Jump to content

2009.07.06. *Basta SKC-a, Beograd* Amon Amarth


LazaGNR

Recommended Posts

Sunce ti prokleto steram, kakva taslacinska ratna metal furija! :rockdevil: Razvalishe!

 

Ne mogu da stanem da headbangujem ni dok kucam :)

Sutra neki pribraniji (i duzi) koment :) sada odo da kompajliram...

 

FAJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, BRNIIIIN IN HIZ AAAAAAAJS!!!!!

FAJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, HIZ HEJT IZ PJUR SI DA LAJTNIN STRAAAAAJKKKKSS!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinilo mi se da nece biti mnogo ljudi u pocetku, tj. nece biti mnogo u smislu da ce biti sramotno malo. Kad je poceo aa solidno se popunilo, cini mi se oko 350 ljudi.

 

Nije bilo kasnjenja, eto u startu plus. Minus nije bilo garderobe. :)

Sto se svirke tice meni je bilo super, metal razvaljivanje. :) Malkice su postali monotoni ali su atrakcija u svakom slucaju.

Hejl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio u velikoj sali skca...

 

Ja sam bas zadovoljan, karta jeste bila 2000 al vredelo je....

Vrat mi je sav utrnuo ko da sam ga polomio, mogu misliti kako ce biti sutra :) :) izaso sam iz skca znojav za medalju, setam gradom ljudi me gledaju ko debila, curi znoj sa majce hahhahaha

Koncert bruka, plasio sam se za svuk, a ono zvuk odlican, mislio sam da ce biti 200 ljudi, a doslo mozda oko 350-400, sto je fino, taman bilo prostora za sutke :pivopije:

znaci posle 5e pesme sam umro :) :) stvarno odlican koncert !!!

 

Next: Cynic :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je oko 300-400 ljudi ne znam tacno. Koncert vrh zaista, u prvom redu sam bio malo sa strane levo, na momente mozda zvuk nije bio bash 100% savrshen, ali generalno fenomenalan koncert, fantasticna atmosfera, ljudi kidaju. Nas 4ca smo bash divljali, na kraju svako dobio po trzalicu, razdelili su prvim redovima onako svetski (cuj prvim redovima, kao da je bilo 50 redova :( ).

 

Iskreno zaista steta da samo ovoliko ljudi gleda bend, mada odajem im priznanje za posebnu setlistu, svirali su neke stvari koje nisu bile na prethodnim koncertima, ocigledno su imali u vidu da prvi put ovde sviraju. Solidna duzna koncerta, atmosfera zaista odlicna. Publike malo, ali rekao bih da smo fino divljali, a bend je imao fin kontakt sa publikom i lepo su odradili koncert, nisu ga otaljali, iako kapiram da su pre 3 dana svirali pred vishe od 10 000 ljudi (Roskilde, ne secam se sta i Metal Camp pre ovoga danas ... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci bila je havarija

inace set lista kao sto sam obecao

 

Twilight of the tunder god

Free will sacrifice

Asator

An Ancient sign of coming storm

Varyags of Miklagaard

Runes to my memory

Guardians of asgard

Live for the kill

Fate of norns

1000 of oppression

Vallhalla Awaits me

Victorious march

Pursuit of vikings

----------------

Cry of the blackbirds

Death in fire

 

inace ovo je bio jedan od najboljih koncerata Johan znao da kaze neke reci na srpskom,sve u svemu set lista za pozeleti

ljudi je bio prilican broj sa obzirom na sve sta se desava

na Vallhali se sjebao mikrofon jbg desava se

 

inace dobio sam set listu od Olavia i slikao sam se sa oba Johana i Tedom

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je masno!

Setlista sasvim ok(Victorious March!!!! :rockdevil: ),svirka na nivou,kontakt sa publikom dobar,ma sve je bilo super.Samo sam se malo uplašio kada je krenuo Pursuit Of Vikings da nije kraj jer su dosad sa njom zatvarali,ali dobro vratiše se i odsviraše Plač Crnih 'Tica i Smrt U Vatri. :rockdevil:

 

Pohvale i za Awaiting Fear. :pivopije:

 

Inače svaka čast onim carevima što su skinuli onaj ogroman plakat ispred SKC-a i posle se sa njim slikali sa Johanom. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ja sad tek dodjoh,sjutra prica.jebem vas u glavu,sto stajete posle 2 min sa sutkom?uglavnom,cmrt koncert,sve savrseno!!!

 

imam dosta suvenira,al' o tome sjutra,jedva na oci gledam.pozdrav za bg ekipu koju upoznah preko moje djurovicke,i vjecno fala banjalucanki sto mi sasteka cd!!!duzan sam do groba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одличан концерт!

Нисам могао да се начудим да на Amon Amarth који су сензација дође око 300 људи! Мислим, схватам ја разне потешкоће и навике али ипак...

Свирка је била вратоломна - бенд је баш дао све од себе а и публика није била равнодушна! Ја при крају концерта морадох да застанем, јер нисам имао више снаге! Године, године...

Сет листа веома добра, свирани сви ''хитови'' и још приде.

Озвучење одлично, с обзиром какво се може чути по свиркама у задњих пар година, где све пршти и пуца. Овде је звук био одмерен, баш како треба за потпуно уживање. Једино је микрофон ''колапсирао'' пар пута...

Мени је било криво што није било ''мерчндајза'', а баш сам се био спремио за пар дискова и неку добру мајицу, пошто знам да их раде како ваља, али од свега бејаше само нека тотално класична и неквалитета и то за 1.800 дин. Можда им и дам...

Још једном - одличан концерт! :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Edited by Svemirac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' ovako:

 

Odavno mi se nije desilo da odem na neki cert i da nemam aman bas nikakvih zamerki u vezi istog. Jednostavno, bilo je super. Zvuk jako dobar, setlista za pozeleti, bend raspolozen, atmosfera na nivou (ok, moglo je biti i vise ljudi ali sta sad ;) ) - bilo je odlicno. Highlight koncerta - "Pursuit of Vikings", definitivno. Sunce ti jebem, koja izvedba i atmosfera! :ph34r::rockdevil: I, da, kontam da 5 vecih stomaka odavno nije posetilo Beograd i sve dok neko ne dovede Crowbar niko ih nece prejebati u toj kategoriji! :) :) :)

 

I, naravno: nekoliko reci za svu yumetal bagru sa kojom sam izvisio pre, tokom i posle certa i koji su ucinili da mi noc prodje ovako brzo. Neke sam znao od ranije, neke nisam, tek - pozdrav za: Groba, Brunhildu, Defunctusa, Lunara, Mitu, Cotohu i sve ostale kojih u ovom trenutku nema sanse da se setim. :)

 

Btw, dosao sam kuci malopre, sad odoh da odspavam ovih nekoliko sati pa na pos'o. Viking metal ist fuckin' krieg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam zamerke, sve je bilo apsolutno perfektno, demonstracije sile i moci na najvisem nivou. Ovo treba slusati pre polaska u neki boj definitivno :) jednostavno nisam mogao da stanem da bangujem, vrat mi sad cvili u agoniji ali nema veze. Highlight - ceo koncert! I setlista je bila tako mudro poredjana, neke pesme za odmor izmedju jakih hitova... ma cista desetka!

Awaiting fear - simpa, lici na Deicide malo rekao bih (po rifovima), pevacica veoma simpaticna a Satan preterano sere izmedju pesama :lol:

I naravno, pozdrav za svu bagru od sinoc, znaju oni ko su :pivopije:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada mi je ovako numb izjutra vrat bio poslednji put ne secam se XD I to posle jednog benda (AF mi je bio dobar, ali posle AA jedva ih se secam, jebiga). Stvarno nisam imao neka ocekivanja u vezi 'certa, inace mi je nekako Cynic bio glavna stvar za jul, no ovo je bilo tako furiozno oduvavanje da nemam reci, jedan od zivljih bendova koje gledah live. I najheadbangabilnijih :]

Ssto je najgore, cenim da je sam 'cert mogao biti i bolji, sa vise publike, jednostavno bi jaca atmosfera mogla da se napravi, stvarno je gre'ota da je ovakvom nastupu prisustvovalo jedva 350 ljudi. I mean....blah... Kada sam dosao u 9h, bez problema sam se zab'o u drugi red, malo kasnije kad se pogubih na Asatoru sam presao u treci, no nebitno, bila je bas slaba posecenost, pa kapiram da je stejdz spusten da ovi iz AA ne vide kol'cko nas je? :rolleyes: No, kanda mi se svidelo to spustanje, priblizilo bend publici :da: Zvuk je bio mocan, jednostavno mocan, cinio mi se glasniji na trenutke, ali evo, jutro, meni nista ne zvoni, kontakt sa publikom predobar, k'o da nas je 2k, a sama setlista slicna skorasnjim, no taman tako ispretumbana i malo doradjena da ne bude sve by the book, sto toplo pozdravljam. Kada su zavrsili "March", chinilo se da je bas 'cert brzo prosao, ali posle "Black Birds" i

"Death In Fire" stvarno nije imalo sta vise da kaze. Mislim, wow. Other hajlajti su mi "Valhall", "Twilight", "Runes" i apsolutni, zajebani, omnisientni, nenadmasivi, furiozni, metalni, nadmocni "Asator"! Nisam prokleto znao 'de se nalazim, samo sam vristao refren k'o budala.

 

Sva sreca pa je na Cynic nemoguce headbangovati.

 

 

Fajjjaaaaaaaaar :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se razbudio kako valja i malo se sabrao, pa da prozborim jos koju :) :

 

Awaiting Fear - hmmm, pa, pored utiska da je pevacica :wub: :wub: :wub: neke druge utiske i nemam. Sto rece kolega Angelystor, cim su poceli Amoni zaboravio sam da sam ih i gledao. Neki utisak mi je da bi oni, da im nije pevacice, bili prosek svog proseka. Ali ok, to je samo moje misljenje, ok su bili kao predgrupa, pa tek da znaju da joj nikad ne daju da ode niposto! :)

 

Jos po koji utisak u vezi Amona:

 

"Asator" - majko mila.

"Free Will Sacrifice" - ovo je zvucalo abnormalno cool. Kad je poceo onaj uvodni ritam gotovo da nije bilo glave u SKC-u da je stajala mirno. :):rockdevil:

"Live For The Kill" - e, ovo mi je bilo super! Dobra je ideja za pauzu u onom srednjem "Apocalyptica" delu, dobro je izgledalo.

"Valhall Awaits Me" - cuo sam uzivo najmocniji "battle" tekst ikada. Dovoljno.

"Guardians Of Asgaard" - k'o sa diska. Ni ne primetis da fali LG.

"The Pursuit Of Vikings" - kao sto rekoh, kult svih kultova.

"Death In Fire" - sunce ti jebem, koja pesma. Zvuci jos x puta mocnije uzivo. :rockdevil:

 

Sve u svemu, gledao bih ovo ponovo, definitely.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlichan koncert! Otkinushe samo tako...Moglo je sinoc da bude vishe ljudi, al dobro...Highlight vecheri za mene Cry Of The Black Birds definitivno, evo i dalje mi odzvanja refren u ushima hah...Awaiting Fear ok, sasvim dobra svirka. Pozdrav za sve ljude sa kojima bejah sinoc, i koje upoznah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo stvarno fino mada sam bio malo iscrpljen jbg. to je bila druga noć nespavanja

Super koncert, nema šta, sve hitovi sa malim brejkovima taman da se malo odmorimo:)

Zvuk je malo bolji bio kako se išlo ka bini, a ka nazad je rasla kakafonija. Posle mi Žarko reče da je i nije bila tolika greška jer je tonax verovatno mislio da će prostor biti ispunjen pa da je tako montirao zvuk.

A, poseta je stvarno bila zlo, pa ja mislim da sam bar pola ljudi baš onako fino poznavao. Ko da je bio privatni koncert:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

steta sto je bilo tako malo ljudi, jbg ja bih dosao ali vec idem na dva koncerta ove sedmice, treci bi mi vec bio mnogo, tako da jedino ako bude bilo sledeceg puta.

 

 

drago mi je da su AA pokidali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...