Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

Ok super, nema frke, nema potrebe da se ti osvrces na moje razmetanje lokalitetom. Stavise koncentrisi se na (opet) ono bitno u mom osvrtu a to je da iz Srbije od Srba koji tamo zive unazad 25 godina dolazi samo gluparanje. Nisam ja postao pametniji (samo) tako sto sam otisao napolje, nego sam otisao napolje jer sam bio mnogo pametniji od lokalnog stanovnistva. Drugim recima, dokurcilo mi je to prazno prepucavanje i tupljenje gde svako (eto vi dragi moji) ima sta da kaze a nema blage veze sa materijom. Ali samo da kaze, to je njegovo 'nebesko pravo'.

 

Razlika izmesdju Srba u Srbiji i Srba van Srbije je golema. Ali sto kaze Princ, ja sam Amer, razlika izmedju Srba i mene je pregolema. Nije to nikakva predrasuda niti razmetanje, okolina i iskustva (pored obrazovanja) cine coveka, a moje obrazovanje, okolina i iskustva se razlikuju od vasih kao nebo i zemlja. To je cinjenica, a sad da li je to pozitivna ili negativna cinjenica to je na pojedincu da proceni. Sto se mene tice, zadovoljan sam, mislim da sve te razlike medju nama idu u moju korist. Neko se nece sloziti, ali kao sto rekoh Princu, kiselo je to grozdje koje ne mozes da dohvatis. Drugim recima, da ti i ja prodjosmo kroz identicna zivotna iskustva pa da sad objektivno uporedjujemo da li smo bili mudriji ili da li nam je bilo pametnije dok smo sedeli u Srbiji ili cunjali po svetu, mogli bi da zajedno dodjemo do koliko toliko objektivnog zakljucka (verovatno svaki aspekt zivota ima neku svoju prednost). Ali da mi tupe ovi drugi likovi na osnovu neke njihove dedukcije a bez ikakve empirijske podloge, to je da se ubijes.

 

to ti dodje otrpilike ovako, recimo ja sam pekar i nema tog recepta iz belog sveta koji nisam probao, nema tog hleba koga nisam napravio, i nema tog hleba koga nisam probao posto ga i sam napravim (a probao sam i original, bas tamo odakle dolazi recept).

 

Onda se javi lik koji nit je pekar, niti je probao bilo koji hleb po svetu, niti je probao ove sto sam ja napravio po receptu iz sveta nego voli jedan jedini, jedan je probao a za ostale je 'cuo' ili reduktivnom/deduktivnom/induktivnom metodom skontao 'apsolutnu istinu' da je

 

a) razani hleb mnogo gorak

B) milihbrot mnogo sladak

c) jecmeni hleb mnogo kiseo

d) ...

e) ...

 

Kapiras sad poentu? jede covek celog zivota beli hleb kod istog majstora i 'pozvano' tvrdi kako je sve ostalo sranje samo je beli hleb koga bas on jede majka Mara. E to je taj srpski problem, ali to nije samo srpski problem, to je problem tih lokalizovanih, uskogrudnih pogleda na svet.

 

 

Sto je najgore, sled teza je tacno predvildjiv.

 

i) Potegne se pitanje o bilo cemu;

ii) Formiraju se 'tabori' tojest podele misljenja;

iii) Pojavi se neko ko ili zna o cemu prica ili ima vise pristupa relevantnim informacijama, sto ce reci da sada svi imaju dodatne informacije i treba da preispitaju svoje stavove; milina.

iv) Odredjena skupina ignorise sve nove dodatne informacije, jer je bolno preispitivati svoje (ili tudje ali duboko prihvacene stavove, te iz kuce, te iz skole, te iz kraja, te nacionalne) stavove. Zajebano je kad zakljucis da se slika kompletno menja i da si ziveo u zabludi dan-dva ili godinu dve ili ceo zivot;

 

e sadono najzanimljivije

 

iv-1) gore pomenuta skupina mora da nastavi da zivi/uziva svoj kult znanja, prema tome, ignorisati novopridosle podatke

iv-2) zameniti teze tojest navesti temu u druge nekorelisane tokove

iv-3) nekako diskreditovati sagovornika (najmanji problem za sagovornika u stvari)

iv-4) i finalni biser, potpuno oglusavanje svih cula i potpuno okretanje onom svom iskonskom bitku, koji nikad ne moze biti u krivu jer zaboga Srbi smo

 

 

Ajmo na primeru poslednje cetir' stavke, recimo da je bas hleb u pitanju:

 

iv-1) E, sta god da kazes, beli hleb kod Riste pekara je ipak najbolji sve ostalo je sranje. Najukusniji je (relativna stvar), najveci (dve kile recimo), najzdraviji (dokazano ?!?) i tako dalje...

 

Moguci odgovor: cekaj, jesi probao razani hleb iz recimo Dizeldorfa? Ukusniji je po meni od Ristinog belog (ukusi). A u Bernu sam jeo jos veci beli hleb, mnogo dobar, tri kile. A ovi od mesanog zrnevlja su provereno najzdraviji, pa jos bez kvasca, drz ne daj, evo link;

 

Sad car odgovara sa iv-2

 

iv-2) E, ma ne verujem ti nista (iako nisam bio ni na jednom od tih mesta koje si naveo niti sam to probao) ALi ti ne verujem jer ja sam Srbin i verujem samo sebi, tati i mami, profi sa MOG faksa, mom komsiluku i raji. Jebite se svi ostali (pa zamena teza) A i Ristin beli najbolje ide uz pihtije (ko da je tema bila 'ciji konkretno beli hleb u gradu najbolje ide uz pihtije?)

 

Tu vec sagovornik nema puno mesta za neki razuman odgovor, vidis sa kim imas posla ali probas jos jednom, tipa, 'evo znam masu ljudi po belom svetu kojima se svidja neki drugi hleb, ljudi knjige napisase o tome, bla bla...

 

Reparte iv-3) "Ma sve su to neki glupani, gastarbajteri, koji su oni kurac da sude o tamo nekom hlebu po belom svetu" (ali ti isti likovi drobe o svemu i svacemu na sva usta a od zivotnog iskustva imaju vikend na vasaru u Pancevu, medjutim procitali su knjige (od pre 50,100,150 godina) gde im je neko tupio kako se pravi lebac, ali ga tako vise nigde i ne prave...

 

Tu vec dignes ruke, ali kao da rezimiras, kazes, jebi ga znam te ljude, postujem njihovo misljenje, njih su na desetine i stotine i to ima neku tezinu. Ali ako se tebi svidja beli od dve kile kod Riste, nek ti je alal. Samo nemoj da nam ga nameces svima kao apsolutnu zivotnu istinu. Eto ljudi u Americi vole ovo, Kinezi ono, Nemci ga prave ovako, talijani onako...

 

I onda taj finalni biser

 

iv-4) A sta mene boli kurac sta Ameri vole, kako Nemci mese hleb, i Talijani i ovo i ono. Ja sam Srbin, jebe mi se za sve.

 

 

A pocelo je od pitanja koji je hleb na svetu najbolji (ili bilo sta, kapiras) ali su ti likovi u stvari u startu znali da ce da odjebu svaku drugu iznesenu informaciju, jer to je njihov modus operandi, strogo formiraju zakljucke na osnovu sopstvenog iskustva, a iskustvo im je nula. A kad im onda pobijes taj rezon, bace se na tudja (birana, kojom metodologijom pitaj Boga) iskustva opisana u 'odabranim' knjigama od 'odabranih' autora. Kad i tu izneses kontra argumente i razmisljanja iz mase drugih knjiga od drugih autora imas finalni coup d'état, a to je legenradni iv-4 'Bole nas kurac za sve, za sve prethodno receno, za sve argumente, za sve pocetne teze i parametre, ostajemo pri svome, jer mi misljenje ne menjamo. Jer mi smo Srbi, nebeski narod zaboga, i nikad ne mozemo da nismo u pravu od starta.

 

Nadam se da sam ti ukratko pojasnio mnoge stvari. Takve raje se naravno svi po svetu gnusaju, i zato nas zaobilaze. Ali nismo jedini, fala Bogu, sva ta mesta gde se desavaju pizdarije, e to ti je ta raja, i ostatak sveta jednostavno ne ume da diluje sa istima. Onda ih zabarikadiras i a u pizdu materinu. Niti das ikom da ulazi u takav tamni vilajet, niti das ikome da izadje odande. Polucija je to bato.

 

 

 

 

 

 

 

A da, ono sto ti zoves 'predrasuda' ja zovem licno zivotno iskustvo. Predrasuda je kad ne znas o cemu pricas. Drugim recima, predrasuda bi bila kad ja ne bih znao ko su Srbi i kako misle. A ja Srbin. Znaci ne da nije predrasuda nego je fucking spot-on analiza. Objektivna. A to boli. Boli i mene. Ali kazem, zato sam izabrao da zivim tamo gde ne boli (a glupana fala Bogu ima svukuda pa i u Amerigi, samo nisu pretezni u mom zivotu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dersu:

 

- zakljucio sam, onako uopsteno, da ljude zapravo uopste ne zanima istina. zaista im nije vazno da precizno opipaju realnost. kad malo bolje pogledas, sasvim je moguce preziveti u svetu cak i ako mislis da je zemlja ravna ploca, jer sta coveku vise treba nego da jede, jebe, spava i sere...

 

zato ekipa voli "kratka i jasna objasnjenja", metode gordijevog cvora, i sve ono sto ih ne suocava sa nepoznatim (prpa, a?) - jer ne daj boze da se tamo pojavi nesto sto narusava udobnu sliku sveta gde "sam ja iznad proseka, a ovi zli su gori od mene, a oni koji imaju ono sto ja zelim su to stvorili tako sto su bili manje moralni - mogao sam i ja ali necu jer sam moralan". :) covek ce radije ziveti u udobnoj iluziji i ubedjivati sebe u razne besmislice. mozak sam trazi nacin da potvrdi iluzije, i takvi ljudi su prepoznatljivi po tome sto im je logicki aparat vrlo selektivan.

 

evo ga mindset prosecnog planktona po pitanju SEKA-e: "tamo negde postoje zli ljudi koji imaju pare i koji kontrolisu nase zivote, a ja sam zrtva tih monstruma, znam ja koji su to, to su "oni" i ne mogu nista da uradim za sebe osim da kenjam okolo kako bi sve bilo bolje da su (drugi) ljudi moralniji, posteniji i bolji. zapravo, sve bi bilo bolje da su svi kao ja, i da svi igraju kako ja sviram, i da sve bude onako kako je u mojoj avliji." :) :)

 

-------

 

@ ostali:

 

tema za razmisljanje za danas, od vaseg imaginosa: ;-)

- kad se desi sranje, hrabar covek trazi resenje (prvo za sebe, pa onda sza druge), a kukavicu prepoznajes po tome sto prvo tazi krivca i upire prstom.

 

kako da prepoznate da li spadate u grupu A (kukavica koja bezi od realnosti i stalno trazi potvrdu svojih iluzija) ili B (oni koje zanima istina bez obzira da li je prijatna ili neprijatna). test je veoma pouzdan i jednostavan. pokusajte da se setite 5 situacija u zivotu kad ste se iskreno odusevili (i bili SRECNI) u momentu kad ste shvatili da ste pogresili, i da nesto nije onako kako ste mislili. kad vam je to saznanje da GRESITE zapravo predstavljalo srecu (a ne poraz!) jer ste to protumacili kao "u jebote, al sam se zajebo, ovo je tacnije". ako ne mozete da se setite tog osecaja i odusevljenja - spadate u grupu A. zao mi je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidim presao si i u psihijatre i psihologe :)

Zavrsio si koliko sam video ETF,a vidim strucnjak si za ekonomiju,sociologiju,istoriju ma.....sve ti znas :)

U sve se vi razumete vise koliko vidim sem u ono sto vam je struka ;)

Tipican srpski rezon od kojeg toliko bezite i nasivate ga na druge,a vidis i koji i mene nervira kada dodje tamo neki Gluvi Barut pa meni kenja neke stvari o istoriji(sto je btw moja struka)koje ja inace drzim u malom prstu,rest assured

Welcome to Serbia,and think about it ;)

I arogantan si batice mnogo i ti i Kalif-ja sam uvek spreman da poslusam nekoga drugoga ali cim vidim proser i stvari u kojima SVESNO spustate sagovornika koji vam se sasvim kulturno obratio i cega kod vas ima koliko god hoces i onda jos krenete da se cudite zasto se ljudi vredjaju kada krenu da pricaju sa vama,normalno da cu da reagujem onda

Ne zato sto me boli istina(ja sam kao sto rekoh istoricar i sigurno ne bezim od glavnog poziva mog zanimanja-a to su fakti i cinjenice ;))nego nacin na koji se ophodite prema ljudima,kao da su poslednji bednici koji veze s vezom nemaju a to bas nije tako crno belo kakvim ga vi predstavljate

A vi se slobodno tesite i zadovoljavajte sebe na moralnom planu koliko god hocete da je to zbog neceg drugoga ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Počela govna da padaju i u Personal hellima :)

 

de me nađe porediti sa imaginosom, pa ja jesam imao i istoriju i sociologiju i ekonomiju na faksu, šta bre 'oćeš? :)

 

ništa ti više ne znaš o istoriji kao takvoj od mene. Možeš imati više podataka, ali budući da ne znaš geopolitičke aspekte, aspekte politikologije religije, pitanja državnog razloga i tome slično, teško da razumiješ ono o čemu pričaš. Sve od pitanja zašto se pojavio Aleksandar Makedonski, sigurno se nije pojavio sam od sebe, pa do današnjih dana - ti ne znaš da odgovoriš na pitanje - Zašto? I to se vidi na topiku o Albancima. Do sad sam mislio da prosto nećeš da odgovoriš, zatvoren u toj svojoj katedri istorije (jesi diplomirao više :) , ali problem je sasvim drugačiji - ti ne znaš da odgovoriš. Ne razumiješ napisano, jer nije po Vuku.

 

Zašto bi se ja tu nešto prenemagao kad baratam najsveobuhvatnijim pojmom - heartland. A heartland je obuhvatniji pojam od svakog ekonomskog ili fizičkog ili elektrotehničkog, a posebno istorije kao takve. Metodologija mi nema manu. Ti ni nemaš metodologiju. A to ti je isto kao da okopavaš zemlju kašikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da u pravu si

A sto se tice teme o Albancima(vidim nisi zaboravio da si dobio po picici ;))mislim da je tek bila komedija kada si mi kao reference poturao dijakletiku prosvetiteljstva i slican bullshhit kojim hoces da stvoris privid kako i ti nesto znas a nemas ustvari blage veze sa zivotom,a materijal za raspravu trazis na Wikiju,stromfrontu i Novoj Srpskoj Politickoj misli :) :)

Pa onda proglasavanje pojedinih haplogrupa ilirskim(iako se nigde ne pominju kao takve),i tvrdjenje da Albanci tu konkretnu grupu nemaju iako linkovi koje sam ja dao nedovismisleno pokazuju da je imaju,pa poturanje nekih mapica sa Kavkaskom Albanijom iako bilo gde da odes i procitas videces da ona nema nikakve veze sa ovom Balkanskom sto opet lepo pise na linkovima koje sam dao itd itd

Inace sto se tice istorije moj fakultet je neuporediv sa tvojim,rest assured-zato sto sam ja za samo jedan strucan ispit imao da procitam izvora i literature kao ti za ceo fakultet :)

I onda tragikomicno je da mi jedan takav lik soli pamet kako da tumacim istorijsku metodologiju-pa kada ponestane cinjenica ili se izlupeta onda ostaju ovako pateticne upadice i provokacijice,i vrtaranje po xyz puta netacnih i uvek istih informacija jer kao sto sam rekao-kada neistinu poturis 10x zaredom jos ce na kraju da ispadne da je to tacno :) :)

Weeell-Imaginos i ti se tek neuporedivi-on jeste arogantan ali covek kod njega moze da procita dosta toga korisnog,dok su svi tvoji postovi najobicnija kenjaza i presipanje iz supljeg u prazno :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jest da nije meni namijenjen post, ali ajde da odgovorim, imam 20 slobodnih minuta

 

iz Srbije od Srba koji tamo zive unazad 25 godina dolazi samo gluparanje

 

pa ti si došao, svi znamo da si došao iz Srbije gdje si živio prije 25 godina, i Ameri rekoše - došlo gluparanje. Ne znam da li gluparanje dolazi preko CNNa ili na sopstvenim nogama, pošto prvo nije došlo od Srba iz Srbije.

 

Nije to nikakva predrasuda niti razmetanje, okolina i iskustva (pored obrazovanja) cine coveka, a moje obrazovanje, okolina i iskustva se razlikuju od vasih kao nebo i zemlja.

 

tvoje obrazovanje, okolina i iskustva su različiti pošto si rođen i obrazovao se u Amerigi, je li tako? Ili se potkivala žaba?

 

Kapiras sad poentu? jede covek celog zivota beli hleb kod istog majstora i 'pozvano' tvrdi kako je sve ostalo sranje samo je beli hleb koga bas on jede majka Mara. E to je taj srpski problem, ali to nije samo srpski problem, to je problem tih lokalizovanih, uskogrudnih pogleda na svet.

 

geto, komunitarizam, protestantske sekte, mormoni i amiši, Džeri Springer, Doli Parton - to je sve u Srbiji nastalo - got it.

 

i) Potegne se pitanje o bilo cemu;

ii) Formiraju se 'tabori' tojest podele misljenja;

iii) Pojavi se neko ko ili zna o cemu prica ili ima vise pristupa relevantnim informacijama, sto ce reci da sada svi imaju dodatne informacije i treba da preispitaju svoje stavove; milina.

iv) Odredjena skupina ignorise sve nove dodatne informacije, jer je bolno preispitivati svoje (ili tudje ali duboko prihvacene stavove, te iz kuce, te iz skole, te iz kraja, te nacionalne) stavove. Zajebano je kad zakljucis da se slika kompletno menja i da si ziveo u zabludi dan-dva ili godinu dve ili ceo zivot;

 

e sadono najzanimljivije

 

iv-1) gore pomenuta skupina mora da nastavi da zivi/uziva svoj kult znanja, prema tome, ignorisati novopridosle podatke

iv-2) zameniti teze tojest navesti temu u druge nekorelisane tokove

iv-3) nekako diskreditovati sagovornika (najmanji problem za sagovornika u stvari)

iv-4) i finalni biser, potpuno oglusavanje svih cula i potpuno okretanje onom svom iskonskom bitku, koji nikad ne moze biti u krivu jer zaboga Srbi smo

 

George Wallace, Džozef Mekarti, John Foster Dulles, neoizolacionizam, Tomas Džeferson i Aleksandar Hamilton kao dva ovna, Teodor Ruzvelt kao ovan protiv Marka Tvena, naftne kompanije u Drugom svjetskom ratu ''za svoj ljeb'', Milton Friedman, čovjek koji je rekao da ne treba zaposliti crnca u prodavnici ako bi prodavnica zbog toga imala manji profit - rekao otac neoliberalizma - isto made in Serbia - got it.

 

A pocelo je od pitanja koji je hleb na svetu najbolji

 

pitanje ''birano kojom metodologijom pitaj Boga''

 

Takve raje se naravno svi po svetu gnusaju

 

Ko konkretno?

 

Oni što su se smatrali pozvanima da kidišu na druge kontinente, KRADU, PLJAČKAJU, UBIJAJU ili najprostije EKSPLOATIŠU nepozvani. Da li ih je neko pozvao možda? Došao Gandi i rekao: dođite molim vas, vladajte, mi smo nesposobni da sami živimo, pa bi molili da vi dođete i napravite KOLONIJU od nas, na kojoj ćete onda PARAZITSKI da živite.

Jer taj tvoj čuveni Gandi, kad je tražio odlazak Engleza, vicekralj je rekao ''ako odemo, nastaće haos''.

Gandi: ''Da, ali će to biti NAŠ HAOS''.

 

Ili možda nisi mislio na Engleze i kolonijalne agresore uopšte, nego možda na GENOCIDALNE MANIJAKE koji pobiju 6 miliona Jevreja ili 700 hiljada Srba ili milion Alžiraca ili isto toliko Iračana? Koji su spektakularno koristili nauku da bi napravili gasne komore i velike peći? A onda seru Srbima kako su kao pobili 7000 ''civila'' (hm, koliko je to, samo HILJADU PUTA MANJE), iako su sve predvođeni Bajdenom podržavali ogranke ALKAIDE na Balkanu i branili mudžahedine koji su tu 1941. pobili 5000 u Miloševićima i 2000 u Starom Brdu kod Višegrada, a o klanjima u Bratuncu i Kravicama u ovom ratu da i ne pričamo.

 

Ili si možda mislio na bacanje nuklearnih bombi po Hirošimi, dovođenja planete na ivicu uništenja, pokretanja nekih novih krstaških ratova? Ekstremnu militarizaciju koj atraje više od pola vijeka i godišnje troši više od 20 GDPa Srbije? Koji ima pametne bombe, pa naravno tamo je sve ''pametno'', vidiš kako si i ti preko noći postao pametan.

 

Na koga si tačno mislio kad si rekao da se ''oni'' Srba gnušaju?

 

a. Kolonijalne krvnike, lupeže, secikese, šljam eksploatatorski i parazitski, koji zadnjih 1000 godina žive samo od pljačke?

b. Genocidalne manijake, koji se nađoše pozvani da ubijaju koga oni hoće, pošto su superiorna rasa?

c. ili možda samo one koji bace nuklearku tu i tamo?

 

nisam siguran na koje si tačno mislio da me se gnušaju, ako bi mogao tačno da mi kažeš a,b ili c, jer stvarno mi treba pomoć.

 

Znam ja da si ti zen, iznad svega toga, ali ako bi mogao da mi kažeš koji od ponuđenih odgovora je tačan, bio bi ti zahvalan ovaj gnusni sužanj.

 

---------------------

 

zato sto sam ja za samo jedan strucan ispit imao da procitam izvora i literature kao ti za ceo fakultet :)

 

ovo je genijalno :) ove bolonjeze treba uramiti za buduće naraštaje

 

nego, još ne čuh koji je to pojam sveobuhvatniji od heartlanda. A za nekog ko tvrdi da vlada istorijskom metodologijom to bi bio mačji kašalj.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da za buduce narastaje treba urmiti pre opasku zasto je pojavio Aleksandar Makedonski

Zasto? :) :)

Pa sta ga znam-mozda su se kresnuli Filip II i Olimpijada pa su dobili darovito dete :) :)

Ili onaj jos veci biser koga nisam imao vise srca da drzim u potpisu-najobicnije jeftina retorika koja deluje dubokoumno al' samo na prvu loptu :) :)

I boli me kurac za heartland iskreno,a ako se ne varam dobio si i odgovor jos onomade i od mene i od Dersua-medjutim kako rekoh gore non stop vrtaras jedno te isto i hvatas se za slamice,svestan da se gusis u svojim proserima :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Prince, naravno, ali nije istorijski pojam.

 

Vidiš da se bakćem sa budalom kome ništa nije jasno

 

npr taj ''čuveni citat'' je direktno izveden iz Poperove Logike naučnog otkrića koja je, pored Kunovog djela Struktura naučnih revolucija, kamen temeljac moderne nauke. Ne možeš da ga pobiješ, možeš samo da pokušaš da nešto postigneš jeftinim provokacijama, ali ti nešto baš i ne uspijeva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Tomislave, kad budem nudio zlato ili pozlatu, možda ćeš i da je vidiš.

 

Život je da moraš da jedeš i govna. Život nije, kako Kalif kaže, da moraš da misliš da si ih zaslužio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh. Moras/Govna. Vlast/talog, tvoj fokus, rekoh ranije.

 

Ajde, da ne filozofiramo i da se ne preganjamo, Ajlin se uzjogunila ;) Samo cu primetiti da si svojim odgovorom Kalifu potvrdio njegovu teoriju Srpske reakcije. Cak si dokazao da je ona standard i za akademski nivo.

Moj skromni stav je da je sve sto je napisao tacno u ogromnom broju slucajeva. Sta vise, no brainer. Nazalost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidim presao si i u psihijatre i psihologe :)

Zavrsio si koliko sam video ETF,a vidim strucnjak si za ekonomiju,sociologiju,istoriju ma.....sve ti znas :)

U sve se vi razumete vise koliko vidim sem u ono sto vam je struka ;)

Tipican srpski rezon od kojeg toliko bezite i nasivate ga na druge,a vidis i koji i mene nervira kada dodje tamo neki Gluvi Barut pa meni kenja neke stvari o istoriji(sto je btw moja struka)koje ja inace drzim u malom prstu,rest assured

Welcome to Serbia,and think about it ;)

I arogantan si batice mnogo i ti i Kalif-ja sam uvek spreman da poslusam nekoga drugoga ali cim vidim proser i stvari u kojima SVESNO spustate sagovornika koji vam se sasvim kulturno obratio i cega kod vas ima koliko god hoces i onda jos krenete da se cudite zasto se ljudi vredjaju kada krenu da pricaju sa vama,normalno da cu da reagujem onda

Ne zato sto me boli istina(ja sam kao sto rekoh istoricar i sigurno ne bezim od glavnog poziva mog zanimanja-a to su fakti i cinjenice ;))nego nacin na koji se ophodite prema ljudima,kao da su poslednji bednici koji veze s vezom nemaju a to bas nije tako crno belo kakvim ga vi predstavljate

A vi se slobodno tesite i zadovoljavajte sebe na moralnom planu koliko god hocete da je to zbog neceg drugoga ;)

 

 

Au bre, otkacite se vec jednom vas dvojica od prepucavanja. Sto se tice arogancije, ajde nek ti bude bar u mom slucaju. Ja doduse mislim da sam neki put prek, a za aroganciju nemam vremena. Da sam arogantan ne bih ni bio ovde, jer zaboga, ako sam arogantan, cemu ja vama onda uopste da pricam price, valjda se sve samo po sebi podrazumeva - tako razmislja arogantan covek. A ja se ubi diskutujuci.

 

 

Sto se tice ove tvoje teze o visestrucnosti pojedinaca, to nije nikakva fama nti fatamorgana. Pazi, niko nije tvrdio (bar ne Imaginos a ni ja) da je veci strucnjak od tebe po pitanju istorije, sociologije, ekonomije ovog ili onog. Ja sam tvrdio i tvrdim i dalje da sam veci strucnjak od tebe i vecine drustva ovde po pitanju inzenjeringa i tehnike. To je moja zivotna struka. Tvoja je istorija. Ali vidis, istorija je u velikoj meri deo opste kulture, pogotovu akademskog gradjanina. Isto i sociologija i donekle i ekonomija. To su stvari koje nas okruzuju svakodnevno ali za istoriju i nije potrebno neko prethodno fundamentalno teorijsko znanje da bi shvatio njene tokove. Ili jos prostije, ako i ne shvatamo tokove bar mozemo prosto da izdeklamujemo sta se desilo jer su to konkretne cinjenice a ne apsktraktni pojmovi.

 

Tako da svako od nas, kao deo opste kulture, zna stosta o prvom svetskom ili drugom svetskom ratu. starom Egiptu i Hititima. Cak je i cuo poneko za bitku kod Megido-a. Pa i ja. E sad, iako sam cuo za tu bitku i relativno mi je poznat ishod, ono sto razlikuje tebe kao istoricara od mene je sto ti znas i povod te bitke, i inicijalnu kampanju pred bitku, sastav jedinica na obe strane, tok bitke, ishod i kako se to odrazilo na neopsredna buduca pokolenja i u Egiptu i u zemlji Hitita. Znaci ti jesi strucnjak ali smo i mi upoznati (ili bi morali biti sa materijom ako vec pricamo o njojZi). Ali mi ne pricamo autoritativno o tome, to je ocigledno/ Isto tako ti pricas o kojekakvim tehnickim pitanjima na datim temama, i to je tvoje pravo, i ne samo to, vec sad ti tu igras ulogu pismenog akademskog gradjanina. Iako ti to nije profesija ili uza specijalnost, i pri tome ne mislim konkretno na kompjutere ili Linux, vec i na elektrotehniku i druge tehnicke nauke, svakako da imas svako pravo da izrazis svoje misljenje i iskustva. Boze moj, puno ljudi koji nisu tehnicari znaju bazicni princip prenosa elektricne energije ili struje recimo. Mnogima je jasno da u toj relaciji postoje tri komponente, kolicina struje, razlika potencijala i elektricni otpor sredine kroz koju ta ista struja (elektroni jelda) proticu u tom kontekstu. Ali vecina ne zna da onda na osnovu toga projektuje elektricno kolo, o nekim kompleksnijim kolima da i ne pricamo. Ali to je i dalje, naglasavam, danas postao deo opste kulture, pogotovu medju muskarcima. Prema tome, svako ima pravo da komentarise i sugerise o raznim momentima gde i nije usko strucan, ako se nadje pozvan i ako misli da iole ima nesto da doprinese toku rasprave.

 

 

Problem 'sveznanja' (bar u mom slucaju) je potpuno drukcije prirode. Naravno da sam ucio sve isto kao i svi ostali, a onda specijalizirao neke stvari. I samim tim sam se osecao (kao i svi) dovoljno kompetentnim da ucestvujem u raznim raspravama, na razlicitim nivoima u zavisnosti od kompetencije. Ono sto je bitan momenat, a na sta Gluvi Barut, primetio sam krajickom oka, aludira (dobice i on svoj odgovor) je sledeca cinjenica:

 

Kad sam se tako lepo nabudzen znanja od strane domacih institucija otisnuo u svet, primetio sam da me svi belo gledaju. Moja tehnicka znanja su odmah uredno nostrifikovana (priznata i na papiru od strane zapadnih akademskih institucija) ali moja saznanja o zivotu, o istoriji, o politici, o ekonomiji, o sociologiji su van Srbije docekana tipa 'wtf are you talking about'. Pa kako wtf, kako wtf pitam ja, pa ja sve to znam, ucili me u Juzi, citali sve svetske klasike a i domace heroje revolucije!

 

Ovi kao, ajd odatle bre, mars nazad u prvi razred, na tehnici mozes da radis a o zivotu i svetu u globalu pojma nemas. Tu sam se ja goooodinama borio da dokazem kako oni jedu govna a mi smo u pravu. Medjutim tokom svih tih godina ziveci medju zivljem iz celog sveta i sad citajuci sve sto mi dopadne saka i sto mi predloze kolege iz belog sveta, a ne sto mi je profa sa faksa drvio (ili Kardelj, tvorac naseg obrazovnog programa), shvatim da nemam pojma. I had to re-learn everything. Onako sam, u samici, ko u manastiru. E, to traje evo vec dvaes i kusur godina, nesto sam o svetu i naucio. I to ne samo iz knjiga, nego ziveci medju tim svetom, disuci isti vazduh sa njima a ne samo sa Srbima, brinuci i njihove a ne samo srpske brige, cuvajuci i njihovu a ne samo srpsku decu, boreci se i za njihove a ne samo srpske ciljeve.

 

A completely new universe opens up to your senses.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

NEKO me nazvao tako, iz samo njemu znanih razloga, pošto Deretića ne znam ni kako čovjek izgleda niti sam ijednu njegovu knjigu držao u rukama a kamoli čitao. Ali taj NEKO, budući da ne zna šta drugo da kaže, mora da lažno etiketira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste off topic ali moram da pitam : Da li je ovaj Gluvi barut isti onaj sto ga je NEKO krstio Deretic loverboy? To mi je bas ostalo u pamcenju,

 

Da-ja sam taj NEKO

A sto se tice toga ko sta ima pametno da kaze-samo jos da ti kazem da je specijalnost doticnog da svoj bullshit natrtljava na sagovornike,eh sta se zove psiholoska projekcija :)

Uporan mali sta ces,non stop vice Yakuza nema pojma jer kao sto rekoh 10x ponovljena laz na kraju i prodje kao istina,a to je samo vrh ledenog brega u kolekciji njegovih sranja

Ne znam sta je citao(uveren sam da i nije nesto mnogo toga,sudeci po kolicini prosera :))ali cim sam u Google ukucao Kavkaz i Albanija prva stranica koju mi je izbacio je Stormfront i kojekavi "ozbiljni" bilteni koji citiraju famoznog cika Deretica-tako da mislite o tome :)

Kalife,hvala na lepom objasnjenju,ovo ovde gore gde si meni odgovorio :pivopije:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest da nije meni namijenjen post, ali ajde da odgovorim, imam 20 slobodnih minuta

 

Nema veze da si nam ti ziv i zdrav :pivopije:.

 

pa ti si došao, svi znamo da si došao iz Srbije gdje si živio prije 25 godina, i Ameri rekoše - došlo gluparanje. Ne znam da li gluparanje dolazi preko CNNa ili na sopstvenim nogama, pošto prvo nije došlo od Srba iz Srbije.

 

To ti je kao da kazes "bile zelene jabuke i jedna crvena jabuka". Cak i da crvena jabuka ne zna da je crvena, niti zelene jabuke znaju da su zelene, to ne menja cinjenicu da je bila crvena jabuka medju zelenim. Obzirom da si filozof shvatices analogiju. Ili ne...Da crtam?

 

tvoje obrazovanje, okolina i iskustva su različiti pošto si rođen i obrazovao se u Amerigi, je li tako? Ili se potkivala žaba?

 

Rodjen sam u Beogradu. Obrazovan sam u Beogradu 12 godina a u ostatku sveta 20 godina.

 

geto, komunitarizam, protestantske sekte, mormoni i amiši, Džeri Springer, Doli Parton - to je sve u Srbiji nastalo - got it.

 

Geto je kazu nastao prvi put u Egiptu dolaskom Jevreja. Protestantske sekte u Nemackoj. Ovo ostalo je nebitno. Doli Parton ili Usnija Redzepova, what's your point?

 

George Wallace, Džozef Mekarti, John Foster Dulles, neoizolacionizam, Tomas Džeferson i Aleksandar Hamilton kao dva ovna, Teodor Ruzvelt kao ovan protiv Marka Tvena, naftne kompanije u Drugom svjetskom ratu ''za svoj ljeb'', Milton Friedman, čovjek koji je rekao da ne treba zaposliti crnca u prodavnici ako bi prodavnica zbog toga imala manji profit - rekao otac neoliberalizma - isto made in Serbia - got it.

 

Ne kapiram ovaj momenat. Tojest kapiram, ali je tendenciozan. Sta kao, iz Amerike dolazi samo ono najgrdje? Nisi mogao da nadjes ama bas nista pozitivno u citavoj dvo-vekovnoj istoriji. Pa ne moram valjda ja sad da stajem u americko ime i listam sve ono pozitivno sto je doslo 'odande'. Ukljucujuci i te vakcine koje su tebi i meni omogucile da lepo prezivimo i prozivimo svoj vek u sreci i veselju i laprdamo o 'pravicnosti'.

 

pitanje ''birano kojom metodologijom pitaj Boga''

 

To i ja isto pitah.

 

Ko konkretno?

 

Stan carevicu, nijesi utekao. Sad ce Doktor da ti objasni.

 

Oni što su se smatrali pozvanima da kidišu na druge kontinente, KRADU, PLJAČKAJU, UBIJAJU ili najprostije EKSPLOATIŠU nepozvani. Da li ih je neko pozvao možda? Došao Gandi i rekao: dođite molim vas, vladajte, mi smo nesposobni da sami živimo, pa bi molili da vi dođete i napravite KOLONIJU od nas, na kojoj ćete onda PARAZITSKI da živite.

Jer taj tvoj čuveni Gandi, kad je tražio odlazak Engleza, vicekralj je rekao ''ako odemo, nastaće haos''.

Gandi: ''Da, ali će to biti NAŠ HAOS''.

 

Problem je u tome sto su mnoge imperijalne sile u stvari bile pozvane od strane lokalnih velikasa da pomognu i podrze datu vlast. Stavise, u 95% istorijskih slucajeva. Of course, you need to work on your knowledge of history. To sve datira od ujedinjenja Egipta kazu. Kad je ekipa iz delte Nila zvala carevica iz Gornjeg Egipta. na sta se ovaj odusevljeno pri'vatio posla. Sta se desi potom, druga prica. Ameri su se na poziv Europe iskrcali u Normandiju '44. Ali nisu ostali. Nisu mogli da ostanu. Niko ih nije pozvao da ostanu, a tesko bi ostali u Francuskoj bez francuskog pristanka u to vreme. Da su mogli, oni bi ostali. Ali eto tvog ljubimca Aleksandra makedonskog su zvali na mnoga mesta i on se odazvao. Ali je i ostao, a to nije bio prvobitni plan ovih sto su ga zvali. Plan je bio 'vi dodjete, najebete se dadaije nasem neprijatelju, mi vas platimo, dignemo vam spomenike a vi onda odete brate". Medjutim ovi dosli, i videli da ako ostanu bice im mnogo gotivnije u globalu, a ionako nema niko da ih istera (posto su netom savladali glavne neprijatelje zemlje gde su pozvani jelda, a kako se ovi domacini nisu spasili ove napasne zemlje, kako ce tek da se otarase Makedonaca koji su potukli njihove smarace do nogu). Nije ti logika bas jaka strana, a?

 

Apropo Gandija i vicekralja....da slucajno ne bude da se nisam toga dotakao, istoricaru moj. Vicekralj je rekao sta je imao, drzi vlast i krunu. Fine. Narod Britanije je omogucio Indiji da izvojeva nezavisnost. Kako? Pa obrazuj se malo. '47. godine u citavoj Britaniji su izbili strajkovi (cuj, moderni, posleratni) jer je britanski narod koji je krv prolio u WWII sad shvatio da ako Svabe kao kolonizatori i tvorci novog globalnog svetskog poretka nisu u pravu, i Britanci toliku krv prolise da se bore protiv toga, mislim na raju ne na vicekraljeve, onda assvime je izvesno ni njihova imperijalna politika ne moze biti u pravu. Na sta se naravno parlament i House Of Lords uzjogunio. "to nije vase da vi trabunjate o tome, sta vi znate sta je politika". Britanski narod, tojest da budem konkretan kakav uvek jesam, britanska tekstilna industrija je zakocila Britaniju. Naravno, nismo deca, unije tekstilne industrije su vrlo dobro znale da ce ubuduce sva tekstilna industrija (najveca britanska industrija u istoriji) da se opet vrati njima, zivece bolje, a Indusi ce samo da dobavljaju repro materija. Sto i nesto godina su Indusi pravili sav tekstil, jebacki a jeftino, a Britanija ga uvozila. Njihova industrija i radnici odose u kurac. E sad, kad bi samo tendenciozno posmatrao stvari, rekao bi svako 'e da, oportunisti, unija se dosetila pa kao ajd da pomogne Indiji, tojest da pomogne sebi'. Pri tome iskljucujemo svaku mogucnost da u nekom Britancu moze da rodi klica pravicnosti ( a to mi Srbi obozavamo da radimo, jer samo smo mi u istoriji pravican narod, kako to GB uredno ispostavlja svaki put). Fuck off sa tim idejama.

 

 

Ili možda nisi mislio na Engleze i kolonijalne agresore uopšte, nego možda na GENOCIDALNE MANIJAKE koji pobiju 6 miliona Jevreja ili 700 hiljada Srba ili milion Alžiraca ili isto toliko Iračana? Koji su spektakularno koristili nauku da bi napravili gasne komore i velike peći? A onda seru Srbima kako su kao pobili 7000 ''civila'' (hm, koliko je to, samo HILJADU PUTA MANJE), iako su sve predvođeni Bajdenom podržavali ogranke ALKAIDE na Balkanu i branili mudžahedine koji su tu 1941. pobili 5000 u Miloševićima i 2000 u Starom Brdu kod Višegrada, a o klanjima u Bratuncu i Kravicama u ovom ratu da i ne pričamo.

 

Ovo nije naucna hipoteza nego licni emotivni argument. Bespredmetno je da odgovaram jer je apsolutno svakom jasno da gore navedeno nema veze sa nekom sirom istorijskom ideologijom ili stanjem stvari. Vec se vise puta osvrtah na te stvari. U datom trenutku, bilo koja nacija (ukljucujuci i Srbe) ako osete totalnu premoc i protivnikovu nemoc, najebace mu se majke ako samo mogu. Kao sto sam vise puta ranije spomenuo, kazu nasi pametni ljudi, 'sva sreca sto nas Srba nema 300 miliona inace bi se svima najebali dadaije'. Nismo mi uopste neki specijalno pravican narod, niti specijalno cestit. Stavise, nismo uopste 'specijalni'. naravno, da bi to shvatio, moras da poznajes i druge narode, ali licno. Licno. Knjige pomazu naravno, ali nema nista bez licnog kontakta.

 

 

Ili si možda mislio na bacanje nuklearnih bombi po Hirošimi, dovođenja planete na ivicu uništenja, pokretanja nekih novih krstaških ratova? Ekstremnu militarizaciju koj atraje više od pola vijeka i godišnje troši više od 20 GDPa Srbije? Koji ima pametne bombe, pa naravno tamo je sve ''pametno'', vidiš kako si i ti preko noći postao pametan.

 

Na koga si tačno mislio kad si rekao da se ''oni'' Srba gnušaju?

 

a. Kolonijalne krvnike, lupeže, secikese, šljam eksploatatorski i parazitski, koji zadnjih 1000 godina žive samo od pljačke?

b. Genocidalne manijake, koji se nađoše pozvani da ubijaju koga oni hoće, pošto su superiorna rasa?

c. ili možda samo one koji bace nuklearku tu i tamo?

 

nisam siguran na koje si tačno mislio da me se gnušaju, ako bi mogao tačno da mi kažeš a,b ili c, jer stvarno mi treba pomoć.

 

Znam ja da si ti zen, iznad svega toga, ali ako bi mogao da mi kažeš koji od ponuđenih odgovora je tačan, bio bi ti zahvalan ovaj gnusni sužanj.

 

d. Takvih Srba kakve sam ja opevao u svom postu se gnusaju svi oni pojedinci u svetu (pojedinci, ne mediji ili vladajuca politicka/vojna garnitura) koji su nam ranije i bili saveznici, i sa kojima smo se zajedno gnusali takvih likova kakvi su mnogi od nas danas postali. Ukljucujuci recimo tebe, ali ne mene :pivopije: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
To ti je kao da kazes "bile zelene jabuke i jedna crvena jabuka". Cak i da crvena jabuka ne zna da je crvena, niti zelene jabuke znaju da su zelene, to ne menja cinjenicu da je bila crvena jabuka medju zelenim. Obzirom da si filozof shvatices analogiju. Ili ne...Da crtam?

 

Mijenja činjenica da je isto drvo. A to znači da neka jabuka, ako misli da isto drvo rađa različite jabuke, pati od iskrivljene percepcije. Možda 20 godina iskrivljavane. A možda i više.

 

Rodjen sam u Beogradu. Obrazovan sam u Beogradu 12 godina a u ostatku sveta 20 godina.

 

Identitet - on se razvija u prvih 7 godina života. To šta si ti radio kao diplomac po bijelom svijetu, to možeš samo sebi da dokazuješ, psihologija tvrdi suprotno – tvoj identitet je stvoren ovdje - na drvetu sa zelenim jabukama.

 

Problem je što ovdje sve zelene jabuke misle da su crvene. Individualisti, slobodnog uma, gastarbajterskog pasoša koje misle da je srpsko biće pogrešno do srži. Ih bre, pa crvenih jabuka ima više od zelenih, to zna svako ko se prošeta Beogradom. Samo crvene jabuke, osim što misle da su crvene iako su zelene, misle i da ih ima manje i da su svi do reda veoma jedinstvene. Jabuke.

 

Geto je kazu nastao prvi put u Egiptu dolaskom Jevreja. Protestantske sekte u Nemackoj. Ovo ostalo je nebitno. Doli Parton ili Usnija Redzepova, what's your point?

 

Potpuno je nevažno gdje je šta nastalo. Ako tvrdimo za Srbe da imaju ‘’problem tih lokalizovanih, uskogrudnih pogleda na svet’’ onda se ipak mora pomenuti Doli Parton. Prosto da bi dokazali da crvenih i zelenih jabuka ima svuda.

 

Ne kapiram ovaj momenat. Tojest kapiram, ali je tendenciozan. Sta kao, iz Amerike dolazi samo ono najgrdje? Nisi mogao da nadjes ama bas nista pozitivno u citavoj dvo-vekovnoj istoriji. Pa ne moram valjda ja sad da stajem u americko ime i listam sve ono pozitivno sto je doslo 'odande'. Ukljucujuci i te vakcine koje su tebi i meni omogucile da lepo prezivimo i prozivimo svoj vek u sreci i veselju i laprdamo o 'pravicnosti'.

 

Ne, samo kad crvena jabuka priča da zelene jabuke stvaraju dva tabora i podgrijevaju atmosferu, morala bi ipak da primijeti da borba između dvije vatre i razni krstaški ratovi nisu nastali u Srbiji. Sukob Hamiltona i Džefersona je značajan, oni nisu tupadžije, ali jesu vođe tabora. Isto kao Karađorđe i Miloš Obrenović. Ne znam zašto crvena jabuka napada samo tabore knezova, ali ne i founding fathersa. Po čemu su ovi drugi tabori bolji?

 

To i ja isto pitah
.

 

Pa što pitaš onda? Ja se boga mi nikad ne bi zapitao gdje je ljeb najbolji, koja je poenta tog pitanja?

 

Problem je u tome sto su mnoge imperijalne sile u stvari bile pozvane od strane lokalnih velikasa da pomognu i podrze datu vlast. Stavise, u 95% istorijskih slucajeva. Of course, you need to work on your knowledge of history. To sve datira od ujedinjenja Egipta kazu. Kad je ekipa iz delte Nila zvala carevica iz Gornjeg Egipta. na sta se ovaj odusevljeno pri'vatio posla. Sta se desi potom, druga prica. Ameri su se na poziv Europe iskrcali u Normandiju '44. Ali nisu ostali. Nisu mogli da ostanu. Niko ih nije pozvao da ostanu, a tesko bi ostali u Francuskoj bez francuskog pristanka u to vreme. Da su mogli, oni bi ostali. Ali eto tvog ljubimca Aleksandra makedonskog su zvali na mnoga mesta i on se odazvao. Ali je i ostao, a to nije bio prvobitni plan ovih sto su ga zvali. Plan je bio 'vi dodjete, najebete se dadaije nasem neprijatelju, mi vas platimo, dignemo vam spomenike a vi onda odete brate". Medjutim ovi dosli, i videli da ako ostanu bice im mnogo gotivnije u globalu, a ionako nema niko da ih istera (posto su netom savladali glavne neprijatelje zemlje gde su pozvani jelda, a kako se ovi domacini nisu spasili ove napasne zemlje, kako ce tek da se otarase Makedonaca koji su potukli njihove smarace do nogu). Nije ti logika bas jaka strana, a?

 

Apropo Gandija i vicekralja....da slucajno ne bude da se nisam toga dotakao, istoricaru moj. Vicekralj je rekao sta je imao, drzi vlast i krunu. Fine. Narod Britanije je omogucio Indiji da izvojeva nezavisnost. Kako? Pa obrazuj se malo. '47. godine u citavoj Britaniji su izbili strajkovi (cuj, moderni, posleratni) jer je britanski narod koji je krv prolio u WWII sad shvatio da ako Svabe kao kolonizatori i tvorci novog globalnog svetskog poretka nisu u pravu, i Britanci toliku krv prolise da se bore protiv toga, mislim na raju ne na vicekraljeve, onda assvime je izvesno ni njihova imperijalna politika ne moze biti u pravu. Na sta se naravno parlament i House Of Lords uzjogunio. "to nije vase da vi trabunjate o tome, sta vi znate sta je politika". Britanski narod, tojest da budem konkretan kakav uvek jesam, britanska tekstilna industrija je zakocila Britaniju. Naravno, nismo deca, unije tekstilne industrije su vrlo dobro znale da ce ubuduce sva tekstilna industrija (najveca britanska industrija u istoriji) da se opet vrati njima, zivece bolje, a Indusi ce samo da dobavljaju repro materija. Sto i nesto godina su Indusi pravili sav tekstil, jebacki a jeftino, a Britanija ga uvozila. Njihova industrija i radnici odose u kurac. E sad, kad bi samo tendenciozno posmatrao stvari, rekao bi svako 'e da, oportunisti, unija se dosetila pa kao ajd da pomogne Indiji, tojest da pomogne sebi'. Pri tome iskljucujemo svaku mogucnost da u nekom Britancu moze da rodi klica pravicnosti ( a to mi Srbi obozavamo da radimo, jer samo smo mi u istoriji pravican narod, kako to GB uredno ispostavlja svaki put). Fuck off sa tim idejama.

 

Ja nikad nisam tražio da neko veliča Srbe, to bi mi bilo možda manje gadno od satanizovanja, ali možda i više opasno. Poenta je ono što stoji još od Aleksandra Makedonskog – ako svijet posmatraš maničeanski –rat i propast su neizbježne; ako ga posmatraš tragičKi – možda bude mnogo bolje.

 

Ovo ostalo su ti slaba vađenja, moj inženjerski phd-ju. Niko nije zvao krstaše da stvaraju svoje države što po Palestini i Maloj Aziji, što po samom Balkanu. I svidjelo im se, nema šta da im se ne svidi, isto kao Kurz u Apocalypse Now – kad bi dovijeka mogao da bude Kralj džungle i vladar nad žutaćima, gdje bi mu bio kraj. Ali Martin Šin ubi Marlon Branda and the rest is history.

Kolonizatori nisu nigdje pozvani. Zna se dobro zašto je počela ekspanzija, ona bi se desila i kod svake druge ‘’pametne nacije’’, s tim što bi pametna nacija barem u 21. vijeku napokon ukapirala te mehanizme, ali baš ovim ‘’pametnim’’ nacijama to i dalje ne polazi za rukom. Priča obično počinje činjenicom da su krstaši poznati kao segundos, iliti drugi sinovi. Prvi sin dobija zemlju, drugi ide u vojsku da ugrabi zemlju. Brzo nema više zemlje u Evropi da se podijeli, pa mora da se ide i dalje. A budući da je 1500. godine broj evropskih vojnika iznosio 15% svjetske vojne populacije, a 1900. 50%, nije ni čudo što im je trebalo sve više zemlje. Naravno, ne možeš tek tako otići na drugi kontinent i ugrabiti zemlju, nije hrišćanski, krše se neka bogom dana prava i tako dalje i tome slično.

 

Ali to se lako riješilo. Naime, ljudi sa drugih kontinenata i nisu baš – ‘’ljudi’’. Mnogo su bre garavi, smrde, pišaju po ulici, žive u buretu i drkaju u javnosti. Lijeni su, uskogrudog pogleda na svijet, nisu baš ni mnogo pametni, sve u svemu – otpad iz prirodnog stanja, većina Kainovi potomci koji tu zemlju u stvari i ne zaslužuju, budući da su inferiorna živina. I legitimacija je izvršena dehumanizacijom. Nije nehrišćanski nasrnuti na domoroca, pošto on i nije baš ljudsko biće – neka vrsta planet of the apes sindroma. A budući da je naša vojska sada već polovina svjetske, mogli bi da krenemo i u posljednje obračune… pa onda 1945. se ponovo prebrojaše pa vidješe – opet spadoše na 15%. I okrenuše ploču ti kolonijalni momci, sad smo humanisti, bolji životni standardi, ljudska prava, život ne može da čeka jer od nas humanih zavisi. Sad bi željeli da mi nekako zaboravimo kakav monstrum može postati Evropljanin (i Zapadnjak uopšte) kad ima silu iza sebe, pa bi sad da pričaju kako ih je ta inferiorna živina u stvari zvala da njima vlada, nudeći im vrtove Vavilona i indijske misice. Nije nego. Nego se, što bi rekao Nikola Kojo, kita više ne diže pa bi sad da pričaju o poštenju.

 

 

Ovo nije naucna hipoteza nego licni emotivni argument. Bespredmetno je da odgovaram jer je apsolutno svakom jasno da gore navedeno nema veze sa nekom sirom istorijskom ideologijom ili stanjem stvari. Vec se vise puta osvrtah na te stvari. U datom trenutku, bilo koja nacija (ukljucujuci i Srbe) ako osete totalnu premoc i protivnikovu nemoc, najebace mu se majke ako samo mogu. Kao sto sam vise puta ranije spomenuo, kazu nasi pametni ljudi, 'sva sreca sto nas Srba nema 300 miliona inace bi se svima najebali dadaije'. Nismo mi uopste neki specijalno pravican narod, niti specijalno cestit. Stavise, nismo uopste 'specijalni'. naravno, da bi to shvatio, moras da poznajes i druge narode, ali licno. Licno. Knjige pomazu naravno, ali nema nista bez licnog kontakta.

 

Ja nisam ni rekao da smo specijalni, samo za razliku od gore pomenutih genocidalnih manijaka, mi nismo planirali bilo koga da ubijamo, a posebno se, poslije zaklanih u Bratuncu i Kravicama, i bombardovanja Republike Srpske, nismo mogli osjećati nadmoćnijim. Naši razlozi nipošto nisu bili sistematski. Francuski u Alžiru, njemački u Aušvicu, američki u Vijetnamu i Iraku – definitivno jesu. Sad baš ne izbacuju u prvi plan svoju ‘’superiornu’’ filozofiju, ali pitanje resursa i dalje više diže kurce na Zapadu od dobre sise. Sad ne moraš ni da budeš segundos, mogu I prvi sinovi da idu u borbene redove. Takvi sistematski genocidi nemaju nikakve veze sa Srbima. Ako se u pitanjima ratnih zločina možemo nazvati primitivnim, to bi bilo moguće samo u smislu da nikog nismo eliminisali kao na tejlorskoj traci, industrijskim mentalitetom. U tom smislu stvarno jesmo primitivni – ne znamo da ubijamo na dugme.

 

d. Takvih Srba kakve sam ja opevao u svom postu se gnusaju svi oni pojedinci u svetu (pojedinci, ne mediji ili vladajuca politicka/vojna garnitura) koji su nam ranije i bili saveznici, i sa kojima smo se zajedno gnusali takvih likova kakvi su mnogi od nas danas postali. Ukljucujuci recimo tebe, ali ne mene

 

Prosto reći da postoje neki ‘’likovi’’ niti znači nešto a u mnogome je i netačno. Jer najvažniji mislilac u Amerigi koji se odaziva na ime John Rawls – 1999. je napisao svoje treće kapitalno djelo – Pravo naroda – protiveći se bilo kakvoj intervenciji, posebno ne vojnoj intervenciji u ime slobode, jednakosti, liberalizma i ostalih mantri. Možda je čak i imao neko negativno mišljenje o Srbima, na osnovu (dez)informacija koje je mogao dobiti od masovnih medija, mada nikad nisam čuo da je išta o Srbima ikada rekao, čak ni u toj knjizi, koja je pre svega branila slobodu svih naroda ovog svijeta.

 

Sad, ja ne znam koji ‘’likovi’’ se to ‘’gnušaju’’ Srba, ali eto jednog koji nije tek ‘’lik’’ već svetionik liberalizma na planeti Zemlji. Nije čak ni dio navodno moje omiljene dirty thirty grupe, već čovjek kome niko ništa ne može da zamjeri na ovom svijetu, osim možda što ima sina pristalicu Džordža Buša i pravi primjer nepostojanja Darvinove evolucije.

Za Johna Rawlsa ne postoje zelene i crvene jabuke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo si mi dadaiju, po obicaju, a ja nemam preca posla. Pa ajd da odgovorim...

 

 

Mijenja činjenica da je isto drvo. A to znači da neka jabuka, ako misli da isto drvo rađa različite jabuke, pati od iskrivljene percepcije. Možda 20 godina iskrivljavane. A možda i više.

 

Naravno da nije isto drvo. Samo je iz iste sire familije. Iliti 'genus-a' sto bi rekli botanicari. Da je 'isto' drvo, radjalo bi isto, da ne kazem 'zeleno'. Al rodilo crveno.Razlika je fundamentalna.

 

 

 

Identitet - on se razvija u prvih 7 godina života. To šta si ti radio kao diplomac po bijelom svijetu, to možeš samo sebi da dokazuješ, psihologija tvrdi suprotno – tvoj identitet je stvoren ovdje - na drvetu sa zelenim jabukama.

 

Wrongo!!! To je ono sto ti ne mozes da shvatis. Tebi je lokalitet i etno-istorija najbitnija u zivotu. Meni ponajmanje bitna u zivotu. To bi bilo kao kad bih se ja (crvena jabuka) dozivotno kurcio kako sam crvena jabuka i sve ostale jabuke su kurac, jer eto zaboga, iako nemam drugogo opravdanja, ja sam crvena jabuka a vi niste kao ja (crvene jabuke). Ej, sve i ako niste jabuke uopste, it's cool in my book. Apparently, not in yours. U tvojoj knjizi ko nije zelena jabuka kao i ti, bolje da ih nema. Sorry, ne delimo isto glediste.

 

 

Problem je što ovdje sve zelene jabuke misle da su crvene. Individualisti, slobodnog uma, gastarbajterskog pasoša koje misle da je srpsko biće pogrešno do srži. Ih bre, pa crvenih jabuka ima više od zelenih, to zna svako ko se prošeta Beogradom. Samo crvene jabuke, osim što misle da su crvene iako su zelene, misle i da ih ima manje i da su svi do reda veoma jedinstvene. Jabuke.

 

Obzirom da si ti zelena jabuka, na koju jebenu foru ti znas sta crvene jabuke misle. Ili resto zelene jabuke. A da, procitao si u nekoj knjizi od pre 150 godina, napisanoj od stran uzgajivaca zelenih jabuka, koji ni onomad nisu mogli da se pomire sa tim nekim 'izdajnickim' crvenim jabukama, jebo im pas mater crvenu (figurativno crvenu da ne bude nekih komunistickih implikacijama - ajd, manjamo crvenu u zutu jabuku, gold delicious, da ne kazem Delises).

 

Potpuno je nevažno gdje je šta nastalo. Ako tvrdimo za Srbe da imaju ‘’problem tih lokalizovanih, uskogrudnih pogleda na svet’’ onda se ipak mora pomenuti Doli Parton. Prosto da bi dokazali da crvenih i zelenih jabuka ima svuda.

 

Crvenih i zelenih jabuka naravno ima svukuda. Drago mi je da ti ta analogija nije promakla. Vrlo je naravno vazno gde je sta nastalo. Beep!!! Wrong answer. Izgubio si 5 soma dolara na kvizu. No medjutim, i dalje nisam u stanju da skapiram paralelu izmedju Doli Parton i UsMije Redzepove. Please elaborate, will ya?

 

 

"Ne, samo kad crvena jabuka priča da zelene jabuke stvaraju dva tabora i podgrijevaju atmosferu, morala bi ipak da primijeti da borba između dvije vatre i razni krstaški ratovi nisu nastali u Srbiji. Sukob Hamiltona i Džefersona je značajan, oni nisu tupadžije, ali jesu vođe tabora. Isto kao Karađorđe i Miloš Obrenović. Ne znam zašto crvena jabuka napada samo tabore knezova, ali ne i founding fathersa. Po čemu su ovi drugi tabori bolji?"

 

 

Daleko od toga da crvena jabuka ( u mom slucaju) napada unidirekcionalno. Nista se ti ne brini, ujedam ja omni-direkcionalno. I Amere kad treba. To sto je tebi nepoznato, pa Boze moj, nisi ni ti pomuzao svu mudrost covecanstva. Svrati, pa da vidis kakva se golema borba vodi. Ali ona pravicna, ne ideoloska. Ja ti garantujem zivotom, da bi odma uskocio u moj tabor kad bi naleteo u moju armiju. Problem je sto si ti junosa koji se nikakve svetske bitke jos nije ni dotakao. Sem na YU-metal forumu. Doji, pa da te bacimo u vatru. Stavise, nemamo mi sta tebe da bacamo u vatru, bacices se sam. A onda mozda jednog dana postanes (za razliku od mene) najveci neprijatelj svega onoga sto si tupio u mladosti (buduci da si ignoramus trenutno, ali sa jezivim potencijalom, a pri tome licno i emotivno nadrkan, cega se mi na zapadu, istoku, severu i jugu uzdrzavamo, jer to obicnmo vodi destrukciji). Dodji pa da vidimo. Ima pesma da se ori kad je Morisone Dzim postao vodja proletarijata diljem planete. Sto da ne? Al' ne kenjaj, nego prihajaj, pasos u ruke pa kreni.

 

 

"Pa što pitaš onda? Ja se boga mi nikad ne bi zapitao gdje je ljeb najbolji, koja je poenta tog pitanja?"

 

 

I lost you here. Teza je bila 'hipoteticno-ilustrativne prirode', ne bavim se kvalitetom hleba diljem sveta :no: .

 

 

"Ja nikad nisam tražio da neko veliča Srbe..."

 

 

Fuck, you could have fooled me, a ja Srbin.

 

 

"Ovo ostalo su ti slaba vađenja, moj inženjerski phd-ju."

 

 

 

Vidi, moj PhD je iz kvantne mehanike. Ja radim kao inzenjer jer je slaba plata kad radis kao 'research scientist' u toj feli, a jos nema neku, zasad, vojnu primesu i premoc. Radim na 'kvantnom pogonu' i jos nekim marifetlucima, ali mrka kapa. Jebiga, ni Nikola mu nije dohakao, gde cu ja? Medjutim, ti kad bi video gde radim, sta radim, gde sam radio, sta sam radio, digao bi mi spomenik svojim rukama. Kazem, svrati, pa ces videti. Nista gluplje nego posle sveg obog vremena tupiti raji kakav si baja. Na zalost, moja dela ne mogu da govore sama za sebe, jer TI nisi upoznat sa MOJIM delima. Swing by, i sve ce ti biti jasno. Da me zove matica drzava, i plati naravno, sve bih jato radio za svoju drzavu. I ne samo ja, nego svi mi, 100,000 srpskih inzenjera i biznismena sirom sveta. Nego ne, vi ste tu zaposeli kojekakve institucije, ergo jebite si mater. Necu ja da se nudim. Svi znaju tu ko sam ja, radio sam tu. I svi znaju tu u tim krugovima koji treba da znaju, ko smo mi. Nas ima 100,000 inzenjera koji sad radimo za sve, samo ne za Srbiju. A to je zato sto vam ne trebamo.

 

Mene to duboko vredja, ali to je sto je. Ameri koji su bombardovali moju zemlju i znaju cime se ja bavim, i cime sam se bavio kazu 'radi za nas'. Platicemo te u zlatu, a ako nas izdas streljacemo te. Fair play to the queen. Medjutim, u sopstvenoj zemlji ne trebam nikome, svi vec znate sve. Samo ne znate kako da napravite supersonicni aviJon. Niti raketni motor. Niti sistem za navodjenje. Niti ista pod milim Bogom. Jer odosmo mi sto znamo. A vi ga tupite o ekonomiji, filozofiji, sociologiji i pravdi nebeskoj. Duvajte ga. Svi. Mi sto smo otisli (cuj otisli, oterali ste nas) mi znamo sve to da odradimo. Ali da smo mi tu, za vas koji palamudite ne bi bilo puno 'leba.

 

 

 

" Niko nije zvao krstaše da stvaraju svoje države što po Palestini i Maloj Aziji, što po samom Balkanu. I svidjelo im se, nema šta da im se ne svidi, isto kao Kurz u Apocalypse Now – kad bi dovijeka mogao da bude Kralj džungle i vladar nad žutaćima, gdje bi mu bio kraj. Ali Martin Šin ubi Marlon Branda and the rest is history."

 

Znas i sam da je Marlon Brando DOZVOLIO Nartin Sin-u da ga ubije. To je 'act of self destruction'. Nadam se da ti je jasna pouka tog filma? Mozda i nije obzirom na tvoj osvrt. Marlon Brando u tom filmu kaze (parafraziram):

 

Nikad necemo dobiti narod kao Vijetnam, oslobodilacki narod, na svom tlu, tako sto cemo voditi 'pravedan' rat. Therefore, moramo da ih anilihiramo kompletno. Nuke 'em. Stavise, matin Sin to pronadje u njegovom dnevniku, O Gluvi Mojsije. Obeshrabren citavom situacijom kao vojnik, Marlon Brando shvata da ponekad put ka pobedi vodi preko totalne anihilacije protovnika. A ogromna vecina velesila nema u vidu potpunu anihilaciju protivnika, jer je to u potpunoj kontratezi sa zadatim ciljevima. Zasto satrti protivnika, obrisati ga sa lica zemlje, ako protivnik nije kritican za opstanak nase zemlje. Sve sto zelis da uradis je da ubedis protivnika da ti se prikloni. Sto ti kao zadojeni lik uopste ne shvatas.

 

 

 

"Kolonizatori nisu nigdje pozvani. Zna se dobro zašto je počela ekspanzija, ona bi se desila i kod svake druge ‘’pametne nacije’’, s tim što bi pametna nacija barem u 21. vijeku napokon ukapirala te mehanizme, ali baš ovim ‘’pametnim’’ nacijama to i dalje ne polazi za rukom. Priča obično počinje činjenicom da su krstaši poznati kao segundos, iliti drugi sinovi. Prvi sin dobija zemlju, drugi ide u vojsku da ugrabi zemlju. Brzo nema više zemlje u Evropi da se podijeli, pa mora da se ide i dalje. A budući da je 1500. godine broj evropskih vojnika iznosio 15% svjetske vojne populacije, a 1900. 50%, nije ni čudo što im je trebalo sve više zemlje. Naravno, ne možeš tek tako otići na drugi kontinent i ugrabiti zemlju, nije hrišćanski, krše se neka bogom dana prava i tako dalje i tome slično."

 

 

 

Kolonizatori naravno nigde pozvani nisu. Kao sto spomenuh, to je 'remnant' ili posledica cinjenice da su pozvani da intervenisu (velike sile) pa kad su rodjace jednom intervenisali, ne ide im se odatle. Okej, znam da nije pravedno, znam da znas ti, ali jebe se ovima sto su intervenisali. Kako da tebe nateram da shvatis to? Ti kao neko pravedno dete, boris se protv toga. Cas si neki prvoborac, jebo bi im kevu, cas si pravedno dete. Ej. bre, ako neces da ides da prolivas krv, zajebi me. A vrlo dobro znam u sopstvenoj zemlji, Srbiji, 1% ljudi me je sacekalo tamo kad smo isli da prolivamo krv. Vec sam sto puta rekao, bio sam tamo. Fuck you. Fuck all your ideologies. Fuck you all. Fuck your mom, dad, uncle, cousin, brother, sister. Ja, ja bre, ja , ja kralja nad kraljevima, ja, opet ja, ja sam isao sirom bivse Juge da branim nejac (bilo koje religije i nacije/etnosa) dok su nam glupajni radili o glavi. I glupani nam odradise o glavi, i sad se javljaju deca promasenih Jugoslovena ili Srba, deca ciji su roditelji izneverili Jugoslovenstvo (bez obzira na nacionalnost) i sad mi tupe kako sve to sto/ gde smo mi matorci glupani ginuli, nek si jebemo mater. Glupi smo kao kurac. Pa trebalo je sve da vas koljemo, i njih i vas. Medjutim, ja sam bio sa regularnom armijom, a mi ne koljemo. Niti streljamo. Niti nam je bitno ko je kakve veroispovesti. Vi koji ste tako tough, obzirom da sad nema rata u Srbiji, idite brate branite srpstvo i hriscanstvo u Iraku i Avganistau. G.B mi stalno sere ovo ono apropo rata. Idi onda rodjace, pali, napi se krvi kao Hriscanin uili komunista svima tamo negde dole. Samo nemoj da me foliras kako si ratoboran, a nigde te u sancu nisam video dok mi je sejalo na glavu tamo daleko, tamo daleko, van Srbije, gde me cimnu moja vlada da pomognem ne samo svojim Srbima, nego svima u nevolji, svima kojima je sila isralal na glavu.

 

 

 

 

 

 

Ali to se lako riješilo. Naime, ljudi sa drugih kontinenata i nisu baš – ‘’ljudi’’. Mnogo su bre garavi, smrde, pišaju po ulici, žive u buretu i drkaju u javnosti. Lijeni su, uskogrudog pogleda na svijet, nisu baš ni mnogo pametni, sve u svemu – otpad iz prirodnog stanja, većina Kainovi potomci koji tu zemlju u stvari i ne zaslužuju, budući da su inferiorna živina. I legitimacija je izvršena dehumanizacijom. Nije nehrišćanski nasrnuti na domoroca, pošto on i nije baš ljudsko biće – neka vrsta planet of the apes sindroma. A budući da je naša vojska sada već polovina svjetske, mogli bi da krenemo i u posljednje obračune… pa onda 1945. se ponovo prebrojaše pa vidješe – opet spadoše na 15%. I okrenuše ploču ti kolonijalni momci, sad smo humanisti, bolji životni standardi, ljudska prava, život ne može da čeka jer od nas humanih zavisi. Sad bi željeli da mi nekako zaboravimo kakav monstrum može postati Evropljanin (i Zapadnjak uopšte) kad ima silu iza sebe, pa bi sad da pričaju kako ih je ta inferiorna živina u stvari zvala da njima vlada, nudeći im vrtove Vavilona i indijske misice. Nije nego. Nego se, što bi rekao Nikola Kojo, kita više ne diže pa bi sad da pričaju o poštenju.

 

 

 

Whatever, ne mogu vise da se koncetrisem. Nikola Kojo?

 

Proguta mi ovaj softver formatiranje. Ali naci ces sam sovje odgovore. Ako ih budes trazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vam je to saznanje da GRESITE zapravo predstavljalo srecu (a ne poraz!) jer ste to protumacili kao "u jebote, al sam se zajebo, ovo je tacnije". ako ne mozete da se setite tog osecaja i odusevljenja - spadate u grupu A. zao mi je..

mozda onda kada moje insistiranje na necemu nije imalo finansijske posledice. a to beshe na studijama. i tad je imalo tej shmek.

from den on, svaki zajeb koshta. chovek onda mozhe da bude srechan samo u retrospektivi. momenat shvatanja zajeba je u sushtini 'ladan znoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

samo jedna stvar, pošto sad nemam vremena

 

Wrongo!!! To je ono sto ti ne mozes da shvatis. Tebi je lokalitet i etno-istorija najbitnija u zivotu.

 

''Meni'' ništa nije najbitnije. Psihologiji, nauci o psihi - jeste. Postoji i condition gdje pacijent smatra da njegovi roditelji (drvo) u stvari nisu njegovi pravi roditelji, već je s druge jabuke pao. Pitanjem razvoja ličnosti prije svega se bavi dječija pshologija, jer tada ličnost i nastaje. Dakle, ne nastaje u Amerigi niti na drvetu sa crvenim jabukama.

 

Ali wrongo!, reče gotičar: I am special.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
TI nisi upoznat sa MOJIM delima.

 

ni ti sa mojim :pivopije:

 

I lost you here. Teza je bila 'hipoteticno-ilustrativne prirode'

 

onda neka bude da su Srbi hipotetički uskogrudi. Samo čemu toliko hipotetičkih situacija kod čovjeka koji ne voli knjige stare 150 godina?

 

Da me zove matica drzava, i plati naravno, sve bih jato radio za svoju drzavu.

 

dakle - prepaid Srbin

 

Medjutim, u sopstvenoj zemlji ne trebam nikome, svi vec znate sve. Samo ne znate kako da napravite supersonicni aviJon. Niti raketni motor. Niti sistem za navodjenje. Niti ista pod milim Bogom. Jer odosmo mi sto znamo. A vi ga tupite o ekonomiji, filozofiji, sociologiji i pravdi nebeskoj. Duvajte ga. Svi. Mi sto smo otisli (cuj otisli, oterali ste nas) mi znamo sve to da odradimo. Ali da smo mi tu, za vas koji palamudite ne bi bilo puno 'leba.

 

možeš sto puta ponoviti ''otjerali ste nas'' ne znači da će postati tačno. Kao da su inženjeri jedini bili bez posla. Možda tebi to pomaže da racionalizuješ sopstveni odlazak ali osim toga - meni, ili bilo kome drugome, krivicu ne možeš nametati. TI si otišao. To znamo o tvojim DJELIMA. Možeš ti ga izigravaš doktora Živaga koliko god hoćeš, šta to mene briga?

 

Možeš pričati i da ga mi ''tupimo''. Pa iskreno govoreći, šta se ti brineš, kad je taj čuveni masovni odliv ''mozgova'' (mada razvijen pogrešni dio mozga) bio prvi ekser na sanduku Srbije? Ja drugih stvari i nemam da radim do da tupim, pošto su hazar(der)ski ekseri već zakucani. U suštini, tupimo i duvamo ga svi mi ovdje. Neki zato što su ostali, neki zato što su otišli.

 

Ti si izabrao put ''lako ćemo''. Nemoj od mene tražiti medalju.

 

Prvi svjetski rat smo dobili jer su mnogi došli i rekli: predajem SVOJU IMOVINU na korišćenje OTADŽBINI, a ja ću da ratujem besplatno. Ne da me plate. Ovaj rat smo izgubili jer se desilo potpuno suprotno.

 

Znas i sam da je Marlon Brando DOZVOLIO Nartin Sin-u da ga ubije. To je 'act of self destruction'. Nadam se da ti je jasna pouka tog filma? Mozda i nije obzirom na tvoj osvrt.

 

Taj film je napisao John Milius, samoproklamovani zen fašista. Između ostalog odgovoran za filmove: Prljavi Hari, Dilindžer, Taxi driver (nezvanično), KONAN VARVARIN (zbog čega je optužen za nacizam), Wind and the Lion, Crvena Zora, Farewell to the king (svojevrsni nastavak Apokalipse), Flight of the intruder. Nadam se da ti je jasna pouka filma.

 

Kao sto spomenuh, to je 'remnant' ili posledica cinjenice da su pozvani da intervenisu (velike sile) pa kad su rodjace jednom intervenisali, ne ide im se odatle. Okej, znam da nije pravedno, znam da znas ti, ali jebe se ovima sto su intervenisali.

 

to nije tačno. Najobičnija laž.

Prvo nisu bili pozvani u Palestinu, Malu Aziju i Balkan. A tu su imali svoje nepozvane državice do u 15. vijek. To je činjenica. A to važi i za ostale zemlje. Baš su stanovnici Konga nešto razmišljali, nemamo šta da jedemo (a imali su), nemamo sopstvenu kulturu (a imali su), ajde da pozovemo Britance (koga?), zna li Kunta Kinte gdje je ta Britanija?

 

Drugo, ako su ikad igdje pozvani, to ti je kao da si mi rekao da je jedan lik spavao sa 1000 žena, ali da mu je samo prva dala pristanak. Lik onda nije pozvan već je serijski silovatelj, ma kakav ''bezazleni'' početak tog silovanja bio.

 

Gluposti najobičnije koje moraju da serviraju jer ne znaju kako da objasne potomcima zašto su išli tamo gdje im nije mjesto.

 

 

Whatever, ne mogu vise da se koncetrisem.

 

ne možeš ti da se koncentrišeš odavno. Još tupiš tu da su ih kolonije same zvale, bože me sačuvaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auh......... postalo je zanimljivo do posljednje strane.. poslije se svelo na prepucavanje kako u ameriKi zive doli parton i dzeri springer :) ukratko.

 

 

 

edit: kalifU, ne krivim te, ne bi ni ja znala odgovoriti. matirao te priznaj ;)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...