Jump to content

ebay


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Zar nije neophodno da se prvo izbaci onaj maloumni zakon o zabrani slanja novca fizickim licima? Posto je razlog bio ne znam kakvo petljanje s novcem a to su oni na koje se zakon odnosio i dalje mogli da rade, naje*ao je samo posten svet.

Upravo je to problem, koji ce biti jos dugo vremena neresiv. Vec dugo godina filozofija nase zemlje je da moze da udje novca na privatne racune koliko hoces, a ne moze nista da izadje. Naravno zbog deficita, a ne zbog muljavine. Kada bi prodao kucu koja ti je u vlasnistvu imao bi velikih problema da izneses novac iz zemlje. Kada bi se internet i placanje preko neta omasovilo (tj ljudi bili primorani da se znalaze kao ti i slicni), ova kvazidemokratija bi brzo potonula, ali moze im se... Ponekad je coveku lakse da ima sto manje informacija u glavi, jer zivi u nekom prividnom blazenstu, kome svi tezimo...oh pay pal, pa cemo biti na spisku zemalja sa ogranicenim mogucostima. Evo sta nas ocekuje, sta mislite u kojoj cemo grupi biti? Moras nesto da prodas ili ti uplati tetka iz Amerike (to je suficit za nasu zemlju), onda to imas na paypal racunu, te sa tim mozes nesto da kupis (naravno uz carinu i pdv). Obrni - okreni ________________ (dodajte sami).

Pardon

mozda ce biti mogucnost da fundiras tvoj nalog sa kreditnom karticom ali nekim mesecnim limitom, kao sto je bio na moneybookers-u 50 eura (to od pre neku godinu, ne znam sada, nisam clan vise). To nema veze sa nama vec generalno zbog pronevere, jer ako 'punis' nalog sa SWIFT, onda to samo ti mozes da uradis, a sa karticom ... Ja sam pre nekoliko godina nasao rupu za slanje novca. Servis bidpay je radio sa Srbijom. Bidpay je slao cekove koji su sluzili za placenje aukcija. Onaj kome treba da posaljem novac oglasi nesto na Ebay-u, recimo tegove od 50 kg koji kostaju $5, a postarina $95. Ebay mu zaracuna fee samo na $5 a ja imam pravo da posaljem $100 preko bidpay-a. Uzmem kreditnu karticu i najnormalnije uplatim. Njemu stigne cek i unovci u banci. Sta sve Srbin mora da radi da bi nekom poslao novac. Uz to je veoma sigurno i jeftinije nego SWIFT, naravno mnogo sporije i vise ne radi :). Tj taj servis se transformisao.

Edited by otišao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon

mozda ce biti mogucnost da fundiras tvoj nalog sa kreditnom karticom ali nekim mesecnim limitom, kao sto je bio na moneybookers-u 50 eura (to od pre neku godinu, ne znam sada, nisam clan vise). To nema veze sa nama vec generalno zbog pronevere, jer ako 'punis' nalog sa SWIFT, onda to samo ti

 

Sad su limiti dosta veci... mislim da moze da dogura i do ukupno 5000-10000 za 90 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sad su limiti dosta veci... mislim da moze da dogura i do ukupno 5000-10000 za 90 dana.

jel to mislis na odliva sa naloga u banku ili fundiranje sa karticom. Sumnjamd a postoji zemlja u kojoj je to dozvoljeno. Cek sta da kupis za 5000 eura??? Ne kupuju se kola preko kreditne kartice. Kreditna kartica je osmisljena za sitne i frekventne kupovine, a to nikako ne ulazi u takvu koncepciju. Ako imas pristup moneybookersu ili nekom slicnom sajtu, voleo bih da mi posaljes screen shot, jako me zanima.

Kako god okrenes problem je u drzavi, koja je jos uvek pod sapom komunizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

verujem da je ovo pitanje bilo sigurno 100x ali mi je mrsko da trazim.evo ovako posto neidem u skolu i nisam prijavljen radnik da li je moguce da bilo kako izvadim neku karticu za kupovinu preko interneta tj da imam onaj limit mogu da mi skinu samo koliko ja na nju uplatim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao detaljno uslove za tu takozvanu internet karticu, ali ako imas licnu kartu nema nikakvih ogranicenja. E, sad punoletsvo ??? Ako si dobro sa roditeljima zamoli njih, ionako ne mozes da podignes vise nego sto imas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras samo da budes punoletan. za tekuci racun ti treba posao a ti neces tekuci.

Nisam citao detaljno uslove za tu takozvanu internet karticu, ali ako imas licnu kartu nema nikakvih ogranicenja. E, sad punoletsvo ??? Ako si dobro sa roditeljima zamoli njih, ionako ne mozes da podignes vise nego sto imas :)

zahvaljujem na informacijama.punoletan sam pa onda nece biti problema :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Elem, bilo je price o Intesinim karticama letos, ja mogu da kazem da je sve sljakalo krajnje ok, otvorio devizni nalog sa debitnom Visom Electron (ne moras da budes zaposlen), i recimo Moneybookers sljaka sa tim, a takodje sam narucivao iz USA neka sranja za ortaka bez ikakvih problema (jedino su morali da verifikuju karticu tako sto su skinuli neku mizernu sumu sa nje, pa je trebalo da im javim koja je suma u pitanju, za sta je bilo potrebno samo da se ulogujem na online proveru racuna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Kao nikada se nije desilo da ne ispune obećanje :haha: Ako prođe samo godinu dana od najave dobro smo prošli. Valjda ih zajebava to što će se više kupovati roba iz inozemstva. Ali to je problem samo ako je zemlja u finansijskoj krizi, a naša hvala Bogu nije.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako odobre PayPal, krenuće masivan odliv deviza, to je ono što njih žulja. Iz istog razloga je Dinkić 2000. zabranio devizni promet ka inostranstvu, da bi uplatio nekome 100€ na račun u EU, tvoj zahtev mora da ide pred upravni odbor banke.

 

Što se samog PayPal-a tiče, uzmete Visu Internet u Banci Intesi, stavite Bosnu za zemlju, normalne podatke o adresi itd. i prolazi verifikacija bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja koristim Raiffeisen VISA Virtuon karticu i do sada nisam imao nikakvih problema. Samo je glupost sto kada sam otvarao racun nisu govorili da se gasenje racuna placa 5eura,a ne kao sto je receno ugasis racun i dobijes nazad svojih 20eura depozita..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...