Jump to content

Sortilège


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Mogu se zakleti da je bila tema, ali ne nađoh je, pa otvaram novu. Francuski bend, postojao kratko u 80-tim i izdao jedan mini album (Sortilège, 1983) i dva albuma (Métamorphose, 1984 i Larmes de Héros, 1986) - vrlo kvalitetna, po mom sudu. Tekstovi su na francuskom, pevač je odličan, muzički stil je sasvim u fazonu tadašnjeg heavy metala. Imaju nekoliko pesama koje stvarno odvaljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

hmm meni je najbolja i jedina stvarno dobra pesma koju sam cuo od njih sortilege, ali ona stvarno moze da stane rame uz rame sa velikim bendovima...

 

ostalo je treca klasa reda C, ne cudi me ni malo zasto se nisu probili...

d'ailleurs i majeste... nekako kao da je svaka nota za sebe, rifovi su relativno dosadni i predvidivi, pevac pokusava da improvizuje i mnogo mu lose ide, jos je tu francusko zapomanje da povuce vodu na kazancetu

 

ali interesovalo bi me da cujem engleske albume...

 

mislim nemam nista protiv toga da bend peva na maternjem jeziku, ali francuski stvarno u mojim usima ne zvuchi pevljivo i jednostavno ne mogu da ga svarim

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm meni je najbolja i jedina stvarno dobra pesma koju sam cuo od njih sortilege, ali ona stvarno moze da stane rame uz rame sa velikim bendovima...

 

ostalo je treca klasa reda C, ne cudi me ni malo zasto se nisu probili...

d'ailleurs i majeste... nekako kao da je svaka nota za sebe, rifovi su relativno dosadni i predvidivi, pevac pokusava da improvizuje i mnogo mu lose ide, jos je tu francusko zapomanje da povuce vodu na kazancetu

 

ali interesovalo bi me da cujem engleske albume...

 

mislim nemam nista protiv toga da bend peva na maternjem jeziku, ali francuski stvarno u mojim usima ne zvuchi pevljivo i jednostavno ne mogu da ga svarim

 

A britanski NWOBHM bendovi su se ubili od zanimljivih i nepredvidivih rifova. Meni su Sortilege jači od većine engleskih bendova iz tog vremena, koje sam čuo. Pevanje na maternjem jeziku je zakon, bilo da je u pitanju ruski, srpski, španski ili mađarski, a francuski je tradicionalno jako pevljiv jezik, i to je dokazano mnogo pre nastanka metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако вам се свиђа овај бенд, а не верујем да би неко блејао овде на теми да му се не свиђа, нађите и Malediction. Звуче врло слично, мало чвршће и вокал мало вуче на Wolf. Њихова два албума су нешто најбоље што је француска имала да понуди у хеви металу у последњих 15 година, а вероватно и више.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam primetio neke koji su se probili, a nemaju nešto puno dobrih pesama. Kod manje poznatih bendova je najčešće obrnuto. S tim što, kad govorimo o probijanju, treba da razgraničimo šta podrazumevamo pod tim - da li probijanje u svetskim okvirima, ili popularnost u matičnoj zemlji. Ako neki bend pravi svetske turneje, na kojima mu svuda dođe po 200-300 ljudi na koncert, a drugi nastupa samo u svojoj zemlji, na maternjem jeziku, ali puni dvorane i stadione, da li to znači da se ovaj prvi više probio? Ne bih rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
pa misli se na probijanje u svojoj zemlji i u svijetu gdje ce imati dosta publike.

 

Slažem se, samo pogledaj šta sam gore napisao - ako je neko stekao status kulta u svojoj zemlji i može da živi od muzike i tekstova na maternjem jeziku, nema razloga da pokušava da se probije u inostranstvo, gde ni izbliza neće imati takvu posećenost koncerata. Zašto bi jedna Aria, koja u Moskvi nastupa pred desetinama hiljada ljudi, došla u Beograd, gde će je sačekati 50-tak ljudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...