Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

khm khm..... zajebancija, anyone? :)

 

 

brate, kapira li iko ovdje dvije ciste? znaci, nisam stvarno mislila da ga je matirao, zapravo sam mislila suprotno..

kome jebe kad moram objasnjavati ocigledno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalifa i ne treba matirati. Toliko gluposti napiše, da matira sam sebe. Ne može gastarbajter da bude teoretičar, gde to ima. Njegova uloga je da ćuti i radi šta mu se kaže, kao i svi gastarbajteri - mi koji (još uvek) nismo u takvoj situaciji, možemo da mudrujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalifa i ne treba matirati. Toliko gluposti napiše, da matira sam sebe. Ne može gastarbajter da bude teoretičar, gde to ima. Njegova uloga je da ćuti i radi šta mu se kaže, kao i svi gastarbajteri - mi koji (još uvek) nismo u takvoj situaciji, možemo da mudrujemo.

 

 

 

pa moze ti se sve dok te finansiraju tudje pare :)

ono jeste, tamo ima pun kurac filozofa, ono jada vrijednih ljudi sto ima, kopa kako da pobjegne tamo gdje ce mu rad i znanje biti priznati i adekvatno placeni.

 

 

ovdje ima jedna dobra zajebancija za "filozofe", koja kaze:

"Work harder. Millions on welfare depend on you." :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali ja hoću da stvorim uslove da u celom svetu rad i znanje budu adekvatno plaćeni, a ne samo u nekoliko bogatih zemalja. Lako je vama u SAD da budete dobro plaćeni, kad ste u jezgru sistema, dok su periferija i poluperiferija, a to je najveći deo čovečanstva, eksploatisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
pa moze ti se sve dok te finansiraju tudje pare :)

ono jeste, tamo ima pun kurac filozofa, ono jada vrijednih ljudi sto ima, kopa kako da pobjegne tamo gdje ce mu rad i znanje biti priznati i adekvatno placeni.

 

jedino što ovdje cijenu rada ne određuje srpska vlada (ma koliko bila nesposobna) već svjetska politika i oni koji tu imaju sve konce u rukama. U tome i jeste problem koji Prince pominje, pitanje centra i periferije u svjetskom sistemu. Savršeno konceptualizovao Imanuel Volerstin, što ne pročitati.

 

A ko misli da mu eto kao zli Sloba ili zli Điki ne priznaju niti adekvatno plaćaju njegovo znanje, to jest da oni postavljaju cijenu rada, taj bolje da ode i da se ne vraća, seljaka ionako ima i previše, šta će nam još i jedan Kalif.

 

Mislim, poslije Salvadora Aljendea stvarno je smiješno pričati o tome kako neka Vlada ili nacionalno tržište suvereno određuju cijene u nekoj zemlji. Ajmo da svalimo sve na Slobu pa da imamo dobar izgovor da odemo. To ne pije vodu. Možda pije Coca-Colu al' vodu ne pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedna stvar, pošto sad nemam vremena

 

 

 

''Meni'' ništa nije najbitnije. Psihologiji, nauci o psihi - jeste.

 

Haha. Nista 'njemu'nije najbitnije. Pa onda u sledecoj recenici kontradikcija, nesto ipak jeste. Postedi me svojih analogija, ljubim te.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

a šta je sad tu analogija? Ili ti se prosto svidjela riječ pa je bacaš svuda po malo?

 

Nađi bilo koje istraživanje iz psihologije ličnosti i razvoja ličnosti koja kaže da se ličnost formira poslije 20 godine. Ne postoji tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni ti sa mojim :pivopije:

 

Moguce. No, opet menjas teze. Nisam ja tebe prozivao oko tvog opusa nego ti mene oko mog. Znaci zajebi me principa dvostruke negacije.

 

onda neka bude da su Srbi hipotetički uskogrudi. Samo čemu toliko hipotetičkih situacija kod čovjeka koji ne voli knjige stare 150 godina?

 

Po obicaju, samo ti znas sta si hteo da kazes. Ispeki pa reki.

 

 

dakle - prepaid Srbin

 

U tvoju (ne)moc dedukcije sam se vec uverio vise puta, nema potrebe da reiterujes istu. O analogiji, za koju ocigledno mislis da ti je jaca strana, da i ne pricam.

 

možeš sto puta ponoviti ''otjerali ste nas'' ne znači da će postati tačno. Kao da su inženjeri jedini bili bez posla. Možda tebi to pomaže da racionalizuješ sopstveni odlazak ali osim toga - meni, ili bilo kome drugome, krivicu ne možeš nametati. TI si otišao. To znamo o tvojim DJELIMA. Možeš ti ga izigravaš doktora Živaga koliko god hoćeš, šta to mene briga?

 

Daleko od toga da su samo inzenjeri ostali bez posla. Ili 'oterani'. Sva inteligencija je zapalila, a ostali ste ti i PoD. Pa sad vi vidite. Meni je prelepo, ja se nebunim, a vi se stalno nesto bunite. Wtf, objasni mi rezon iza toga?

 

 

Možeš pričati i da ga mi ''tupimo''. Pa iskreno govoreći, šta se ti brineš, kad je taj čuveni masovni odliv ''mozgova'' (mada razvijen pogrešni dio mozga) bio prvi ekser na sanduku Srbije? Ja drugih stvari i nemam da radim do da tupim, pošto su hazar(der)ski ekseri već zakucani. U suštini, tupimo i duvamo ga svi mi ovdje. Neki zato što su ostali, neki zato što su otišli.

 

 

 

 

'Brinem'? Ne, ne brinem. Konstatujem. Daleko od toga da sam brizan. Sto se tice ostanka ili odlaska, slazem se, ali postoji bitna razlika. Neki ljudi imaju izbora a neki ne. A izbor prave sami. Dakle, neki ljudi odlucuju o svojoj sudbini (ja) a nekim ljudima sudbina odredjuje svakodnevnicu (ti i PoD). Pa bi sad oni kao to da promene, ali ne prvo svoju sudbinu, posto su nemocni, nego bi da promene sudbinu covecanstva, cime bi se, nadaju se oni, promenila i njihova sudbina, uspeli bi se u nevidjene visine. Za razliku od vas dvojice, nemam potrebe da menjam pravila igre, davno sam ti to objasnio. Mogu da pobedim svakoga igrajuci igru po onim pravilima igre koja su 'oni' smislili. Drugim recima, sto kaze PoD, ja kao 'gastarbajter' redovno pobedjujem u gostima, a ne samo na domacem terenu. More power to the Queen.

 

 

Ti si izabrao put ''lako ćemo''. Nemoj od mene tražiti medalju.

 

Ne verujem da igde mozes da me citiras da sam izabrao put 'lako cemo'. Da budem precizniji, 'lako cu', a ne 'lako cemo'. Nije lako. Ali sve se moze. Vidi iznad 'o sudbini'. Ja krojim svoju. Ne kroje mi okolnosti kapu. Fuck that.

 

Prvi svjetski rat smo dobili jer su mnogi došli i rekli: predajem SVOJU IMOVINU na korišćenje OTADŽBINI, a ja ću da ratujem besplatno. Ne da me plate. Ovaj rat smo izgubili jer se desilo potpuno suprotno.

 

Ovako kad citam van konteksta slazem se apsolutno. Mrzi me da gledam unazad na sta mi to odgovaras, ali ova stoji.

 

Jebe me previse kvotiranja pa prelazimo na drugu metodu:

 

Taj film je napisao John Milius, samoproklamovani zen fašista. Između ostalog odgovoran za filmove: Prljavi Hari, Dilindžer, Taxi driver (nezvanično), KONAN VARVARIN (zbog čega je optužen za nacizam), Wind and the Lion, Crvena Zora, Farewell to the king (svojevrsni nastavak Apokalipse), Flight of the intruder. Nadam se da ti je jasna pouka filma.

 

 

John Milius considers himself as a "zen anarchist". Sa Wikipedije :).

 

Dalje (sa wikipedije):

-------------------------

Personal Quotes

 

[on being rejected for military service due to asthma]: "I'm a very efficient director - it's my training in military tactics. I've trained my whole life to be a general but I never could. So I became the next best thing, a movie director."

 

[on the violence in Conan the Barbarian being rather essential]: "It's not that violent, although I was happy not to get an X rating. But if you said 'Conan the Barbarian' was rated PG, people would feel cheated. We weren't making 'Conan's Divorce', you know."

 

I love the bomb. It's sort of a religious totem to me. Like the plague in the Middle Ages, it's the hand of God coming out indiscriminantly to snatch you.

 

"If there hadn't been an Arnold around for Conan, we would have had to create him". -Muscle & Fitness magazine, July 1982

 

I try to maintain a certain innocence toward my material. I like to say that I do what I do because I like it and that it's not preachy. When I try to put my finger on what I have to say, it's very vague. It's just an attitude. As Herman Melville put it in "Moby Dick": 'a free and easy desperado geniality.' That's my attitude. Melville was talking about men rowing into the mouth of a whale with their backs to it. I suppose that's what life is like.

 

I was watching Rush Limbaugh the other night, and I was horrified. I would have Rush Limbaugh drawn and quartered. He was sticking up for these Wall Street pigs. There should be public show trials, mass denunciations and executions.

 

[on Mexican drug traffickers] We need to go down there, kill them all, flatten the place with bulldozers so when you wake up in the morning, there's nothing there. I do believe if you have a military, you use it.

 

[on the "Do I feel lucky?" speech in Dirty Harry (1971)] I have a .44 Magnum, I love the .44 Magnum, in fact I still have the .44 Magnum that inspired that that line. The Second Amendment becomes more important every day.

 

I've led a whole life behind enemy lines. I've been the victim of so much persecution. I'm the barbarian of Hollywood.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Podseca me lik na tebe, ali sa drugim objektivama. U svakom slucaju, daleko od toga da bilo koga od vas dvojice mogu da etiketiram kao nacistu. A siguran sam da bi mene tamo neko mogao da optuzi za tamo nesto, samo ako mu das 5 minuta vremena i jedan pasus u stampi. A za potonje je dovoljno da jebeno radis mesec dana u nekim novinama, kao honorarac. Ne zanima me preterano sta se pise u kojekakvoj zutoj stampi, znas.

 

 

 

 

 

 

 

'Gluvi barut' date='21. 5. 2009, 08:23' post='1953683'

 

to nije tačno. Najobičnija laž.

Prvo nisu bili pozvani u Palestinu, Malu Aziju i Balkan. A tu su imali svoje nepozvane državice do u 15. vijek. To je činjenica. A to važi i za ostale zemlje. Baš su stanovnici Konga nešto razmišljali, nemamo šta da jedemo (a imali su), nemamo sopstvenu kulturu (a imali su), ajde da pozovemo Britance (koga?), zna li Kunta Kinte gdje je ta Britanija?

 

A sto ti bas Britanci padose na pamet? Kongo su okupirali Francuzi i Belgijanci, ne? Medjutim, ja nisam pominjao Kongo u svojoj naraciji, toliko lud nisam. Pominjao sam Vijetnam i jos poneku drugu drzavu, poimenicno ili uopsteno. Postoji velika razlika u saveznistvu i priskakanju u pomoc (sa mozda ovim ili onim objektivama, od pamtiveka) a postoji i prosto kolonizacija i grabaza tla, jos od starih Egipcana, preko bliskog istoka pa sve do Grka. Niko na to nije imu. Ja sam se strogo ogranicio na slucajeve gde su strane vojne sile (jok, zvace slabije od sebe) zvane da pomognu jednoj od dve ili vise lokalnih ucesnika u skukobu. Jel treba da crtam, sta je tu nejasno?

 

 

'Gluvi barut' date='21. 5. 2009, 08:23' post='1953683'

Drugo, ako su ikad igdje pozvani, to ti je kao da si mi rekao da je jedan lik spavao sa 1000 žena, ali da mu je samo prva dala pristanak. Lik onda nije pozvan već je serijski silovatelj, ma kakav ''bezazleni'' početak tog silovanja bio.

 

Gluposti najobičnije koje moraju da serviraju jer ne znaju kako da objasne potomcima zašto su išli tamo gdje im nije mjesto.

 

U sustini se slazem, i niko i ne tvrdi da jedna nedina nacija tokom istorije ima tapiju na 'odrzavanje reda' i samo-pozivanje na 'ocuvanje mira' i slicne fore. Isto tako napominjem da to generalno i nije slucaj, pa tako ni sa Amerima, na koje si cenim ciljao u ovom momentu. Britanci su tu daleko beskrupulozniji likovi. Ameri se bave tim necastivim glupostima tek poslednjih 40-tak, 50-tak godina. Sto nije neka baza da ih se preterano istorijski ocrni. Ljudi su ocrneli nacisticku Nemacku 'za sva vremena', ali kako vidimo stvari se u stvari promenise, i posto su Nemci prestali da budu Nacisti, nikome vise ne pada na pamet da ih nesto pljuje i zazire od njih, dapace. Poneki Jevreji, ratni veterani, zrtve holokausta, dezurni paranoici i dalje upiru prstom na Svabe, 'da se ne zaboravi, da se ne ponovi' ali mi ostali smo odavno iskulirali Svabe i bavimo se tekucim problemima. Ergo, proci ce i Amere to 'dezuranje' po svetu, kao sto je proslo ama bas svaku vojnu velesilu u proslosti. Na kraju shvate da je to (vojno) dezuranje kolosalno gubljenje vremena, i da se svet da oblikovati i na svet uticati licnim primerom. To je ono za sta se mlade generacije Amerikanaca bore, ono sto sve vise mase podrzavaju. Svima je jasno da ne mozes nekoga silom naterati da te voli i ceni, moras da budes gorostas likom i delom, pravican i pazljiv, a admiracija dolazi kad je ne trazis i najmanje se nadas. Sto puta ponovih, pa ajd jod jednom, da postoje te neke strukture sirom sveta koje duvaju u isti rog a orijentisane su same prema sebi. I trenutno su se domogle vlasti. Ali nije to prvi puty u istoriji sveta da su se takve neke strukture domogle vlasti, pa to se desava non-stop, u ciklusima. Sledece neke garniture (za 10,20, 50 godina, sta je vreme, pesak) ce okrenuti drugi list i bice banja. Jedno vreme. A onda nazad u grabazu i otimacinu. Tebi bas istorija nije jaca strana.

 

 

'Gluvi barut' date='21. 5. 2009, 08:23' post='1953683'

 

ne možeš ti da se koncentrišeš odavno. Još tupiš tu da su ih kolonije same zvale, bože me sačuvaj.

 

Ne nigde to nisam tupio. To sto je Vijetnam bio kolonija u datom momentu ne znaci da sam ja rekao evo kolonije zovu okupatore. Vijetnam se kao kolonija oslobadjao francuske kolonijalne okupacije, ali je pretilo da bude ako ne 'kolonijalno' a onda ideoloski i prakticno okupiran od strane Kine i komunista sa jugoistoka Azije. Pa su, jadni sta ce, pozvali najvecu vojnu silu koja je u tom trenutku bila neprijatelj komunizma. Da su i Ameri tad bili komunisti (a velika vojna sila kao sto jesu) ne bi ih zvao Juzni vec Severni Vijetnam. Ali bi ih zvali. A onda bi Juzni Vijetnam recimo zvao Britaniju. Ili Brazil, ili Argentinu, daj sta das, veliku silu, a da je neprijetelj ovog rezima koji 'protivnik hoce da nam nametne'. Prosto kao pasulj, ne treba mi ni Kant ni Hegel ni ostali bogatuni zgubidani da mi filozofiraju 'sta ce biti i sta bi bilo kad bi bilo'.

 

 

 

Ljubi te tvoj bata :pivopije:.

 

 

a šta je sad tu analogija? Ili ti se prosto svidjela riječ pa je bacaš svuda po malo?

 

Analogiju sam izostavio, sta se pravis blesav. Tvoju pricu oko roditelja, drveta, jabuka. Pih.

 

auh......... postalo je zanimljivo do posljednje strane.. poslije se svelo na prepucavanje kako u ameriKi zive doli parton i dzeri springer :) ukratko.

 

 

 

edit: kalifU, ne krivim te, ne bi ni ja znala odgovoriti. matirao te priznaj ;)

 

Mogu li i ja valjda da apstiniram od citanja i repartiranja na kojekakve nebuloze? Par dana? Please. Samo dok obnovim snagu. Kriptonit jebiga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Prince of Darkness' date='23. 5. 2009, 01:16' post='1955474'

Kalifa i ne treba matirati. Toliko gluposti napiše, da matira sam sebe. Ne može gastarbajter da bude teoretičar, gde to ima. Njegova uloga je da ćuti i radi šta mu se kaže, kao i svi gastarbajteri - mi koji (još uvek) nismo u takvoj situaciji, možemo da mudrujemo.

 

 

:lol:

 

 

Gastarbeit - a form of temporary employment, which performs an inclusion of the right to work on the national level, without the extensive granting of equal political rights. Primer: PoD familija u Nemackoj ili Austriji ili Svedskoj

 

 

 

American(s) may refer to:

 

* A citizen or something of or from the United States

* A citizen of one of the nations of the Americas

* A person who considers himself/herself to be ethnically American (see American ethnicity)

* The indigenous peoples of the Americas

 

Primer: Doktor

 

 

Prince of Darkness - onaj ko zivi izmedju nekakva tri dotrajala plakara u nekakvom sobicku u nekakvoj goloj egzistenciji (koju verovatno isplacuje drzava kao pomoc) i koji gastarbajterima i Amerikancima drzi predavanje 'ovako cemo drugovi'. Citaj, buduci anarho-fasista i lik koji ce se beskrupulozno otimati za vlast gazeci preko leseva ako samo ikako nacija ne drzi jedno oko na istom.

 

Primer: znate vi koji ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino što ovdje cijenu rada ne određuje srpska vlada (ma koliko bila nesposobna) već svjetska politika i oni koji tu imaju sve konce u rukama. U tome i jeste problem koji Prince pominje, pitanje centra i periferije u svjetskom sistemu. Savršeno konceptualizovao Imanuel Volerstin, što ne pročitati.

 

A ko misli da mu eto kao zli Sloba ili zli Điki ne priznaju niti adekvatno plaćaju njegovo znanje, to jest da oni postavljaju cijenu rada, taj bolje da ode i da se ne vraća, seljaka ionako ima i previše, šta će nam još i jedan Kalif.

 

Mislim, poslije Salvadora Aljendea stvarno je smiješno pričati o tome kako neka Vlada ili nacionalno tržište suvereno određuju cijene u nekoj zemlji. Ajmo da svalimo sve na Slobu pa da imamo dobar izgovor da odemo. To ne pije vodu. Možda pije Coca-Colu al' vodu ne pije.

 

 

Ja u klin ti u plocu.

 

Valerstajn je sigurno zasluzio da ga procitaju ljudi koji se time bave. O zavisnostima trzista, centar-periferija. Vazi. Niko to ne spori (sto on objasnjava). To je tako. Fora je u tome sto je to vazda bilo tako i tako ce biti u nedogled.

 

Kolosalni problem u svim tim pricama velikih mislilaca koje nam prenosite ti i PoD je sto oni samo konstatuju problem. State the obvious. Uvek je bilo, i kazem bice centra i periferije. To je prosto posledica toga sto se centar i periferija razvijaju drukcijom stopom razvoja/napretka. Drugo, i centar i periferija se menja. Nekad je Egipat bio centar. Pa Grcka, Rim i tako redom. Danas je Egipat ocito periferija. E sad, ti i PoD hocete da menjate vekovna pravila igre. Ne ide. Retko ko moze da menja pravila igre. Ponajmanje ih menjaju ti filozofi. I Marks i Engels, i Kant i Valerstajn i svi ti likovi, njih na stotine, poticu iz skolovanih, imucnih i uticajnih familija. Generacijski. Ali nikome nije na pamet palo da prvo podje od sebe i u praksi primene sve te svoje ideje prvo na sebi. Pa da se u ime nekog veceg cilja (tog o kome i sami tupe) odreknu svih svojih dobara i akomodacija. Sem naravno Isusa.

 

Vas dvojica, cenim obojica, kapirate da vi vidite buducnost sveta u nekom pravednistvu, a Doktor je zlikovac i odgovara mu status quo, izrabljivanje masa, izrabljivanje periferije. I Doktor je, pre nego se otisnuo u belosvecke avanture (mada bi pojedincima bilo draze da ga nazovu prosjakom ili ako nista drugo beracem avokada ;) ), mislio slicno, vise puta je to proklamovao. Kad mu je Svedjanin trazio pljugu, dao mu je zadnju na Svejaninovo zaprepascenje (ali je debeli Sved i dalje uzeo tu zadnju pljugu umesto da kaze 'a ne hvala'). Kad mu je Nemac zatrazio dolar sice za Coca COla automat i nije mu vratio, Doktor je rekao i 'neka ti je halal'. Kad mu je Amer trazio dolar za pivdzu, Doktor je usao u 7-11 i kupio mu flasu od 48oz. Doktor je mislio sve ce to narod pozlatiti, 'pay it forward'. Onda je Doktor skontao (davno doduse, ali se jos uvek nada, ima pravo) da je covek coveku vuk. Da je svet pokvaren. Da nije sve u redu. Da skoro nista vise nije u redu. Shvatio je pravila igre. Znaci, Doktor ne tvrdi da je svet, ili zapad, ili kapitalizam, zenica naseg oka. Da je pravedan. Idealan. Ali mora da postoji nacin da se pobedi u toj igri. Da li je nacin da se promene pravila igre? Mozda, ali Doktoru ne daju da menja pravila igre.

 

Pravila igre ne mogu da menjaju oni koji i ne ucestvuju u igri. Dalje, pravila igre ne mogu da menjaju ni oni koji cesto ili redovno gube u igri. Zvezda ce redovno gubiti od Barselone, da predlozi Zvezda da njihov gol bude manji a njihovih igraca duplo vise na terenu? Moze, ali predlog se ne usvaja tamo 'di treba da se usvoji i ratifikuje. Pravila igre se menjaju samo pod odredjenim historijskim okolnostima. Onda kada si ucestvovao u igri tijekom vremena (decenijama, stolecima itd) i REDOVNO pobedjivao. Cak i ako time ne zavredis opstovanje svih (a neces, nekima ces biti trn u oku) stices MOC, a ne pravo, da menjas pravila igre. Slabiji sad pocnu da te slusaju, idealizuju, a oni jaki pocinju da uvazavaju i tvoje misljenje, jer puka konfrontacija jakog protiv jakog ne donosi nikom puno uspeha, potrebni su kompromisi na, idealno, obostrano (ne)zadovoljstvo.

 

Carskim rezom kakav vi gospodo predlazete, ne resava se nista. Iz prostog razloga, sto taj carski rez ne moze da se postigne. Visi u vazduhu kao ideja, kao nesto sto bi bilo posteno i pravedno da se uradi, ali niko nema moc da to uradi, taj rez.

 

 

Indija je bila periferija zato sto su kapirali da ni za sta bolje nisu vise ni sposobni, jad cemer i tuga. Podeljeni izmedju sebe u istom narodu, Hindu, kao kaste, a podeljeni i medju sopstvenim narodima kojih ima puno u Indiji. I pored one gloriozne proslosti i kulture i istorije. Postadose nazadni. Kao i Kina u 17. i 18. veku. Par Britanaca najebalo im se dadaije ne zato sto su mocniji (oruzano) ili pametniji, ili inteligentniji. Najebali su im se keve prostom matematikom koju su i sami Kinezi i Indijci spoznali mnogo ranije. 'You're not worthy'. I ovi cutase, osecali su da nisu vredni icega. Trebalo je da im dodju mirotvorac (Gandi) i ratoborni ideolog mamojebac (Mao) da ih pokrenu sa mrtve tacke. Nije toliko bitno uopste da li su Gandi i Mao bili u pravu, bitni je da su pokrenuli svoje nacije da ne sede sa rukama ispod bulje i puse opijum u beznadju vec da se pokrenu i pocnu da se busaju u grudi. Busanje u grudi naravno nije dovoljno samo po sebi (to mi Srbi radimo i znamo najbolje) poterbno je onda delovati. Pa su tako ovi i delovali i pri svemu tome famozno pocrkose generacije u tim Indijskim i Kineskim borbama ne samo za nezavisnost vec za budjenje duha i jedinstvo (znam da danas mrzimo ono 'Bractvo i jedinstvo, cak i medju Srbima, ali tako su Indijci i Kinezi napravili ovu danasnju Indiju i Kinu za cca 50-tak godina). To je parola. Ne morate da se volite, samo radite na istom jebenom cilju. Elem, kao kod nas posle rata, tako se i oni dadose u obnovu i tu su milioni pregalaca dali svoje zivote. Kod nas ne bas milioni, ali ljudi su se utkali onomad u sve sto smo decenijama mi kasnije uzivali.

 

 

Pri svemu tome, 'centar' ili zapad ili ako bas hocete Ameri su gledali da im ubace klip kukuruza u tockove kad god su imali priliku. Ovi se nisu zalili nego su slepo picili svome cilju. Danas nisu vise periferija, vec centar. Niko im nije pomogao, nisu zeleli vise da budu periferija. Danas, kad su i oni deo centra i njihova stradanjaq ali i moc i dobijene bitke (ne toliko u vojnom smislu koliko figurativno) zaradise im ugled medju celim svetom. Vise njih ne omalovazava niti rukom odmahuje ni zapad ni Amerika. Svugde gde idu slusaju ih. Samo sada, posle svih tih bitaka i zrtava ali i pobeda oni mogu da sa pravom zahtevaju neke promene u pravilima igre. Iako se i od njih istovremeno zahtevaju promene u njihovim pravilima igre, toliko su veliki i bitni. I opet, kompromis. E tako se resavaju svetski problemi, a ne od strane par nemackih i francuskih burzuja po katedrama i stolicama koje drze decenijama i vekovima ali nista prakticno ne rade da se ista promeni. Filozofiraju ne bi li usli u neki udzbenik koji ce kasnije pitomci raznih srpskih ekonomsko-politickih skola gustirati uz bozu.

 

 

Lopatu u sake i u boj na njivu i rudnik. U fabriku. Celicanu. Jeste, toplo je u pizdu materinu pored visoke peci. Ali ova dvojica bi radije da sede u fotelji i diktiraju sekretarici u pero neka nova pravila igre. Svakog meseca.

 

 

Ljubi ih bata, anyway, bolje i da agituju nego da ih boli kurac za sve, ili jos gore potkradaju drzavu.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta kaze neobrazovan covek

 

i rekao je milion pametnijih stvari od dupeglavaca u vladi

 

 

 

 

au, jes` da je seljak ali to ti je taj zdrav razum koji polako odlazi iz glava vecine ljudi. diploma bilo kog fakulteta nema nista s tim.

svaka mu cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAD je izazvao ovu krizu kako bih destabilizacijom kursa smanjili svoj dug prema svetu.

 

Zato su i ubedljivo najveci duznici na svetu.

 

The Outstanding Public Debt as of 28 May 2009 at 07:02:38 AM GMT is:

$ 1 1 , 3 1 0 , 8 1 5 , 3 9 9 , 9 2 0 . 1 1

 

The estimated population of the United States is 306,262,360

so each citizen's share of this debt is $36,931.78.

 

The National Debt has continued to increase an average of

$3.79 billion per day since September 28, 2007!

Concerned? Then tell Congress and the White House!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAD je izazvao ovu krizu kako bih destabilizacijom kursa smanjili svoj dug prema svetu.

Zato su i ubedljivo najveci duznici na svetu.

 

 

ukratko, ja bi za njih najmanje brinula.. prosjecan Amerikanac jes` u dugu, ali ono - ne bi se mijenjao s ostatkom planete sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tome, ne duguje SVETU tolike pare, 85% tih para USA duguje SOPSTVENOJ zemlji. Sebi samoj. Svojoj vladi. Od deklaracije nezavisnosti. 1776. Centralne banke. Ali ajde objasni ti to detetu koje pisa u gace.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

?!? :confused: Ameri duguju pare Japanu. Od WWII. Pa jel' ti znas koliko Japan duguje Americi? Amerika ima spoljni trgovinski i duznicki deficit. Ogroman. Koji bi glatko pokrila kad bi njeni spoljni duznici isplatili njojzi njihove dugove. Ali ih Ameri ne potrazuju. Ne u smislu daj sve sad. Prvo, zbog kamata, drugo, pukle bi 905 svetskih ekonomija kad bi Ameri optrazili svoje dugove da im se isplate odma' i sada. Jedina zemlja koja bi ih prejebala je, naravno, najbogatija zemlja na svetu, Belika Britanija. E, njojzi svi duguju pare. Bank of England ima para koliko Amerika, Evropa, Japan i Kina zajedno. It's good to be a king.

 

 

Mislite se vi sad, kako b'e, kako? Pa tako. Pise leop u istoriji, samo niko ne cita. Citaju one jadnike koji tupe o 'boljem sutra'. Niko ne pise o britanskom 'najbolje juce'. Sto ne znaci da svi Britanci zive kao bubreg u loju. Sto ne znaci da uopste Britanci zive kao bubreg u loju. Sto ne znaci da ces ikada naci Britanca na listi top 50 najbogatijih stanovnika Zemlje. Neeeeeeee, they're way snarter than that. Ako hoces da zadrzis pare, onda se ne cepis okolo, a svima jebes kevu 'kao juce'.

 

Slazem se sa tobom ali i dalje tvrdim da su SAD najveci duznici prema svetu , tj najvishe prema Japanu.

 

Oni im josh nisu platiti odstetu od 2. svetskog rata.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_count...y_external_debt

 

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

List of countries by external debt :

 

1. USA : $13,703,567 ( a kao primer 197. zemlja koja duguje je Wallis and Futuna koji duguje $4 ( 4 miliona ) pa sad zamisli kolika je ta cifra za USA )

 

7. Japan : $1,492,000

 

Na osnovu ovoga ne mozes zakljuciti da Japan duguje vishe Americi nego sto Amerika duguje Japanu , logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...