Jump to content

2009.06.16. *SKC, Beograd* Jon Oliva's Pain


Elderane

Recommended Posts

Ej, zaista hvala na ovolikom razumijevanju... Ocekivao sam najstrasnija pljuvanja, kad ono... Hvala. Shvatite nas ljudi, mi organizatori iz metal sfera nemamo ni novac ni sponzore, svaki prihod i rashod su vezani striktno za koncertne karte. Znam da sad moze bilo ko da dodje, i napise ko vas jebe, ako nemate pare, nemojte ni da radite, ali dobro razmislite da li je stvarno tako. Da nije bilo Terra Nostre, garantujem vam da neki koncerti ne bi nikad bili izgurani, na prvom mjestu Helloween&Gamma Ray i In Flames. Ne mozemo sve da izguramo sa gubitkom, ne pamtim kad je nesto proslo kako valja, iskreno, makar sa nulom. Valjda Sonata krene, za sada ide sjajno.

 

Od pljuvanja po vama sigurno nece da se povrati koncert, tako da i nema nekog smisla. Ali ovo je za mene sasvim razumljiva situacija za otkazivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! E pa jebem mu sunce! Kakav bedak :(

A tako sam se radovao certu, kao dete ...

 

Ne krivim organozatore, naravno, bilo bi glupo da pukni još jednom. Krivo mi što je onaj Princ bio u pravu, jebem ga, on je izbaksuzirao ... treba mu staviti ban na ovaj podforum :)

 

E sad imam jedan razlog više da u oktobru idem u Holandiju na PowerProg festival ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti i publiku i metal i sve ti jebem, sada nikada necu cuti "Gutter Ballet" live. U kurac.

 

 

Ja delimično pizdim i na vas, jer i dalje smatram da je za ovo morala da se uradi promocija, s druge strane i sa tom promocijom možda bi bilo 100ak ljudi, a nešto mi se čini da vam ni to ne bi bilo od pomoći. Više pizdim na ekonomsku krizu (činjenica je da su čak i neki ljudi koji su kada je objavljeno rekli da sigurno dolaze u međuvremenu ili odustali ili bi im bilo povuci-potegni do samog dana koncerta, evo ja bih 100% došao ali bih najverovatnije morao da pozajmim na kraju, odustanem od Amon Amartha (to u svakom slučaju iako je otkazan JOP), možda čak i od Cynica), takođe pizdim i na ovdašnju ograničenu metal publiku, koliko sam samo ovih dana slušao/čitao komentare ljudi koji idu na Slipknot a ne znaju ni zašto idu ("pa ono, zezanje, šutka, spektakl"). Mada i to što na Slipknot idu neki koji ne znaju zašto idu govori o značaju marketinga. Nijedan koncert ne može da uspe samo sa podrškom najvernijih fanova benda.

 

 

Pa od onih 500 koji su bili na Savatage-u 2002 i ko zna koliko još nas kojima je užasno krivo što tada nisu bili, valjda je moglo da se skrpi tih 200 il' koliko je već bilo potrebno da bi koncert uspeo nekako. Sranje! :udri:

 

Ovo se podržavam i isto mislim i ne mogu da opišem kako mi je krivo... U sekundi kad sam videla da je Mladen cancelovao event na fejsbuku, tako su mi zasuzile oči...

Meni je Savatage omiljeni bend i definitivno ovo je bio jedini način da ih i vidim i čujem - pogotovo sa Jonom kao vokalom (iako mu je glas posle ovoliko godina propao)....

Nadam se, tako mnogo se nadam da ćete izgurati ostatak koncerata koje ste bukirali i da ćete kad - tad moći da dovedete ovaj bend...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao je Elderane na nekoj od prethodnih strana čini mi se da mogu u Livingroomu da se vrate karte i uzmu pare. A što se tiče ovih što pričaju o reklami i promociji, razmislite malo, ne bi došao ni jedan čovek više da je bilo plakata/na radiju reklama ili tako nešto, jer svi koji bi hteli da dođu na Jon Oliva's Pain su znali za koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jedva sam našao moj Savatage duks,koji nisam nosio od 1998.Večeras je trebalo da se nađem sa drugarima,da se dogovorimo oko puta(ista ekipa koja je gledala Savatage 2002.),kad ono prelepa vest!Jedino sam se bednije osećao posle Mijatovićeve prečke protiv Holandije.Ipak smo mi seljačka zemlja,opet će svi dobri bendovi početi da nas zaobilaze.Bilo bi 100 ljudi na koncertu.Više ljudi gleda one vesele indijance iz Južne Amerike,što sviraju po pešačkim zonama naših gradova.Bojim se da novije generacije metalaca više polemišu o muzici po raznim internet forumima,nego što idu na svirke.Da se nema para,nema se,ali još je manje para bilo u drugoj polovini devedesetih,pa smo išli u Mađarsku na koncerte.Savetovao bih organizatore koncerata da nađu neki drugi posao,jer ako se nastavi ova agonija sa svirkama,postaće svi srčani bolesnici.Zdravlje je ipak najbitnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kako sam se smorio jbt, počeo sam da tripujem nešto u fazonu, kad na ovo neću ići, u čemu je svrha da idem npr na Amon Amarth, Cynic, počeh pre neki dan da razmišljam i o Sabatonu na Exitu... nadam se da će me prođe taj trip u međuvremenu ;) , al' ono... :(

Aj da nam ukinu te vize konačno (a i ja da se zaposlim, recimo :) ) pa će se piči za Budimpeštu za ovakve kvltove, nema leba od nas. :no:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko vreme nisam na forumu, ali na neke stvari moram da reagujem. Jedna od njih je i ova. Neću ovde pljuvati po organizatorima, jer mislim da sam ih na svom profilu dovoljno ispljuvao. Neću pljuvati ni po publici, jer nisam ni očekivao više od 100 ljudi na koncertu, tako da mi nije jasno otkud kod nekih neverica i što se iščuđavaju. Koliko ste očekivali, dođavola? Dakle, da će biti stotinak ljudi (od kojih će većina kupiti kartu na dan koncerta) se unapred znalo - izbor je bio organizatora da li će za tih 100 ljudi da održi koncert, ili ne. CIIC su mogli da održe za 40 ljudi, JOP ne mogu sa 100 - dakle njihov izbor i njihova logika. Ja samo znam da više nikada neću verovati promoterskoj kući terra Nostra kad najavi neki koncert.

 

Uz sve to, slagali su i za vraćanje karata. Bio sam danas do Living Room-a, nemaju nameru da vrate pare dok ih organizator ne vrati njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

još ako ukinu vize idemo zajedno

Predlog za ukidanje je sad u julu, a ukidanje zvanicno ako sve bude u redu tek 2010. godine.

 

A sto se tice koncerta, nisam fan JOP-a, hteo sam da ih cujem, kupio kartu iako sam predosecao da ce koncert biti otkazan...

svi se loze na metal...a kad treba to da pokazu sakriju se ko cave, svi su najpametniji kada krenu da prosipaju svoju "mukom stecenu mudrost" o metalu, ali ih nigde nema kada su "potrebni".

U svakom slucaju, nikom nista vise ne verujem sto se tice koncerata, pare ce morati da vrate nazad...

A sada idem da se radujem Killswitch Engage-u :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, prvo bitnija stvar. Ovo za karte je novi momenat. Posto nismo podigli ni dinar od JOP karata, nisam ni ocekivao takve reakcije. Kako nije moje u firmi ni da zakazujem koncerte, ni prostore, ni da se bakcem oko toga, ne znam o cemu je rijec.

Vidjecu o cemu se radi, i dobicete novac, to je realno najmanji problem.

 

Drugo, manje bitno, procitao sam ovo na profilu ovog Prince-a. Mogao sam i bez toga. Ako ti, care, prince, samozvani kralju ili sta vec, mislis da cu ti polagati racune koliko sta treba da se proda, ili ne proda, grdno si se zajebao. Ja ti ne mogu nikad dati takve informacije. To se ne praktikuje i to ti niko nece reci. Za Castle si novac dobio, za Judas zovi svoje idole, posalji mail, pa ih pitaj o cemu se radi, tu ti ne mogu pomoci. Za JOP, evo sad da znas, kad je sve proslo, 120-150 karata je OK. Bijedno, ali OK. Sa 30 karata, i cifra od 70 je nedostizna. I, ne argumentuj mi glupostima da jeste, jer znam kako ide prodaja vise napamet, i sta da ocekujem. A sto sam zvao da ljudi kupuju karte? Sta mislis? Zato sto sam znao da ce biti otkazano ne skoci li prodaja, apelovao sam bas zato da se ne otkaze! Je li mozes to da shvatis mozda? Je li problem? Ako ne mozes, ni to nije problem. Nismo mi humanitarna radnja da nas nesto vole ili ne vole. Dok mozemo, organizovacemo koncerte, ko zeli da dodje, dobro je dosao, ko ne zeli, njegova volja, i zdravo. Jasno.

 

 

Jos jednom, javicu se danas/sutra oko ovog vracanja novca. Zaista nisam znao da tu postoji neka frka.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

izdržaćemo do nove godine (mada ni cimanje za vizu mi nije teško kad nešto želim da pogledam (opet) poput dreama), a od sledeće godine će me srpski koncertni prostori veoma malo viđati

 

I kod mene je tako. Jedva cekam da putujem vani da gledam sta me zanima bez vize. Radije cu skupiti za Wacken, i ne otici ni na sta drugo tokom godine. Konacno ce se iskristalisati scena, bice manje projekata i manje otkazivanja. Nece nam ni traziti nerealne cijene za bendove, kao do sada, nadam se. Vjeruj mi da ovako i ja jedva cekam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih 500? Organizator, odnosno KST je tad žešće pukao :) A eto, lično sam znao četvoro koji su bili na Savatage a danas nisu više među živima. Dodaš ljude - koji više ne žive u Srbiji, koji više ne slušaju aktivno metal ili rock muziku, koji još uvek čekaju na ionako mršave plate ne bi li eventualno kupili kartu, koji ono malo para što imaju daju/troše za/na bendove koje baš vole, koji štekaju pare za letovanje/festivale/studiranje/kirije/šoping/šta god, koji bi gledali samo Savatage ali ne i JOP i, naposletku, one koji bi kupili karte na dan koncerta, odnosno pre no što uđu - i dobiješ cifru of max 100, a i to je krajnje optimistična najava koja, samim tim, organizatorima ne uliva finansijsku sigurnost, već naprotiv - propast. Naravoučenije - ne treba porediti 2002. i 200

Bio sam na Savatage 2002 u avgustu(KST),kao sto vidis ziv sam,sto i tebi zelim! :pivopije::rockdevil: A bila je panika za kesh jer je 15ak dana pre toga bio Motorhead na Tashu.U ZDRAVLJU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK,tem ce biti prociscena.

Oni koji su offtopic-ovali - warn.

 

Moze i da se splituje ovo...

 

 

EDIT:ovo gore sam napisao dok sam citao temu.

Bez icije sugestije da tako uradim.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...