Sign in to follow this  
Zen

Milan B. Popović

29 posts in this topic

Saradnja Aleksandre Slađane Milošević, Alogie i Milana B. Popovića

Snaga protiv koje ne mogu nista

Srpski rock ne posustaje, već uprkos zlim slutnjama, nadjačava protivnike!

Domaća „Mother of rock and roll“ Aleksandra Slađana Milošević (kompozitor, gitaristkinja, pevačica, književnica, režiser), domaća grupa Alogia i urbani pesnik Milan B. Popović, spremaju se da kič kulturi zadaju nerešiv zadatak.

Aleksandra Slađana Milošević je u saradnji sa grupom Alogia, upravo završila snimanje nove kompozicije pod naslovom Izdaja (Ja bih da odmorim dušu). Pesma koja je prvobitno planirana za CD kompilaciju Milana B. Popovića - na kojoj se nalazi osamnaest srpskih rock i metal sastava koji su komponovali autorsku muziku na stihove iz Popovicevih knjiga pesama - postala je povod za veci poduhvat - Mini album Aleksandre Slađane Milošević i Alogie, u saradnji sa pesnikom Milanom B. Popovićem. Po zavrsetku tehnicke obrade pomenute Izdaje, prve od pet planiranih kompozicija, srpska medijska javnost ce imati prilike da se suoči sa kreativnom energijom koju će, nadamo se, uspeti da preživi.

...

www.MolitvaTetoviranogSrca.com

SladjanaMilosevicAlogiaiMilanBPopov.jpg

spremaju se da kič kulturi zadaju nerešiv zadatak

Uzimajuci u obzir sve protagoniste, ovo, pretpostavljam, znaci da ce biti dosad nevidjeni kic.

• Upvote 2

E bas su šaljivi ovi Brankovici u svojim nespretnim pokusajima da upadnu u neki mejnstrim - prvo Zorica Markovic, pa ma`nit Sladjana Milosevic...sve nade u tome da je sljedeca Viktorija.

Izdaja" - zajednička pesma Slađane Milošević i Alogije, je konačno objavljena na kompilacionom CD-u "Vreme brutalnih dobronamernika".

"Zaista nam je bila čast da sarađujemo sa prvom damom srpske rock muzike i inovativne kulture, Slađanom Milošević. Ovo je naša prva zajednička pesma i iskreno se nadam da ćemo ostvariti planove i sarađivati još u budućnosti", rekao je Srđan Branković, jedan od članova Alogije.

"Treba posebno hvaliti Milana B. Popovića, pesnika koji je kroz svoj projekat, inicirao našu saradnju i ostvario teško ostvarljivo - izdavanje metal albuma u Srbiji - i to sa izvanrednim pesmama i izvođačima. Očekujem da ćemo za pesmu Izdaja uskoro snimiti spot, kao i da ćemo svi smoći snage da napravimo koncertnu promociju albuma. Saradnja sa Alogijom je bila posebno inspirativna. Alogija poseduje jedinstvenu kreativnost i profesionalnost, kakva se ne sreće na ovim prostorima. Nadam se da ćemo realizovati ideju o snimanju i izdavanju zajedničkog mini LP-ja", rekla je Slađana Milošević.

Vremebrutalnihdobronamernika-omotko.jpg

Vreme brutalnih dobronamernika je upravo stiglo!

Objavljena je CD kompilacija pesama rock i metal bendova sa stihovima pesnika Milana B. Popovića – Vreme brutalnih dobronamernika.

Na kompilacijskom albumu Vreme brutalnih dobronamernika nalazi se 18 grupa i izvođača: legendarna umetnica Aleksandra Slađana Milošević, Alogia, Instant karma, Abonos, Art diler, Backbone, Tales of dark, Broken strings, Atlantida, Disparador, Amaranth, A. R. Club, Heaven rain, Iskaz, Darkshines, Asphalt Chant, Seraphim i Demether.

Na ovom umetničkom projektu je učestvovalo i kreativan doprinos dalo 70 muzičara i kompozitora i na njoj su zastupljeni stihovi beogradskog pesnika Milana B. Popovića. Svi su se okupili oko ideje spajanja popularne muzike i savremene poezije u jednu neraskidivu celinu.

Pri odabiru sastava vodilo se računa prvenstveno o kvalitetu, aktuelnosti, ali i o teritorijalnoj rasprostranjenosti muzičara-učesnika, tako da se na CD kompilaciji, pored nekoliko sastava iz Beograda, nalaze i umetnici iz Kragujevca, Novog Sada, Smedereva, Zrenjanina, Pančeva, Petrovca na Mlavi, Banja Luke i drugih gradova.

Likovna oprema i dizajn omota rad je akademskog slikara-grafičara, Jakše Vlahovića.

Više informacija o CD kompilaciji možete pronaći na sajtu Milana B. Popovića - www.MolitvaTetoviranogSrca.com , kao i na pojedinačnim my space stranama bendova- učesnika ove nesvakidašnje kompilacije.

Kompilacija je izašla, evo mi smo dobili dve kopije još pre par dana

Sam pesnik Milan B. Popović je izdavač, imaš na temi demo bendova Amaranth, postavljen je email pa možeš da stupiš u kontakt sa Milanom i on će ti besplatno poslati disk.

Izdvojio bih izvođače čija muzika mi je najviše legla: Amaranth, Iskaz (to je ta Bane Sunshine škola), Disparador (jel ovo Dušanov alias ili novi bend), Tales of Dark...

Ostatak bendova đene đene...

Izdvojio bih izvođače čija muzika mi je najviše legla: Amaranth, Iskaz (to je ta Bane Sunshine škola), Disparador (jel ovo Dušanov alias ili novi bend), Tales of Dark...

Ostatak bendova đene đene...

Pa kad ubaciš zajedno u google pojmove "disparador" i "translation" odgovor se sam ukazuje (: Milanova kompilacija je bila zgodna prilika da uradim nešto što je malo drugačije u odnosu na ono što radi Trigger. Drago mi je da ti se dopalo!

Ova kompilacija je iskorak u odnosu na dosadašnja pojedinačna izdanja i lep pokušaj da se ujedine snage. To je metal.   :pivopije:

Tekstovi su fino "legli" većini bendova, ali izdvojila bih Tales of Dark, Backbone, Demether i Banjalučane, Heaven Rain . Darkshines su mi OK, "Živite li?" (Amaranth) je odlična atmosferična stvar, a kao predstavnici malo alternativnijeg rock zvuka tu su Art Diler i Broken Strings. 

Saradnja Alogie i Slađane Milošević me je, u neku ruku, iznenadila, a opet, žena je oduvek pratila (i stvarala) trendove i očigledno je da joj to i dalje polazi za rukom.

Iskaz (to je ta Bane Sunshine škola)

Da, da, i ja sam to prvo pomislila.   :zeleni:

Kompilacija "Vreme brutalnih dobronamernika" se od sada može i besplatno skinuti sa sledećeg linka:

http://rapidshare.com/files/377407830/Milan_B._Popovic_-_Vreme_Brutalnih_Dobronamernika_-_CD.zip.html

ili sa:

http://www.zshare.net/download/75117371abd3d742/

U zip arhivi su mp3 fajlovi, info i omot.

Ajd muzika i da se proguta nekako (mada je dobar deo dosadan), ali ovi stihovi... Pa to je na nivou sedmogodisnje siparice koja masta da glumi u novom Tvajlajtu. Ne mogu da verujem da je neko ozbiljan da ono izdaje i jos se trudi da promovise.