Jump to content

Milan Nedić


Pagan Saviour

Recommended Posts

Bavio se narodnooslobodilačkom borbom protiv okupatora i njegovih domaćih pomagača.

 

 

 

Moj pradeda se isto bavio narodnooslobodilackom borbom i bio je proglasen za narodnog heroja posle rata,pa ja ipak mislim da je Nedic bio pozitivna licnost jer je pokusao da spase Srbiju,i mnogo je Srba spasao,komunisti su bili pravi zlocinci koji su se borili za svoju revoluciju a ne za narod,zato sto ubijali svakoga ko se nije slagao sa njima.Oni su svojim akcijama dovodili do odmazda,kakvi su to bili heroji koji su ubijali nemce,pa bezali u sume i pustali narod da ispasta,to samo znaci da im nije bilo stalo mnogo do naroda,vecp re vsega do njihove crvene revolucije.Poznato je da je Nedic saradjivao sa Drazom i Djuicem i cetnickim pokretima,da im je slao novac i da se sastajao sa nekim od njih,i da su saradjivali.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koja oruzana akacija bilo koje grupe pokreta otpora bi u svakom slucaju dovela do odmazde Nemaca

Tako je bilo svugde u okupiranju Evropi pa ni Srbija nija bila nikakav izuzetak-dakle Nemci su tu bad guys kako se kaze,a koliko znam pravilo 100 i 50 za jednog je njihovih ruku delo

Drugo naravno da ce se kao dosta brojcano slabiji partizani boriti geriliski,ni Cetnici nisu bili drugaciji-to je vec oprobana taktika protiv dosta nadmocnije sile-diverzije,sabotaze,zasede i manje carke po nepristupacnom terenu cime se konstantno slabi neprijatelj sve dok se ne stvore mogucnosti za pune frontalne udare(kao sto je i bilo na kraju rata),pa nece valjda da udare bezglavo na 5x jaceg protivnika :bigblue:

Partizani jesu radili svasta,pogotovu posle rata ali i dosta cetnickih odreda u toku rata je cinilo pljacke,otimacine i kojekava nasilja(cast svetlim primerima poput npr pukovnika Veselina Misite koji je oslobodio Loznicu koja je tako postala prvi oslobodjeni grad u nacisticki okupiranoj Evropi ;))

Inace sto se tice Draze Mihalovica on je najvise sam sebe zakopao-kada je video da su partizanski odredi postali ozbiljan faktor sa kojim treba racunati on je potrcao da se baci u narucje Nemaca-to mu je samo dodatno potkopalo autoritet i dovelo do toga da narod masovno stane uz komuniste(jer Kragujevac,Banjica,Sajmiste i slicni terori u koje je bila umesana Nediceva vlada koja je surovala sa cetnicima se ne zaboravljaju lako ;))

Inace ja sam za to da se napise nova istorija ovih krajeva za vreme drugog svetskog rata i da se revidira gde je to potrebno-lepo i objektivno da se objasne svi dogadjaji bez upliva navijackih tabora obe strane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
kabinet doticnog nije ni prstom mrdnuo da spreci ili makar umanji onaj maskar u Kragujevcu

 

Ni Đinđić na Kosovu. Ni Milošević u Krajini. Ako se da primijetiti, sve junak do junaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Jorgurt

Nedić je bio daleko od heroja, ali da nije bio on, Nemcima bi služio neki drugi Nedić. Norvežani i Francuzi su takve Nediće osudili. A nisu bili komunisti i nisu imali samo ideološki razlog za osudu. Kao što se to spočitava komunistima, pa se kaže da su Nedića osudili samo iz ideoloških razloga, a on je inače bio svetac. Sa prvim gradom u Evropi očišćenim od Jevreja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Jorgurt

Ne znam gde nestade moj post, ali ponoviću: Nedić je bio daleko od heroja. Možda ga komunisti i jesu osudili iz čisto ideoloških razloga, što im pristalice Nedića spočitavaju, ali takve Nediće osudili su i Francuzi i Norvežani, koji nisu komunisti. Nedić je služio Nemcima i postigao da Beograd bude prvi grad u Evropi bez Jevreja. Za one sa jeftinijim ulaznicama (antisemite), prvi grad u Evropi etnički očišćen od jednog naroda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо је питао милитант: чиме се бавио деда? Од тога чиме си се бавио, зависио је и третман који добијаш у логору. Мој деда је одведен у логор часно - као краљев војник, ратни заробљеник војске која је покорила другу и увек је говорио да о Немцима нема да каже ни једну ружну реч. У питању је био радни логор, где су логораши градили пруге, путеве и шта све не. По киши нису радили. Добијали су храну, лекарску помоћ кад је била потребна... Потпуно нормалан третман покорених војника. Чак овде имам и пар његових слика из логора - ено га, брате, здрав и румен; изгледа боље него кад се хранио у бабиној кухињи! :)

 

Слао је писма кући и баба је увек носила са собом та писма. Како Немци прођу кроз село и уђу јој у кућу, да узму нешто хране, она им само покаже то писмо... Кад то виде, ништа не узму - само прођу даље. А та моја баба је била званично луда - она се драла на војнике, вриштала к'о да је кољу кад хоће да јој узму свеже умешен хлеб, чак их је и физички нападала... :) 'Еееееј! Женска главо, ти скачеш на наоружаног војника да га бијеш! Ма, могли су да је утепају кад год су хтели... Нису. Јер то није била кућа комунистичког бандита, већ часно заробљеног краљевог војника. Много, бре, лоши ти Немци...

 

Зато немојте да трпате све логораше у исти кош, јер НИСУ сви исти. Зна се ко је где и зашто доспевао.

 

А Недића није за џабе народ звао "српском мајком". Не знам. Можда овај придев "српска" прави проблем, па отуда такве реакције? Ипак, тада је требало да будемо Југословени...

Share this post


Link to post
Share on other sites

И мој деда Драго је заробљен као краљев војник, одмах у априлу. И одведен у Немачку. Само, замисли, његова екипа је морала и по киши да ради! Нечувено! А од хране су брстили лишће са дрвећа. Кад је сезона, наравно. И кад су могли да га дохвате кроз бодљикаву жицу, наравно. Некако је преживео рат и вратио су кућу. Један од ретких.

 

Изгледа нису ни сви Немци исти. Мој деда је вероватно налетео на неке зајебаније, Прусе вероватно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо је питао милитант: чиме се бавио деда? Од тога чиме си се бавио, зависио је и третман који добијаш у логору. Мој деда је одведен у логор часно - као краљев војник, ратни заробљеник војске која је покорила другу и увек је говорио да о Немцима нема да каже ни једну ружну реч. У питању је био радни логор, где су логораши градили пруге, путеве и шта све не. По киши нису радили. Добијали су храну, лекарску помоћ кад је била потребна... Потпуно нормалан третман покорених војника. Чак овде имам и пар његових слика из логора - ено га, брате, здрав и румен; изгледа боље него кад се хранио у бабиној кухињи! :)

 

Слао је писма кући и баба је увек носила са собом та писма. Како Немци прођу кроз село и уђу јој у кућу, да узму нешто хране, она им само покаже то писмо... Кад то виде, ништа не узму - само прођу даље. А та моја баба је била званично луда - она се драла на војнике, вриштала к'о да је кољу кад хоће да јој узму свеже умешен хлеб, чак их је и физички нападала... :) 'Еееееј! Женска главо, ти скачеш на наоружаног војника да га бијеш! Ма, могли су да је утепају кад год су хтели... Нису. Јер то није била кућа комунистичког бандита, већ часно заробљеног краљевог војника. Много, бре, лоши ти Немци...

 

Зато немојте да трпате све логораше у исти кош, јер НИСУ сви исти. Зна се ко је где и зашто доспевао.

 

А Недића није за џабе народ звао "српском мајком". Не знам. Можда овај придев "српска" прави проблем, па отуда такве реакције? Ипак, тада је требало да будемо Југословени...

 

Naravno da nisu svi bili isti. Za neke su Nemci bili časni vojnici, za neke druge su bili vojnici koji su ubijali nedužne civile, samo zato što pripadaju "nižim rasama". Moj deda je naravno pripadao drugoj grupi. I ja se, dakle, protivim tome da se svi trpaju u isti koš, odnosno da se moj deda čijom se oslobodilačkom borbom ponosim, izjednačava sa onima koji su u okupiranom Beogradu priređivali balove u čast Hitlera i njegovih slugu i sa beogradskim prostitutkama koje su profitirale kurvajući se sa nemačkim oficirima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
nas narod je kako rece neko ovde svojevremeno duboko poremecen pa od najobicnijih zlikovaca ima tendenciju da stvara heroje,a komunjarama i zlikovcima naziva one proste ljude koji su se borili u partizanskim odredima i koji blage veze nisu imali ni sta je Tito i partija vec su dali zivote za oslobodilacku borbu svoga naroda

 

sve je to tačno osim jedne stvari: Srbijancima je bilo banja u odnosu na Srbe van Nedićeve jurisdikcije. Naravno, bilo je žrtava, od Kragujevca do Sremskog fronta, ali višestruko manje stradanja nego van Srbije. I naravno da će ga slaviti, kad mrdnuo prstom nije ni za koga preko Drine, a u Srbiji održavao kakvu takvu stabilnost. Jasenovac kolje on pjeva Lili Marlen. Kao i Sloba devedesetih. Jedino što je Nedić gori od svakog kvislinga u Evropi. Nema goreg.

 

Dakle, Srbijanci, to jest jedan njihov moralno osakaćen dio, mogu da ga slave. I baš mi je čudno da ga Teša slavi kad je on pravi otac druge Srbije. Ali sve je moguće u ovoj zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Норвежани су будале, захваљујући том издајнику како га називате цивилне жртве су им биле минималне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tretmana okupatorske vojske prema Srbima van Nediceve teritorije mogu reci sledece:

 

Moja porodica je u to vreme zivela u danasnjoj BiH i imali su kontakta sa sve tri vojske. Poredak je isao ovako:

 

stizu Italijani - opusteno, oni ce samo da se malo zajebavaju okolo, uzmu nesto mleka i sireva i cao. Kul ljudi.

stizu Nemci - oni su vec zajebani, ali ako narod ne pravi neka veca sranja ne diraju ni oni njih. Ok, opasni su i odvode u logore povremeno, ali nisu toliki krvoloci koliko se prica.

stizu Ustase - spasavaj se ko moze.

 

Eto, tako je bilo.

 

Btw, nekoliko muskaraca sa kevine strane familije je tokom rata bilo u logoru u Norveskoj. Govorili su da nije bilo lako, da su mnogo radili i slabo bivali hranjeni, ali u poredjenju sa onim sto su Ustase radile u njihovim logorima to je delovalo kao sprdnja.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

stizu Italijani - opusteno, oni ce samo da se malo zajebavaju okolo, uzmu nesto mleka i sireva i cao. Kul ljudi.

stizu Nemci - oni su vec zajebani, ali ako narod ne pravi neka veca sranja ne diraju ni oni njih. Ok, opasni su i odvode u logore povremeno, ali nisu toliki krvoloci koliko se prica.

stizu Ustase - spasavaj se ko moze.

 

Ovo za Nemce je bilo isto i kod mojih, dok su umesto ustasa, kod mojih bili Bugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono slanje norveskih patriota i Jevreja u logore su "minimalni gubici" :)

U logore su slali mnogi i svuda, pa nisu postajali otelotvorenja izdajništva. A i Židovi nisu Norvežani. Kao što rekoh, to je skovao The Times.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sta su Jevreji?

Gradjani su one drzave u kojoj zive,ajd ne budi smesan ;)

Tako da poslati svoje gradjane u smrt samo da bi se uslihtao Hitleru i satelitima ili zbog otimacine se tretira kao izdaja naroda-Kvinsling je dobio ono sto je zasluzio

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Лепо је питао милитант: чиме се бавио деда? Од тога чиме си се бавио, зависио је и третман који добијаш у логору. Мој деда је одведен у логор часно - као краљев војник, ратни заробљеник војске која је покорила другу и увек је говорио да о Немцима нема да каже ни једну ружну реч. У питању је био радни логор, где су логораши градили пруге, путеве и шта све не. По киши нису радили. Добијали су храну, лекарску помоћ кад је била потребна... Потпуно нормалан третман покорених војника. Чак овде имам и пар његових слика из логора - ено га, брате, здрав и румен; изгледа боље него кад се хранио у бабиној кухињи! :)

 

Слао је писма кући и баба је увек носила са собом та писма. Како Немци прођу кроз село и уђу јој у кућу, да узму нешто хране, она им само покаже то писмо... Кад то виде, ништа не узму - само прођу даље. А та моја баба је била званично луда - она се драла на војнике, вриштала к'о да је кољу кад хоће да јој узму свеже умешен хлеб, чак их је и физички нападала... :) 'Еееееј! Женска главо, ти скачеш на наоружаног војника да га бијеш! Ма, могли су да је утепају кад год су хтели... Нису. Јер то није била кућа комунистичког бандита, већ часно заробљеног краљевог војника. Много, бре, лоши ти Немци...

 

Зато немојте да трпате све логораше у исти кош, јер НИСУ сви исти. Зна се ко је где и зашто доспевао.

 

А Недића није за џабе народ звао "српском мајком". Не знам. Можда овај придев "српска" прави проблем, па отуда такве реакције? Ипак, тада је требало да будемо Југословени...

 

 

Moj deda ne bese vojnik uopste!!!! Covek gledao svoja posla i nije ga politika ni malo interesovala. Uhapsen pa pravac Mathauzen gde je slabo ko preziveo. Do dana danasnjeg ne znamo sta se sa njim zbivalo sem toga da je ubijen u gasnoj komori. Sto su ti Nemci bili dobri!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...