Jump to content

Milan Nedić


Pagan Saviour

Recommended Posts

Ovih dana je bila vest da su skinuli portret Milana Nedica iz neke skupstine ili nekog kabineta,nije bitno,Za one koji ne znaju Milan Nedic je bio predsednik vlade nacionalnog spasa za vreme nemacke okupacije,spasio je zivote milionima ljudi koji su bezali iz hrvatske od ustasa,i prihvatio je ulogu najveceg mucenika da bi spasio  narod a sada jedan komunisticki debil Dacic,prica o nekom fasizmu Milana Nedica,isti onaj Dacic ciji policajci ubijaju neduzne ljude na ulici.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da,da pravi heroj :)

Za vreme njegove vlade streljano je sveukupno 200000 ljudi u Srbiji,a 300000 je poslato uz precutnu saglasnost u nemacke logore

E cekaj znam vec odgovor-to su komunisticke lazi jelda ;)

Norvezani su se sa takvima obracunali po kratkom postupku posle rata-streljali su Kvinslinga kao izdajnika naroda

Edited by Full_Metal_Yakuza
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Милан Недић херој? А то што је имао споразум са Немцима који су у Србији имали концентрацијске логоре? (Сајмиште,Бањица, Шабачки логор,Црвени Крст) где нису само јевреји и цигани страдали већ и СРБИ (антифашисти)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana je bila vest da su skinuli portret Milana Nedica iz neke skupstine ili nekog kabineta,nije bitno,Za one koji ne znaju Milan Nedic je bio predsednik vlade nacionalnog spasa za vreme nemacke okupacije,spasio je zivote milionima ljudi koji su bezali iz hrvatske od ustasa,i prihvatio je ulogu najveceg mucenika da bi spasio  narod a sada jedan komunisticki debil Dacic,prica o nekom fasizmu Milana Nedica,isti onaj Dacic ciji policajci ubijaju neduzne ljude na ulici.

 

Taj isti Nedić je odgovoran za smrt velikog broja pripadnika svog naroda, a sad ispada da ga je spašavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je srBski heroj ili ne, interesantna tema (ne verujem da je namera bila da je pod plastom patriJotske ili kvazi-patriJotske) - koliko bi naroda izginulo da zvanicna vlada nije kapitulirala sa NJemackom? To sto su skinuli sliku, nEsam nista cuo niti procitao, ali u svakom slucaju on i ostali su deo nase istorije i ne treba to sklanjati - da se zna ko je ko, ali tako ti je to u istocnim drzavama - udri, skrsi, polomi (obiLJezje komunisticko, itd..)! :ph34r:

 

Nedic je legenda sa Kosova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da pravi heroj :)

Za vreme njegove vlade streljano je sveukupno 200000 ljudi u Srbiji,a 300000 je poslato uz precutnu saglasnost u nemacke logore

E cekaj znam vec odgovor-to su komunisticke lazi jelda ;)

Norvezani su se sa takvima obracunali po kratkom postupku posle rata-streljali su Kvinslinga kao izdajnika naroda

 

pa znas vec i sam odgovor,komunisticke lazi.i kvinsling je norveski heroj,to kaze i varg vikernes koga toliko vole clanovi foruma

Edited by Теша Тешановић
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaduzbina Milana Nedica je njegov narod, to svako normalan zna. Vi internet bolidi, kvazi yumetal "intelektualci", bi mogli jednom da prestanete da se pravite sveznajuci i prosirite svoje neoliberalnodemokratskopravedne poglede na svet, nasu istoriju i kljucne ljude.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto je neverovatno da jedni isti ljudi Nedića smatraju za heroja i pravog Srbina, a Đinđića za plaćenika, izdajnika i slično. Malo mi to nelogično, zar ne?

 

pa nije nelogicno uopste.nedic je ucinio nesto dobro,dok je djindjic samo prepustio zemlju neoliberalnim banditima.znas sta je meni nelogicno,sto ti isti ljudi koji mi kazu da nesmem o djindjicu da pricam lose jer je ubijen,pricaju lose o slobi koji je ubijen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đinđić nije slao ljude u logore, nije hapsio ljude zbog ideologije i nije dozvoljavao "neoliberalnim banditima" da streljaju nedužno stanovništvo po Kragujevcu i Kraljevu. Pod Đinđićem se živelo bolje nego pre Đinđića, a njegova partija je posle njegove smrti normalnim demokratskim putem, na izborima, smenjena - što ne bi bilo moguće da je u pitanju bio fašistički režim poput Nedićevog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si decko talentovano iritantan. Brkas ti mnogo sto sta, makar sto se Nedica tice, drzi se ti Grbavih tanga i ekonomije.

 

S'obzirom da sam prerastao fazu raspravljanja po internet forumima oko ovakvih tema, jer niko nije promenio poglede jer mu je neko objasnio nesto na nekoj temi, necu nikog ubedjivati da Nedic heroj, a jeste.

 

Samo zahvali svom bogu da je postojao neki Nedic za vreme WWII na Balkanu, jer mozda ti ne bi bio ziv danas da njega nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si decko talentovano iritantan. Brkas ti mnogo sto sta, makar sto se Nedica tice, drzi se ti Grbavih tanga i ekonomije.

 

S'obzirom da sam prerastao fazu raspravljanja po internet forumima oko ovakvih tema, jer niko nije promenio poglede jer mu je neko objasnio nesto na nekoj temi, necu nikog ubedjivati da Nedic heroj, a jeste.

 

Samo zahvali svom bogu da je postojao neki Nedic za vreme WWII na Balkanu, jer mozda ti ne bi bio ziv danas da njega nije bilo.

 

Malo je falilo da ne budem živ upravo zahvaljujući Nediću, jer je mog dedu zarobila upravo Nedićeva vojska i poslala na Banjicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedic nije imao jurisdikciju u sremu samo takva su bila pravila nije ih on odredio vec okupatori.ali je dobro sto je uspeo da se izbori da ima nadleznost nad centralnom srbijom i da barem tamo spreci krvoprolice.nedic je heroj

 

usput ovo ne govorim za dzabe.moj deda je u banjici pa posle mathauzen a pradeda sa majcine strane u dahau

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heroj nije jer sam rekao gore koliko je ljudi naslo smrt pod njegovom vlascu i nemam nameru da se ponavljam,plus da dodam da kabinet doticnog nije ni prstom mrdnuo da spreci ili makar umanji onaj maskar u Kragujevcu

Covek je bio najobicnija marioneta fasistickih okupatorskih vlasti koji je tako i delovao u skladu sa okolnostima

Ali nas narod je kako rece neko ovde svojevremeno duboko poremecen pa od najobicnijih zlikovaca ima tendenciju da stvara heroje,a komunjarama i zlikovcima naziva one proste ljude koji su se borili u partizanskim odredima i koji blage veze nisu imali ni sta je Tito i partija vec su dali zivote za oslobodilacku borbu svoga naroda

A price da su kroz Banjicu i ostale logore prolazili "samo" komunisti,Jevreji i cigani su bajke-u tim logorima je zavrsavao svako ko nije bio po volji okupatora i njegovih podanika ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče toga koga su streljali, koga su gde poslali, čisto sumnjam da je nedićevo mišljenje tu mnogo uvažavano... nacisti su rokali sve koji su im imalo smetali i ne verujem da im je na pamet padalo da se raspituju kod nedića... verujem da jeste pomagao narodu u toku rata, ali u kojoj meri, to nikada neće se saznati jer komunisti su ipak bili pobednici, pa oni i pišu istoriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...