Jump to content

2009.11.15. *SKC, Beograd* Sonata Arctica


Elderane

Recommended Posts

meni je ovo dovoljno

(znam da sam ispao kao debil ali bas me briga)

samo za Elderanea

13840_1272543177477_1346820403_765707_6311613_n.jpg

 

a da da samo jos nesto dodam sutra cu napisati vise

TONI SE OBUKAO KAO CIGANSTURA ONA NAJGORA!!!!!!!

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

e 'vako:

 

prvo su bili neki komedijasi koji se nista nisu ni culi ni vid'li, ali su se zato trudili.

 

Posle je neka cica mlatila sisama, kosom i mlitavim rukama 40 minuta, slikao sam je oko 30 puta :D

 

I onda smo dobili GEJ POWER METAL KVLT na delu. Jebes mu sunce, mora da su uzeli pun dzak onih POTENCIJAL govana jerbo je ono bilo jebanje i jebanje. Ali nek idu u picku materinu, hteo sam bar Kingdom For A Heart, Black Sheep, Wolf and Raven, Ain't Your Fairytale, San Sebastian, False News Travel Fast, Blank File, My Land itd itd. Idem u pakao jer sam pedo i to je to, ziveli.

 

Ovim ja 99% zavrsavam koncertnu godinu te nastavljam da kenjam po forumu.

 

I da, ko je odma posle kraja certa zbrisao, zajeb'o se :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan koncert nema shta, winterborn smor, delain dobra riba i bolji zvuk i sonata koja jebe kevu, moram priznati da sam, kad je toni izashao na binu nekako smoren, pomislio ode sve u qrac, medjutim bash suprotno odvalili su, pogotovo sa replicom, za koju sam mislio da nece ni biti na setlisti. Da i to shto mita kaze chova se obuko ko ciga kad izadje u grad, iskopo onu koshulju negde u smecu. :haha: :haha: :haha:

 

E i da, jebem sunce ovima shto su prodavali merch, prodali mi neku iznoshenu izbledelu majicu, al jbg to mi je kad ne gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winterborn - Још један Firewind нам не треба. Гитариста је бацао дискове уместо оне бунде коју је носио, она вреди више, треба је то бацити. Бенд за расформирати и забранити им да свирају. Није да се не труде, али су очајни.

 

 

Delain - Љубави моје. :wub: Бацакао сам се к'о ненормалан, уживао у свакој песму, фалио ми је Frozen, али јбг. Шарлот је прелепа, на'ватао сам је у току Sonate, стала девојка иза мене, и сликао нас Марко( Марко, у следећем броју Nocturne-a да ставиш ту слику у извештају са концерта. :) ), а она свеже истуширана, мокра јој још увек коса, а мирише ли мирише. '87 је годиште, иначе. :)

 

 

Sonata -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' da i ja bacim koju mudru... Prvo i meni osnovno, hvala svima koji su bili. Napravili ste sjajnu atmosferu, i neki opsti utisak je da je i bend prezadovoljan time, sudeci po tome da je Toni pjevao i poslije koncerta u bekstejdzu punih pola sata :) Mada, mozda on inace ima taj obicaj.

Drugo, M&G... Tu mi nista nije jasno. Sinoc je menadzer turneje javio poslije 8 sati da cemo to uraditi neposredno pred koncert, ali jutros kad su dosli, samo je, bez ikakvog daljnjeg objasnjenja rekao da bend nece to. Nismo se previse objasnjavali, jer obicno bude vecih problema, od kojih direktno zavisi hoce li biti koncerta uopste, pa je to prosto prihvaceno tako. Cak i kad su ljudi usli unutra, jedan od nas je otisao da zamoli bend direktno, ali niko nije bio zainteresovan da izadje.

U svakom slucaju, prihvatite to kao nasu gresku, zbog koje vam se iskreno izvinjavamo. Nece se ponoviti ubuduce, jer cemo svaki m&g precizirati u detalje bar mjesec dana pred koncert, i izbjegavati da se desava neposredno pred koncert, vec nekad ranije u toku dana. Jos jednom, stvarno izvinite, nemam pojma sta je razlog da su se predomislili, mozda kontakt sa ljudima zbog gripa... Hvala ekipi iz Delain-a, koja je poslije koncerta potpisivala sve zivo, i slikala se sa svima koji su to htjeli.

Sam koncert, nazalost, nisam mogao puno da gledam, ali ono sto sam vidio i cuo je sjajna atmosfera koju ste napravili, a bend...

Pa, ne znam. Volim dosta njihovih pjesama, cijeli Silence mi je fenomenalan, ovaj novi album mi je savrsen, ali, uzivo mi nisu nesto legli...

Poslije WASP-a, nije mi leglo mozda. U svakom slucaju, koncert je bio s njihove strane sjajan i profesionalno odradjen.

Toliko od nas za ovu godinu vjerovatno, sto se metala tice, nadao sam se jednoj dobroj najavi za sinoc, ali moracemo sacekati jos malo.

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Meni je koncert, kao i vecina pesama bio fenomenalan. Jeste da bih preziveo bez Osme zapovesti i Kao da se svet ne okoncava, ali jebiga, vec rekoh, svoirali su mi tri omiljene pesme, cemu cepidlacenje.

A stvarno mi je cudno to za mig. Mislim, mogli su samo da organizuju potpisivanje, to bi im oduzelo dvadesetak minuta, ali sta sad. Nije da mi je to ne znam sad nesto pokvarilo raspolozenje, vec eto, zbog ranog dolaska na koncert sam morao da odlozim neke druge stvari, pa jebiga....Mozda je Toni morao da skokne do grada da kupi kosulju. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 

Ovo je vrhunac retardiranosti.

 

Ajde ne seri, bila je realna mogucnost da se tako neshto neshto desi.

 

 

Elem, iako sam nisam ochekivao bog zna shta, meni je bilo do jaaaaaajjjjaaaaaa.. Novi album mi je sranje zhivo ali sam napokon chuo uzhivo numere sa Unie i to mi je sasvim dovoljno uz Last Drop falls i 8th Comm.. Delain je bio :wub: .. mislim da je bio savrshen uvod u Sonatin koncert.. Sve u svemu provod na vrhunskom nivou, zhao mi je shto nije bilo vishe ljudi ali ja sam imao savrsheno veche.. Poz svima koji su bili pa kad nam ukinu vize idemo da ih jurimo po Evropi (bastards this means you!!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ali to a broj ljudi... Cudna je publika koja dolazi na power metal, ovaj najpoznatiji... Prodaja karata za Sonatu je isla 2 puta bolje od WASP-a, i samo se u jednom trenutku desio preokret. A i ne znam je li se ikada prodalo manje karata na sam dan koncerta nego juce. Mnogo ljudi je otkazalo dolaske, vecinom jer su se razbolili. Mada, i ovako nije losa posjeta. Solidno, nekih mozda 620 ljudi u sali sa sve spiskovima i radnicima. Nije to lose, bitno je nijedan veci power metal bend nikad nije imao ispod 500 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram i ja publiku da pohvalim, ono juce je bilo vrhunski.

gledao sam sonatu 2003, na szigetu, i sada sam siguran: 600 srba i njihovih komsija prave oko 10 puta bolju atmosferu od 2500 madjara i ostalih :))

ovi iz delaina su pitali jos tokom dana, kakva je BG publika, i rekao sam im istinu: strani ste band, te imate dva izbora: ili ce da vas iskuliraju skroz, ili ce da vas obozavaju.desilo se ovo drugo.

anyway, ljudi su prezadovoljni i nastupom i reakcijama publike, kao i srbima generalno: "jaaao, ovde su svi tako fiini, jaaao svi pricaju engleski, jaaaoo kako je sve super" znate vec..

 

i jos jedan detalj iz backstagea: bela vesalica je TOTALNI HIT medju ljudima iz delaina i sonate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo što moram da kažem - ton je bio užasan (bar pozadi) na Winterborn-u i Delain-u, mada ni za Sonatu nije bilo mnogo bolje, ali (što neko reče već), od treće pesme pa do kraja je bio ok. Ja ne znam šta je taj tonac...ili tonci, koliko god da ih je bilo, radio/radili... Kreće Winterborn, pevač i basista se ne čuju... posle se i jedna gitara izgubila... kreće Delain - čuje se bubanj koji pluća izbija, a gitara, bas i klavijature se ne čuju... i oni su tek kasnije zazvučali ok... Mislim da je to sramota obzirom da su to "profi" bendovi pa valjda i ljudi iz te njihove ekipe... no dobro. Inače ni Winterborn ni Delain nisam čuo pre certa i nisu me ni juče zaintrigirali nešto preterano, pa ću da preskočim komentarisanje istih...

 

A Sonata... jebaše majku na najvećim hitovima i nekim starijim pesmama! Kako najviše gotivim Slince i Ecliptica albume, jasno je na kojim mi je pesmama bilo najbolje (skoro pa sam izgubio glas na Last drop falls), mada su me oduševili i sa Don't say a word i The Cage :)! Jedina zamerka na setlistu mi je što nije bar još neka pesma sa Silence-a uletela... ali jbg, šta je-tu je... Uglavnom, super sam se proveo, drago mi je da su nas i oni konačno posetili, a ako im je stvarno bilo onako dobro kako je Tony rekao, nadam se da ćemo ih videti još koji put ovde :)! :rockdevil:

 

Pozdrav svima koji su bili!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delain - Љубави моје. :wub: Бацакао сам се к'о ненормалан, уживао у свакој песму, фалио ми је Frozen, али јбг. Шарлот је прелепа, на'ватао сам је у току Sonate, стала девојка иза мене, и сликао нас Марко( Марко, у следећем броју Nocturne-a да ставиш ту слику у извештају са концерта. :) ), а она свеже истуширана, мокра јој још увек коса, а мирише ли мирише. '87 је годиште, иначе.

zbog ovoga te mrzim :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXTRA JE BILO!!!

Bilo bi jos bolje da nisam povredio nogu na fudbalu pa sam ovako morao penzionerski da gledam sa strane umesto da skacem u masi. Winterborn dobri, stvarno se nesto sa zvukom cudno desavalo dok su svirali, Delain su me odusevili kako zvuce uzivo, posle sam onom gitaristi rekao da me je na momente podsetio na Alexi-ja iz Children Of Bodom kad je growl-ovao a on meni: "Oh, thank you that's my favourite band!" :smile:

Sonata Arctica nema sta, razvalili su, pogotovo je bila ludnica za starije pesme! Eh da je jos bio i Black Sheep. Kao sto je vec i obicaj kad neki bend dodje prvi put, odusevili su se publikom i prostorom, a kao sto vidim iz posta sto je napisao Lex69, odusevljavaju se i hranom. :smile:

Sve u svemu, koncert je bio super! Sad se ceka Stratovarius! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ali to a broj ljudi... Cudna je publika koja dolazi na power metal, ovaj najpoznatiji... Prodaja karata za Sonatu je isla 2 puta bolje od WASP-a, i samo se u jednom trenutku desio preokret. A i ne znam je li se ikada prodalo manje karata na sam dan koncerta nego juce. Mnogo ljudi je otkazalo dolaske, vecinom jer su se razbolili. Mada, i ovako nije losa posjeta. Solidno, nekih mozda 620 ljudi u sali sa sve spiskovima i radnicima. Nije to lose, bitno je nijedan veci power metal bend nikad nije imao ispod 500 ljudi.

 

Ja iz slichnih razloga nisam ishao na koncert jer nisam imao prevoz, lik koji je trebao da nas vrati nije hteo na koncert zbog epidemije, tako da nismo ni kupili karte. Verujem da ima josh ljudi koji nisu doshli zbog epidemije i slichnih sranja. Drago mi je da chujem da je bio super koncert.

 

Sada se cheka Stratovarius \m/

 

Nadam se da ni tu nece biti ispod 500 ljudi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, kakav crni MiG, pa posle koncerta su izashli iz BUS-a pa smo uzimali autograme i fotke ^^

sve u svemu, odushevljen sam koncertom, winterborn je malo smarao... ali brzo se zavrshio tako da je ok :)

 

atmosfera je bila super, za replicu je dosta nas kleknulo xD respect za te ljude ;) (ovi koi su nas kulirali su ispali ch****vi)

 

inache zadovoljan sam... sad chekam Blind Guardian ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елем, с обзиром да ми је забаговао рачунар и отишао у курац у тренутку када сам почео да пишем о Sonati,пост ћу поновити са додатком:

 

 

Winterborn - Још један Firewind нам не треба. Гитариста је бацао дискове уместо оне бунде коју је носио, она вреди више, треба је то бацити. Бенд за расформирати и забранити им да свирају. Није да се не труде, али су очајни.

 

 

Delain - Љубави моје. :wub: Бацакао сам се к'о ненормалан, уживао у свакој песму, фалио ми је Frozen, али јбг. Шарлот је прелепа, на'ватао сам је у току Sonate, стала девојка иза мене, и сликао нас Марко( Марко, у следећем броју Nocturne-a да ставиш ту слику у извештају са концерта. :) ), а она свеже истуширана, мокра јој још увек коса, а мирише ли мирише. '87 је годиште, иначе. :)

 

 

Sonata - С обзиром да сам био нешто тужан и да сам једва стајао на ногама од болова у леђима решио сам да одгледам бенд са места код стуба, на средини. Видео сам све лепо. Наступ је био чиста 10. Нису ми међу првих 20 бендова сигурно, иако сам фан годинама, али су направили јебачку атмосферу, оставили на мене утисак као бенд који уме да направи свирку, а не да је само одради. Волео бих само да сам могао да упаднем у масу и да учествујем мало више у току њихове свирке. Сигурно један од најбољих наступа које сам погледао.

 

 

 

п.с. И даље сматрам да Winterborn треба забранити.

 

zbog ovoga te mrzim :haha: :haha: :haha:

Ћути, још се прибила уз мене, није ми било добро. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...