Jump to content

XYZ


****

Recommended Posts

Pravi, pravcati Američki hard rok s kraja devedesetih sa malo melodičnosti, čisto da ne bude monotonije. Prvi album su izdali 1989. u produkciji Dona Dokena. Najpre su me kupili baladama, koje, da budem iskren, su jedne od najboljih koje sam čuo (ne računajući samo rok balade): After The Rain; Souvenirs; Rainy Days; When I Fall In Love. Daljim preslušavanjem osvojile su me i rokačine: Shake Down The Walls; Fire And Water; Don't Say No; Tied Up; Dynamite, što je proizvelo da postanu moj omiljeni rok bend posle Bonfirea. Neverovatno je kako nisu postigli veći uspeh pored snimljenih 4 studijska albuma i jednog sa demo snimcima. Nemojte ih pomešati sa bendom istog imena koji su osnovali Džimi Pejdž i Kris Skuajer (pronašao sam na wikipediji).

 

Evo i diskografije, pa da mogu da diskutuju i ljudi koji nisu čuli za njih XZY Discography!

Edited by ****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u poruci lapsus calami, bend je s kraja '80-ih.

Zanimljiva ekipa, ali su malo zakasnili, počeše '90-te i češljanje ispade iz mode.

Baš sam ih se sjetio neki dan kad sam uhvatio da slušam Hardline.

Pjevač ima neki "plantovski" momenat a gitarista "van halenovski"... simpatično.

Imam negdje neki album u mp3 obliku, kad ga iskopam daću malo opširniji komentar, zasad samo pogledah "Inside Out" spot, prosto mi je bilo toplo oko srca vidjeti produženi gitarski solo, još kad krenu taping... e, mladosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ispravci :lol: , hteo sam da kažem kraj osamdesetih, početak devedesetih, ali shvatio si. Nego, kao da mi čitaš misli, htedoh ovih dana da pokrenem temu i o Hardline - u, što ću i da uradim, osim ako me neko ne preduhitri :bigblue: . Jedva čekam da pročitam još komentara. :pivopije:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

za bend xyz sam cuo pre desetak godina i to njihov prvi album iz 1989,koga i sada rado slusam.

sa njega bih izdvojio 3 pesme i to inside out,after the rain i nice day to die...mada i ostale su veoma kvalitetne.kvalitetne balade i ubitacne solaze to je ono sto mi se najvise dopada :muzicar:

potrudicu se da nabavim i ostale albume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1990 сам набавио њихов први албум и свидео ми се.Доста добрих балада.

Ипак су ми се свиделе,мало брже песме попут Inside out,Tied up i Nice day to die.

Мало подсећају на Motley Crue.Све у свему,добар бенд!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuu,XYZ je opasan bend! Prvi album sam cuo pre nekih sedam-osam godina, a odmah zatim i drugi,i odusevio sam se. Prvi album, po koncepciji i "feel-u" podseca malo da Dokken,zar ne?Prosto se cuje da je Don Dokken umesao svoje prste (ovo je naravno pozitivno,makar po mom misljenu jer mi je Dokken iz 80-ih jedan omiljenih bendova). U potpunosti se slazem sa konstatacijom pokretaca teme da je neverovatno kako jedan tako kvalitetan bend,sa takvim pesmama (rokacinama i baladama) nije ostvario veci uspeh.Pretpostavka je da ih je kao i ostale bendove iz zanra poput pomenutog Bonfire-a (meni jako drag bend,imaju strava pesme i redovno ih slusam vec godinama) "ukopao" grunge. Jos samo da dodam da je dobro da kod nas jos uvek ima ljudi koji slusaju XYZ i takvu vrstu muzike.

 

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Pravi, pravcati Američki hard rok s kraja devedesetih sa malo melodičnosti, čisto da ne bude monotonije. Prvi album su izdali 1989. u produkciji Dona Dokena. Najpre su me kupili baladama, koje, da budem iskren, su jedne od najboljih koje sam čuo (ne računajući samo rok balade): After The Rain; Souvenirs; Rainy Days; When I Fall In Love. Daljim preslušavanjem osvojile su me i rokačine: Shake Down The Walls; Fire And Water; Don't Say No; Tied Up; Dynamite, što je proizvelo da postanu moj omiljeni rok bend posle Bonfirea. Neverovatno je kako nisu postigli veći uspeh pored snimljenih 4 studijska albuma i jednog sa demo snimcima. Nemojte ih pomešati sa bendom istog imena koji su osnovali Džimi Pejdž i Kris Skuajer (pronašao sam na wikipediji).

 

Evo i diskografije, pa da mogu da diskutuju i ljudi koji nisu čuli za njih <a href="http://rockerosglamorosos.blogspot.com/search/label/Xyz" target="_blank">XZY Discography</a>!

 

Ti pomenu sve balade osim "What keeps me lovin you", to mi je njihova najbolja stvar, ustvari jedina koja mi se svidja od njih (al mi se BAŠ svidja). Za mene zvuče suviše američki i ne vidim sličnost sa Bonfire, kod kojih ipak preovladjuje neki evropski zvuk...

 

Nisam baš ljubitelj balada ali ova je odlična:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...