Jump to content

R.I.P. Boško Radišić, naš veliki prijatelj


azal

Recommended Posts

I dalje ne mogu da verujem da je istina. Sinoc kada sam dobila telefonski poziv sa pocetkom jesi li gledala vesti? znala sam da se nesto grozno desilo, ali ovo mi nikad ne bi palo na pamet. I dalje ne mogu da se pokupim. :cry:

Bio je veliki covek i veliki borac za metal. Ovo je ogroman udarac za sve ljude koji su ga poznavali i koji su podrzavali njegov rad.

 

Nek im je laka zemlja.

Iskreno saucesce njihovoj porodici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boshka sam poznavao,chesto smo prichali na forumu i imali smo slichan muzichki ukus tako da smo se uglavnom slagali...Bio je veliki metal fan i dosta je uradio za scenu koja je ovim mnogo izgubila....Nazalost ni njega ni njegove sestre vishe nema ali siguran sam da ce svako sa ovog foruma chuvati secanje na ovog velikog choveka i prijatelja...

Boshko i Marija neka vam je laka zemlja i SLAVA!

U Kragujevcu cu uskoro organizovati memorijalnu svirku u njegovo ime,josh uvek sam u shoku i trenutno nisam ni u stanju da to sve organizujem u nekom kratkom roku ali definitivno ima dovoljno metal entuzijasta u Kragujevcu koji su poshtovala rad ovog choveka....

Ono shto me je mnogo potreslo je to shto smo se dogovarali pre svega par dana da se vidimo uskoro u Beogradu,a i rekao mi je da su trebali raditi obradu Angel Witcha i da se nada da ce svirati u Kragujevcu,na zalost to je ostala njegova neispunjena zelja.....

Edited by Thrashformers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,rekao mi je da cu se prijatno iznenaditi kad chujem za iznenadjenje koje spremaju,i posle par dana on odushevljeno priha o tome da ce svirati pre takvih velikih bendova....Stvarno tuzno.....Ali idemo dalje,pricha se ovde ne zavrshava,nadam se da ce ovo biti za nauk svima nama koji se potajno ne podnosimo iz chiste sujete i ljudske gluposti....Mnogo je sujete i prozivanja na domacoj maloj i jadnoj sceni,i tek kad se ovako neshto desi ljudi shvate koliko su sve te stvari nebitne i koliko je bitno da se drzimo zajedno....shto nazalost niej bio sluchaj....

Sve ove svirke koje ce se organizovati u njegovu chast trebale su se organizovati dok je bio ziv i ne samo u nejvogo ime nego u ime svih nas koji volimo ovu muziku,ovako,kasno smo se setili ali ce nam valjda ovo biti za nauk.....Njega vishe nema ali dosta je toga ostalo iza njega i mislim da bi svi jednim delom trebali na nejga da se ugledamo kad je u pitanju entuzijazam i zelja da se uchini neshto vishe za metal osim pukog preslushavanja i raspravljanja.......

R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga... dobio sam SMS poruku dok sam bio na poslu i tako se izmucio do kraja radnog vremena... Neka njemu i njegovoj sestri bude laka zemlja.. Tragedija velika, jos kad pomislis na to da su 'ostali' u stanu da bi mozda drugacije bilo.. ali ko li ce znati sta da radi u takvoj situaciji... :no:

Cudnovato, ali upoznao sam ga oktobra 2003-ce, u Domu Omladine, tokom nekog festivala (kurac-palac, ne secam se vise), kada je za Alogiju tu noc pevao Aca Celtic (mislim tako pamtim to vece)... :zeleni: Nisam ga znao, ali cuo sam i video da je veliki metal fan, za 'bednu' kolekciju PLOCA, i poznavanje nekih 'levih' metal bendova - od Paragvaja do Ugande i obrato, i u kom je demo bendu poceo taj i taj muzicar (postajao i dalje taj UNDERGROUND bend ili ne!), itd itd. i naravno da je veliki dobrica od par ljudi koji su ga bas znali (forumasi, forumasi)...

Krivo mi je sto nisam tu i da odam postu licno, ali zato vi domaci da ste se nacrtali tamo u petak svi..... :sad: mislim red je (cisto da ne bude da se nije kazalo, ostalo cemo lako)...

 

Kao vernik znam da je nastavio put, a kao 'metalac' citiram jednog baju "Death is just the beggining of immortality!"... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад купих ''Вечерње новости'' и заледих се кад прочитах наслов!

Велика трагедија!

Моја генерација... Упознао сам га пре годину дана - био је веома пријатан и предусретљив дечко и велики познавалац метала!

Шта ти је живот...

Нека почива у миру и он и сестра му!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros kad sam u inboxu pronašao mail od Legacya o boškovoj smrti prosto nisam mogao u to da provjerujem. Slušao sam na vijestima o dvoje nastradalih u požaru. Ni slutio nisam šta se desilo. Na moju žalost, nisam Boška poznavao lično, ali iz postova koje je pisao na ovom forumu moglo se vidjeti da je odličan kao čovjek, a evo i vi to sami potvrđujete. Počivajte u miru i nek vam bog da rajsko naselje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra dan žalosti u Ubu

4. jun 2009. | 11:51 | Izvor: Tanjug

Valjevo -- Povodom pogibije brata i sestre Boška i Marije Radišić iz Uba, sutrašnji dan u ovom gradu proglašen je za dan žalosti.

 

Tu odluku donelo je opštinsko veće Skupštine opštine Ub u znak solidarnosti i žalosti za svojim sugrađanima. Boško (29) i Marija (26) Radišić biće sahranjeni sutra na groblju u Ubu u 14:00 časova.

 

Porodici Radišić, koja je u požaru pre dva dana u višespratnici na Voždovcu, u Beogradu, ostala bez oboje dece, stižu izrazi saučešća iz svih krajeva Srbije i inostranstva.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=364175

Share this post


Link to post
Share on other sites

R.I.P. :cry: Nek im je laka zemlja...

Shta drugo da kazem sem da je ovo tragedija od koje chovek zanemi...

Neka ovo bude poruka svima nama da se vishe volimo, tolerishemo, cenimo i druzimo za zivota, jer vidish shta ti je zivot, nishta, u sekundi se sve obrne... I nikad chovek ne moze da bude spreman. Count your blessings

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitala sam od pocetka sve ove postove, suze su mi krenule :\ Kad sam procitala zasto i kako se ovo desilo bilo mi je jos gore. Samo jednom sam videla Boska,ali redovno sam citala njegove postove i uvek mi se cinio kao super lik. stvarno mi je jako zao.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...