Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Much like they had Jonathan Davis rank Korn's albums a few weeks ago, Noisey has a new post up today where they got another nu-metal luminary, Corey Taylor, to rank Slipknot's discography from his least to most favorite.

His rankings were as follows:

 

5. All Hope Is Gone (2008)

4. Vol. 3: The Subliminal Verses (2004)

3. Iowa (2001)

2. .5: The Gray Chapter (2014)

1. Slipknot (1999)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se iznenadim kada neko stavi debi kao broj jedan, makar to bio i Corey lično. :haha:

 

Hoćemo mi malo da rangiramo, hm?

 

1. Vol 3: The Subliminal Verses

2. Iowa

3. .5: The Gray chapter

4. All hope is gone

5. Slipknot

 

Mislim da sam tek danas zvanično prelomio da mi je Gray za mrvicu iznad Hope - oba su mi stvarno cool, doduše. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da poređam i ja od najgoreg ka najboljem, Mate. Feet. Kill. Repeat ne bih računao, to je pre demo.

 

5. All Hope Is Gone - Ovaj sam album najteže prihvatio, actually kad je izašao bio mi je težak krš, posle mi je legao ali činjenica je da ima najviše fillera u Slipknot diskografiji

4. .5 The Gray Chapter - Najveći nedostatak ovog albuma za mene je što nema noseći mega hit od 3 minuta koji se urezuje direkt u mozak tipa Wait and Bleed, Left Behind, Duality ili Psychosocial, s druge strane AOV uvek moram pred smenu da odslušam u putu do posla, onda sam spreman za rokanje :rockdevil:

3. Iowa - jedan od najjačih drugih albuma bendova u istoriji, kad sam očekivao tešku komercijalu oni udarili zvukom mržnje i nadrkanosti, i dalje jako težak album za slušanje, prosto nije prijateljski nastrojen.

2. Vol 3 ovo mi je vrhunac mešanja tog besa i pametnijih tendencija, dokaz koliko je ovaj bend u stvari prepametan ali prvo mesto...

1. SLIPKNOT - prva ljubav zaborava nema, sećam se da sam 2000 svuda nosio ovu kasetu sa sobom, čist bes i agresija, Corey čini 95% ekstremnih pevača smešnim, sve pesme himne.

 

I dalje ne kapiram zašto je ovaj bend svrstan u nu metal i smatram da ih mnogi prelako otpisuju samo zbog tog taga a oni su u stvari samosvojno ozbiljno čudovište. I maske su mi sjajne, gledao ih i u Areni i sjajno se proveo, terao sve u kurac i bacao srednji prst sa debelim srednjoškolkama sa crvenim dredovima i skejterkama, vrhunska zabava, ma Slipknot je majka zauvek.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da poređam i ja od najgoreg ka najboljem, Mate. Feet. Kill. Repeat ne bih računao, to je pre demo.

 

5. All Hope Is Gone - Ovaj sam album najteže prihvatio, actually kad je izašao bio mi je težak krš, posle mi je legao ali činjenica je da ima najviše fillera u Slipknot diskografiji

4. .5 The Gray Chapter - Najveći nedostatak ovog albuma za mene je što nema noseći mega hit od 3 minuta koji se urezuje direkt u mozak tipa Wait and Bleed, Left Behind, Duality ili Psychosocial, s druge strane AOV uvek moram pred smenu da odslušam u putu do posla, onda sam spreman za rokanje :rockdevil:

3. Iowa - jedan od najjačih drugih albuma bendova u istoriji, kad sam očekivao tešku komercijalu oni udarili zvukom mržnje i nadrkanosti, i dalje jako težak album za slušanje, prosto nije prijateljski nastrojen.

2. Vol 3 ovo mi je vrhunac mešanja tog besa i pametnijih tendencija, dokaz koliko je ovaj bend u stvari prepametan ali prvo mesto...

1. SLIPKNOT - prva ljubav zaborava nema, sećam se da sam 2000 svuda nosio ovu kasetu sa sobom, čist bes i agresija, Corey čini 95% ekstremnih pevača smešnim, sve pesme himne.

 

I dalje ne kapiram zašto je ovaj bend svrstan u nu metal i smatram da ih mnogi prelako otpisuju samo zbog tog taga a oni su u stvari samosvojno ozbiljno čudovište. I maske su mi sjajne, gledao ih i u Areni i sjajno se proveo, terao sve u kurac i bacao srednji prst sa debelim srednjoškolkama sa crvenim dredovima i skejterkama, vrhunska zabava, ma Slipknot je majka zauvek.

 

Iowa pa sve ostalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potroshio sam pluseve na Heller temi, tako da oni koji ovde sastavishe fine liste bivaju ozelenjeni sutra xD

 

moja lista, kada je sve ovo imalo prilike da malo odstoji:

 

1. Slipknot - ta kaseta se otopila na srednjoshkolskoj ekskurziji od vrtenja.

 

2. Vol. 3 - bio sam bash odushevljen sa "Pulse of the maggots" koji mi je stigao na poklon CD-u nekog chasopisa na koji sam bio pretplacen, a ostatak albuma je zatim zakovao.

 

3. Iowa - najmanje voljenih pesama, ali su zurke, KST i ostali socijalni dogadjaji bili obavezno praceni ovim albumom, sentimentalno sam vezan za njega.

 

4. AHIG - ljudi oko mene preterivali sa slushanjem, pa se i ja navikao i zavoleo neke pesme.

 

5. .5 - josh uvek mi nije sve leglo, shto ne znachi da nece u godinama koje dolaze, dosta sam popustljiv prema njima.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Iowa - Ono što je rekao Grob: agresija, srljanje, jebački rifovi koji udaraju u mozak i jednostavno ne mogu da prijaju na neki lagani način, intenzivan album od početka do kraja. Naslovna pesma me je oduševljavala i bila je jedna od prvih kroz koje se pokazala moja naklonost ka sporoj i repetitivnoj muzici.

 

2. Vol. 3: (The Subliminal Verses) - Ovde su pokazali koliko su zapravo sposobni kao kompozitori i koliko uspešno umeju da povežu motive i stilove u tečne pesme. Produkcija je zaokružena, instrumenti dišu u miksu. Kori sija.

 

3. Slipknot - Atmosfera je ludačka, sve pršti od želje za sviranjem i dokazivanjem, raznovrsne pesme se samo ređaju i ubijaju na mestu. Ros Robinson još jednom "otkriva" bend i izvlači najbolje iz njih.

 

All Hope Is Gone sam slušao dva puta,fileri su na sve strane, rifovi su generički, a i produkcija. Čuo sam dva izuzetka od pravila, ali sam već zaboravio koje su pesme u pitanju.

 

Novi album nisam slušao nakon što sam čuo singlove.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...