Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

a album prave ljudi, zar ne?

 

kreativan + originalan u smislu da je mene, kao nekog sa strane, navukao na Slipknot i ujedno naterao da procackam i njohve ranije radove..

 

da je Vol.3 ustvari bio Iowa II, i wouldn't give a F.

i sekire prave ljudi, ali tesko da postoje kreativne sekire icon_smile.gif

 

daleko od toga da mislim da je vol3 los, ali.... pa recimo da je Iowa bila vol3 I wouldn't give a fuck

 

neko je vec rekao, priblizili su se mainstreamu sa vol3

 

 

rekoh da mi je bitna kompaktnost pesama, prva dva albuma su po tome bolji (meni), na vol3 mi npr strce solaze, bas su lose, nepotrebne i kvare mi svaku pesmu u kojoj ih ima, ne svidja mi se onaj rif u the blister exists, rif u bridge-u, before i forget rif je izvaljen, itd...

 

Sto se tice originalnosti, mislim da mnogo bendova moze da napravi pesmu kao sto je Vermillion, ali malo kao sto je People=Shit

Iowa je samim tim ogromnim besom koji nosi rekao bih originalnija

 

a opet, kad sam kupio Iowu imao sam 14 godina, kad sam kupio vol3 imao sam 17, u medjuvremenu sam malo odrastao, i odslusao nesto muzike, sigurno je i to uticalo na formiranje mog mislejnja o albumima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je vec rekao, priblizili su se mainstreamu sa vol3

 

Sto se tice originalnosti, mislim da mnogo bendova moze da napravi pesmu kao sto je Vermillion, ali malo kao sto je People=Shit

Iowa je samim tim ogromnim besom koji nosi rekao bih originalnija

ako je mainstream kad neko ko se samo dernjao pocne i da peva - onda jesu. Inace - nikako. Da li si ti uopste procitao tekstove?

 

A za vermilion - ni pod razno. People=Shit je odlicna pesma, ali slozices se da je misao zilion i jednom prosla kroz svaki imalo besniji bend. Ovi su samo uspeli da tu misao i kristalizuju. Nikakve originalnosti (u poenti) nema u njoj. Iako je ostavila dubok trag na svima nama onda - jer smo i bili deca. Vermilion nije nesto sto moze svako da napravi. Snaga te psihopatske ljubavi je neponovljiva. Osim sto je sama po sebi neverovatan i meni prelep opis ljubavi uprkos svom uzasu unutar njega, pesma je tek neverovatna kad pratis razvoj misli kroz albume. Sazrevanje kriminalno izopacenog uma JE nesto sto je jedinstveno u metalu. Cak iako neko i uspe da napravi odista zanimljiv um i psihozy obicno nije toliko inteligentan da naprave razvoj. Nego kao blekeri - nikad ne shvate da nije dovoljno silovati ucrvljale babe na groblju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

album ne moze da bude kreativan, kreativnost je ljudska osobina

 

ako is mislio najoriginalniji, ne slazem se

 

ja bih ovako raspodelio SK 40, Iowa 40, vol3 20

 

 

@Northwind koji si ti razred, sedmi?

Peti. A tebi su izvadili srednje uho, pa pricas te stvari o vol3. Samo te slusam i dobronamerno upucujem na cinjenicu da si glup.

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je mainstream kad neko ko se samo dernjao pocne i da peva - onda jesu. Inace - nikako. Da li si ti uopste procitao tekstove?

 

A za vermilion - ni pod razno. People=Shit je odlicna pesma, ali slozices se da je misao zilion i jednom prosla kroz svaki imalo besniji bend. Ovi su samo uspeli da tu misao i kristalizuju. Nikakve originalnosti (u poenti) nema u njoj. Iako je ostavila dubok trag na svima nama onda - jer smo i bili deca. Vermilion nije nesto sto moze svako da napravi. Snaga te psihopatske ljubavi je neponovljiva. Osim sto je sama po sebi neverovatan i meni prelep opis ljubavi uprkos svom uzasu unutar njega, pesma je tek neverovatna kad pratis razvoj misli kroz albume. Sazrevanje kriminalno izopacenog uma JE nesto sto je jedinstveno u metalu. Cak iako neko i uspe da napravi odista zanimljiv um i psihozy obicno nije toliko inteligentan da naprave razvoj. Nego kao blekeri - nikad ne shvate da nije dovoljno silovati ucrvljale babe na groblju.

seres duplo gore od lesija kada se nalozi da hvali himen i anathemu.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha ne znam, bice u naletu inspiracije icon_smile.gif

danas imam neku akciju da nabavim kabl da shtekujem dzitru direktno u komp, pa cu skinuti neke programe kako bih odradio recimo ceo Vermilion 2 sa 4-5 nasnimljenih gitara (jedna ce imitirati vokal) kao instrumental

zvucace daleko bolje od onog sranja sa linka

chucjete za koji dan uostalom icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je mainstream kad neko ko se samo dernjao pocne i da peva - onda jesu. Inace - nikako. Da li si ti uopste procitao tekstove?

 

A za vermilion - ni pod razno. People=Shit je odlicna pesma, ali slozices se da je misao zilion i jednom prosla kroz svaki imalo besniji bend. Ovi su samo uspeli da tu misao i kristalizuju. Nikakve originalnosti (u poenti) nema u njoj. Iako je ostavila dubok trag na svima nama onda - jer smo i bili deca. Vermilion nije nesto sto moze svako da napravi. Snaga te psihopatske ljubavi je neponovljiva. Osim sto je sama po sebi neverovatan i meni prelep opis ljubavi uprkos svom uzasu unutar njega, pesma je tek neverovatna kad pratis razvoj misli kroz albume. Sazrevanje kriminalno izopacenog uma JE nesto sto je jedinstveno u metalu. Cak iako neko i uspe da napravi odista zanimljiv um i psihozy obicno nije toliko inteligentan da naprave razvoj. Nego kao blekeri - nikad ne shvate da nije dovoljno silovati ucrvljale babe na groblju.

pevali su i pre vol3.

 

nisam reko da su mainstream nego da su se priblizili mainstreamu.

 

procitao sam textove. textovi nisu jedina bitna stvar. stavise muzika je mnogo bitnija, da su mi textovi bitniji kupio bih knjigu poezije a ne album.

 

od ideje do realizacije je dug put. to sto neka pesma ima bolju ideju ne cini je obavezno boljom. bez ideje nema nicega, ali pesma je, u stvari, realizacija. malo bendova moze postigne realizaciju koju ima People=Shit, a vise koju ima Vermillion.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam textove. textovi nisu jedina bitna stvar. stavise muzika je mnogo bitnija, da su mi textovi bitniji kupio bih knjigu poezije a ne album.

 

haha, ne znam dal se sećaš ali ovo si rekao na Ill Nino temi pre nekog vremena kad smo polemisali o textovima. promenio si mišljenje dosta za pola godine.... icon_smile.gif

dakle ja slusam textove i bend koji ima bezveze textove ne moze da mi bude odlican

edit: Posted: 8. 9. 2005, 23:12

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: moram i ovo da dodam, ide u prilog temi.....

 

Moj komentar o textovima....

Jebiga, ako hoćete neke visokoumne pesme sa latentnim značenjem onda lepo otiđite u Plato pa kupite zbirke pesama Tina Ujevića, Milana Rakića i Disa. Tu vam je i obiman vokabular (nema samo 20ak reči ko što reče Minja), a i nisu infantilne. Mislim, šta vi hoćete? Nemogu svi da završavaju književnost da bi pisali pesme.

Zakov odgovor na moj post na istoj temi (Ill Nino)...

bend koji ima bezveze textove, meni nije odlican bend

i sta mene briga sto ne mogu svi da pisu ko da su zavrsili knjizevnost, ko moze bice vrh, ko ne moze bice prosek i toliko, nisam ja rekao da je Christian glup

 

Kakav paradox icon_smile.gif , i onda Zak kaže da bi pre otišao i kupio poeziju da hoće da čita.... icon_smile.gif

 

Zak sorry, ništa lično.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo bendova moze postigne realizaciju koju ima People=Shit, a vise koju ima Vermillion.

 

e vidish, za Slipknot prichash jedno a za Mudvayne drugo

Mudvayne se mnogo vishe primakao tom mainstreamu koji ti pljujesh navodeci primere iz kotove diskografije

sto je meni vise nego degutatno

 

u prevodu: mainstream je sranje (nesto negativno)

ali vece sranje nije onaj (album) koji je objektivno blize mainstreamu nego onaj koji se tebi subjektivno manje svidja

 

sta reci? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne shalim se! nadji sta sam promenio!

 

@4 ne pljujem ja mainstream, ja samo pricam sta se meni vise svidja i zasto, ne kazem da je to objektivno bolje

 

cak sam mislim i rekao da je objektivno LD50 verovatno bolji od ovih albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne shalim se! nadji sta sam promenio!

Žarko, oduševio si me svojim smislom za humor icon_smile.gif , elem.....

Govorim SAMO o textovima:

PRE:

Pre pola godine furao si stav "bend je kvalitetan ako ima dobre textove". kad sam ja rekla "ne mogu svi da završe književnost" ti si rekao "njihov problem, ko ne može da napiše dobar text neka ga i ne piše". iz tvog stava od pre 6 meseci izvodimo zaključak da si ti slušao samo one bendove koji imaju kvalitetne textove.

POSLE:

Sada ti textovi i nisu toliko bitni što znači da možeš da slušaš i bend koji dobro svira ali i nemaju baš neke textove.

Jel sad uviđaš razliku? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...