije.

 

pa sve si ti u pravu al ne znam kako to planiras... kod nas je politika umesana u sve, narocito u ovakve javne stvari, koje ce se siriti preko svih medija kad pocnu te svirke ili ako bude neki protest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ja se potpuno slažem sa tim i ja to i potenciram! 'ajd, dolazim večeras oko pola jedanaest pa ćemo popričati. ;)

 

@DarkMiss, imamo metode za odbrane od politizacije. :D

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javiću.

 

Inače, što se tiče peticije, večeras ćemo na Draconic promociji usaglasiti tekst peticije i od sutra ujutru će biti za download peticija koju možete ištampati i dati ljudima po gradu/svirkama/žurkama da se potpišu i onda ćete mi na kraju vratiti peticije i kada budem imao sastanak sa ministrom ja ću mu odneti sve to da vidi našu rešenost oko ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

From: Udruzenje Neestradnih Umetnika Srbije

To:

Date: 01 Apr 2009, 14:02

Subject: Svi obavezno procitajte!

 

 

www.udruzenjemuzicarasrbije.org.rs

 

 

 

Mail Primio Petar Milutinovic od Jovana Matica - Del Arno Band

 

 

 

HITNO !!!!

 

molim staviti na Facebook da svi procitaju

 

 

 

Postovane Kolege, zovem se Jovan Matic iz Del Arno Band-a javljam se pre svega da vam kazem da u potpunosti razumemo gnev koji je izazvan novim merama turbo druzine i koja pogadja sve nas. Pre svega zelim da vam svima koji budete citali ovaj mail saopstim da postoji embrion necega sto bi moglo da nas okupi i omoguci da na pravi nacin iskoristimo opravdani gnev koji je izazvala ova nova mera restrikcije nasih mogucnosti da radimo svoj posao. SVE VAS UPUCUJEM DA NA WEB ADRESI www.udruzenjemuzicarasrbije.org.rs procitate proglas i statut ovog novog udrzenja. Mi iz DAB-a sa jos nekoliko kolega smo osnovali i registrovali ovo udruzenje sa namerom da ukoliko bude sluha okupimo sve ono koji zele posteno da se bave ovim poslom i kojima bi svakako bilo od pomoci da postoji jedno posteno esnafsko udruzenje koji bi imalo sluha za nase potrebe (kazem nase mislim na potrebe onih koji tek pocinju i na potrebe onih koji vec duze vremena rade u ovom poslu). Nasi interesi su zajednicki, nezavisno od pravca kojim se bavimo, i zato je jedini nacin da ih branimo zajedno. Sada je prilika jer postoji raspolozenje oliceno u opravdanom nezadovoljstvu da se okupimo (UMS ima i svog advokata i zelju da uradi nesto dobro za sve nas).

 

ZAJEDNO PROTIV TIRANIJE NEUKUSA - NEMA POVLACENJA NEMA PREDAJE

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Veoma hvala na ovom obavestenju!! Hvala na podrsci

 

 

 

Petar

 

 

 

STATUT PREGLEDATI OVDE:

 

 

 

http://www.udruzenjemuzicarasrbije.org.rs/...9&Itemid=28

Share this post


Link to post
Share on other sites

tekst peticije treba da bude krajnje 'fino' sastavljen, jednim krajnje pomirljivim, jednostavnim tonom bez ikakvih vrednosnih ocjena. u razgovoru sa ljudima koji nisu muzicari nisam naisao na dobre reakcije u novom sadu. prosecni, neopredeljeni ljudi mahom nemaju sluha za ovaj nas problem i ocenjuju ga kao nebitnim in these times of impending doom and financial collapse.

u principu kljucne reci koje treba izbegavati su: kultura, folk, sund, problem, spasiti itd...

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tome ti pricam. ali nisu ljudi takvi samo na tom forumu, nego i uzivo. nemilo sam se iznenadio kad sam to shvatio. entuzijazam i resenost da se razmotri neka promena u vezi sa bilo cim sto nema veze sa sopstvenim kruhom sad u ovo vreme je na nuli u srbiji. svi su se cvrsto uhvatili za rukonaslone na svojim sedistima, stavili sigurnosne pojaseve i uzivaju u voznji u ponor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, ne treba da postoji ni logo ni naziv

 

zainteresovana strana u celoj ovoj prici su 'mladi muzicari koji ne pripadaju estradi' i to em najbolje zvuci em je 97% istina

 

edit: iz peticije takodjer treba izbaciti sledece reci: bitka, underground (umesto toga bolje 'manje poznati', 'neafirmisani'), bend (umesto toga bolje - sastav) i uglavnom sve posudjenice

 

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...