Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

kud ćeš mračnije od toga :)

 

 

downsizing je tako dark. kad tad nisam dobila ciglu u glavu nikad neću.

do sada su u karijeri zaposleni dva puta 'teli da me biju (oba puta sam se izvukla ;) )

 

Sto da te tuku aman? Kakvi su to radnici..? Da nije u pitanju bila neka Ikstrim Fajting Federejshn of Bulgarija? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif bogu hvala Rle, pa ne mogu icon_smile.gif haha

 

samo se ti smej ali znash i sama kad rle neshto kaze to je tako pobozna ti bila ili ne :muzicar:

 

 

ahahaha

hajde da kažemo ovako. nisam uopšte želela da odem desilo se potpuno slucajno. koristi od toga sam itekako imala, i tek cu da imam, a tamo sam radila nešto što ti samo možeš da sanjaš! icon_smile.gif icon_smile.gif

go figure.

 

da da i meni sluchajno rastu dlake na bradavicama , tu prichu prichaj svojim machkama a na yu metalu zna se tachno shta je po sredi , htela si da se otisnesh u beli svet , htela si da probash zabranjeno voce bludnog zapada i istoka , htela si da budesh slobodna i svoje greshne snove pretvorish u realnost , htela si mnogo ajli , htela si previshe i uvidela da pravi je merak vratiti se ubogom i poshtenom srbendi a ne tamo kupati se gola po zaledjenim jezirma , jesti morske zvezde sa melkom od kamile , titrati celava muda ukrajinskih pop pevacha pod plashtom struchbog usavrshavanja i nauke..

 

takvu te sanjam :rolleyes:

 

 

 

 

ovaj tvoj stav je tako malogradanski i toliko stereotipan da sam sada potpuno izgubila rle svaku nadu u tebe. hajde pricaj mi molim te o krizi možda se išcupaš iz ralja mediokriteta. ali veliki je znak pitanja icon_smile.gif

 

ovaj stav je realan a opshte je poznato da ljudi bez nade su obichno u pravu .

o krizi ti verovatno znash shto shta blenuci u tv i vesti ali to tvoje znanje je povrshno i nedovoljno sa sama izvuchesh neophodne zakljuchke iz te materije .

kriza je nastala jer novac nema pokrice ajli znachi svaki kurta i murta shtampa novac i placa neshto i to se vishe nije moglo podneti .

posle krize kako se izbaviti , pa opet shtampati novac bez pokrica i prodavati maglu u americi ,britaniji ,nemachkoj .

 

da ti slikovitije objasnim ...

 

ako krenesh putem prodavnice bezbrizno cupkajuci u nameri da kupish plazmu keks i mleko i ugledash neshiju shlajmaru na sred praga prodavnice ti je necesh pokupiti niti reci nekome da to uchini vec cesh u svom tom gadjenju i preziru onoga shto si videla , pljunuti istu tu shlajmaru na pod i reci da je sve to odvratno i tako samo povecati problem umesto ga izolovati i ukloniti .

 

@Rle - pa to ti je to, ali kao sto sam rekao, jebiga kad nece ili ne mogu da rade! Imas primer ovde u CA, vecina zemljoradnickih poslova obavljaju Mexikanci - belci su na masinerijama i navise... cuh da tu u Engleskoj recimo, imas Poljake i Portugalce koji su radna snaga - nece englezi da zidaju i zajebavaju se! Ima sve svoje, a ja sam na strani ovih sto nemaju (pocetak bune protiv dahija)... icon_wink.gif Sto se tice nasih, to je njihov izbor, ali sta ces ako je nekom kruna da se vrati u Mecki u rodno selo... Sve je to Agro Mjetal! icon_rockdevil.gif Inace, ovo je vec offtopic, to je licno do cho'eka! ph34r.gif

 

nekaze se dzaba u uvropi da su poljaci najbolji vodoinstalateri , mada i nashe muzichne zvezde su tako ishle da kreche i gletuju po engleskoj ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj stav je realan a opshte je poznato da ljudi bez nade su obichno u pravu .

o krizi ti verovatno znash shto shta blenuci u tv i vesti ali to tvoje znanje je povrshno i nedovoljno sa sama izvuchesh neophodne zakljuchke iz te materije .

kriza je nastala jer novac nema pokrice ajli znachi svaki kurta i murta shtampa novac i placa neshto i to se vishe nije moglo podneti .

posle krize kako se izbaviti , pa opet shtampati novac bez pokrica i prodavati maglu u americi ,britaniji ,nemachkoj .

 

E o tome sam ja pričo na prošloj strani, virtuelan novac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko o čemu baba o uštipcima. karanje ti na pameti.

 

KINTA prince, KINTA.

 

 

@rle

verovao ili ne, skupljam limenke zgužvane sa sprata bačene kutije od cigareta i ostalo đubre po dvorištu ispred zgrade jer mi nikako ne odgovara da živim u đubretu. znam da većina kad vidi šta radim će da okrene glavu i kaže "vidi ludaje" ali i dalje se nadam da će nekome proraditi savest kad sledeći put bude pomislio/la da zafrljači praznu bocu od koka kole na beogradski asfalt i utabane nikad-bile-"zelene-površine"

 

 

 

a sad, ima li neko nešto novo da doda on topic, ili ćete i dalje samo da kenjate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U praktičnom pravcu, mislim da je Vlada Srbije više istripovala krizu u zemlji, nego što je ona zaista pokazala zube. Ovako će samo da izbaksuziraju i ima da bude još teža kriza. Smanjuju plate, otpuštaju ljude iz državne službe, mene neće da prime u državnu službu... I posle će imati samo veći broj socijalnih slučajeva. Da bi to pokrili, povećavaju poreze i tako sputavaju i privatni sektor... ubijaju dve muve jednim udarcem. Ja bih lepo smanjio poreze, da privučem strane investitore koji su pukli u nekim jačim državama. Onda bi se ti viškovi iz državne službe lako zaposlili u privatnim firmama. Naravno, u nekim sektorima državne službe ne da ne bih otpuštao, no bi dodatno zaposlio kvalitetne kadrove. Naravno mislim na ministarstvo spoljnih poslova i na sebe kao kvalitetnog kadra. Zato što upravo na planu spoljnih poslova možemo dosta da uradimo da ublažimo efekte krize i privučemo investitore, kroz poboljšanje našeg ukupnog međunarodnog položaja, i ja sam spreman i sposoban da radim na tome. Hoćete praksu, eto vam prakse, samo dajte da Prince pokaže kako se ta praksa obavlja, a ne da držite Princa na odstojanju, tako da ovaj može samo da teoretiše, a da ga niko ne jebe ni 2 posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliko patetichno da je pomalo i simpatichno.

ispod kog staklenog zvonca su te drzhali do sada?

 

prvi put da sam zadovoljan potezom Vlade. sad da skreshu br poslanika i br ministarstava i do jaja. jbt, imamo ih za izvoz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta će time uštedeti? Kurac moj. I ovako nam je državna uprava neefikasna, biće još gora sa manje službenika. I niko mi još ne odgovori na pitanje o porezima. Kažem, jednim udarcem ubijaju dve muve - prave socijalne slučajeve od službenika koje otpuštaju i nezaposlenih kojima zabranjuju zapošljavanje, dok na drugoj strani prave još socijalnih slučajeva od otpuštenih iz privatnog sektora, jer su rasterali investitore ogromnim porezima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta će time uštedeti? Kurac moj. I ovako nam je državna uprava neefikasna, biće još gora sa manje službenika. I niko mi još ne odgovori na pitanje o porezima. Kažem, jednim udarcem ubijaju dve muve - prave socijalne slučajeve od službenika koje otpuštaju i nezaposlenih kojima zabranjuju zapošljavanje, dok na drugoj strani prave još socijalnih slučajeva od otpuštenih iz privatnog sektora, jer su rasterali investitore ogromnim porezima.

Pazi, ja kapiram da bi ti hteo da budesh u redu onih poslanika tipa: 1986. godishte koji nikada nishta i ne kazhu u Skupshtini nego drzhe mesto i shilje tuki/djanu ceo dan i glasaju za ono shto im se kazhe. Takvi likovi, ljude koji zaista zaradjuju svoj hleb koshtaju 100.000 dingera mesechno samo za platu (da ne govorim o ostalim bonusima/sednicama/odborima/pichkamaterinama). Super zhivot, jashesh raju ona je marva.

Samo sam ti davno rekao da chesh imati problem sa svojim adolescentskim shvatanjima po pitanju protokola da se domognesh takvog polozhaja.

 

Od 2003 naovamo u drzhavnoj upravi je neka potpuno suluda praksa da se radna mesta otvaraju (ukupan broj je povechan za oko 1.195 ako se ne varam i to bez onih koji su preshli na grbachu Srbije po odvajanju CG) i da su svi zashticheni kao bubreg u loju. Jednostavno ih ne mozhesh otpustiti. I tako se to gomilalo i gomilalo dok nisu doshli ljudi iz zemalja koje imaju DO DESET PUTA vishe stanovnika i UPOLA MANJE i ministarstava i poslanika) da nam daju kintu i rekli "Ok. Mozhe al' da ukinete ovaj parazitizam jer drzhavna uprava i administracija nisu privredne delatnosti nego rupa bez dna. One nam neche vratiti kintu".

 

I ovi nashi poslushali.

I to je dobro.

 

Da li ti shvatash da je upravo racionalizacijom sredstava drzhavne uprave vech pokriveno 89% para koje treba da se pljunu?

Ovi ostali novouvedeni porezi su minorni. I shto je najvazhnije privremeni.

 

I sad stvarno, da li ti mislish da neko ko je toliko neobaveshten o bilo chemu shto ima veze sa praksom i zhivotom uopshte mozhe da donese racionalnu odluku o bilo chemu shto izlazi iz okvira odlaska na cert HammerFalla (mada i tu postoji samo jedan racionalan izbor - ne! jer je hevi vrlo gej) a kamoli vodjenju drzhave?

 

Ајм ефрејд ју шуд старт ектинг јор ејдж енд старт вркинг бифор иц ту лејт.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja ne želim da budem nikakav poslanik, niti da se bavim unutrašnjom politikom. Ja hoću da budem diplomata, u službi svoje države. Kao što rekoh, diplomatija nam je preko potrebna, da bismo popravili međunarodni položaj, jer od tog položaja dosta toga zavisi, pa i ekonomija ove zemlje. Tj. mi se još uvek oporavljamo od 90-tih, kada nas je sjebao upravo loš međunarodni položaj. E zato nama trebaju stručnjaci iz oblasti međunarodnih odnosa i spoljne politike, a ja sam jedan od njih, što sam dokazao i na detaljnom testiranju za ministarstvo, gde sam, po podacima iz prve ruke, bio ne samo među 20 (koliko su obećali da će da prime), već PRVI među njima, čime sam još jednom dokazao da sam u svojoj i nekoliko generacija okolo, BEZ PREMCA u pogledu znanja koje posedujem i sposobnosti da to znanje primenim. Na kraju su mi bukvalno i krv vadili, snimali pluća, morao sam da ustajem u 6 ujutru i da pišam u flašicu koju ću kasnije odneti na VMA, psihološki profil su mi detaljno istražili, a još uvek vrše bezbednosnu proveru u kojoj za mene pitaju koga stignu. E vidiš, ja sve to nisam radio džabe i sada čekam da održe obećanje i prime nas 20 najboljih na posao, da pomognemo spoljnoj politici ove zemlje.

 

Ako nisi znao, u Americi na hiljade mladih i sposobnih ljudi, stručnih u oblasti za koju sam i ja stručan, rade u raznim telima koja učestvuju u kreiranju i realizaciji spoljne politike. Evo možeš Kalifa da pitaš, on živi tamo. Zato su i sila broj 1 u svetu, što znaju koliko su spoljna politika i diplomatija važne i zato što cene znanje i sposobnost mladih ljudi iz tih oblasti. Da sam ja završio međunarodne studije na Harvardu, Stenfordu ili Kolumbiji, ne bih ja nikoga molio za posao, nego bi došli federalni agenti po mene i pokupili me, da ne bih slučajno otišao za nekog drugog da radim. U Srbiji nažalost, to ne ide tako, a ja se bojim da će pod plaštom "štednje" ići još gore.

 

Što se tiče mojih adolescentskih shvatanja i tvog zluradog komentara o HammerFall-u - napušiš mi se malo kurčine. :evotigana:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja ne želim da budem nikakav poslanik, niti da se bavim unutrašnjom politikom. Ja hoću da budem diplomata, u službi svoje države. Kao što rekoh, diplomatija nam je preko potrebna, da bismo popravili međunarodni položaj, jer od tog položaja dosta toga zavisi, pa i ekonomija ove zemlje. Tj. mi se još uvek oporavljamo od 90-tih, kada nas je sjebao upravo loš međunarodni položaj. E zato nama trebaju stručnjaci iz oblasti međunarodnih odnosa i spoljne politike, a ja sam jedan od njih, što sam dokazao i na detaljnom testiranju za ministarstvo, gde sam, po podacima iz prve ruke, bio ne samo među 20 (koliko su obećali da će da prime), već PRVI među njima, čime sam još jednom dokazao da sam u svojoj i nekoliko generacija okolo, BEZ PREMCA u pogledu znanja koje posedujem i sposobnosti da to znanje primenim. Na kraju su mi bukvalno i krv vadili, snimali pluća, morao sam da ustajem u 6 ujutru i da pišam u flašicu koju ću kasnije odneti na VMA, psihološki profil su mi detaljno istražili, a još uvek vrše bezbednosnu proveru u kojoj za mene pitaju koga stignu. E vidiš, ja sve to nisam radio džabe i sada čekam da održe obećanje i prime nas 20 najboljih na posao, da pomognemo spoljnoj politici ove zemlje.

 

Ako nisi znao, u Americi na hiljade mladih i sposobnih ljudi, stručnih u oblasti za koju sam i ja stručan, rade u raznim telima koja učestvuju u kreiranju i realizaciji spoljne politike. Evo možeš Kalifa da pitaš, on živi tamo. Zato su i sila broj 1 u svetu, što znaju koliko su spoljna politika i diplomatija važne i zato što cene znanje i sposobnost mladih ljudi iz tih oblasti. Da sam ja završio međunarodne studije na Harvardu, Stenfordu ili Kolumbiji, ne bih ja nikoga molio za posao, nego bi došli federalni agenti po mene i pokupili me, da ne bih slučajno otišao za nekog drugog da radim. U Srbiji nažalost, to ne ide tako, a ja se bojim da će pod plaštom "štednje" ići još gore.

 

Što se tiče mojih adolescentskih shvatanja i tvog zluradog komentara o HammerFall-u - napušiš mi se malo kurčine. :evotigana:

 

E moja princezo...

ako mislish da su Ameri sila zbog svoje spoljne politike, ne bi bilo zgoreg da te vrate ponovo na faks.

i ako mislish da se na Harvard uleche na "budzet".

i ako mislish da freshmeni ili svezhi gredjueti dobijaju odmah po zavrshetku visoke pozicije u diplomatiji..

 

A ako si tako daleko dogurao moram priznati da mi je drago zbog tebe. i hvala na informaciji iz prve ruke jer znam da je vreme da opet emigriram. tvoje greshke che neko morati i da plati, a srce bi mi se cepalo da gledam da na to odlaze pare koje ja i ostali drushtveno korisni elementi zaradimo.

 

btw. ovo oko felacija chesh na medjunarodnoj pozornici morati lepshe da pakujesh.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju su mi bukvalno i krv vadili, snimali pluća, morao sam da ustajem u 6 ujutru i da pišam u flašicu koju ću kasnije odneti na VMA, psihološki profil su mi detaljno istražili, a još uvek vrše bezbednosnu proveru u kojoj za mene pitaju koga stignu. E vidiš, ja sve to nisam radio džabe i sada čekam da održe obećanje i prime nas 20 najboljih na posao, da pomognemo spoljnoj politici ove zemlje.

a jesi li im pevao "normana bejtsa"?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...