Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

jesi primetio minimalne razlike u stilovima pevanja koje kori primenjuje u slipknotu i stone sour?

 

zhelish da kazhesh da je kori sjebao glas?

i ne, neshto i ne primetjujem razliku...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xps7AM8HbjE

http://www.youtube.com/watch?v=ZPZCfSpQD_M

Share this post


Link to post
Share on other sites

zhelish da kazhesh da je kori sjebao glas?

i ne, neshto i ne primetjujem razliku...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xps7AM8HbjE

http://www.youtube.com/watch?v=ZPZCfSpQD_M

 

U odnosu na ranije live izvedbe, čovek se primetno muči da izvuče deonice...bezmalo i guta neke stihove dok peva...ili ih preskače, na live albumu 9.0, to se itekako čuje, i iritira.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ne kapiras, sad on mene uci sta je slipknot, znas...

 

zhelish da kazhesh da je kori sjebao glas?

i ne, neshto i ne primetjujem razliku...

verovatno i ovaj pauk na zidu, u kojeg upravo gledam, zna da je tejlor imao operativni zahvat na glasnim zicama, sto se manifestuje kroz zvuk drugog albuma stone sour, kao i sam vol3.

a ako ne primecujes razliku, slusaj sve ispocetka, uz koriscenje srednjeg uha ovaj put.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ne kapiras, sad on mene uci sta je slipknot, znas...

 

 

verovatno i ovaj pauk na zidu, u kojeg upravo gledam, zna da je tejlor imao operativni zahvat na glasnim zicama, sto se manifestuje kroz zvuk drugog albuma stone sour, kao i sam vol3.

a ako ne primecujes razliku, slusaj sve ispocetka, uz koriscenje srednjeg uha ovaj put.

 

vidish mogao bih opet da preslusham posto sam prvi slipknot cd kupio pre 9 godina...

oke ti si veliki fan slipknota, chitash metal novine, slipknot sajt, lud si ovOno...

al i ti isto prochitaj opet sta sam ja napisao, natjitjesh sa underline-om

 

i pozdravi hirurge, odradili su fenomenalan posao ;)

 

U odnosu na ranije live izvedbe, čovek se primetno muči da izvuče deonice...bezmalo i guta neke stihove dok peva...ili ih preskače, na live albumu 9.0, to se itekako čuje, i iritira.

 

neke deonice. ipak chovek peva 11 godina u slipknotu. a mozda nije toliko lud da se nekontrolisano dere na koncertima

pa da se totalno sjebe?

ne znam, izgleda da sam ja glup za ovo, ili je taylor glup kao sto je Razbijač R.I.P reko.

neko je tu glup :D

 

ako niko ne chita ono sto ja pishem, da ponovim:

nikako ne bih reko da je sjebao glas

 

http://www.youtube.com/watch?v=GElRFj43SYI...feature=related

 

sa obzirom kako je chad gay iz mudvayna sjebao glas

 

^^^^^^^^^ (to je taj underline deo)

Edited by =Steamroller=

Share this post


Link to post
Share on other sites

sine, dobar si. bravo ti. dobro sto si mi pomenuo kada si ti kupio prvi slipknot disk.

dakle, da zaokruzsimo:

KORI TEJLOR je SJEBAO GLAS. ok?

KORI TEJLOR je LOS uzivo.

kapis?

znas zasto? jer se DRAO KAO MAGARAC prva dva albuma, pa sada zzvuci kao da je pusio drinu bez filtera 30 godina.

ja stvarno ne znam kakve to veze ima sa chad greyem, za kojeg si se uhvatio kao zutica za ciganche...osim cinjenbice i da je gray los, koja stoji. ali, koliko vidim, ti TOLIKO insistiras na odbrani lika i dela korija tejlora upravo tim jednim argumentom: da je chad jos gori...posle su meni radili hirurzi... :)

e sad, posto si se pojavio na temi, poceo da flejmujes okolo, nahranio govnima onu ribu koja je samo htela da kaze kako bi volela na slipknot svirku da ode, a ti se tu pravis pametan primedbama sa parama i slicno, predlazem ti ovo: ili diskutuj kao covek, bez tih upadica kako si najpametniji na svetu, ili neces diskutovati uopste. sta kazes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidish mogao bih opet da preslusham posto sam prvi slipknot cd kupio pre 9 godina...

oke ti si veliki fan slipknota, chitash metal novine, slipknot sajt, lud si ovOno...

al i ti isto prochitaj opet sta sam ja napisao, natjitjesh sa underline-om

 

i pozdravi hirurge, odradili su fenomenalan posao ;)

 

 

 

neke deonice. ipak chovek peva 11 godina u slipknotu. a mozda nije toliko lud da se nekontrolisano dere na koncertima

pa da se totalno sjebe?

ne znam, izgleda da sam ja glup za ovo, ili je taylor glup kao sto je Razbijač R.I.P reko.

neko je tu glup :D

 

ako niko ne chita ono sto ja pishem, da ponovim:

nikako ne bih reko da je sjebao glas

 

http://www.youtube.com/watch?v=GElRFj43SYI...feature=related

 

sa obzirom kako je chad gay iz mudvayna sjebao glas

 

^^^^^^^^^ (to je taj underline deo)

 

 

Koja si ti legenda ''peva 11 godina'', pa ima pevača dernjaju se i po 20 godina pa imaju glasčinu kao nikad, ko mu kriv što ne zna da se dere kako treba...Uzmimo pevača Dillinger-a ili JManna, nekad u Mushroomhead-u, JMann se dere duze od Taylora, pa i dan danas kad ga čuješ u 216 kako peva, ima glasčinu i po...Šta da rade black metal pevači, Danny Filth, ili Attila iz Mayhema, koji se dernja,cvili, skiči više od 20 godina...

Lepo je to, voliš Slipknot, ali treba biti realan...Ja obozavam Blind Guardian, slusam ih duze nego 90% forumaša ovde, ali ću bez pogovora tvrditi da je poslednji album šitina, i da mi je teško da ga u celosti preslušam, jer ne drzi paznju, sto zbog vokala, sto zbog aranzmana, sto zbog pristupa formi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja si ti legenda ''peva 11 godina'', pa ima pevača dernjaju se i po 20 godina pa imaju glasčinu kao nikad, ko mu kriv što ne zna da se dere kako treba...Uzmimo pevača Dillinger-a ili JManna, nekad u Mushroomhead-u, JMann se dere duze od Taylora, pa i dan danas kad ga čuješ u 216 kako peva, ima glasčinu i po...Šta da rade black metal pevači, Danny Filth, ili Attila iz Mayhema, koji se dernja,cvili, skiči više od 20 godina...

Lepo je to, voliš Slipknot, ali treba biti realan...Ja obozavam Blind Guardian, slusam ih duze nego 90% forumaša ovde, ali ću bez pogovora tvrditi da je poslednji album šitina, i da mi je teško da ga u celosti preslušam, jer ne drzi paznju, sto zbog vokala, sto zbog aranzmana, sto zbog pristupa formi...

 

si chuo za DVD Zen Of Screaming?

look it up, pogledaj ;)

ima onih koji se dernjaju pravilno i onih koje boli posle :D

nismo svi isti, neko mozhe 30 neko 5 godina.

still, ono sto sam ja hteo da kazhem, da JA mislim

da nije sjebao glas, sudetji po tom snimku stone sour

live iz 2007.

ono sto ja mislim da nije sjebao glas, je da dobro peva.

sta se deshavalo izmedju, da li je pushio slonu

ili isho na operaciju da mu se vrati glas, ne znam.

ne chitam muzichke novosti.

ja sam to moje mishljenje procenio po sluhu :P

 

tu sam da diskutujem, i ako mi neko preti ukidanjem prava na diskutovanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala najlepse, taj deo price sam cekao.

sa moje strane vrlo uvazena gospodja cross na pomenutom DVDu razmatra tehnike cleana, doduse ono sto ona prica su osnove solo pevanja, koje svako dete koje je islo na pomenuto mora dobro poznavati.

na drugom, relativno sveze izaslom delu pomenutog DVDa, cross se bavi skoro iskljucivo scream, growl pickematerine pevanjem. i sta je poenta?

slipknot i stone sour podrazumevaju razlicite pristupe pevanju kao takvom, jer je razlika ogromna:nivo same agresije koja izlazi iz vokala(imati u vidu da je snimanje i live razlicita prica, problem je u tome sto se mnogi zajebu pa snime nesto sto ne mogu posle da izvedu za 100 godina.PRIMER: pokusaj da nadjs i am hated live na jutjubu.ne biva.spit it out je kriminal...te mi nemoj navoditi primere studijskih pesama,pored sveg kompjuterskog sranja danas u studijima dostupnog), prost broj RECI u stihovima(gledao si DVD pa si video kako se savladavaju izgovori i koliki to problem zna da bude),kompletan nastup koji prati slipknot(covek je kao teniska loptica na tim svirkama, stone sour je mnogo vise laid back)...

ako tebi to sve zvuci isto, to je druga prica. stavise, nebitno je kako tebi zvuci,vec kako se ostvaruju i jedna i druga prica.

taj isti tejlor je meni arhetip frontmena jednog brutalnog banda:stav,energija i nacin kako zvuci. maltene mogu da kazem da se ugledam na njega. ali da je puk'o,puk'o je.

i rec pretnja koristi tamo gde treba. ja sam ukazivao na tvoje podjebavanje clanova tamo gde istom nije mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...