Jump to content

Primal Fear


Baal

Recommended Posts

German power metallers PRIMAL FEAR are preparing to film a video for the song "Bad Guys Wear Black" at an "amazing" location in Nürnberg, Germany. The track comes off the band's new album, "Unbreakable", which is scheduled for a January 20, 2012 release via Frontiers Records. The CD was tracked at House Of Music studios in Winterbach, Germany with producer/bassist Mat Sinner and engineer Achim Köhler (EDGUY, MASTERPLAN).

 

"Unbreakable" will feature the following songs:

 

* Blaze Of Glory

* Marching Again

* And There Was Silence

* Night Of The Jumps

* Give 'Em Hell

* Born Again

* Where Angels Die

* Bad Guys Wear Black

* Strike

* Metal Nation

* Conviction

* Raise Some Hell

 

 

:haha: No comment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"Bang your head and never turn it down

Bang your head, bad guys wear black"

 

 

Pa refren od "Are You Metal?" je Bodler u odnosu na ovo. Mila jebena majko, ne mogu da verujem da neko u 40+ godina i nakon 20-30 godina iskustva pisanja tekstova/muzike moze ovako nesto smesno i nedolicno da napravi.

 

Sunce ti jebem, u soku sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Primal Fear - Unbreakable

 

KAjvr.jpg

 

01. Unbreakable (Part 1)

02. Strike

03. Give 'Em Hell

04. Bad Guys Wear Black

05. And There Was Silence

06. Metal Nation

07. Where Angels Die

08. Unbreakable (Part 2)

09. Marching Again

10. Born Again

11. Blaze Of Glory

12. Conviction

 

Možda nekome više odgovara direktan link http://www.filesonic.com/file/pZxraJs/PFU.rar

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja k'o po navici najhrabriji se prvi javljam za misljenje o sumnjivim novim albumima solidnih germanskih metal bendova :D

 

Ne znam, lakse mi ovako da se naserem k'o gore nego nesto opsirno reci o ovome, umm...it's all right? Scheepersu se ne primecuje da ima 50 il' kol'ko vec, i vratili se stvarno malo Jaws/Fire kvalitetu/zvuku, kao sto i pricaju, dakle minimum experimentisanja, samo spiceni metal heavy....sa malo vise preteranih lirika.

 

OK album, ali pored fantasticnog novog Saviora, jos Accept novi sad ce...nemaju sta tu Fearovci mnogo traziti.

 

7/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, vidi stvarno niko još nije iskomentarisao :D

 

Okej je stvarno, toliko da mi je bilo čudno na prvo slušanje kako ne zaseravaju ništa toliko dugo :haha: ali ipak mislim da su posle dva fail albuma izgubili taj touch koji su imali nekad, k'o kad deda oće da jebe - zna kako ali ne može baš to biti to. Tako da sve u svemu recimo samo da je okej ali ništa preterano impresivno (album, ne deda), sedmica at best, slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tuzna srca moram konstatovati da mi se novi Primal Fear gotovo nimalo ne svidja. Tri donekle slusljive pjesme (And There Was Silence, Metal Nation i Night of the Jumps) i klasicni Primal Fear heavy zvuk su jedino sto vidim pozitivno na ovom albumu. Ostatak materijala cine poprilicno dosadne, sablonske i neubjedljive numere, bez ikakvog hit potencijala sto je najgore. Jos cu par puta preslusati ovaj album u predstojecim danima, ali mislim da mi se utisak nece bitnije izmjeniti.

Onaj pretposljednji album, iz 2009., je bio po mom misljenju za tri klase bolji, uprkos tome sto je na njemu bilo nekih "eksperimentalnih" momenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav iz Beča. Bio odličan koncert sinoć, sa prethodno navedenom set listom. Schepeers uživo zvuči kao zmaj. Nisam verovao da će mi i nove pesme tako lepo pasti. Inače, još 3 benda su bila i mislim da je ovo prvi slučaj da sve predgrupe sa zadovoljstvom odgledam i ne smorim se. Bez obzira što nijednu od njih nisam slušao, a za dve nisam ni čuo. Dragony, Palace i Brainstorm - pretpostavljam da nekima znače ova imena. Sve u svemu, isplatilo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu sam gledao Primal Fear u Sofiji. Koncert o kome mogu samo pricati u superlativima, jer je sto se mene tice bukvalno sve bilo na svome mjestu, i nastupi bendova i atmosfera i ozvucenje. Prvobitno je trebalo da bude odrzan u dvorani Hristo Botev, ali je kasnije ipak premjesten u RBF klub koji prima oko 400 ljudi. Klub je bio krcat, veoma dobra lokacija za koncerte, samo je mana sto nema gdje da se ostavi garderoba.

 

Prva predgrupa je bio bend Palace, koji smo propustili, tako da smo usli pred sami pocetak nastupa Brainstorm. Mogu reci da je Brainstorm doslovno odvalio, ne pamtim kada mi je posljednji put onako dobro legao nastup jedne predgrupe. S obzirom da se radi o poznatom bendu, publika ih je odlicno primila. Svirali su malo jace od sat vremena.

 

Nakon njih, u 22h, krece Primal Fear. Po drugi put gledam ovaj bend i ponovo bivam oduvan njihovim iskrenim nastupom. Klasicna iskrena speed heavy razbijacina, od prve do posljednje pjesme, samo za posvecene koji i dalje padaju u sevdah slusajuci ovu muziku. :rockdevil::muzicar: Na samom pocetku me je iznenadilo sto na bini nema Magnus Karlssona, pa je umjesto njega u bendu jedan mladi Grk po imenu Konstantinos ili kako vec. U svakom slucaju momak se odlicno uklopio u postavu. Ralf Scheepers je frontmen "with the attitude" i pjevac bez mane, u ovom momentu sigurno medju najboljim metal vokalima ovog usmjerenja. Odsvirali su sest pjesama sa novog albuma (medju njima i jedna od meni boljih - "Metal Nation"), ali kao sto rece Prince u prethodnom postu, nove pjesme uzivo odlicno zvuce, a kako i ne bi kad su uklopljene u fenomenalan i energican nastup. Svirali su oko 1h i 25 minuta, mogli su ubaciti jos koju numeru, ali sta da se radi.

Evo setliste, mislim da nisam nista izostavio:

 

Strike

Give 'em Hell

Nuclear Fire

Unbreakable Pt. 2

Seven Seals

Black Sun

Drum Solo - Randy Black

Medley: Where Angels Die / Demons and Angels / Angel in Black

Metal Nation

Fighting the Darkness

Final Embrace

Metal is Forever

 

Bis:

Bad Guys Wear Black

Chainbreaker

 

Nakon koncerta smo ja i drugar sa kojim sam isao malo izblejali ispred kluba i uhvatili Ralfa Scheepersa i Alexa Beyrodta, te se slikali sa njima.:smile: Takodje su Randy Black i ovaj mali Grk bili veoma otvoreni za komunikaciju sa fanovima, dok je jedino Mat Sinner na brzinu ispario ka tour busu :haha:

 

Sto se mene tice, sjajan koncert i vece za pamcenje!

Metal is Forever - Nations Come Together! :rockdevil::rockdevil: :rockdevil:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep izvestaj.

 

Ja sam razmatrao bio da overim ovaj paket na turneji, ali ipak se odlucih za Rhapsody. A sad kad vidim PF i Brainstorm liste, nisam nesto pogresio. BS cepa neku dosadnu listu, maltene nijedne brze pesme, i previse novijih. A PF mi nejasan sa ovako kratkom listom za headlinera.

 

Verujem obojici da je bilo uzivanje uzivo, ali ovako "na papiru" bas smor se cini.

 

Dragony, Palace i Brainstorm - pretpostavljam da nekima znače ova imena. Sve u svemu, isplatilo se.

 

Kak' bre za Brainstorm nikad nisi cuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Angelystor

Jeste da je moglo i duze da traje i da su mogli ubaciti jos koju stariju stvar, ali opet kad te osvoji atmosfera i kad vidis da bend cijepa iz sve snage i posteno, onda sve zamjerke nestaju.

Nego, gdje ides na Rhapsody? Bec pretpostavljam? Tek sada vidim da su u Becu 15. aprila, ali je sad kasno da bilo sta kombinujem, a i nisam bas pri lovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Razbijač-NAAĆI

"Bang your head and never turn it down

Bang your head, bad guys wear black"

 

 

Pa refren od "Are You Metal?" je Bodler u odnosu na ovo. Mila [bezobrazna reć] majko, ne mogu da verujem da neko u 40+ godina i nakon 20-30 godina iskustva pisanja tekstova/muzike moze ovako nesto smesno i nedolicno da napravi.

 

Sunce ti [bezobrazna reć], u soku sam...

 

 

Ih!ti bi kao napisao bolje, ''nesa imo ribu xz leta,naoćali mi se magle''

 

a šta ovi tvoji gamma ray koj kurac,ovo je produovljeno kao:

 

They came to feel the thunder

The lightning and the heat

We came to hail the metal gods

Banging to the beat

 

ili ti,brže neka mrdaju guze.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...