Jump to content

2009.04.24-28. *Beograd, Novi Sad, Valjevo, Subotica, Segedin* CiLiCe (NL) + DISDAINED (Ser) + Local Support


banedeathmetal

Recommended Posts

Za svirku u NSu

Ovako: Atmosfera standardno dobra, ljudi je bilo dosta, ne previse, moglo se lepo pomerati a ne koristiti crowd surfin kad oces da pisas, i ok je masa bila, posto je isti dan bio i govnjivi hit 202 u ck masa se podelila po pravcima. Nego svirka:

 

1. Obscured - Standardno dobri, svirali prvi pred dosta ljudi, ne znam zasto ali vokal mi je cudno zvucao, sve ostalo jako dobro, rezanje lobanje...

 

2. Cilice - Jako dobar zvuk(jako dobra oprema), zvucali su ko shuga, i to prilicno dobro, nisu mi se svidele jedino deonice sa clean vokalom, izgleda da sam poceo da se jezim na taj fancy komercijala metalcore...

 

3. Disdained - Kao i Obscured standardno dobri, znas sta ces dobiti i to i dobijes, uzivanje u odlicnoj svirci i odlicnoj muzici. Prvi put da ih cujem otkako je tara otisao a i ostali, i uspeli se da se odrze. Kontam da sa promenom postave mora malo da se promeni i mjuza, zao mi za Obtuse i we all reek al ajd sad... Moram jos da dodam da mi se stari vise dopadao, jer ipak stari zavet, u novom zavetu je i ovamo i onamo, ima nekih preferencija, ali stari zavet najvise me se svidja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bendovi su jebale kevu, sva tri, ali je poseta mrshava jako.

 

jbg ako ljudi na tri ovako dobra benda mrzi da dodju ne znam kakve svirke zele. drakonik su elstra bili, zao mi je sto im je pukla zica, disdained su objasnilio kako se svira tehnicki death metal, cilice su bili kao pred 1000 a ne 20 ljudi da su svirali, cak je i bis bio :D

 

 

 

osim zamerke sto je kasno pocelo i jos kasnije se zavrslio, meni je bilo odlicno

 

 

edit 2: pevac cilice je isti jack black. a jack black je isti kao angry puppyjack-black-tll-angry-puppy.jpg

ergo-pevac cilice lici na angry puppy :D

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK svirka mada je zvuk bio zajeban dosta, a i mala beshe posecenost opet jebiga. Mada beshe dobro drushtvo i bleja ispred, pre i posle.

 

Inace, ne znam kako ovakvi bendovi sviraju svoju muziku a da ne ispadnu iz ritma i sl. ... ja sam ispao petsto puta a samo sam slushao :) divim im se

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa jebi ga. Nek oni objašnjavaju koliko god hoće, ali kad toliko kasni svirka i neće biti kome da se objasni. Hteo sam da ih čujem, ali sam morao da idem. U svakom slučaju, Disdained su opasni. Sjajno sviraju a još su mladi, samo mogu napredovati, tako da će za godinu-dve, ako nastave ovim tempom, klati sve domaće bendove zajedno. Draconic mi je bio zanimljiv i, bez obzira na pucanje žice, ova postava i ovakva idejna rešenja su mi super, daleko bolje i interesantnije nego ranije. Eto, poz svima koji su bili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je to Draconic oduvek, doduse, nesto drugacije su pevale nego Ajsh :meshuggah:

 

A sto se posete tice, pa jebem vas, ima vas u Beogradu duplo vise nego stanovnika Republike Srpske, i opet 20/30 ljudi... uzas. Sta se to desava?

 

EDIT: A kombinacija, tj. ta tri benda koja su svirala, sve vrh do vrha, za provod odlicni.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se posete tice, pa jebem vas, ima vas u Beogradu duplo vise nego stanovnika Republike Srpske, i opet 20/30 ljudi... uzas. Sta se to desava?

 

EDIT: A kombinacija, tj. ta tri benda koja su svirala, sve vrh do vrha, za provod odlicni.

ovo prvo i mene isto cudi, ali polako se navikavam na ove stvari kad odem na svirku. sad mi je jasno sto su me ljudi cudno gledali kad sam im se zalio na cacane i kako na pojedine svirke dodje "samo" 100-150 ljudi :) :)

stvarno je tuzno kad vidim ovako malu posetu na svirkama, u ovolikom gradu prosto se zapitam idu li metalci iz beograda na svirke uopste

 

 

ovo drugo potpisujem :pivopije: i svako ko nije bio zajebo se

 

 

edit: jedna zamerka na svirke u bg-u,mnogo kasno pocinju retko koja svirka pocne pre 11 jbt

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ubuduce bi mogli da stavljate strane bendove da nastupaju drugi, nije ovo prvi put da je jako malo ljudi ostalo na strancima....

Tome doprinosi i nepostovanje normalne satnice, umesto sto podilazite publici, i tako odlazete koncert do kasno u noc, bolje je da krenete na vreme, pa i da nema nikoga... (a i u ovom slucaju je bilo jako malo ljudi)

To je samo predlog za ubuduce, jbg ne trebaju bendovi publici da se prilagodjavaju, vec publika njima...

 

Sto se samog koncerta tice. Draconic bili mi zabavni, pevacica je pun pogodak, Laza ce pak morati malo da poradi na clean vokalima...

Epski momenat je bio air bas, ne ponovilo se vise nikada. :)

Eh, da i zamerka ide na klavijature nekako mi ne zvuce toliko dobro kao i na albumu, verovatno je produkcija ucinila svoje.

 

Disdained mi je bio malo naporan, mnogo su mi bolje zvucali na exitu prosle godine, sa starim pevacem, cini mi se kao da je imao veci raspon vokala nego sadasnji.

 

Cilice sam odgledao samo dve pesme i otisao na nocni. Ne vidim nista revolucionarno kod njih sem sto su skoro copy/paste Meshuggah klon...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super nastup sinoc u BL!

 

Disdained objasnio kako se svira tehnicki death metal, i bez sumnje su najjaci srpski metal sastav danas, kad je rec o death metalu.

 

Cilice, matematika, preciznost, dobar zvuk, energija - odlican nastup.

 

Steta sto je publika bila malobrojna, mnogo bolja atmosfera se mogla napraviti, ali bendovi su odradili posao za 10.

 

Srecno na daljim koncertima, a izvestaj ce biti veceras na Serbian-Metal.org

 

:pivopije:

 

Hvala brate moj na lepim recima, iskrenoj podrsci i na izvestaju !!!

 

Moram priznati da mi je B.L. u "Top 3" svirke na ovoj turneji za sada. :pivopije:

 

I ovde cu da se zahvalim svima koji su posetili ova desavanja negde, zivi bili! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

CiliCE su buducnost metala. svako ko nije bio... jbg, momci, propustili ste nesto sto se vidja samo jednom u zivotu. objasnjavanje.

 

mozda za tebe jesu buducnost, za mene sigurno ne....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...