Jump to content

DEMO BENDOVI, PAŽNJA!


Apeiron

Recommended Posts

NEKTAR DEMO FEST, BANJA LUKA 2009.

 

 

U organizaciji agencije Aquarius Ogilvy, konkurs za učešće na drugom po redu festivalu za neafirmisane regionalne demo bendove traje od 22.aprila do 22.maja 2009. god..

 

Bendovi se na konkurs mogu prijaviti putem zvaničnog sajta festivala, www.nektardemofest.org, na kojem se nalazi prijava koju je potrebno detaljno ispuniti i zajedno sa dva demo snimka poslati na [email protected] ili [email protected]. Nepotpune prijave se neće uzimati u obzir.

 

Jedini uslov koji svi bendovi koji žele da se prijave moraju da ispune je da do sada nisu izdali svoj materijal preko neke od legitimnih izdavačkih kuća.

 

Nakon završenog konkursa stručni žiri će izabrati 30 bendova koji će svoj muzički talenat pokazati na tri kvalifikaciona koncerta. Šest bendova će se u finalu boriti za prestižne nagrade.

 

Nagrade ovogodišnjeg Nektar Demofesta su:

1. Produkcija albuma sa pesmama koje bend pripremi do 01.decembra, izdavanje albuma za teritoriju Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije i video spot za pesmu po izboru benda.

2. Binska oprema i instrumenti u vrednosti do 15000 KM (7500 eur)

3. binska oprema i instrumenti u vrednosti do 10000 KM (5000 eur)

 

 

Pored nagrada žirija biće dodeljene i nagrada publike u iznosu od 3000 KM (1500 eur) i nagrada akreditovanih novinara u iznosu od 2000 KM (1000 eur).

 

Revolucija kulture se nastavlja. Muzikom ćemo se i ove godine boriti protiv kulture šunda i kiča.

 

Za više informacija kontaktirajte:

Brankica Stojanović

Portparol Demofesta

+ 387 65 176 576

[email protected]

 

 

--------------------------------------------------------------------

Dakle, NIPOSTO PROPUSTITI!

 

Prosle godine je to bio vrhunski organizovan festival, sviralo se u nekoliko navrata pred prepunom banjaluckom tvrdjavom Kastel, nagrade su otisle, jedna, ona najbolja (binska oprema), u ruke nasih dragih metalaca MAGMA, dakle, bendovi - ovo vam je idealna prilika. Znatno konkretnija organizacija nego sto je to slucaj sa posrnulom Zajecarskom gitarijadom, stoga iskoristite priliku, i prijavite se, nemate sta da izgubite. Plus, imate smestaj u hotelu, i sigurno svirate pred minimum 3000 ljudi.

 

EDIT: A sto se zirija tice, u pitanju je zaista strucan ziri, od Baneta Loknera, koji je bio prosli put, pa nadalje.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stvarno je super prilika za sve mlade bendove.

Definitivno.

 

Realno, i da se ne osvoji nagrada, i dalje su to nastupi pre par hiljada ljudi, profi video snimci, zajebancija u hotelu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

par stvari mi nije jasno. prijavili smo se preko neta, ne znamo da li je uspela prijava. pokusali smo preko emaila prijavu, mailovi mi se vracaju jer im je inbox pun.. ne znam sta da radim.. :)

Pa, imas broj mobilnog ove gospodje koja je PR festivala, nazovi je i pitaj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, sad sam USPESNO prijavio opet i sve je ok. aj pa se vidimo pa na burek, a? :pivopije: nena vec sprema scenski nastup za bl! :)

Extra, ne mogu docekati :)

 

Prijavljujte se ljudi, sto vise nase ekipe se prijavi (metalaca mislim), to ce nam festa biti bolja kad dodjete :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i Disdained se prijavio (NOT). :)

 

Super, i treba sto vise ovih "Festivala".

Hahah, ja kad sam video organizaciju prosle godine, pozeleo sam da nam nikad album nije izasao (Heaven Rain) :)

 

Valja napraviti neki demo bend samo za ovakvu priliku, sad je kasno, ali sledece godine se skupimo ovde, i pravimo neki all star projekat i udaramo :meshuggah::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, ja kad sam video organizaciju prosle godine, pozeleo sam da nam nikad album nije izasao (Heaven Rain) :)

 

Valja napraviti neki demo bend samo za ovakvu priliku, sad je kasno, ali sledece godine se skupimo ovde, i pravimo neki all star projekat i udaramo :meshuggah::rockdevil:

 

Ozbiljno?! Haha, odlicno!

 

Hehe, da, to bi definitivno mogli da urade, red je vec, samo Demo bendovi dobijaju sve, pa gde je tu pravda narode?

 

:) Salim se naravno, ako i treba! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast! akcija je odlicna,narocito nagrade za drugo i trece mesto jer to je uglavnom demo bendovima i problem placanje studija za probe ili slab izbor studija u njihovom gradu(pricam za bendove iz manjih gradova) sa losom opremom,a ja da se takmicim pre bi pucao na drugo mesto nego na prvo.no zavisi kako je ko obezbedjen sa opremom :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA dobro pishe rok,pop pa tako da bendovi koji nisu ''komercijalni''(ne znam koju drugu rec da upotrebim) mislim da nema sta da traze

Kao sto rekoh, sviras pred par hiljada ljudi. Ne moras nikakvu nagradu osvojiti, sta ti vise treba od toga, i zajebancije u placenom hotelu.

 

A prosle godine je i vise nego dobar broj metalaca udarao sa bine, bilo je zaista svega. A eto i taj detalj sa Magmom koja uze najbolju nagradu i koja je sa bine zvucala kao Pantera da postoji, stvarno je neverovatno bilo.

 

Kazem, Bane Lokner je izmedju ostalih u ziriju, covek zna sta je pop, a zna i sta je black metal i sve izmedju, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...