Jump to content

Terminator - svi delovi


LazaGNR

Recommended Posts

Nema to veze, oni su masine, ta valjda imaju dovoljno dobro odradjenu vestacku inteligenciju da se ponasaju kao ljudi. T-1000 je najuspesniji bio po oponasanju ljudskih emocija, T-X koja je superiorniji model, je ispalo mnogo inferiornija. Meni je nelogicno da je Sky Net napravio prototip (Marcus) koji je bolji od T-800 (Svarcike), a imali su sve predispozicije da naprave slicne terminatore, sigurno nisu sakupljali sve one ljude za dzaba i samo ih drzali kao stoku, ono ujedno nije bila jedina fabrika na planeti, sigurno je neka druga njihova fabrika mogla da nacini jos takvih terminatora...

Sve mi se cini da je to lose pisanje scenarija, da su pronasli mastovitijeg scenaristu verovatno bi odradili neka normalnija resenja, i ovakve greske bi bile izbegnute...

 

Masine nikada nece biti kao ljudi,i nemogu biti kao ljudi.To je u svakom delu napomenuto vise puta.Zato Marcus i jeste drugaciji od ostalih Terminatora.E sada,ovo ostalo si u pravu...to je bezvezarija u scenariju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. covek cuje da se snimio terminator 4

2. covek unapred odluci da je film sranje

3. covek odgleda t4. ili ne odgleda?

4. covek se nakaci na yumetal i pocne da se proserava kao da je vrsan poznavalac fima. misli da se razume u sve zivo, od glume, scenografije, tazenje rupe u scenariju (to je najlaksa stvar na svetu), rezije, bla bla bla. umesto da lepo kaze "ne svidja mi se, nije ni trebalo ni da geldam film, ali volim da hejtujem jer tako pokazujem da imam prefinjen filmski ukus i da sam pametan". :) :)

 

ovo me podseca na likove u bioskopima koji dodju da gledaju james bonda i onda kenjaju kako "film nije realan". :udri:

 

--

 

naravoucenije: UVEK je moguce pronaci ugao iz kog nesto izgleda glupo. nazalost, nije moguce pronaci ugao iz kog bi neki komentari na ovoj temi izgledali pametno. ;-)

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam pogledao film, i na prvo gledanje mogu reći da je ok film, ali da ipak nešto fali. Možda sam ja previše očekivao, nešto više materijala za razmišljanje, ali je uglavnom sve bazirano samo na akciji. U filmu ima poneka situacija u kojoj se čovek zapita "šta ako", ali uglavnom je ovo samo uvuod u rat; u dva nastavka koja slede.

Ima par pozitivnih iznenađenja koja usko povezuju priču sa prethodnim delovima, neke direktne situacije, pa čak i diskretni detalji koji se provlače kroz priču koji asociraju na Đžonovu, i prošlost Skyneta; i naravno, neizbežni T-800 (iz prvog dela).

Što se efekata tiče, prilično su solidno odrađeni, negde čak i zasrašujuće dobro, ali od samih scena akcije, generalno, ono što se moglo videti u trejlerima i jeste sve što film nudi, uz poneku izostavljenu scenu.

 

E sad teorije zavere...

 

Iz Marcusove priče sa Skynetom se da zaključiti da Skynet u svakom smislu ljudskost smatra irelevantnom, ali je napravio Marcusa takvog kakav je da bi na osnovu toga mogao da dođe do Džona...zašto nije pravio sve ostale infiltratore takve...baš zato što ljudskost smatra irelevantnom. (Odnosno Marcus je izolovan slučaj)

 

Da li je Skynet namerno ostavio Marcusova sećanja iz prošlosti računajući na to, da na taj način prevari Džona ili je to samo neželjena posledica koju ni Skynet nije predvideo? Moguće...u oba slučaja.

 

Kada Marcus vadi čip iz sebe, kako može da kontroliše svoje funkcije koje su uslovljene tim čipom?

 

Neke reakcije na određene situacije, kao Džonova infiltracija u samu fabriku i centralu Skyneta, daju za očekivati žešću reakciju od strane Skyneta nego što je zapravo bila. (Ipak je to Džon Konor, zar nebi poslao sve što imaš na njega u tom trenutku kad ti je tako blizu, već samo jednog T-800?)

 

U samim borbama, recimo sa Dž. K, što ga Terminator bacaka naokolo, kada bi logičnija reakcija mašine bila da jednostavno zdrobi čoveka? (Kontam dramatika...ali opet, nije logično).

 

To je za sada ukratko to...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemmy, da pricaju o tome, pa eto iznedrio se jedan koji kontrira to celom opisu, jbg, i to mi je velika supljina u scenariju, ali sta da se radi, film je snimljen i sta je tu je.

 

@Nixx, ali zar im ne bi bilo lakse tako da dodju do Connor-a, barem u prethodnim delovima, ispade da su masine ma koliko nadmocne, pomalo priglupe, a to mi nikako ne prolazi, nelogicno je...

 

E vidis to mi je prebeglo (mislim na cip) verovatno su hteli da prikazu, da iako je on masina, duboko u sebi i dalje ljudsko bice, cak iako je 80% masina, ali valjda ga vade secanja i ljudsko srce. (moderni pinokio, buono!)

 

I za poslednje dve stavke se slazem, predugacka je ta scena kada beze od jednog T-800, a i ovaj kao nije mogao da ga odmah ubije, scepa ga i slomi mu vrat, to pripisujem losem scenariju...

 

Mene je ponajvise iznenadio izvor energije koja daje zivot terminatorima, one crvene ampule, koje poseduju razornu energiju mini nuklearki (tako sam razumeo Connor-a dok je to objasnjavao Kyle-u), nelogicno mi je da uniste bilo kojeg terminatora, i da se ne desi nikakva eksplozija, mislim kada je vec to opasna tvorevina...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovo zadnje da se nadovezem. Verovatno je materija izolovana kada se "običnim putem" uništi terminator...sigurno ima neki fail-safe, sistem da ne dodje do eksplozije. I Džon je morao gomilu eksploziva da postavi da bi na kraju digao fabriku u vazduh.

 

Ono pre...

 

Možda su ti prethodni Terminatori (iz T1, T2) bili vrhunski u datom momentu kada su poslati kroz vreme.

 

Kontam da je i Skynet u ranijoj svojoj fazi bio "priglup" (ali i dalje napredniji od čoveka) i isto kao i čovek, postepeno učio i napredovao (naravno, mnogo brže nego čovek). Kad pogledaš u ovom filmu, scena jurnjave sa moto-terminatorima, da bi izbegli prepreke računaju uglove xyz, kako bi ih izbegli u momentu...software im je već mnogo napredniji nego što ljudi koriste, ali im je hardware tek u razvojnom obliku. Što i jeste logično, jer kad pogledaš T2, T-800 je vozio motor, u T3; TX vozio i kontrolisao kola, a u ovom filmu tu mogućnost još nemaju. Skynet se kontinuirano razvija "psihički" (software) i "fizički (hardware)...a ovo je samo početak. Mislim da će u druga dva nastavka to biti jače izraženo, jer ako se sećate uvoda u dvojku, ljudi su jedva mogli da mrdnu na površini koliko je mašina bilo.

 

Ona serija što je bila, u nekim svojim segmentima upotpunjava dosta praznina oko toga kako je ko napredovao, i kako je došlo do svega ovoga....

 

Ne vezano za ovo...Oko onih detalja koji se provlače kroz film, recimo, u prvom Terminatoru, rat u budućnosti, Džon gleda kroz dvogled i kada ga skloni, vidi mu se ožiljak na levom oku. Možda je to baš taj što je dobio u ovom filmu kada ga je T-800 pokušao šakom dohvatiti.

 

U prvom delu, kada Terminator dolazi po prvu Saru Konor, pregazi mali kamion, igračku; isti takav posle u T2 ganja Džona na motoru.

 

Interesantni su takvi detalji što se provlače kroz film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

sve neki filmski kriticari ovde,sta je ovo? svi se razumeju odjednom u film i traze dlaku u jajetu sa pitanjima "zasto je ovo ovako,zasto je ono onako,sta ako i zasto tako"? odnosno,jedno te isto. ili kako narod voli da kaze,presipanje iz supljeg u prazno. pa jebem mu mater,valjda ti ljudi koji su ga pravili znaju bolje od vas/nas svoj posao. jer,da ne znaju,ne bi im bio ni dodeljen taj zadatak. najbolje bi bilo da ga je napravio onaj sto cita knjige i kenja kako film nema nikakvu dublju poentu i ne tera coveka da koristi mozak dok ga gleda,eljan neki valjda ili tako nesto...... pa,ovo je jebeni terminator! sta je trebalo da se desi,da markus pronadje lek za rak u filmu i dobije nobelovu nagradu na kraju uz prisustvo svoje zene koja ga je celi zivot podrzava i podsticala,pa on daje nagradu njoj sa pricom kako je ona to zasluzila i da je voli vise od sebe,i onda se ona rasplace i svi shvatimo kako su ustvari ljubav i nega najbitnije stvari u zivotu. jel to? jeste. TERMINATOR JE AKCIJA,NE DRAMA!!!

evo,da pitam ja nesto ove sto seru po filmu: da li bi ste isto tako pricali da na filmu ne pise terminator? rat je poceo i tu se stara prica zavrsava,dosadno bi bilo da u svakom delu gomila nekih govana iz buducnosti dolazi da bi unistili/spasili tamo nekog klosara......

ja sam od fima dobio bas ono sto sam ocekivao i tvrdim da je odlican! sasvim nova prica,kao sto i treba da bude. ima zamerki naravno,al ajd sad. sta da ti kazem!

sto se mene tice,ovo je posle t2 najbolji deo u celom serijalu. tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свето тројство:

 

Шварценегер у Терминатору

Сталоне у Рамбу

Вилис у Умри мушки

 

Имам их све у ха-деу, и допуњујем колекцију. Већ сам скинуо 7 гигабајта блу реј снимка Рамбо 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je film,svidja mi se sto prica nije kao u prethodna tri dela,da dolaze jedan zao i jedan dobar terminator pa se kroz ceo film jure.Ipak je malo drugacija koncepcija zapravo i razgranicila tu razliku.Nisam ga gledao sa odusevljenjem kao sto gledam drugi deo(koji smatram ubedljivo najboljim filmom ikad),ali je svakako za pohvalu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro odgledah cetvorku i reci cu da mi se nije nesto svideo. Zasto? Ne zbog rupa u scenariju i slicno (za to me je bole qrac, a i mrzelo me je da razmisljam o tome), vec mi je film jednostavno smor. Ono, kao sto vec neko rece, po trejleru sam ocekivao neke epske bitke (u kojima ljudi iskaraju terminatore iako je to u sustini nemoguce), kad ono- cvrc. Nicega jebote! Umesto epskog cgi filma, dobio sam obican akcioni film, predvidiv i ni po cemu poseban. Al' dobro, ako covek stvarno voli kvalitetnu robot krljacinu, T2 mu ni po stoti put nece biti dosadan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

JERES! Nej, nej nevernici! Posle nova dva nastavka sve će vam se kaSti!

 

Da li neko ima DVD 4:3, sa menijem i ostalim đakonijama. Tražim ga već mesecima ali jedino na šta sam uspeo da nabasam je 16:9 bez menija...prokleti krop od pola ekrana. Čak i ovi naši "licencni" su 16:9

 

Neki link?

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Kultni klasik,koliko mi je bio mocan film kao klincu,znao sam svaki detalj i trenutak filma...jebeni Terminator dvojka :)

Toliko sam gotivio kao klican 90ih,bio zaludjen jedno vreme s filmom i sve bi dao da izadje jos jedan barem deo,a onda kad su izasli treci i cetvrti deo,nisam ih ni pogledao,nijednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...