Jump to content

2009.11.15. *SKC, Beograd* Sonata Arctica


Elderane

Recommended Posts

Terra Nostra sa ponosom predstavlja:

 

Sonata Arctica, 15.11.2009, SKC

 

Konacno u Srbiji!

 

Nakon dolaska power/heavy/prog metal velikana Kamelot, Hammerfall, Blind Guardian, Nightwish, Helloween, Gamma Ray i mnogih drugih u Srbiju, malo je bendova iz prve lige melodicnog metala ostalo, a da nisu posetili nasu zemlju. Jedan od njih, svakako medju najtrazenijim je Sonata Arctica, finski melodicni metal bend, predvodjen pevacem Tony Kakko-om. Malo sta mozemo reci o njima a da svi pravi fanovi vec ne znaju, ali presek njihove karijere izgleda otprilike ovako:

 

- Bend je osnovan 1996, pod originalnim imenom Tricky Beans, a clanovi su zeleli prvenstveno da sviraju hard rock muziku

- Vremenom su ipak krenuli da naginju prema finskoj melodicnoj metal skoli, ciji je najpoznatiji predstavnik Stratovarius

- 1999 snimaju demo naziva FoolMoon, koji dospeva do izdavacke kuce SpineFarm, nakon cega sledi ugovor, a bend menja naziv u Sonata Arctica

- Prvi singl, naziva UnOpened, ulazi u Top 20 najprodavanijih izdanja iste godine

- Prvi album nazvan je Ecliptica

- 2000 godina protice na evropskoj turneji sa pomenutim Stratovarius

- 2001 godine izlazi drugi album, Silence, sa kojeg se izdvajaju hitovi Wolf And Raven, Black Sheep, weballergy...

Sledi turneja sa Gamma Ray po svim kontinentima.

- Naredni album nazvan je Winterheart's Guild, a to je ujedno i poslednji album za Spinefarm, nakon cega potpisuju ugovor sa najvecom evropskom metal izdavackom kucom Nuclear Blast.

- 2004 godine izlazi cetvrti album Reckoning Night, koji ulazi u vrhove finskih setlista, a turneja sa Nightwish i sviranje koncerata pred vise od 10000 ljudi ucvrscuju polozaj Sonate Arctice kao jednog od vodecih finskih, a i svetskih melodicnih metal bendova.

- Sledeci album je Unia.To je za sada i poslednji album benda, a trenutno rade na novom.

U medjuvremenu, nastupali su kao headlineri na mnogim festivalima, obisli i SAD sa prijateljima iz Nightwish...

 

Trenutna postava benda je:

 

Tony Kakko − vokali, klavijature (na Ecliptica, Winterheart's Guild and Unia)

Elias Viljanen − Gitare,

Marko Paasikoski - Bas gitara,

Tommy Portimo − Bubnjevi

Henrik Klingenberg − Klavijature

 

 

 

Trebalo bi da sa njima dolaze 2 predgrupe, ali to cemo objaviti naknadno.

 

Ono sto je jako bitno napomenuti je da cemo, zbog stalnog davanja primedbi na obicne eventim karte, imati kontigent od 100 promotivnih karata koje cete moci poruciti direktno od nas po ceni od 2200 dinara, a karte ce biti full colour, lepo dizajnirane, samo za one koji su najveci fanovi benda ili lepo obojenih karata :)

Nakon toga, cena karte ce biti 2400 dinara, ili 25 evra ili 50 konvertibilnih maraka, zavisi gde kupujete.

Vidimo se!

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj al ce da bidne veselo kad ovo bude vido Max iz Najtfola,ima da djipa od srece do plafona! :mhihi:

Ima i ona lepa moderatorka Shamanli(ne znam kako tacno ide nik)da razdusevi kad sazna da ce i u Srbiji da ih gleda! :da:

 

Lepo se provedite svi koji idete na ovo! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Joj al ce da bidne veselo kad ovo bude vido Max iz Najtfola,ima da djipa od srece do plafona! :mhihi:

Ima i ona lepa moderatorka Shamanli(ne znam kako tacno ide nik)da razdusevi kad sazna da ce i u Srbiji da ih gleda! :da:

 

Lepo se provedite svi koji idete na ovo! :pivopije:

 

Sonata!!! Prelepa vest!!! A i moderatorka je dobro parce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli:

:veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli: :veseli:

 

 

Tooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napokon :) :)

 

 

 

@Pupak - budalo, ismejah se zhiv :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shamandalie. ;)

To mu valjda dodje pesma sa Reckoning Night koliko se ja secam. X)

Da, jeste.

 

Jebo te zivot, ne mogu da verujem! :rockdevil:

Gde ste bas sad nasli!

 

Ja mislim da sam osoba koja ih ovde skoro najvise voli, a ne zeli da dodju kod nas! :)

Ja taman planirala put do Holandije!

Moracu i tamo da odem, definitivno.

Al' na ovo se dolazi, naravno!

 

Max, 'oces li sa mnom u prvi red? :bigblue:

 

 

Nego, Terra Nostra, otkud ovo?

I otkud da je datum pre novog albuma? Cudno mi je nesto?

 

I da, karte jesu skupe, valjda ih zato i nisu dovodili jer su mislili da nece napuniti veliku salu, al' valjda ce sve to dobro proci.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nesto razmisljam, novi album ce verovatno izaci pre toga, pa onda sledi turneja. Tako bi bilo logicno, al' ja sam mislila da ce novi album izaci bas krajem godine, negde krajem novembra, ili u decembru.

 

Ako album zvanicno izadje u novembru ili decembru to znaci da cemo ga mi u avgustu vec uveliko slusati. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva kvalitetna rasprava :)

Prodaja karata je krenula. Fino sam napisao da oni koji zele fensi kartu u boji mogu momentalno da ih naruce na [email protected] Dobice kartu u roku od 7 dana.

Ja cu sada lijepo obrisati ove pesimisticke postove, i zamoliti sve da se okanu prognoza. Koncert je u Novembru, objavljen je sada bas zato da svi znaju mnogo ranije, da ne bude objava kao za In Flames, mjesec dana pred koncert. Za cijenu karte, znamo da je sve skupo u ovoj krizi, ali, ljudi, evro je 95! Kada smo prodavali Kamelot, pa i Hammerfall prosli put bilo je 2000, a to je opet 25 evra. Sta mozemo, bend placamo u evrima, njih ne zanima promjena kursa.

 

U svakom slucaju, dolazi Sonata, i ja sam u prvom redu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...