Jump to content

2009.06.16. *SKC, Beograd* Jon Oliva's Pain


Elderane

Recommended Posts

Jeste, ali ako je već CIIC svirao pred malo ljudi, onda sad nema nazad, treba da se održi i JOP. Ima nas više koji hoćemo njih da vidimo, a nismo išli na CIIC, nije pošteno prema nama da se otkaže.

ima i to smisla. hoces da uzmes na sebe da odstampas naramenice sa crvenim krstom i da podelis organizatorima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nemoj da si sarkastičan. Ako im se ne isplati, što su i CIIC organizovali? Ovako, ako su već upali u govna, neka ostanu u njima dok se stvar ne završi. Po kojoj to logici su mogli da održe CIIC pred 40 ljudi, a treba da otkažu JOP pred sigurno preko 100? Koliko su oni uopšte publike očekivali na ovom koncertu?

 

Bolje neka otkažu Sonatu Arcticu, jer tek tu ima da puknu i sa posetom i finansijski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, covjece, oladi malo. Sta sve licno shvatas, samo ovuda crnjacis po forumu, i uvijek vidis crno stvari :) Shvatam da tebe zanima sta ce biti sa Olivom, ali prekini vise da prognoziras o Sonati, i svemu sto uzgred ne volis, crno. Na nekoj temi si izjavio kako Saxon i Iced Earth kupe bar 1000 ljudi, a ne uzimas u obzir da je Saxon 2 puta otkazivan i da je prodavao vise nego mizerno. Iced earth je tek zaboravljena velicina, makar 10 puta vise zaboravljena nego Sonata, za koju uzgred je vec prodato vise karata 6 mjeseci pred koncert,nego sto bi i CIIC i JOP zajedno prodali, a garantujem da okuplja vise ljudi nego IE i Saxon zajedno.

Ti, i svi ostali koji tako mislte, ukoliko ste bas 100% sigurni u sve sto kazete, mogu da vam dam fino kontakt agenta, pa ga pozovite, ako mu ponudite onoliko para koliko je iznos 1000 ulaznica - svi lokalni troskovi, siguran sam da nece odbiti, pa rizikujte. Nemoj samo da mi odgovoris da nisi promoter, ili nesto slicno, jer nisam ni ja, vec sam samo fan koji bi volio da podigne ovaj veseli metal na malo veci nivo u Srbiji. Nista vise.

Uzgred, kad smo vec kod CIIC, neka vam kazu ovi sto su bili da li ih je bilo sramota sto sala zjapi prazna potpuno, i kako je ruzan osjecaj. A bend, nikad bolji, zvuce kao sa CD-a, a Zak je uz Khana iz Kamelota jedan od najboljih pjevaca koji su ikad pjevali metal u Srbiji. I vidis, koliko god je lose puci finansijski, jos je gore osjacati se onako jadno zbog nikakve posjete, koja se ne moze opravdati nikakvim rijecima sa nase strane. Nije to kao kad In Flames iznevjeri ocekivanja prodaje, ali napuni salu i odrzi koncert poslije kojeg svi prisutni ne skidaju osmijeh s lica 10 dana. To je jedno, a poraz kad gledas vrh bend u praznoj sali, e to je drugo, mnogo poraznije. O tome se radi.

 

I da se razumijemo, ne kritikujem nikoga ko nije dosao, ovo su neka moja generalna razmisljanja. Svako ima pravo za svoje pare da odlucuje sta da radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, očekivao si da prodaš 1000 karata za Jon Oliva's Pain? Na CIIC bi verovatno bilo preko 100 ljudi, da nije zakazan JOP. Ovako su mnogi, pa i ja, štedeli za taj koncert. Ja sam odmah rekao da će biti malo publike, jer ljudi ovde nisu čuli ni za Savatage, a kamoli za ova dva benda. Ali eto, ponadao sam se još jednom da orhanizator zna šta radi, da i sam ne očekuje veliku posetu i da koncert neće doći u pitanje. I sad će ispasti da je CIIC održan, a da će JOP da se otkaže, i to samo zbog vremenskog redosleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, kad smo vec kod CIIC, neka vam kazu ovi sto su bili da li ih je bilo sramota sto sala zjapi prazna potpuno, i kako je ruzan osjecaj.

 

 

I vidis, koliko god je lose puci finansijski, jos je gore osjacati se onako jadno zbog nikakve posjete, koja se ne moze opravdati nikakvim rijecima sa nase strane.

 

 

To je jedno, a poraz kad gledas vrh bend u praznoj sali, e to je drugo, mnogo poraznije. O tome se radi.

 

 

Skroz razumemem ovo sto pises, ja sam se tako osecao na Legacy festivalu na nekim bendovima (pogotovo na Pain of Salvation, gledao sam u neverici), a mogu misliti koji bi blam bio da je odrzan Castle. U zemlju bi propadali...

Za dobar koncert je potrebna i publika. Koliko god da je dobar bend uzivo, ako nema publike da se stvori ta hemija to nije to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, očekivao si da prodaš 1000 karata za Jon Oliva's Pain? Na CIIC bi verovatno bilo preko 100 ljudi, da nije zakazan JOP. Ovako su mnogi, pa i ja, štedeli za taj koncert. Ja sam odmah rekao da će biti malo publike, jer ljudi ovde nisu čuli ni za Savatage, a kamoli za ova dva benda. Ali eto, ponadao sam se još jednom da orhanizator zna šta radi, da i sam ne očekuje veliku posetu i da koncert neće doći u pitanje. I sad će ispasti da je CIIC održan, a da će JOP da se otkaže, i to samo zbog vremenskog redosleda.

 

 

1000 sigurno ne ocekuje niko. Moram priznati da neke stvari koje pises imaju smisla, ali jos nesto, kad se koncert priblizi na 5-6 dana, teska su i nezahvalna otkazivanja. To nije praksa, tako se samo stvara losa atmosfera medju promoterima, agentima i publikom. Ovako, kad se sve priblizi, nema se vise kud. Ja ti opet ponavljam, na stranu gubitak novca, iako je to, kad se sve slegne jedini pravi gubitak, ali ne mogu da ti opisem koliko je amo bijedno kad bend kida a gleda ga 40 ljudi, pa makar ti ljudi znali napamet sve tekstove, i pjevali kao da ih je duplo vise. Ja samo o tome pricam, a to za 100 ljudi na CIIC su snovi samo, ne ide to tako proporcionalno nikad, sto se dokazalo nebrojeno puta. Recimo da je bar 80 ljudi na CIIC bilo realno ocekivati, a bilo je duplo manje, zbog ociglednog neinteresovanja!

Nego, upali smo u pogresnu raspravu, sva ova prica nema nikakve veze sa JOP, vec sa Circle II Circle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da uletim na kratko ...

 

Prvo, za Princa. Daj molim te, nemoj porediti Savatage i Sonatu, sta ti ili neko drugi vishe voli je stvar ukusa, ali zna se da su Sonatu slusali ovde oduvek klinci koji pojma nemaju ni shta je Savatage a kamoli JOP/CIIC, i da je to jedan od retkih koncerata koji teshko da moze da propadne, a josh je objavljen vishe od 6 meseci unapred da svi znaju i mogu da sastave kintu za kraj godine za koncert. Ja prvi 2002 pojma nisam imao shta je Savatage, ali sam hteo da idem na koncert (nisam otisao jer sam zavrsio u Turskoj na letovanju, ne bitno ... greshka decenije ) a tada je na Savatage-u bilo par stotina ljudi. Da je 2003ce neko doveo Sonatu u BG smem da se kladim da bi bilo vishe ljudi nego na prvom koncertu Blind Guardiana, jer tada nije bilo koncerta, a tada je to bio jedan od 3-4 najpopularnija benda kod nas. Sada je mozda malo u padu, ali opet znam gomilu `klinaca` koji slusaju i ici ce na Sonatu .. a na JOP mozda/tesko/nikako ...

 

 

Sto se tice koncerata, organizatori kapiram bolje znaju sta im je ciniti, kao i celu situaciju ali ja bih dodao nesto ...

Rekoh i Lexu juce, mislim da je cinjenica da nije bio vikend ubila barem jedno 20tak ljudi, ipak je kraj godine u srednjim skolama, na faxevima idu Kolokviumi i Ispiti ... ja licno znam barem 2-4 ljudi koji nisu iz BGa i koji zbog posla / faxa nisu mogli da dodju, a da je bila recimo Subota bilo bi drugacije ...

Znam naravno da vi kao lokalni promoteri ne odredjujete bas vreme turneje, ali generalno gledano valja gadjati vikende, i izbegavati Jun-Jul i Dec/Jan, barem to ja tako vidim i imam utisak ... reklama manje vishe CIIC nije bend koji na reklamu moze previse ljudi dovuci, nisam pratio da li je bilo najave na 202ci i tako to. Mada mozda malo neki flajeri po svirkama po gradu ili tako nesto.

 

E da i josh neshto. Pre kada je bilo mnogo manje koncerata, bila je veca posecenost. Mozda nije losha ideja prorediti malo sa tim koncertima. Ne znam koliko je sad to izvodljivo, posto ste opet konkurencija jedni drugima (mislim Terranostra / Legacy / ovi MetalCamp / i josh poneko ponekada ), pa kapiram da jurite ko ce pre da bukira shta, ali ono ... rekao bih da je za nashe finansije u ovoj zemlji ovo ipak previshe. A znamo da nisu svi ludaci kao Crusader, Laza, i ostatak ekipe koja ide na sve koncerte skoro. Mislim da bi, barem dok se finansijka situacija u Srbiji ne popravi (ako se to ikada i desi realno .. ) mozda trebalo smanjiti broj koncerata godisnje, ono 3-5 'vecih' (mislim na rang koncerata Kamelot, HammerFall, CoF, Tarja, In Flames recimo ... ) i isto toliko 'srednjih' (fazon Evergrey, Destruction, Haggard, Korpiklaani etc. etc. ... ). Ne kazem da je sve moguce ali eto just my 2 dinars :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, kad smo vec kod CIIC, neka vam kazu ovi sto su bili da li ih je bilo sramota sto sala zjapi prazna potpuno, i kako je ruzan osjecaj. A bend, nikad bolji, zvuce kao sa CD-a, a Zak je uz Khana iz Kamelota jedan od najboljih pjevaca koji su ikad pjevali metal u Srbiji...

 

Bravo čovek! Ja juče nisam znap gde će mi duša .. u grlo ili u pete! Stajao sam direktno ispred jedne od (meni) najvećih figura metal muzike, i toliko sma bio van sebe da sam zaboravio textove pesama jbt! Čak i one -3 pesme od SAVATAGE (osim Edge of Thorns) ... ali me je stavrno bilo iskreno sramota i želeo sam da sam poveo još 2-3 ljudi pa makar im ja platio kartu, smao da budu na broju ...

 

Sad baš slušam CIIC i ne verujem šta sam juče doživeo .... hvala organizatorima i bendovima, uz iskreno nadanje da niste previše prsli sa ovom avanturom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da i josh neshto. Pre kada je bilo mnogo manje koncerata, bila je veca posecenost. Mozda nije losha ideja prorediti malo sa tim koncertima. Ne znam koliko je sad to izvodljivo, posto ste opet konkurencija jedni drugima (mislim Terranostra / Legacy / ovi MetalCamp / i josh poneko ponekada ), pa kapiram da jurite ko ce pre da bukira shta, ali ono ... rekao bih da je za nashe finansije u ovoj zemlji ovo ipak previshe. A znamo da nisu svi ludaci kao Crusader, Laza, i ostatak ekipe koja ide na sve koncerte skoro. Mislim da bi, barem dok se finansijka situacija u Srbiji ne popravi (ako se to ikada i desi realno .. ) mozda trebalo smanjiti broj koncerata godisnje, ono 3-5 'vecih' (mislim na rang koncerata Kamelot, HammerFall, CoF, Tarja, In Flames recimo ... ) i isto toliko 'srednjih' (fazon Evergrey, Destruction, Haggard, Korpiklaani etc. etc. ... ). Ne kazem da je sve moguce ali eto just my 2 dinars :mrgreen:

koliko vidim TN i Legasi (valjda) mogu da se dogovore nesto zajedno da smanje

ali likove iz MC mislis da ih briga oni dodju ovde ako prodje ovde prodje ako ne prodje ne prodje jer imaju nastavak turneje

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proredjivanje koncerata ce da bude 100%, jer ce od sada Terra Nostra da bude lokalni partner Rock The Nation-a. Na taj nacin cemo moci da doziramo kolicinu koncerata koju cemo da promovisemo u toku jedne godine.

 

Stvari na ovoj sceni se polako kristalizuju, i bilo bi dobro ako bi to vodilo ukrupnjavnjau medju prmoterima. Za vas fanove iz politike koju mi vodimo,to moze samo biti pozitivno, jer na taj nacin cemo smanjiti troskove koncerata a samim tim i cijene karata.

 

Mi svoju pricu nastavljamo punom parom, i veoma brzo izlazimo sa nekim novim objavama. Ne kukamo ne krivimo nikoga nego nas, i samo radimo svoj posao.

 

Plan je za sve pa eto i konkurencija da zna, 5 velikih (velika sala skc) i 5 malih (living room) koncerata na godisnjem nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam temu, izbrisao vecinu, ostavio ponesto korisno... Nemojte da nastavljate raspravu. Tema je o JOP. Savjet svima koje zanima koncert: umjesto da se ovdje prepiremo, kome se ide na ovo, neka kupi kartu sto ranije moze, da znamo okvirno sta da ocekujemo.Ako ste u mogucnosti. Licno smatram da je besmisleno docekivati ovakve velicine sa 30 ljudi.

Poredjenja radi, do dana koncerta CIIC je prodao 9 karata. Ako to ne govori koliko smo odlucni bili da ga ipak odradimo, onda ne znam sta ce vam reci. Ali, takodje, Olivu sigurno necemo cekati sa 9 karata, slozicete se svi da bi bilo besmisleno.

Dalje mozemo o koncertu, set listama... Ako neko zeli da nastavlja temu o otkazivanjima, zavjerama, savjetima za reklame, mozemo na opstu metal diskusiju, ili tako nesto, ovdje ne, i ja cu samo da brisem takve postove.

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg momci, zelim vam sve najbolje ali mislim da ne postoji publika za ovo u srbiji. Ona starija ekipa sto je bila na Savatage koncertu vise ne vidjam po svirkama, klubovima, itd.

 

Ja licno necu doci jer sam gledao savatage sigurno 4-5 puta ako ne vise sa debelim olivom i onim novi pevacem i bas je bilo super, i ovi solo albumi njegovi su mi prelosi.

 

na CIIC/Manticora/BB bi dosao da je karta 500 dinara, jer toliko placam da gledam bendove sto me ne zanimaju toliko, stalno idem na koncerte u Zici ili u Rexu, dal je neki francuski garage ili eksperimentalna elektronika, bio sam za 400 dinara na kolarcu pre koji dan na onom post-piano koncertu, sat ipo vremena predobre, interesantne, sveze muzike za 400, ili 1,500 za neki Kreator koji je 15 godina od vrhunca, pitanje je? :D

 

Preko 1,000 din cu dati samo da gledam bend koji bas volim, a 90 posto metal bendova iz te kategorije sam vec gledao i ostalih 10 posto ne dolazi u srbiju, tako da bi pre isao na 3-4 nikad cuo indie-garage-stoner bendova nego da gledam neki metal bend poput Destruction-a, Amon Amarth-a ili Manticore koji mi nisu nimalo bitni i cije albume nisam pustio of 1998.

 

A nisam jedini koji je u tom fazonu, narocito u kategoriji starijih metalac koji imaju poslove i pare za svirke.

 

to je cela sustina, najveci bedak je sto su svi ti metalci skupi iako su u sustini ne bitni, jer im kosta prevoz opreme, roadije, merch, hoteli, sve. Najbolji metal cert ove godine je bio Cilice a kostao je 250 ili 300 dinara, pre bi gledao 20 novih malih bendova koji se nesto cimaju kao independent bendovi nego 1 veliki bend koji me uopste ne zanima.

 

bedak mi je sto ne postoji niko ko ce da dovede bendove koje su malo vise underground, eksperimentalni kao sto ima u Zagrebu. Mislim postoje ti ljudi u BGu, ali se plase tvrdjeg zvuka uglavnom. U ZG svake nedelje ima cert na koji bi otisao. Kad bi imao vise vremena i para dovodio bi ja te bendove sve u beograd, ali jbg, nemam ni jedno ni drugo :D

 

Mislim da je sustina sto su klinci vasa ciljna grupa, a oni ili stvarno nemaju para, ili ih boli kurac jer je takva generacija, mp3 i pivo u parku, trositi pare na bendove im nije navika i nikad nece biti dok je srbija u ovom stanju sto se tice para i zivota.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ZG svake nedelje ima cert na koji bi otisao.

Znaci, trebao sam te zvati da ides sa nama na Arch Enemy/Mercenary? :meshuggah:

 

Ma joj, realno, ni Jon Oliva's Pain, ni Circle II Circle nisu bendovi za headline turneje, ma sta ko mislio o clanovima tih bendova, ili o Savatage zaostavstini. Ni reunion Savatagea ne bi obezbedio 500 ljudi, dok je svojevremeno u basti KSTa bilo skoro 1000. Ali, tad je bilo znatno manje koncerata, a taj se cak reklamirao i kao prvi strani progressive metal bend u Srbiji.

 

Ali sta da se radi, show must go on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff taj Mercenary, sto mi se oni gledaju uzivo!!! Ne znam dal je to ikako moguce, al bilo bi mnogo dobro

 

nekako je velika greota sto se bendovi ne slusaju u trenucima kada prave albume karijere i kada su na vrhu, nego mnogo kasnije...

Mozda ce kasnije biti 10x popularniji, a opet nece imati ovako dobre i originalne albume, i ko zna na sta ce im set-lista liciti...

al tako ce izgleda uvek biti jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, trebao sam te zvati da ides sa nama na Arch Enemy/Mercenary? :meshuggah:

 

na to ne bi isao da je na trgu :D

 

mercenary sam gledao u pesti slucajno a arch enemy 1999 sa nevermore-om dok je onaj baja jos pevao. bilo 15 ljudi u klubu :D

 

i jednom sam i sa angelom gledao posle wages of sin, mnogo bolje bilo na burning bridges turneji :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam temu, izbrisao vecinu, ostavio ponesto korisno... Nemojte da nastavljate raspravu. Tema je o JOP. Savjet svima koje zanima koncert: umjesto da se ovdje prepiremo, kome se ide na ovo, neka kupi kartu sto ranije moze, da znamo okvirno sta da ocekujemo.Ako ste u mogucnosti. Licno smatram da je besmisleno docekivati ovakve velicine sa 30 ljudi.

Poredjenja radi, do dana koncerta CIIC je prodao 9 karata. Ako to ne govori koliko smo odlucni bili da ga ipak odradimo, onda ne znam sta ce vam reci. Ali, takodje, Olivu sigurno necemo cekati sa 9 karata, slozicete se svi da bi bilo besmisleno.

Dalje mozemo o koncertu, set listama... Ako neko zeli da nastavlja temu o otkazivanjima, zavjerama, savjetima za reklame, mozemo na opstu metal diskusiju, ili tako nesto, ovdje ne, i ja cu samo da brisem takve postove.

 

pozdrav!

 

Ja ne znam kada ću moći da kupim kartu, ali kao i za CIIC, sigurno dolazim! Računajte odma' kao 1 kartu više prodatu. :)

 

Što se tiče reklame, jebi ga, moram da kritikujem, evo juče je bilo skoro 50.000 metalaca/rokera u gradu, ja sam najpre proveo 2-3 sata po centru grada a posle toga 5 sati oko stadiona, nigde ne videh niti jedan plakat niti flajere neke. Ne možete se oslanjati samo na Yumetal, tj internet generalno, pa koliko god bend bio mali. Nije ni Evergrey bio ništa veći bend ono kada je prvi put dolazio (znam mnogo ljudi koji su postali fanovi između 2 koncerta) ali ste ipak odlično odradili promociju i nije bilo brige da može da se desi bruka kao sa CIIC niti strepnje kao sada za JOP, a setimo se da je i tada bilo dosta koncerata, Napalm Death, Therion/G.Digger/Sabaton, prvi HF sa Krokusom, posle Maideni, Moonspell...

 

Možeš i da brišeš ovo, i onako je to samo dobronamerna kritika namenjena vama organizatorima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

May 26, 2009 -- Sinkkasten, Frankfurt, Germany

 

"Special Acoustic Show" in a small club!

Attendance: ~ 400 people.

 

Setlist:

 

01. New York City Don't Mean Nothing

02. Stay

03. Jesus Saves ("DT Jesus" version)

04. Fly Away

05. Only You

06. Stare Into The Sun

07. Heal My Soul

08. Eleanor Rigby (Beatles Cover)

09. A Day In The Life (Beatles Cover)

10. A Little Too Far

11. If I Go Away

12. Walk Alone

13. Strange Reality

14. Summer's Rain

15. Walk Upon The Water

16. When The Crowds Are Gone

 

Show Time: 21.50-23.15 (= 85 min)

JOP-Tour.png

Edited by Guzzilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo samo nesto da pokazem Last FM

 

Events

 

JUL6

Amon Amarth

Studentski kulturni centar, Beograd, Serbia

27 shouts | 56 attendees

JUL8

Cynic

SKC, Beograd, Serbia

13 shouts | 53 attendees

NOV15

Sonata Arctica

Studentski kulturni centar, Beograd, Serbia

17 shouts | 54 attendees

 

 

 

sve isti ljudi bukvalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo samo nesto da pokazem Last FM

 

Events

 

JUL6

Amon Amarth

Studentski kulturni centar, Beograd, Serbia

27 shouts | 56 attendees

JUL8

Cynic

SKC, Beograd, Serbia

13 shouts | 53 attendees

NOV15

Sonata Arctica

Studentski kulturni centar, Beograd, Serbia

17 shouts | 54 attendees

 

 

 

sve isti ljudi bukvalno

 

Zašto to pokazuješ na temi o koncertu Jon Oliva's Pain, kad među tim događajima nema tog koncerta? Ja nemam Last FM, niti znam kako funkcioniše, ali idem na JOP, a na ove ostale ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...