Jump to content

DEMO BENDOVI, PAŽNJA!


Apeiron

Recommended Posts

??? Stvarno nevidjen cirkus... Samo da na Vegetarijadi u Zajecaru ne bude ovakav dzumbus ;)

Aleksa@ Nemoj da te vidi tvoja profan iz predmeta Srpski jezik i knjizevnost da si u nazivu skolskog predmeta hteo da napises malim pocetnim slovom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kako su dopustili da se hotel zove Bosna u BLu? :)

Da ga jebes... zvao se tako pre rata, ali misterija je sto ga je u ratu, a cenim i danas, drzi clan srpske radikalne stranke... a eto, ime ostade.

 

Ako i bude studentski kampus, to je sasvim ok, ko ce tu spavati uopste, to je festa bez prestanka.

 

@ Buddha - ja ne kontam kako se ovo uopste odrzava, i kojim parama... Prosle godine, oko 350.000 eur minusa. Ovde godine cetiri strana benda, i opet besplatan ulaz... nema tih sponzora koji mogu sve to pokriti.

 

Ali dok traje, traje ;)

 

Pri tome, Lenny Kravitz na Borcevom stadionu pada isto vece kad i Kosheen, kontam, pa ce jedno da pukne, cenim Kravitz, jer se naplacuje ulaz :meshuggah:

 

I ovo za tra la la bendove, cinjenica, metala ni u tragovima, osim Tankera, koji sada realno nema konkurenciju medju bendovima sa distorzijom, ako ih je uopste i preostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti si mi se smejao kad sam ti nagovestio da ce ovakvi festovi samo popy bendove da primaju

Pa i nije bas tako. Recimo, Paradise Lost je zamalo uleteo kao jedan od revijalnih bendova. Magma kao sto rece Baal uze prosle godine najbolju nagradu. A recimo, Tanker poslusaj ovde, pa reci koliko je popy - http://www.myspace.com/bandtanker

 

Ali cinjenica je da su se ocigledno fokusirali na demo bendove u onom krajnjem obliku, znaci one koji tek pocinju, ili koji imaju mozda par pesmica snimljeno, i ne vise od 10ak nastupa... nemam pojma, ne branim nikoga, i sam bih drugacije tu listu bendova sastavio, ali tako je kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši
Da ga jebes... zvao se tako pre rata, ali misterija je sto ga je u ratu, a cenim i danas, drzi clan srpske radikalne stranke... a eto, ime ostade.

 

Ako i bude studentski kampus, to je sasvim ok, ko ce tu spavati uopste, to je festa bez prestanka.

 

@ Buddha - ja ne kontam kako se ovo uopste odrzava, i kojim parama... Prosle godine, oko 350.000 eur minusa. Ovde godine cetiri strana benda, i opet besplatan ulaz... nema tih sponzora koji mogu sve to pokriti.

 

Ali dok traje, traje ;)

 

Pri tome, Lenny Kravitz na Borcevom stadionu pada isto vece kad i Kosheen, kontam, pa ce jedno da pukne, cenim Kravitz, jer se naplacuje ulaz :meshuggah:

 

I ovo za tra la la bendove, cinjenica, metala ni u tragovima, osim Tankera, koji sada realno nema konkurenciju medju bendovima sa distorzijom, ako ih je uopste i preostalo...

 

@azal: banjaluka je od nastanka bila "tursko" naselje i imala je ogroman procenat muslimana koji se postepeno smanjivao iako su oni zadrzali velik uticaj u gradu sve do kasnih 80-tih i ratnog vremena, kad su ga..jeli ..igubili jer ih vise bas nesto nije bilo. ali eto recimo pogledaj preuzasni hotel palas u orijentalnom stilu i takve neke detalje... nazive nekih dijelova grada..

- ako si na tako nesto mislio

 

e meni je taj demo fest krs, a bio je kanda zalosnjikav i prosle godine, slabo je dobre muzike bilo, dosta sam se smarao

s tim budzetom moze da se napravi prva liga festival sasvim dovoljan za bl i okolinu i dovesti velike bendove iz regiona i svijeta, znaci ne kosheen i sta ti ja znam, nego nesto zivo, aktuelno (i exit recimo je u proteklih 3-4 godine tu zakazao skroz naskroz).

koja je poenta takve neke stvari kao demo fest, to mi se cini kao rasipanje novaca, kad se vec malo sta desava u bl, nekako mi je prioritetnije napraviti bilo nekakav festival koji je sustainable iz godine u godinu (sto podrazimijeva normalno naplacivanje ulaznica i sve sto ide uz to) sto mnogo znaci za kulturni zivot grada i utice pozitivno na perspektivu lokalnih bendova. nego oni su doveli masu nekih bendova iz bivse juge koji veze jedni sa drugima nemaju a i veze sa zivotom nemaju sa kojim ciljem? da doniraju nekom bendu gomilu kesa? zato sto je "demo" - mislim aj zdravo. cijela ta prica nema kicmu i cini mi se kao uzaludno prenemaganje tih nekih ne bas najsposobnijih pojedinaca koji su dosli na tu dubioznu ideju a sad ne znaju sta ce sa parama.

 

sve ce to da bude profi i glatko i sta ja znam ali u principu je isforsirano i promaseno (a pogotovo su mi prosle godine isli na jetru retardirani announceri i besmisleni razgovori sa bendovima koji nisu fermali te silne mikrofone i kamere 2 posto). mislim hoce li neki od tih bendova sto su dosli iz recimo srbije ili hrvatske opet doci u bl? sasvim vjerovatno da nece. hoce li iko iz publike zapravo uopste zapamtiti makar ime tih silnih bendova i bendica, kad ne znaju nazive nekih najosnovnijih bendova iz regiona

 

pravi "demo fest" bi za mene znacio da se te pare na neki nacin doniraju domacoj/lokalnoj demo sceni i da se ozivi taj zivot malo u bl, znaci nesto sto ce da ostavi traga. mislim citava ta koncepcija festivala je previse megalomanska za banjaluku koja je kriticna po tom pitanju. potreban je jedan kontinuitet kulturnog zivota, aktivnosti unutar scene koji ni jedan ljetnji festival sa nekim bendovima koji ce da dodju i odu ne moze da nadomjesti

Edited by TužneUši

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravi "demo fest" bi za mene znacio da se te pare na neki nacin doniraju domacoj/lokalnoj demo sceni i da se ozivi taj zivot malo u bl, znaci nesto sto ce da ostavi traga. mislim citava ta koncepcija festivala je previse megalomanska za banjaluku koja je kriticna po tom pitanju. potreban je jedan kontinuitet kulturnog zivota, aktivnosti unutar scene koji ni jedan ljetnji festival sa nekim bendovima koji ce da dodju i odu ne moze da nadomjesti

 

Ne znam koliko si informisan, ali se određeni dio para upravo donira za domaću/lokalnu scenu, kako kažeš, samim tim što prva 3 benda bivaju jako dobro nagrađeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest TužneUši

elem, bio sam na prvom danu demo festa i bilo je sranje. zvuk je dobar ali bendovi su krs, a i svirali su jednu pjesmu sto je skroz besmisleno. inace onaj voditelj/host je nevidjeni debil i potpuno mi je pokvario vece

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel istina ovo za po jednu pesmu po bendu?

Jeste. Realno, jedini minus ovogodisnjeg festa. Sve ostalo je savrseno, ali sigurno da je nezgodno bendovima da se bas na prvu snadju i opuste i odsviraju kako treba...

 

Sve u svemu, veceras se za Tanker navija :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ozbira na nadu da cemo uspjeti doci do vrha, bilo je tesko vjerovati da se metal moze i drugu godinu Demofesta provuci kroz masu komercijalnih zanrova.

 

Ipak, Demofest je ocigledno bez predrasuda primio jos jedan metal bend i time podrzao nasu scenu.

 

Tanker je osvojio trece mjesto na Demofest 2009.

 

Hvala svima koji su nas podrzali, prije svega publici koja je mozda i najvise zasluzna za nas plasman.

Hvala svima, bili ste predobri....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Discopath su prejadni, a treće mesto su osvojili i Zaa iz Kruševca i oni su dobili 5000e isto kao i Tanker. Inače, sve čestitke Tankeru, sad marš u kupovinu "masti". :D

 

Btw. ne znam ko je favorizovao ovaj Zaa, pregrozni su. :D

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Discopath su prejadni, a treće mesto su osvojili i Zaa iz Kruševca i oni su dobili 5000e isto kao i Tanker. Inače, sve čestitke Tankeru, sad marš u kupovinu "masti". :D

 

Btw. ne znam ko je favorizovao ovaj Zaa, pregrozni su. :D

 

thx na chestitkama

i tanker i zaa su dobili po 10000km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...