Jump to content

2009.11.15. *SKC, Beograd* Sonata Arctica


Elderane

Recommended Posts

Da li postoji mogucnost da koncert bude otkazan ako se proglasi Dan Zalosti zbog smrti Patrijarha??? O.o

Palo i meni isto to na pamet pa sam okrenuo SKC sad, kažu da će biti održan cert. Tako da... gledamo se tamo :rockdevil::rockdevil::rockdevil: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trodnevna žalost u Srbiji

15. novembar 2009. | 12:27 -> 17:02 | Izvor: B92, FoNet, Beta, Tanjug

Beograd -- Povodom smrti Njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla Vlada Srbije je na današnjoj sednici proglasila trodnevnu žalost u Srbiji, saopšteno je iz Vlade.

 

Povodom smrti patrijarha Pavla u Srbiji je proglašena trodnevna žalost (Tanjug, arhiva)

 

Dani žalosti su 16, 17. i 18. novembar 2009. godine. Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da je smrt patrijarha srpskog gospodina Pavla ogroman i nenadoknadiv gubitak za srpski narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, pre svega... bilo je VRH!!!! :):rockdevil: \

 

 

A sad malo u detalje.

 

Došao sam tačno u 19:00. Pustili su nas unutra, ali nije bilo nikakvog M&G !!!! :udri::evil::evil::evil: Bzvz... Malo smo stojali ispred vrata dok se unutra odvijala tonska proba.

 

Nesrećni Winterborn nije ni završio tonsku probu kada nas je neki tehničar pustio unutra. Brzo smo zauzeli pozicije na šipki i u njenoj delta okolini i u 20:00 Winterborn je počeo! Likovi su dosta dobri, pre svega "čelavi" gitarista koji je bio u nekoj bundici :haha:, prilično dobro prže. Pevač ima neki fazon od Dia. U svakom slučaju prilično dobro za zagrevanje. Posle koncerta gitarista i pevač su se potpisivali i bacali diskove i narukvice u publiku.

 

Nakon toga kraća pivska pauza pa Delaine.

Delaine se uživo dosta oslanja na semplove, a Charlotte ima neku opersku notu na momente, dok me gitarsita podsetio na Empu-a, a ne zaboravimo ni da Marko peva vokale na albumima... Sve u svemu, dosta je na momente zaličilo na "onaj" Nightwish :) Inače, Charlotte iskusno vlada mikrofonom i stalkom... A i ima mazni glasić kojim je dizala atmosferu između pesma :haha::haha::haha: Sve u svemu, vrlo vrlo dobro.

 

I posle toga, zvijezde večeri. Počeli su opasno, nastavili još opasnije, a završeno je potpunim ludilom. Tony je bio ekstra raspoložen, vrlo duhovit i animirao je masu. Solo tačke su bile vr'. Drao sam se iz sve snage, tako da je srećna okolnost da ovo sada pišem, jer govoriti ne mogu :rockdevil::rockdevil::rockdevil: U svakom slučaju sam exxxxtra oduševljen.

 

Zvuk za vreme Winterborna je bio srednje žalostan, nešto bolji za Delaine, a kod Sonate vrlo vrlo dobar, ali tek od treće pesme... Nažalost, to je neizbežno kada svira više bendova.

 

Posle koncerta otišao sam da kupim neki merchandise i požurim kući, jerbo sutra radim, kad ono - Charlotte, potpisuje autograme. Inače, potpuno drugačije izgleda "uživo" nego na bini :) U svakom slučaju, sada sam ponosni vlasnik dva Charlottina autograma :):evotigana:

 

 

 

 

Ja sam prezadovoljan, a neko koje bio prisebniji bi mogao i da napiše setliste kako su išle. A ja odo u prnje.

 

Good night.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da jos niko nije stigao kuci :)

 

AU!!!! OVO JE NAJBOLJI KONCERT SVIH VREMENA! :) U SKCu... (ne mogu bas da poredim sa KISS, AC/DC...)

Provela sam se nikad bolje! :) Bilo je savrseno! Toni je najveci car! Bila sam u prvom redu, tacno na centru, poren NataseNS.

Bilo je savrseno!

Prvo vrata su se ispred mene otvorila, usla sam prva u salu. I onako zbunjena sto neka nikog oko mene,otrcala sam na ogradu :D Kad je pocelo na vreme nisam mogla da prestanem da se cudim. Winterborn je bio odlican! Malo se vokal losije cuo... zapravo mnogo se lose cuo,ali nema veze. Delain je bio neverovatan. Mnogo bolje zvuce uzivo nego na albumima. Zivlje, jace...a Charlot zvuci kao na albumima, bez greske. Bas su me iznenadili, znala sam da su dobri ali bas da su toliko dobri... :)

E onda je pocela sonata i mom odusevljenju nije bilo kraja!!! :)

Vidi se da su i oni uzivali u koncetu. Cisto sam ponosna kako smo ih iznenadili koliko smo dobro zvucali. Bas se videlo na njihovim licima :D

Prvi redovi su svaku pesmu otpevali :) Ja sam preskocila In Black and White i Juliett jer me je grlo strasno bolelo od prethodnih dranja. Zato Natasa i ostatak NS ekipe nije ni trenutak cutao :) Svaka cast ljudi! :) A Toni nas je gledao sve vreme. :wub:

Bolju interakciju sa publikom nisam videla. Bas je car! Skakao je, kreveljio se, valjao se po podu, klecao, zezao se sa ostatkom benda...ma lik samo takav. I dobili smo Replica-u :D :D :D :D :D

Ovog puta nisam uhvatila ni jednu trzalicu...ali nema veze. Ma sad mi je sve lepo...

Kad se malo saberem, mozda napisem nesto konkretno.

 

E nego, ljudi jel bilo nesto od M&G... mislim, jel sam ja promasila ili nije ni bilo. Nije da pizdim i da se zalim da me je neko zeznuo, nego samo pitam. Ja bila od 6h i nisam videla da je bilo sta bilo. Da nije posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je fino.Winterborn je bio odlican samo sto su u njemu mogli da uzivaju samo oni koji znaju pesme zbog toga sto se pevac slabo cuo. delain je plenio lepotom i nisu losi. Sonata na nivou, ali ostaje zal za nekim pesmama. Ove nove drndave stvari su malo ubile atmosferu. Iznenadjenje je bila 8th commandment.

 

P.S. Ovi indijanci sto kao dolaze kod kioska i na kraju se ne pojave tamo neka jedu govna. Mora da su to bili neki botovi.  :confused: Pun ih je kurac u zadnje vreme na forumu.

 

Broj moje karte je 666!!! Taj broj me prati ceo zivot.

 

 

 

Edited by HEFEST
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAA, znaci jebali su keve koliko sam se dobro proveo! Sjajno je bilo, zaista vrh!

 

Sto se tice miga, ne bih da kuknjavam sad i kvarim raspolozenje, ali nije mi jasno zasto ga nije bilo, kad su eto, organizatori i sinoc ovde potvrdili da ce ga biti u ikakvoj formi. ako nista, bezveze sam izlazio s posla ranije i smarao se dva sata pre pocetka same svirke. No dobro, sta sad....

Vinterborn je onako, okej, ali meni nista posebno. Najveci utisak mi je ostavio gitarista ala Halford, u ljubicastoj bundici tri broja manjoj...i sve to na golo telo....uzas! :lol:

Dilejn me prijatno iznenadio sto se muzike tice, posebno mi se svidela poslednja pesma koju su svirali, ne znam kako se zove. Sarlota izgleda do jaja, ali mi se njeno pevanje ni malo, ali ni malo nije svidelo. Ali hajde, da ne pljujem devojku sad, nema veze, nisam zbog nje ni bio tamo.

 

A sad.....SONATA!!!!! Bili su neverovatni, stvarno, prepuni energije, zajebancije, i cak mi je i setlista sa svim njenim manama odgovarala, jer su svirali moje omiljene pesme. Jenbote, jos uvek se tresem od Julije, Ne zbori ni rec i Kejleba! Da su samo to svirali, pa bilo bi dovoljno, a sve ostalo jos pride.

Toni je nevidjeni lik, mnogo mi se svidelo kako lik dize atmosferu. Iskreno, meni zvuci mnogo bolje na albumima nego uzivo, ali nebitno, svojom harizmom sve to nadoknadi. A definitivno covek zna da peva.

Publika je bila sjajna, prijatno sam iznenadjen skoro punim skcom, i drago mi je da je i bend bio stvarno prijatno iznenadjen docekom i ovacijama. Jedino mi je malo bilo beda zbog njih sto su i sami videli da je vecina ljudi tu da slusa starije stvari, pa je i Toni rekao "Verovatno ste svi ovde dosli da cujete neki old skul madafaka bla bla bla..." kad je najavljivao osmu zapovest. Mislim, verovatno da i njega boli kurac, ali meni kao fanu njihove novije faze mi je bilo malo zao....no! Imao sam utisak da ja jedini pevam tekst Julije! ali kako je bilo......AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!

Evo setlistem naravno ne po redosledu:

 

 

Zastava u tlu

Poslednji sjajni sivci

Julija

Kao da se svet ne okoncava

Placeno u potpunosti

Crno i belo

Kejleb

Beeli biser, crni okean

Ne zbori ni reci

Kavez

Replika

Osma zapovest

Poslednja kap pada

Pun mesec

Mi cemo vas rokati

Votka/Sve bledi u sivo

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao daaaa! Zavrsili su sa Everything fades to gray!!!! :) Ja sam se tako drala! :D To mi je omiljena pesma sa novog albuma! Ma sad vise necu na isti nacin da slusal novi album. Ima da cim cujem ovu pesmu pocnem da se kezim i secam kako je bilo AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! VRH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...