Jump to content

2009.09.02. *Beogradska arena, Beograd* Leonard Cohen


Defunctus

Recommended Posts

??? :))))

 

gdje si ti zaglavio .D

zamisljam kako te neka baba udara kisobranom po glavi jer ne vidi od tebe..

:D bio na tribinama,jako blizu bine...sve neki sredovjecni stranci pored mene bili,pretpostavljam iz ambasada.

 

Sto se tice koncerta meni Suzanne,The Partisan,Take This Waltz i Famous Blue Raincoat bili hajlajti veceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, na youtube-u ne postoji snimak pesme "Hallelujah", al' u izvodjanju jednih Holandjana. Zovu se Rock4, a capella bend, znaci, samo njih cetvorica pevaju, bez pomoci ikakvih instrumenata, a pesme im zvuce savrseno. Lik koji je glavni pevac u bendu ima glas, usudicu se da kazem (posto je istina), na nivou Freddie-ja, al' najozbiljnije. Meni cak neke njihove verzije zvuce mnogo bolje od Queen-ovih. Uglavnom, oni rade Queen ("A Night At The Opera" i jos neke pesme sa strane), Stinga ("Bring On The Night" i jos po koja sa strane, ja mislim), i uradili su tako nekoliko hitova raznih izvodjaca, izmedju ostalog i Cohen-ovu Aleluju. Stvarno jako mocno zvuci. Ja sam je jedno vreme non-stop obrtala, sad mi je vec i dosadila. Preko glave mi je, al' je stvarno prelepo uradjeno.

Ako je neko mozda zainteresovan da je cuje, neka mi se javi i poslacu mu je.

 

Btw, zaboravila sam da pomenem da su oni izbacili jednu strofu jedne od verzija pesme (sad sam videla da ima 2 verzije texta, a i citala sam na Wikipediji da ima valjda 2 ili vise verzija pesme).

 

Btw 2, ima dosta njihovih videom snimaka na youtube-u, al' nema ova pesma. Mislim da je nisu u skorije vreme (poslednjih par godina) izvodili uzivo, pa zato.

Edited by NatashaNS
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D bio na tribinama,jako blizu bine...sve neki sredovjecni stranci pored mene bili,pretpostavljam iz ambasada.

 

Sto se tice koncerta meni Suzanne,The Partisan,Take This Waltz i Famous Blue Raincoat bili hajlajti veceri.

 

Meni se bas i ne svidja kako je izvedena Suzanne, iako mi je medju omiljenim pesmama. Za ostale se slazem, a dodao bih jos i meni omiljenu Koenovu pesmu, Waiting for the Miracle. I Who By Fire je predivno zvucala, takodje veoma lepo je bilo i za vreme Sisters Of Mercy... ima jos par stvari koje bih mozda mogao da izdvojim, ali sve u svemu, nije bilo loseg momenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se Waits-a tice, fora je sto je bas skup a trazi da svira samo po klubovima... tako da je bas neisplativo... raspitivali smo se za njega jos pre par godina :D

 

ali bilo bi vrh da nastupa u recimo Akademiji 28 ili tako negde, i ono za samo 150-200 ljudi (al sa kartama po... 100 jura fazon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da stvaaarno volim Waitsa ali 100 jura za koncert ne bih dala. (barem ne u ovom periodu mog života)

 

Inače Leonardova Hallelujah je bila vrlo lepo izvedena, poigravao se sa stihovima, ali ništa posebno. Posle obrade Jeff Buckleya kad ti dođe da povratiš od uzbuđenja što slušaš tu pesmu Cohen uživo kako izvodi tu pesmu i nije neki "spektakl". Doduše Pain of Salvation je još manji doživljaj, šta im bi????

 

Meni je Lover, Lover, Lover preslatko izvedena kao i Boogie street, the Partisan i Hey, that's no way to say goodbye.

 

Takođe sam impresionirana jednostavnošću bine, osvetljenjem iste, posebno igre sa senkom Javier Masa. Podsetilo me na crno bele fotografije i slike svirača Erhua (kineski žičani instrument), delikatno i uzbudljivo.

3731708605_a7a25a2f2b.jpg

 

I naravno, par koji je "odbio" da sedne nazad na stolice tokom I'm your man i dokazivao svoj uzajamni fetiš u "radimo to pred hiljadama ljudi" - pred hiljadama ljudi, no lažni sarkazam na stranu, upotpunili su celokupan doživljaj pesme savršeno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...