Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

Meni odlicne obe pesme, bas jebacke. Na prvu loptu mi Unsainted bila bolja, ali nakon par preslusavanja su mi tu negde. Mirise na odlican album, mozda cak i najbolji od Iowa.

On 4/9/2019 at 5:54 PM, HUMAN said:

Svi smo mi prošli Slipknot fazu, meni su npr bili taj most na prelazu treša i det metala.

Meni nisu bili nikakav most, ali me je prvi album odusevio, to je bio jedini nu metal koji me je radio. Sveze, sjajne ideje, a svirka opaka. Iowa me jos vise raspametila, albumcina samo takva, jebiga danas je klasik, to sve govori. I Vol 3 je dobar, ali tu sam ih vec slabo pratio. Ostali albumi tu i tamo po neki singl, ali nijedan nisam preslusao vise od jednom.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Album je nekako mnogo filmski, sinematičan u odnosu na bilo šta od pre, izgleda da su Kreg i Sid dobili mnogo više prostora da tripuju sa svakakvim efektima, zvucima i melodijama, što je super. Dođe k'o neki miks 'Iowe' i prošlog, s tim što su pesme mnogo agresivnije i direktnije, mada ima mnogo i eksperimentisanja. S druge strane, prvih pet pesama kidaju, a onda kreće niz pesama koje variraju, neke su baš zanimljive ('Red Flag', 'Spiders' i 'Not Long for This World'), ove druge su onako, zavisi od raspoloženja, ima i zevanja. Mislim da je svakako bolji od prošlog, bar za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slabije nego sto sam ocekivao. Prva polovina albuma je odlicna...Unsainted, Birth of the cruel, Nero Forte,Critical Darling...sve odlicne pesme, bas sabijacina prvoklasna. I onda od Liars Funeral krece smaranje. Ajd, Red Flag je tu jos solidna...ali od nje pa sve do kraja je za shift+delete, bas nabacana bezvezarija (ne racunam tu Solway Firth naravno). Sve u svemu, album je u globalu solidan, ali ocekivao sam vise.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, lemmy sixx said:

 Prva polovina albuma je odlicna...Unsainted, Birth of the cruel, Nero Forte,Critical Darling...sve odlicne pesme, bas sabijacina prvoklasna.

Ti izgleda odavno nisi slušao metala, valjanoga..

Elem reših da pustim tih prvih par pesama, ma kakvi, ovo definitivno nije za mene, pa Iowa je za ovo bila brutal dm, a ja ih od tada i nisam nešto mnogo pratio, što se mene tiče ceo album u djubre..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni baš interesantan album, ima svega. Ima fillera, nekih neuspelih eksperimenata (Spiders), nekih uspelih eksperimenata (A liar's funeral), nekih standardnih Slipknot pesama koje su ni tamo ni vamo, ali i nekih baš ozbiljnih sabijačina (Nero Forte, Red Flag, Not long for this world, Solway Firth). Kad se podvuče crta, i više sam nego prijatno iznenađen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...