Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

Imao sam ja svakakve vršanje i poznanike, ineobrazovane i glupe i tupe, ali nikada nisam video da neko ne može da razlikuje da li se film dešava početkom 20 veka (1910-1920) ili se dešava za vreme hladnog rata.

To sam doživeo da vidim sa današnjom omladinom.

u, al ti je primer, ubilo se.. sta ja treba da kazem, kad je moj ortak dok smo bili mladi izjavio da "suncokret raste na drvetu". da moja drugarica u osmom razredu nije znala da izracuna dijagonalu kvadrata? sta sad, treba da kazemo kako je moja generacija glupa?

 

I da me ne shvatiš pogrešno.

Nisam ja u fazonu da kenjam sad stalno o tome, čak šta više, slučajno smo, spontano na ovoj temi počeli da pričamo o tim stvarima. Najiskrenije, jebe mi se individualno ko je kakav, jedino ako mi je neko baš drag, pa mogu da mu spomenem svoje razmišljanje na tu temu, ili se povede razgovor oko ovoga, kao sada.

Pominjem ovo jer ispadoh ko neki dedica koji stalno nešto kenja protiv omladine.

evo jos jednom da objasnim sta sam hteo da kazem... dedice. ;)

 

nema razlike u generacijama kad je u pitanju PROCENAT aktivnih/pasivnih/ovakvih_ili_onakvih ljudi. ono sto je razlicito je tvoja perspektiva iz koje posmatras svoje "vrsnjake" i ove "mlade". dakle, kad si bio mlad momak, ti si UCESTVOVAO u akcijama i zajebanciji sa svojim vrsnjacima. u tvojoj glavi je proslo vreme povezano sa tom vrstom provoda. danas, ti vise nemas ni prilike da ides u zezanje sa klincima. kako da te vode u akciju kad si "dedica koji stalno nesto kenja protiv omladine". ;-) dobro, malo te zezam, ali kapiras sta hocu da kazem...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema razlike u generacijama kad je u pitanju PROCENAT aktivnih/pasivnih/ovakvih_ili_onakvih ljudi.

to tvrdiš na osnovu istraživanja koja je sprove gde kad i ko? ili na osnovu neke svoje logike... biće da je ovo drugo...

internet (sa svojim fejsbukovima, majspejsovima) i tv donose ljudima "druženje" i plitkoumnu zabavu, sve što je potrebno da se ispuni vreme... a deca koja odrastaju na netu, po mom mišljenju, imaju mnogo manju potrebu da izađu u pravi svet i da se aktiviraju... oni imaju svoje frendove sa kojima se wubuju i loluju, bitno im je da vide šta je tanja rekla o ivani u ispovedaonici velikog brata i da li će da se desi nešto sa markom, i jednostavno, pravi život ima onlajn alternativu i mislim da je veliki broj onih koji koriste tu alternativu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajnji debilitet... "zar owo nicu one iz Zare? mislim da cam ih widela tamo :S"

 

I onda počinje...

 

"ne jebeno ne kupoojem u zari

 

 

HMMM OPET JE BILA WARIJANTA...EE JA SAM TE HELANKE WIDELA U ZARI...HHHMM...

OWAKO:

 

jojjjj, jebala was zara wishe!!!!

 

a u kurac, shta misliTE da ne postoji isti materijal da se kupi i sashije, pobogu?

izwini TE, al mooka mi je od pomisli da kupujem u zari i prodajem preko neta..ako sam se istresla SADA jbg...mooka mi je wishe od te jebene zare!

 

ja shijem jebene helanke mojom mashinom i mojim jebenim rukamaaa!POBOGU!!!DO KURCA!

 

NADAM SE DA SAM BILA JASNA...

JOSH NEKO MI POMENE JEBENU ZARU, GLAWU CU MU OTKINUTI, A MOZAK ISISATI NA SLAMCHICU!!!!!!!!!!!!!!!!!"

 

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
internet (sa svojim fejsbukovima, majspejsovima) i tv donose ljudima"druženje" i plitkoumnu zabavu, sve što je potrebno da se ispunivreme... a deca koja odrastaju na netu, po mom mišljenju, imaju mnogomanju potrebu da izađu u pravi svet i da se aktiviraju... oni imajusvoje frendove sa kojima se wubuju i loluju, bitno im je da vide šta jetanja rekla o ivani u ispovedaonici velikog brata i da li će da se desinešto sa markom, i jednostavno, pravi život ima onlajn alternativu imislim da je veliki broj onih koji koriste tu alternativu...

 

Bas to je ono sto mene nervira, FejsbuCi i Majspejsovi koji bi trebalo da sluze za kontakt ljudi koji zive daleko i sl. a ne za prijatelje koji se vidjaju svaki dan. Ispravke: koji su se vidjali. Zasto bi izlazili i komunicirali jezikom sad kad mogu da kuckaju iz fotelje. A o Velikom Idiotu, Menjam Zenu, Zvezicama Granda i ostalim jebenim pateticnim idiotlucima ne zelim sad da razmisljam. Upravo sam vecerala.

P. S. Brata sam tako opaucila pre neki dan kad sam cula kako kaze 'lol' umesto da se nasmeje k'o normalan covek. Omaklo mi se... Jes' da je veci od mene za glavu, ali moram da reagujem na vreme, pre nego sto se pretvori u R2D2-a. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

P. S. Brata sam tako opaucila pre neki dan kad sam cula kako kaze 'lol' umesto da se nasmeje k'o normalan covek. Omaklo mi se... Jes' da je veci od mene za glavu, ali moram da reagujem na vreme, pre nego sto se pretvori u R2D2-a. :)

 

Najbolje od svega je sto 70% njih koji koriste to idiotsko "lol" ne znaju ni sta ta skracenica znaci, nego je koriste onako, zato sto je svi koriste. :) A da ne pominjem koliko mi retardirano i apsolutno nezanimljivo to "lol" deluje. Kada vidim da neko prokomentarise nesto sa "lol" meni se u glavi odmah javlja misao da njemu/njoj to uopste i nije smesno/zanimljivo, nego da cisto kuca radi kucanja. Draze mi je jedno srdacno "HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA" nego hiljadu lol-ova. :D

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje od svega je sto 70% njih koji koriste to idiotsko "lol" ne znaju ni sta ta skracenica znaci, nego je koriste onako, zato sto je svi koriste. :) A da ne pominjem koliko mi retardirano i apsolutno nezanimljivo to "lol" deluje. Kada vidim da neko prokomentarise nesto sa "lol" meni se u glavi odmah javlja misao da njemu/njoj to uopste i nije smesno/zanimljivo, nego da cisto kuca radi kucanja. Draze mi je jedno srdacno "HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA" nego hiljadu lol-ova. :D

U mom komsiluku u Rumi su se pojavili debilni lol grafiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim LaughingOutLoud (See, Talvi? :bigblue:) kad me mrzi da kucam "hahahahaha" xD

Kao što koristim i wtf, btw, ftw. Mislim da je to to od stranih skraćenica. :) Al' to je samo net. x]

 

:) Pa, koristim i ja te skracenice koje si navela, ali lol mi smeta jer ne vidim razloga da ljudi pokusavaju da pretvore smeh u nekakvu skracenicu. Naravno da je ok kada neko upotrebi skracenicu za neki izraz, ali mi je glupo kada neko upotrebljava skracenicu umesto smeha, odnosno umesto pomenutog "hahahahaha". ;) Ili jos gore, kada to "LOL" i izgovaraju. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facebook molitva

 

Fejsu nas, koji si na netu, da se sweti ime twoje ,da bude wolja twoja na Operi kao i na Guglu. Chat nas nasusni daj nam danas i oprosti nam notifikejsne nase, kao sto i mi oprastamo frendowima nasim .I uvedi nas u grupe i izbavi nas od virusa, blagoslowi onog ko ulazi u nas profil, zastiti i sacuvaj onog koji izlazi iz njega i daj mir onom ko u njemu ostaje......ENTER!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam naziv teme je gramaticki neispravan, umesto glagola umeti trebalo bi upotrebiti glagol znati.

Nekada u skoli su nam govorili da se jezik bogati citanjem, a s obzirom na kvalitet literature koja je danas popularna, vidimo gde nam je i jezik otisao. Nazalost, mediji su takodje doprineli tome, jer retko ko govori pravilno i lepo, sa pravilnom dikcijom i melodijskim akcentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...