Jump to content

Terminator - svi delovi


LazaGNR

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

5 minuta, šta fali? :)

 

 

Brate, nisam ja kriv što ovdje niko ništa kršteno nije napisao i filmu, sem da super izgleda i da se mlate s robotima, ja ne znam šta je tu onda dobar film? Niko do sada nije rekao da je nešto novo i korisno naučio već da se mnogo napalio od akcije, a mozak nije ni koristio u bioskopu. To se vidi iz postova. Sad nekome smeta što ja rekoh da je film besmislen i glup, a svako živ ovdje je potvrdio da jeste besmislen i glup, al' da je važno da su se svi razbili od batina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustio si film 5 minuta, nije ti se svideo. Ok, tvoj izbor, ali sta dolazis svaki cas na ovu temu i pljujes po njemu?

 

A sta si ti ocekivao od filma? Neke dubokoumne poruke? Ja sam ovakav film i ocekivao, zato mi se i svidja (osim kraja, transplatacija srca u pustinji i ona prica o iskupljenju, to mi je smesno). I nije glup.

 

Aj pozz :pivopije:

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minuta, šta fali? :)

 

 

Brate, nisam ja kriv što ovdje niko ništa kršteno nije napisao i filmu, sem da super izgleda i da se mlate s robotima, ja ne znam šta je tu onda dobar film? Niko do sada nije rekao da je nešto novo i korisno naučio već da se mnogo napalio od akcije, a mozak nije ni koristio u bioskopu. To se vidi iz postova. Sad nekome smeta što ja rekoh da je film besmislen i glup, a svako živ ovdje je potvrdio da jeste besmislen i glup, al' da je važno da su se svi razbili od batina.

 

 

Najbolje da ce neko od letnjeg blokbastera pravljen da zadovolji siroke narodne mase da trazi dublji smisao filma.

 

Ti onda izgleda nisi u zivotu pogledao neki popcorn film, ili si na osnovu prvih 5 minuta ocenio sve filmove koje si gledao, ili si idiot. Ja mislim da je ovo trece.

Edited by Fake City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
da zadovolji siroke narodne mase da trazi dublji smisao filma.

 

da, i u čemu je onda problem? Pretpostavljam da sam otišao na temu o Lepoj Breni i rekao da je sranje koje sam poslušao pet minuta, dobio bi isti odgovor: da je to za široke narodne mase i da sam idiot.

 

Ako film nema dublji smisao onda jeste sranje. Ja nisam ulazio u kvalitet specijalnih efekata i stepen bezumne zabave koje film donosi, već rekoh da je film sranje i da je neopisivo glup. Stoga, šta je problem?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minuta, šta fali? :)

 

 

Brate, nisam ja kriv što ovdje niko ništa kršteno nije napisao i filmu, sem da super izgleda i da se mlate s robotima, ja ne znam šta je tu onda dobar film? Niko do sada nije rekao da je nešto novo i korisno naučio već da se mnogo napalio od akcije, a mozak nije ni koristio u bioskopu. To se vidi iz postova. Sad nekome smeta što ja rekoh da je film besmislen i glup, a svako živ ovdje je potvrdio da jeste besmislen i glup, al' da je važno da su se svi razbili od batina.

 

a jesi li ti nekada razmisljao o tome da vecina ljudi ode u bioskop da se malo opusti od svakodnevnog zivota, ucenja, posla, problema koje eventualno ima? Mozak nije ni koristio u bioskopu...odvala decenije.

Inace da se vratimo glavnoj temi koja je pocela pre nekoliko postova:

stfu_gtfo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

napokon ste ukapirali da treba staviti o na kraj gtf :)

 

Film je danas u mnogo čemu postao kognitivan medij, a ne zabava. Naravno, ko hoće da ga koristi kao zabavu široko mu polje, samo ne znam što se breca ako mu neko kaže da su mu zabava i opuštanje na moronskom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film ima prostora za dubokoumnost, ali namena je, u ovim 'teskim' vremenima, malo akcije i izliva besa (udri, skrsi, polomi - Bethor)! Znam ja sta zeli Petar da kaze, ali ne znam cemo toliki postovi u kontextu rasprave ko je sta rekao.... ili masim poJentu, ne znam...

 

Film nije toliko sranje, gledajuci u globalu, u pitanju su samo ukusi... :P Miki Manojlovic forever! :rockdevil:

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi čuo nekad za komparaciju u okviru nekih određenih granica? T4 je glup zato što se ne aktivira mozak. Ok. ali je zato odličan kada se poredi sa ostalim akcionim filmovima, naročito novije produkcije. Raining Blood je sranje kad se poredi sa muzikom generalno. Raining Blood je odličan kad se poredi sa ostalim thrash metal albumima. Uviđaš paralelu?

 

I sere mi se od filmova koji aktiviraju mozak. Svaki treći je pretenciozno sranje koje presipa iz šupljeg u prazno i govori o nečemu što većina ljudi već dobro poznaje. A oni što to gledaju drkaju pišice kako su mnogo pametni i kako su im se otvorila vrata neverovatnih spoznaja i život će im biti u pičku materinu jasniji. U Terminatoru je bar loženje nikad veće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam od Petra ocekivao post u fazonu "ma kakvi filmovi, to je sranje, ja samo citam knjige", ili ja nikada ne blejim sa ortacima da se opustim, to je retardirano i snizava moj IQ, ne igram igrice i ne sedim na ladnom betonu !!!!

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Negativne strane filma:

-Trajanje, cela radnja filma je ispala kao jedna veoma dugacka epizoda, koju su maksimalno razvukli da bi od nje eto mogli da naprave film. (Marcus-u treba polovina filma da bi stigao do Connor-a...) Mogli su da naprave film od 80 minuta sa ovim scenarijom, i da mu posle jos dodaju scena, ali eto scenarista je izgleda bio lenj... (ili slabo placen pa je traljavo odradio posao)

-Bale zvuci kao u TDK. I veoma je ravan kao Connor, nikakvu dubinu nema, bolje bi mi to izgledalo da su ga takvim napravili posle svega sto je proziveo u ovom filmu, a i u nastavcima ako ih bude...

-Omazi u obliku replika iz prva dva dela bolje bi bilo da su ih preskocili, jerbo to zvuci mnogo otrcano, kao da nisu mogli da nadju bolje scenariste, da im napisu adekvatniji tekst...

-Omaz scena sa autoputem, takodje je veoma nepodobna, da ne kazem neukusna, niti je uzbudljiva, a ni efektivna za nastavak fabule.

-Likovi su dosta nerazvijeni, mogli su malo da porade na tome i vise deluju kao epizodisti nego glavni karakteri u filmu.

-Muzika, nikako mi nije docarala atmosferu ovog "nastavka", u dvojci je to ponajbolje odradjeno, definitivno, pa cak i 3 ima svetlih momenata po tom pitanju.

-Efekti bogami meni je i to variralo tokom filma, tj. od scene do scene, a ocekivao sam vise od MCG-a...

-

Marcus je u stvari prototip terminatora uljeza, (t-800, T-1000, i T-X) i naravno glavni zadatak mu je bio da dopre do Connor-a da bi Sky Net-u preneo informacije. Mene sada cude dve stvari kako nijedan terminator posle njega nije mogao da se ponasa kao on, tj. da simulira osecanja (T-1000 je to ponajbolje uradio, a T-X je bila jos superiornija pa prc milojko) i zasto Connor, nije napravio po njegovom liku Terminatora, umesto po Svarciju? (znam nisu ni racunali da ce biti nastavka posle 2, ali eto postoji i ta opcija)

-

Terminator ubija Connor-a, njemu naravno nista, jedino uspeva da iscasi rame od pada, blah. Trebali su ipak malo da racunaju na neku vrstu realnosti, Terminator = jaci od bilo kojeg coveka.

-Nema megalomanskih bitaka sa terminatorima, precenio sam se na osnovu trejlera i mislio sam da ce barem na tom polju briljirati, kita lastina. :frown:

 

Pozitivne:

-Apokalipticna atmosfera je odlicno uradjena, ima taj Fallout-ovski smek.

-Dizajn svakog Terminatora je drugaciji, sto je naravno plus jerbo je dosadno kada svi slice jedni drugima kao jaje jajetu.

-AIC, Rooster. :opusteno:

-Scena sa Harvester-om je ponajbolja akciona scena u filmu (IMHO), ako ne racunamo onu bezaniju iz Connor-ovog staba.

-3597750894_5b5035f447.jpg

 

Zakljucak, ovaj nastavak je bio pespotreban isto toliko kao i 3. Trebalo je sve da ostane na 1 i 2 i gotova prica, a ne da mrcvare mrtvoga konja...

Cini mi se da nece biti nastavaka jer se nisu proslavili na box office-u, difota, samo da im neka budala ne predlozi da urade sledecu gresnu kombinaciju aliens vs. predators vs. terminators :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,odgledah ga...i nista posebno...razocarenje...nije film los,ali je morao biti daleko bolji,zbog toga je i razocarenje.Konor nist' posebno,totalno nezanimljiv,prica u globalu prosecna,malo akcije,specijalni efekti i sam "izgled" filma prosecan...neke sitnice koje su mi glupe,npr.sto oni "vodeni" terminatori vriste,ko da su neke zveri a ne roboti.Bzvz.Likovi su,kao sto rece Voivod,apsolutno nerazvijeni,ali ajde to jos moze i da prodje posto ce biti jos nastavaka,pa je ovo kao neki uvod.U principu,stvari koje su mi se najvise svidele su ponavljanja iz prethodnih delova:kada Konor kaze "I'll be back",onda ona scena na autoputu kada Konor slusa "You Could Be Mine" i naravno sibanje sa digitalnim Svarcenegerom.Jebem li ga...i mislio sam da ce film razocarati,ali sam ipak ocekivao visoko adrenalinsku akciju,a dobio sam mlitavu akciju.Slabo.

 

-

Marcus je u stvari prototip terminatora uljeza, (t-800, T-1000, i T-X) i naravno glavni zadatak mu je bio da dopre do Connor-a da bi Sky Net-u preneo informacije. Mene sada cude dve stvari kako nijedan terminator posle njega nije mogao da se ponasa kao on, tj. da simulira osecanja

 

Pa nijedan Terminator sem njega nije imao ljudske delove tela u sebi.On je imao i srce,i mozak...ostali infiltratori su samo bili presvuceni sa ljudskom kozom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze, oni su masine, ta valjda imaju dovoljno dobro odradjenu vestacku inteligenciju da se ponasaju kao ljudi. T-1000 je najuspesniji bio po oponasanju ljudskih emocija, T-X koja je superiorniji model, je ispalo mnogo inferiornija. Meni je nelogicno da je Sky Net napravio prototip (Marcus) koji je bolji od T-800 (Svarcike), a imali su sve predispozicije da naprave slicne terminatore, sigurno nisu sakupljali sve one ljude za dzaba i samo ih drzali kao stoku, ono ujedno nije bila jedina fabrika na planeti, sigurno je neka druga njihova fabrika mogla da nacini jos takvih terminatora...

Sve mi se cini da je to lose pisanje scenarija, da su pronasli mastovitijeg scenaristu verovatno bi odradili neka normalnija resenja, i ovakve greske bi bile izbegnute...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...