Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

Nikad mi nije bilo jasno zašto je toliko teško pritisnuti shift i upotrebiti veliko slovo ili znake interpunkcije.

Upravo tako. Ako ste upoznati sa pravopisom i ako vec pisete, pisite kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno me mrzi da svaka 2 minuta menjam jezik u language bar-u. Dok je veliko slovo udaljeno samo jedan taster.

 

Menjam jezik samo kada rec to stvarno zahteva. Tipa: šišanje, škafiškafnjak... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene licno nervira kada neko pise sve malim slovom, jos kada ne stavi razmak posle tacke ili zareza sve izgleda kao jedna beskrajna recenica i onda moras polako da citas da skontas sta je pisac hteo da kaze. :D

Kada nema ni tacke ni zareza, mrzi me i da citam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

denny: svako od nas ima svoju manu što se tiče kucanja...

 

ako prebaciš na srpsku, jedina slova koja ti se za engleski menjaju su y i z. a dobiješ šđčćž. za 2 slova, navići ćeš se veoma brzo :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaju mesta svi interpunkcijski znakovi na kojima se posle promene nalaze Š, Đ, Ž, Č, Ć. Logično.

Kao što i:

_ prelazi u ?

- prelazi u '

...

And so on, ima dosta preklapanja.

 

A gube se znakovi tipa: | [ ] { } < >

 

I pomeraju se zagrade gore. Sa devetke i nule na osmicu i devetku. Možda vama ne smeta, ali meni, itekako, smeta.

 

:pivopije:

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi pored desnog shifta su _ i -

alt f i alt g su []... uspravna crta i ove vitičaste zagrade se gube, al koje će ti one andrak. ;)

 

 

realno gubi se samo kontra kosa crta, veće i manje, e to ako se baviš programiranjem ili bilo kojim IT poslom može da bude problem :(

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гејфурф, хаха! :lol: Легендарна фотографија!

 

Language bar ne mora da je uključen. ;)

 

Не мора бити укључен. :pivopije:

 

A gube se znakovi tipa: | [ ] { } < >

 

\ | [ ] { } < >

 

Све сам их откуцао користећи српску латиничну тастатуру. :pivopije:

 

Људи, немојте бити лењи, врло је једноставно прешалтовати се на српску ћирилицу/латиницу, а још једноставније пребацивати се између ова два писма. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

offtopic: znaš nekog dobrog developera za x#?

 

ontopic: da li ste razmišljali o tome koliko mi (bar ovaj deo "nas" koji "zna" ili se trudi da zna, gramatiku i pravopis), grešaka napravimo u svakodnevnom sporazumevanju, a da toga nismo ni svesni? da li ste imali prilike da vam neki tekst bude pregledan od strane lektora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ajlin:

 

Not really. Bavim se time cisto rekreativno. Pretezno za svoje i skolske potrebe.

 

Nije mi nikad lektorisan tekst. Ali, sasvim je normalno da ima gresaka. Nemoguce je biti potpuno pismen pri svakodnevnoj komunikaciji.

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...