Jump to content

2009.06.16. *SKC, Beograd* Jon Oliva's Pain


Elderane

Recommended Posts

ali to su sve njegove pesme, ne vidim u čemu je problem, sećam se nekog intervjua gde je rekao da od savatagea ima oko 1 mil. $ gubitka za sve ove godine i da je ovo što sad radi ''savatage as close you can get''

 

Nisam ja ni rekao da nisu njegove pesme nego da je glupo da na koncertu Jon Olivas Pain ima 90% pesama Savatage-a! JOP ima jako dobrih pesama koje bi bilo steta ne svirati a samo zbog Savatage pesama. Circle II Circle je to odlicno odradio, nekoliko pesama Savatage i ostalo CIIC pesme. A opet, ciji je koncert, Savatage ili Jon Olivas Pain?!

 

Trpeo pa se usro.

Šta jedeš govna, leba ti?

NEk sviraju sve od Savatage,sto se mene tice...samo da te pitam,gologuzanu,jel glen hjuz ili dzo lin tajler sviraju masu pesama svojih solo projekata.NE!sviraju mahom purple i rejnbou stvari,jer ih je to proslavilo.Tako i Jon.KAd bi sviro sve Pain stvari,publike bi bilo ko madjarskih svinjara u oboru 3 sa 3m.

 

Ma iz koje si ti svinjare ispao pa si sad toliko pametan?! :udri: Zasto Dickinson onda ne radi to?! Ili jos bolje Circle II Circle?! Ili Max Kavalera?! Itd. Koncert CIIC je imao 50 ljudi ali je bio fenomenalan.

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Razbijač-NAAĆI
Nisam ja ni rekao da nisu njegove pesme nego da je glupo da na koncertu Jon Olivas Pain ima 90% pesama Savatage-a! JOP ima jako dobrih pesama koje bi bilo steta ne svirati a samo zbog Savatage pesama. Circle II Circle je to odlicno odradio, nekoliko pesama Savatage i ostalo CIIC pesme. A opet, ciji je koncert, Savatage ili Jon Olivas Pain?!

 

 

 

Ma iz koje si ti svinjare ispao pa si sad toliko pametan?! :udri: Zasto Dickinson onda ne radi to?! Ili jos bolje Circle II Circle?! Ili Max Kavalera?! Itd. Koncert CIIC je imao 50 ljudi ali je bio fenomenalan.

 

 

Ma ti si...sviras u kurcu od benda,i meni si našo da sernjaš.Pa šta vredi što je tebi circle bijo super,kad bend od toga nije imao ništa.Pogledaj samo tiraze pain-a i savatage-a,paore zalojavljeni.Pazi,videćemo se na ovom koncertu,pa ćemo da prićamo o svinjari,ako si hrišćan,zamoliću te da pripremiš oba obraza,da ti ih uplavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, totalni mi je bedak, ali, ljudi, izgleda da je ovo otkazano... Prodato je manje od 30 karata, 5 je dana do koncerta, a mi sebi ne mozemo dozvoliti jos jedan CIIC. Nikako. Veliko izvinjenje svim fanovima, mozda vas je malo, ali je cinjenica da ste zeljno iscekivali ovo. :( Mozda nije fer sa nase strane, ali mi prosto nemamo drugi izlaz u ovim situacijama, jedino da vec prilicno poljuljanu firmu Castle Festom guramo dublje u losu situaciju, i na kraju nestanemo sa scene. Izvinite jos jednom, ali nemamo izbora. Ni finansijski, niti zelimo vise da dovedemo vrhunske muzicare da sviraju pred 50 ljudi. besmisleno je. Hvala svima koji su kupili kartu, vec danas mogu da dobiju novac u Living room-u, gdje su ih i kupili. Nase eksperimentisanje sa manjim bendovima se ovdje vjerovatno zavrsava, jer je besmisleno da Sonata proda sedminu od ocekivanog broja ljudi 5 mjeseci pred koncert, a Jon ne moze 30 karata za 2 mjeseca prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti sve da ti jebem, sutra htedoh uzeti kartu...

Izduvah ga za Savatage 2002., eto i zadnju priliku ispušismo... ovo mi je pokvarilo dan :(

Ali odluka je sasvim razumljiva. Šta da se radi, gurajte dalje ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, a bas sam se radovao ovom koncertu... Ipak, razumijem vas u potpunosti.... Em nas je kao publike i inace malo, em izgleda da jos nismo spremni za bilo sta sto iskace iz nekog "opsteg" ukusa, nevezano za zanr....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj, koliko sam se smorio... :udri:

Ko nas jebe što ne slušamo samo Sonatu i Nightwish... ali gledao sam ovde bendove tipa Suffocation, Agent Steel, Samael, Watain... vrhunska imena koja su svirala pred max 150 ljudi. Nemamo metal publiku i to je činjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema metal publike kod nas, jbg. Prog publike kao sto se vide ima jako malo i mislim da nema nekih izgleda da ce se povecati broj. U svakom slucaju vam hvala za ciic, bio je odlican koncert. ;)

Srecno sa sonatom. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upotpunosti razuman potez i tu nema vise price. Bice vremena i za manje bendove.

 

 

 

Ma ti si...sviras u kurcu od benda,i meni si našo da sernjaš.Pa šta vredi što je tebi circle bijo super,kad bend od toga nije imao ništa.Pogledaj samo tiraze pain-a i savatage-a,paore zalojavljeni.Pazi,videćemo se na ovom koncertu,pa ćemo da prićamo o svinjari,ako si hrišćan,zamoliću te da pripremiš oba obraza,da ti ih uplavim.

 

Aj cuti, zalevao sam pametnije stvari od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, totalni mi je bedak, ali, ljudi, izgleda da je ovo otkazano... Prodato je manje od 30 karata, 5 je dana do koncerta, a mi sebi ne mozemo dozvoliti jos jedan CIIC. Nikako. Veliko izvinjenje svim fanovima, mozda vas je malo, ali je cinjenica da ste zeljno iscekivali ovo. :( Mozda nije fer sa nase strane, ali mi prosto nemamo drugi izlaz u ovim situacijama, jedino da vec prilicno poljuljanu firmu Castle Festom guramo dublje u losu situaciju, i na kraju nestanemo sa scene. Izvinite jos jednom, ali nemamo izbora. Ni finansijski, niti zelimo vise da dovedemo vrhunske muzicare da sviraju pred 50 ljudi. besmisleno je. Hvala svima koji su kupili kartu, vec danas mogu da dobiju novac u Living room-u, gdje su ih i kupili. Nase eksperimentisanje sa manjim bendovima se ovdje vjerovatno zavrsava, jer je besmisleno da Sonata proda sedminu od ocekivanog broja ljudi 5 mjeseci pred koncert, a Jon ne moze 30 karata za 2 mjeseca prodaje.

Shta da vam kazem, zao mi je sto nisam uzeo kartu, mada nije da bi to nesto promenilo. Nazalost rekoh, vrlo je verovatno da ja na ovo ne bih mogao da dodjem, razlog je taj sto treba da dam gomilu para na odlazak u Cesku na `Masters of Rock` ... Mislim stvarno ne znam sta su razlozi tako slabih prodaja karata za koncerte u poslednjih godinu dana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... Neću ništa da pričam, samo ću još više da se nerviram... Nek' ide sve u kurac!

Uz Maidene najbitniji mi koncert ove godine, zapravo i bitniji, s obzirom da sam Maidene već gledao prošle i pretprošle godine.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, zaista hvala na ovolikom razumijevanju... Ocekivao sam najstrasnija pljuvanja, kad ono... Hvala. Shvatite nas ljudi, mi organizatori iz metal sfera nemamo ni novac ni sponzore, svaki prihod i rashod su vezani striktno za koncertne karte. Znam da sad moze bilo ko da dodje, i napise ko vas jebe, ako nemate pare, nemojte ni da radite, ali dobro razmislite da li je stvarno tako. Da nije bilo Terra Nostre, garantujem vam da neki koncerti ne bi nikad bili izgurani, na prvom mjestu Helloween&Gamma Ray i In Flames. Ne mozemo sve da izguramo sa gubitkom, ne pamtim kad je nesto proslo kako valja, iskreno, makar sa nulom. Valjda Sonata krene, za sada ide sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja delimično pizdim i na vas, jer i dalje smatram da je za ovo morala da se uradi promocija, s druge strane i sa tom promocijom možda bi bilo 100ak ljudi, a nešto mi se čini da vam ni to ne bi bilo od pomoći. Više pizdim na ekonomsku krizu (činjenica je da su čak i neki ljudi koji su kada je objavljeno rekli da sigurno dolaze u međuvremenu ili odustali ili bi im bilo povuci-potegni do samog dana koncerta, evo ja bih 100% došao ali bih najverovatnije morao da pozajmim na kraju, odustanem od Amon Amartha (to u svakom slučaju iako je otkazan JOP), možda čak i od Cynica), takođe pizdim i na ovdašnju ograničenu metal publiku, koliko sam samo ovih dana slušao/čitao komentare ljudi koji idu na Slipknot a ne znaju ni zašto idu ("pa ono, zezanje, šutka, spektakl"). Mada i to što na Slipknot idu neki koji ne znaju zašto idu govori o značaju marketinga. Nijedan koncert ne može da uspe samo sa podrškom najvernijih fanova benda.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od onih 500 koji su bili na Savatage-u 2002 i ko zna koliko još nas kojima je užasno krivo što tada nisu bili, valjda je moglo da se skrpi tih 200 il' koliko je već bilo potrebno da bi koncert uspeo nekako. Sranje! :udri:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih 500? Organizator, odnosno KST je tad žešće pukao :) A eto, lično sam znao četvoro koji su bili na Savatage a danas nisu više među živima. Dodaš ljude - koji više ne žive u Srbiji, koji više ne slušaju aktivno metal ili rock muziku, koji još uvek čekaju na ionako mršave plate ne bi li eventualno kupili kartu, koji ono malo para što imaju daju/troše za/na bendove koje baš vole, koji štekaju pare za letovanje/festivale/studiranje/kirije/šoping/šta god, koji bi gledali samo Savatage ali ne i JOP i, naposletku, one koji bi kupili karte na dan koncerta, odnosno pre no što uđu - i dobiješ cifru of max 100, a i to je krajnje optimistična najava koja, samim tim, organizatorima ne uliva finansijsku sigurnost, već naprotiv - propast. Naravoučenije - ne treba porediti 2002. i 2009. Poz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem ti sve,sada bacih slučajno pogled na last.fm eventu šta ljudi pričaju,kad ono otkazano. :(

U KURAC TI JEBEM I KRIZU I DRŽAVU I OGRANIČENU PUBLIKU!!! :udri:

A stvarno sam se radovao ovome... :(

 

Razumem kakav je problem sa vaše(terra nostra)strane,i ne osuđujem vas(možda malkice :)) zbog otkazivanja.

Jbg,gurajte dalje,neka komercijalnija imena,u svakom slučaju što se ove godine tiče hvala vam za fenomenalne koncerte In Flamesa i CIIC. :pivopije:

 

 

A samo ostaje još jedan neostvaren san:

Jebem ti i publiku i metal i sve ti jebem, sada nikada necu cuti "Gutter Ballet" live. U kurac.

 

Mada ja se držim gesla da nada poslednja umire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...