Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

pozajmljivanje državama od strane centralne banke EU može okinuti još jedan "side effect" već postojeće krize - povećanu inflaciju (preko planirane). drugi je problem što banke ionako ne žele da pozajmljuju novac privredi, zbog visokog rizika, pa sve pare ulažu u državne ili hartije od vrednosti sa državnim garancijama, što implicira još manju likvidnost privrede... spirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote juče baš slušam šta rade. Kako misle da stabilizuju sa takvim intervencijama. 20 milki pa 80 milki i dalje balansiramo na 103, okej ali ajde što ne poguraju izvoz malo nego stavljaju taksu na kućne ljubimce jaoooo ..

 

ne mog da se nerviram

posta nam CB još jedna politička partija

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pročitaću to sutra.

Ja osnivam društvo srpsko-južno korejskog prijateljstva, iz fore da se zezam, ali i da upoznam malo tu njihovu kulturu. Da vidimo kako su oni spustili tu jbnu nezaposlenost na jbna 4 procenta. Malo da proučim materiju, i krećemo.

Edited by dAdAiSt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Право питање је да ли је Француска (и западна Европа уопште) спремна даље да разводни свој културни и национални идентитет са милионима нових економских досељеника муслимана.

Etnicko ciscenje je uvek najbolje resenje za ekonomiju zar ne?

 

 

Stvar je uvek bila jednostavna

Sistem je takav da se odredjeni bogate dok se odredjeni siromasne. Na nivou klasa i na nivou drzava.

Po meni jedan od glavnih simbola ove krize i ove ocajne ekonomije je - Dubai.

Tipichan simbol ljudske pohlepe i kretenizma.

 

Nema ni malo resursa, od pustinje stvara neku navodno civilizaciju dok 200 kilometra od njih deca umiru u gladi i od bolesti koje mogu da budu izlecene za lekove koji kostaju koliko i nedelju dana u jednom od onih luksuznihhotela.

 

Ja mislim da je jedan od problema preveliko ulaganje u nepotreban luksuz.

Sto na vecoj bazi, tipa preterano luksuzni hoteli.

To na manjoj bazi ( nepotreban proizvod koji mnogi koriste npr: Cigare )

 

 

 

Dakle, patrioto koji bi da etnicki cistis evropu.

nema to veze sa muslimanima u evropi koliko ima sa muslimanima u dubajiu, vlasnicima nafte, sheika i slichnih shabana.

Ili pak belih bankara i biznismena. I cega god oces.

 

Nacionalizovati globalne probleme je debilno.

Sa druge strane imas muslimane koji gladuju a zive u drzavama gde se lome ruke ako ukrades 'lebac - zato beze u evropu.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pročitaću to sutra.

Ja osnivam društvo srpsko-južno korejskog prijateljstva, iz fore da se zezam, ali i da upoznam malo tu njihovu kulturu. Da vidimo kako su oni spustili tu jbnu nezaposlenost na jbna 4 procenta. Malo da proučim materiju, i krećemo.

E super!!! Moze li se nekako pristupiti tom drustvu posto bih zeleo da budem clan? Volim Koreju i znam mnogo o njoj i o njihovoj kulturi. Takodje sam veliki ljubitelj njihove kinematografije i posedujem ogromnu kolekciju njihovih filmova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...