Jump to content

Petnica


kuruz

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Šta pričaš?! Kakvo separatisanje. Ako ćemo tako onda i fakulteti separatišu ljude po intelektu - koji će nam onda?!

Nije jer u principu na fakultet ima pravo svako ko pokaze zelju i koliko toliko pristojno znajne, nema puno veze sa intelektom nego sa radom. Dakle svako ko uci moze da upise fakultet pod uslovom da ima iq veci od broja cipela.

 

 

Ako hoćeš u Petnicu moraš popuniti prijavu, napisati esej i sl. - sve po PS-u. Uostalom Petnica je za one koji hoće da se bave naukom pored škole i tu je bitnija želja od intelekta

Da, da poznato mi je. I da te podrze profesori i tako nesto.

Budi los djak - penis petnica.

 

Svako se bavi onime što voli i što može da radi - neko uči, neko svira, neko leži na plaži. ISP je jedina ustanova u kojoj učenici mogu da osete kako izgleda rad u laboratoriji i pisanje naučnog rada, pošto je u školama još uvek rasulo. A i ljudi na seminarima se razlikuju i uvek ima nešto zanimljivo

 

Smrt nauci. Nista dobro nije donela. Isto govno ko religija.

 

Danas se fala bogu nauka u ocaji ( posto se kurchila zadnjih 300 godina ) okrece starim ucenjima pa krece da prihvata alternativnu medicinu, meditaciju etc.

Drugim recima UCIMO od onog i ONIH koje smo davno odbacili kao nekvalitetne primitivne izmisljotine. :)

Mozda se Nauka i digne kao fenix iz ovog pepela koji je stvorila pa zaista postane korisna.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si se ti prosrao...

A ti, ako toliko mrzish nauku, shto si na forumu? Nikad ne bi mogao da ga koristish da nije nauke...

I za ono - ako si losh djak, nema Petnice... Stvarno mi nije poznato da je neki losh djak hteo da ide u Petnicu. Neko koga zanima nauka nije losh djak :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto se tiche intelekta, on se razvija na razne nachine. Mozda ne mozesh da postanesh genijalac- ali pametan, to sigurno. Eto, moja sestra nije genijalac, pa joj je bilo odobreno da ide u Petnicu, ali je moji nisu pustili jer su bili uplasheni zbog tadashnjih ratova (Hrvatska, Bosna..).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da poznato mi je. I da te podrze profesori i tako nesto.

Budi los djak - penis petnica.

ne.

potrebna ti je preporuka predmetnog profesora, razrednog, ili bilo kog od profesora(ono kao "mali je zainteresovan za materiju, bla, bla"), sto je slozices se vrlo logicna stvar, i ako nekog neka oblast zaista zanima logicno je da se na tom predmetu i aktivira tako da dobijanje iste ne bi trebalo predstavljati problem. a i realno, daje ti je tvoj profesor, tako da zaista moras biti skot da bi te isti odbio

 

 

inace rece mi ortak za ovo danas, beda zaista, ne mogu da verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si se ti prosrao...

Nisam se uopste prosro.

A ti, ako toliko mrzish nauku, shto si na forumu? Nikad ne bi mogao da ga koristish da nije nauke...

 

Mrzim naucnu sujetu i vecinski naucni mentalitet koji hara godinama.

Samo corav i glup covek ne moze da izvali koliko je sujete u nauci zadnjih 3-4 stotine godina.

Koristim zato sto ga imam, pitanje je za tebe, da li je tebi zivot ZAISTA BOLJI zato sto imas internet?

 

I za ono - ako si losh djak, nema Petnice... Stvarno mi nije poznato da je neki losh djak hteo da ide u Petnicu. Neko koga zanima nauka nije losh djak :da:

 

Gluplji moguci ARGUMENT nisi mogla da das " NEKO KOGA ZANIMA NAUKA NIJE LOS DJAK"

Ajde sad lepo prelistaj malo istoriju, raazmisli dva puta PA MI RECI SRECO MOJA KOLIKO JE NAUCNIKA BILO OCAJ U SKOLI?

 

Bicu slobodan da citiram ajstajna " Pravo obrazovanje se stiche tek kad se skola zavrsi "

 

Ja sam los djak, interesujem se za nauku i hteo sam da idem u petnicu. Eto predrasude ako je neko los djak ne interesuje ga nauka. (tipichno danasnji naucni sujetni pogled ocena = interesovanje)

A mogu da budem los djak iz 100 razloga.

Mozda zato sto ne volim da mi nabacaju neki tamo supci, neka sranja kao nesto sto MORA Da se PRIHVATI a kad ih pitas nesto konkretnije za to ONI NECE DA TI PRUZE ODGOVOR. Jer ga reaalno i NE ZNAJU, i uz to vole da te poprckuju u glavu u cilju lecenja sopstvenih kompleksa ( vecina profesora )

 

Secam se kada sam polagao fiziku

Profesor: Sta je masa?

Ja: stvarno sta je masa, kad ce to da se sazna?

Profesor: Znash li odgovor na pitanje il ne znash?

Ja: Masa je mera inertnosti tela. Bar tako vi kazete al ne vidim da nesto puno znamo o masi.

 

Tako da, nauka je sama po sebi dobra, naucni mentalitet zadnjih 300 godina je ono sto je cini usranom, pa nam nije donela nista dobro. Ali kao sto rekoh stvari se popravljaju. Malo nabolje.

 

Dolaze sve vece separacije medju naucnicima, gde nema vise onog da VECINA pojede manjinu pa nam jedan genij pada u nervni slom jer ostalih 98 % sujetnih naucnika ne moze da ga razume. A 100 godina posle se naucnici pozivaju na tog istog coveka iako oni danas razapinju novog njega na krst zbog "budalastina"

 

ne.

potrebna ti je preporuka predmetnog profesora, razrednog, ili bilo kog od profesora(ono kao "mali je zainteresovan za materiju, bla, bla"), sto je slozices se vrlo logicna stvar, i ako nekog neka oblast zaista zanima logicno je da se na tom predmetu i aktivira tako da dobijanje iste ne bi trebalo predstavljati problem. a i realno, daje ti je tvoj profesor, tako da zaista moras biti skot da bi te isti odbio

 

 

inace rece mi ortak za ovo danas, beda zaista, ne mogu da verujem

 

U principu rekao si isto sto i ja, samo preciznije i 'fala ti.

 

Ajd sad ti meni reci ( svi su isli u srednju skolu ) Koliko bi RAZREDNIH STARESINA dozvolilo LOSIM DJACIMA zainteresovanim JAKO za jednu oblast koji beze sa casova i prave probleme zapravo DOZVOLILO i DALO PODRSKU ZA PETNICU? Ajde budite relani dal bi bar 10 % od 100 % razrednih staresina u srbiji to uradilo.

 

Samo treba da se razmisli. Ali STVARNO RAZMISLI.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto se tiche intelekta, on se razvija na razne nachine. Mozda ne mozesh da postanesh genijalac- ali pametan, to sigurno.

 

Genijalnost nema puno veze sa intelektom. T.j Iq-om.

Slikari redovno imaju dosta nizi iq od recimo matematichara, pa opet slikari stvore slike koje su u najmanju ruku GENIJALNE.

Genijalnost nije broj koji izadje na IQ testu vec STANJE SVESTI!

 

Ниси се проср'о. Ти се просераваш, то је процес.

 

 

Jok, ja sam samo uvedeo mane, prema kojima si recimo ti ili gospa gore zatvorila oci.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim naucnu sujetu i vecinski naucni mentalitet koji hara godinama.

 

sta je to naucna sujeta i vecinski naucni mentalitet? na sta se tacno misli?

 

biti sujetan je ljudski...

 

sta cemo sa ostalim oblastima gde takodje vlada sujeta?

 

 

Smrt nauci. Nista dobro nije donela. Isto govno ko religija.

 

 

Tako da, nauka je sama po sebi dobra, naucni mentalitet zadnjih 300 godina je ono sto je cini usranom, pa nam nije donela nista dobro. Ali kao sto rekoh stvari se popravljaju. Malo nabolje.

 

:confused:

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim zato sto ga imam, pitanje je za tebe, da li je tebi zivot ZAISTA BOLJI zato sto imas internet?

 

Dakle, tu nisam mislila samo na internet, vec uopshte na kompjuter, a time i na sve aparate koji ne bi postojali da nije nauke, itd... DA, zivot mi jeste bolji, nego sto bi bio da ih nema.

 

Gluplji moguci ARGUMENT nisi mogla da das " NEKO KOGA ZANIMA NAUKA NIJE LOS DJAK"

Ajde sad lepo prelistaj malo istoriju, raazmisli dva puta PA MI RECI SRECO MOJA KOLIKO JE NAUCNIKA BILO OCAJ U SKOLI?

 

Bicu slobodan da citiram ajstajna " Pravo obrazovanje se stiche tek kad se skola zavrsi "

 

Ja sam los djak, interesujem se za nauku i hteo sam da idem u petnicu. Eto predrasude ako je neko los djak ne interesuje ga nauka. (tipichno danasnji naucni sujetni pogled ocena = interesovanje)

A mogu da budem los djak iz 100 razloga.

Mozda zato sto ne volim da mi nabacaju neki tamo supci, neka sranja kao nesto sto MORA Da se PRIHVATI a kad ih pitas nesto konkretnije za to ONI NECE DA TI PRUZE ODGOVOR. Jer ga reaalno i NE ZNAJU, i uz to vole da te poprckuju u glavu u cilju lecenja sopstvenih kompleksa ( vecina profesora )

 

Chekaj, ti si losh djak zato shto hocesh da terash inat? Jebo te, imala sam i ja glupe nastavnike, pa sam se sama interesovala za shta sam htela i naravno da sam iz tih predmeta bila dobra, kad ih znam i vishe nego shto treba... Ne mislim da je ocena=interesovanje, jer ocenu daje nastavnik koji moze da bude sujetan, ali ti sigurno nece dati neku slabiju ocenu ako ti to dobro znash...

 

Ajd sad ti meni reci ( svi su isli u srednju skolu ) Koliko bi RAZREDNIH STARESINA dozvolilo LOSIM DJACIMA zainteresovanim JAKO za jednu oblast koji beze sa casova i prave probleme zapravo DOZVOLILO i DALO PODRSKU ZA PETNICU? Ajde budite relani dal bi bar 10 % od 100 % razrednih staresina u srbiji to uradilo.

 

Pazi, ni na posao te niko ne bi primio ako dolazish kad ti se cefne i ako pravish probleme... Tako da ne mozesh da kazesh da je to diskriminacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, tu nisam mislila samo na internet, vec uopshte na kompjuter, a time i na sve aparate koji ne bi postojali da nije nauke, itd... DA, zivot mi jeste bolji, nego sto bi bio da ih nema.

 

Mislis da jeste? Ja mislim da nije, tachnije mislim da kvalitet nasih zivota ne zavisi od toga koliko nas dobra tehnologika okruzuje vec kakvo nam je stanje duha. Tu cemo morati da zavrsimo.

 

 

Chekaj, ti si losh djak zato shto hocesh da terash inat? Jebo te, imala sam i ja glupe nastavnike, pa sam se sama interesovala za shta sam htela i naravno da sam iz tih predmeta bila dobra, kad ih znam i vishe nego shto treba... Ne mislim da je ocena=interesovanje, jer ocenu daje nastavnik koji moze da bude sujetan, ali ti sigurno nece dati neku slabiju ocenu ako ti to dobro znash...

 

Ja sam bio los djak. Pa i ja sam se interesovao. Al za ono sto me interesovalo.

A da sam ucio sva sranja koja su mi nabacivali pod izgovorom "sistematskog ucenja" gde bi mi kraj bio

Slushaj, sreco. Isao sam 2 godine na redovno skolovanje u trecoj sam se prebacio na vanredno. De mi je pamet bila trebao sam odmah da krenem na vanredno duplo sam bolje ocene imao i proske za celu ocenu jachi.

 

Drugim recima sa vise efikasnosti sam spremao celu knjigu nego "sistematichno" odgovarao deo po deo lekcije.

 

 

 

Pazi, ni na posao te niko ne bi primio ako dolazish kad ti se cefne i ako pravish probleme... Tako da ne mozesh da kazesh da je to diskriminacija...

 

 

Nisam ni reko da je diskriminacija, nego da je bolest drustva. Nametnuli smo nepotrebne obaveze ljude guramo tamo gde im inje mesto, pamet se ne ceni para se ceni.

Ceni se diploma. Ceni se rad i trud. Al nema svako dovoljno jak motiv da pokaze svoje radne sposobnosti pri NOSENJU CEMENTA, ako iam veci intelektualni kapacitet.

Al dzaba to, i kapacitet i sve, ako nisi koristan indurstiriji beskoristan si kao naucnik.

 

A vecina tih naucnika koristi industriji da radi "intelektualno" zidarstvo, drugim recima ne dopusta im se nikakva kreativnost sloboda izrazavanja i ideje vec cisto CUTI I RACUNAJ. POKVARILA SE MASINA - POPRAVI JE. PROVERI UZORAK. Itd..

 

Blago nama za nauku.

 

DA je industrija nije Upregla mozda bih je i vise voleo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo u američkim filmovima (Harold&Kummar :D ) video tu priču o nadarenim đacima kojima škola i ceo sistem ne dopušta da se izraze :)

 

Realno, naš obrazovni sistem je tako loš i tako puno bahatosti dopušta da je to tužno... I lično kad pogledam gradivo koje smo mi učili u gimnaziji ne vidim tu neka "sranja". To je baš minimum opšte kulture koju bi svako trebao da zna...

 

I uvek sam za to da se oni koji konstantno rade nagrade pre onih koji su umislili da su inteligentni i koji se ne trude (iako sam u srednjoj ja glumio ove druge).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неописиво ме мрзи да се расправљам на ову тему, само ћу рећи да сам био у Петници у седмом разреду и у првом гимназије. Да ме није мрзело да пишем радове, ишао бих и даље, али то је већ друга прича.

Хтео сам да кажем да ми родитељи нису богати снобови који су по сваку цену морали да пошаљу своје дете у научну установу како би се хвалили пријатељима, нити се гледа просек у школи. У првом средње је из мог одељења конкурисало нас четворо, а није позвана само девојка која је имала боље оцене од нас тројице који смо ишли на семинаре. Нико не пита за просек и дипломе, већ се полазници одређују на основу оцене радова послатих у пријави и препорука професора, али оне су чиста формалност. Мој професор математике препоруку за мене није писао, већ је само преправио ону коју је професорка биологије написала за поменуту другарицу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи, препорука и семинари? Триповао сам се и да се морају радити неки тестови...интелигенције.

Обишао сам пре пар година Петницу, ручао тамо, са екипом се измотавао. Онако, успут, туристички. И она пећиница поред.

Ма лепота у Бога...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to TVOJA tvrdnja ili, po tvom misljenju, opste pravilo?

 

odgovori mi na pitanje sa prethodne strane..

 

 

MOJA tvrdnja.

Bazirana opet na nekom MOM gledanju na stvari.

opet MOJE primecivanje.

Da je to opste pravilo. :)

 

Mda uvek ima izuzetaka. Al kad pogledam malo stvari, ko ce da te uposli, ako oces da istrazujes i stvoris nesto od cega niko nece da ima koristi. T.j ko ce da te finasira dok istrazujes to ako on nece da profitira od toga. Bar tako se MENI cini da svet funkcionise.

 

Koje je pitanje sa prethodne strane nisam ga vidoe, da li bi bio ljubazan da ponovis? Da ne jurim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da jeste? Ja mislim da nije, tachnije mislim da kvalitet nasih zivota ne zavisi od toga koliko nas dobra tehnologika okruzuje vec kakvo nam je stanje duha. Tu cemo morati da zavrsimo.

 

Naravno, kakvo nam je stanje u duha... Mada onda ovde vec prelazimo na polje filozofije... Ali, kazem ti, ti sve blagodeti tehnologije ne morash da koristish - zivi bez struje, bavi se stocharstvom i povrtarstvom i gotov posao.

 

 

Ja sam bio los djak. Pa i ja sam se interesovao. Al za ono sto me interesovalo.

A da sam ucio sva sranja koja su mi nabacivali pod izgovorom "sistematskog ucenja" gde bi mi kraj bio

Slushaj, sreco. Isao sam 2 godine na redovno skolovanje u trecoj sam se prebacio na vanredno. De mi je pamet bila trebao sam odmah da krenem na vanredno duplo sam bolje ocene imao i proske za celu ocenu jachi.

 

Drugim recima sa vise efikasnosti sam spremao celu knjigu nego "sistematichno" odgovarao deo po deo lekcije.

 

Stvarno ne znam shta je to u srednjoj bilo toliko strashno... Ja sam na faxu uglavnom ispite davala cele ispite, a ne parchice, ali to je iz razloga shto uchim kampanjski i mrzelo bi me da uchim vishe delova. Ali je to opet jedno te isto gradivo. Ne znam kako je kad vanredno polazesh ispite u srednjoj, da li ne mora da se uchi sve...

 

 

Nisam ni reko da je diskriminacija, nego da je bolest drustva. Nametnuli smo nepotrebne obaveze ljude guramo tamo gde im inje mesto, pamet se ne ceni para se ceni.

Ceni se diploma. Ceni se rad i trud. Al nema svako dovoljno jak motiv da pokaze svoje radne sposobnosti pri NOSENJU CEMENTA, ako iam veci intelektualni kapacitet.

Al dzaba to, i kapacitet i sve, ako nisi koristan indurstiriji beskoristan si kao naucnik.

 

A vecina tih naucnika koristi industriji da radi "intelektualno" zidarstvo, drugim recima ne dopusta im se nikakva kreativnost sloboda izrazavanja i ideje vec cisto CUTI I RACUNAJ. POKVARILA SE MASINA - POPRAVI JE. PROVERI UZORAK. Itd..

 

Blago nama za nauku.

 

DA je industrija nije Upregla mozda bih je i vise voleo.

 

Nebitno, bolest. Kazem ti da ne mozesh da ochekujesh da te bilo gde za neshto ozbiljno pozovu ako ti pravish probleme. To nije nikakva bolest drushtva, nego iskljuchivo tvoja bolest.

Konkretno, koja tebe oblast interesuje? Manje-vishe sve oblasti mogu da nadju primenu, pa ne vidim zashto bi ti bio beskoristan kao nauchnik, kako kazesh...

Mislim da preterujesh sa tim da nema kreativnosti u poslu. Nisam sigurna, poshto josh nigde nisam radila, ali stvarno mislim da preterujesh.

 

Раде се и тестови интелигенције, заборавио сам да поменем.

 

To mozda za osnovnu, za srednju ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...