Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

On 8/5/2022 at 9:05 PM, Flash Gordon said:

sve ove pesme su pune agresije, peglaju, sve oni to sviraju fino ali bukvalno ništa ne ostaje u ušima.

ja evo ne znam, meni je ovaj album na prva slušanja takva limunada da je mogao najkomotnije izaći kao Stone Sour ploča :haha:

kreće album baladom bukvalno i ceo tok posle je sve klasični noviji Slipknot sa Korijevim clean refrenima, nekako kad se kaže "Slipknot pesme pune agresije" meni to u glavi priziva Iowu, ne ovaj fazon

mislim realno dobro sve zvuči i jbg realnost je da su oni sad 50godišnjaci (barem jezgro benda) i usporava se, ali sigurno će biti dosta podeljena mišljenja jer eto, imamo i najlaganiji Knot dosad, pa ko voli nek izvoli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se ne slažem da je album više u Stone Sour maniru, možda samo prva i poslednja pesma, mada i ta poslednja ima nekako više mračniji Slipknot vajb nego modern hard rock ala SS. Meni je čak i ok što su shodno svojim godinama malo prebacili na tu stranu. Meni su problem ove, da kažemo, klasične Slipknot pesme između, slabo tu ima maštovitosti, imam osećaj da sam sve ove strofe već čuo 100 puta npr na The dying song, potpuni leftover sa prethodnih albuma. Ima po koji interesantan momenat usput, ima i neke agresije i ljutitog polu-repovanja ali sve je to već viđeno ubedljivije i besnije ranije. Heilroom mi možda najbolja na kraju, barem ima taj efektan refren i pristojnu solažu. Naravno, svirački i pevački je sve ovde pod konac ali pesme su mi uglavnom meh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora meni da bude "Iowa", ne tripujem ja ta prva dva albuma kao jedino dobra. I prošli je bio super, pretprošli je imao super pesama. Ovaj mi po prvi put ne ulazi u uši, nisu nešto inspirativne i pamtljive pesme. Nadam se da će ostatak albuma biti bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Adderall" je verovatno najbolja pesma, stvarno je osveženje, baš je ostavila dobar utisak. Super je što su dali dosta prostora Sid-u i Craig-u što se tiče raznoraznih zvukova, ambijentalnih momenata, semplova i sl. "Heirloom" stvarno zvuči kao Stone Sour pesma. "Finale" zvuči k'o Alice in Chains, pogotovo kada dođe refren, zanimljivi su ovi Nightwish/Within Temptation horovi u pozadini, nije loše. Ovo ostalo, šta znam, možda treba vremena da se navikne ali nekako ništa posebno, ima ok delova tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam prvi put obrnuo album. Kako je krenula prva pesma, da nije vokala, pomislio bih da sam greškom pustio novi Blur. Jim Root je istrajao u svojoj ambiciji da postane Graham Coxon. :haha:

Bilo je interesantnih deonica na prvo slušanje, radujem se da ga vrtim ove nedelje, ali prerano je reći bilo šta. Može da bude sjajno, može da baš ne bude sjajno. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/2/2022 at 11:52 AM, Totamealand said:

Juče sam prvi put obrnuo album. Kako je krenula prva pesma, da nije vokala, pomislio bih da sam greškom pustio novi Blur. Jim Root je istrajao u svojoj ambiciji da postane Graham Coxon. :haha:

zapravo, prema njegovim rečima, root je imao jako malo kreativnog udela u pisanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo je ovo dosta dobro sad kako se izvrtelo. U pogledu rifova i ritmike ima tu dosta momenata koje smo već čuli na poslednjih nekoliko albuma, ali melodije su malo ćaknutije nego obično, ima pojedinih zaista nepredvidljivih rešenja koja su prilično osvežavajuća. I dosledan je album, sviđa mi se što je koncizan, dvanaest pesama taman iznose ispod sat vremena. Mislim da je najveći problem što je ovo Slipknot, bend koji je sa starijim albumima prilično podigao standard pa sad novija izdanja treba da se mere sa njima. Da je ovo objavio neki drugi bend, bio bi im vrhunac karijere.

Favoriti: De Sade, Medicine for the dead, Finale, Hivemind. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Quote

Ya'll going to be disappointed.

Death March is just a part of Adderall playing backwards, Red Or Redder is a 25 second interlude, and Hard to Be Here is only an instrumental version of the Adderall rough demo.

Lame and pointless release, imo.

Mrzelo me da kucam. Vezano za ovaj iznenadni EP ili šta je već. Ima ga ovde ali transcode https://alterportal.net/2023_albums/178341-slipknot-adderall-ep-2023.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...