Jump to content

R.I.P. Boško Radišić, naš veliki prijatelj


azal

Recommended Posts

Samo ću reči da me nikad nije ovako rastužila smrt čoveka kog nisam lično poznavao. :(

Ja ga isto nisam licno poznavala, al' me je bas potresla ova vest. I dalje ne mogu da verujem.

Ne mogu ni da zamislim kako je njegovoj porodici, rodjacima, prijateljima...

 

 

Memorijalna svirka obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih samo hteo da se izvinim na mojoj oštroj izjavi. stvarno ponekad umem kao kreten najveći da se izražavam. ja se sećam ko da je bilo juče kada sam 14. januara 2005. imao prvu svirku sa otrovom (venom tributom) i kada je i isto veče sa nama i space eater imao svoju prvu svirku u filozofu. i sećam se kada su pokidali bili over the wall, ja sam bio u fazonu ovi likovi su moji idoli... :D

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

upoznah boska na metal battleu, iako sam ga znao samo odavde kao RNA, mada znam vecinu spaceeater ekipe. delovao kao dobar momak na prvu loptu, sa vrlo izgradjenim stavom, to kod ljudi najvise cenim. ali zelim samo nesto da napomenem... svi oni koji su u fazonu, jebala vas scena, srpski metal, malo propustaju poentu:

 

nije nasa scena scena u pravom smislu te reci, svi ljudi na ovoj temi koji to pominju zele da oznace ekipu, ljude koji sviraju i druze se. svi smo mi povezani, mozda se ne znamo svi najbolje, ne slazemo svi, ali tu smo i zajedno smo. bosko i njegov band su jako vazan deo te price. dakle, magarci sa po 30 postova, pre nego sto krenete da psujete i pljujete,u fazonu koga boli kurac sada za scenu pokusajte da skontate barem nekakav kontekst. govori se u grupi ljudi, o prijateljima. to ti je ono sto ti u zivotu ostane. kao i secanja tih ljudi na tebe kada te vise nema...

 

u zelji da ne rasplamsavam ikakvu raspravu na tu temu dalje, naravno iz pijeteta prema bosku i njegovoj sestri mariji, ovde zavrsavam tu pricu. neka im je laka zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

upoznah boska na metal battleu, iako sam ga znao samo odavde kao RNA, mada znam vecinu spaceeater ekipe. delovao kao dobar momak na prvu loptu, sa vrlo izgradjenim stavom, to kod ljudi najvise cenim. ali zelim samo nesto da napomenem... svi oni koji su u fazonu, jebala vas scena, srpski metal, malo propustaju poentu:

 

nije nasa scena scena u pravom smislu te reci, svi ljudi na ovoj temi koji to pominju zele da oznace ekipu, ljude koji sviraju i druze se. svi smo mi povezani, mozda se ne znamo svi najbolje, ne slazemo svi, ali tu smo i zajedno smo. bosko i njegov band su jako vazan deo te price. dakle, magarci sa po 30 postova, pre nego sto krenete da psujete i pljujete,u fazonu koga boli kurac sada za scenu pokusajte da skontate barem nekakav kontekst. govori se u grupi ljudi, o prijateljima. to ti je ono sto ti u zivotu ostane. kao i secanja tih ljudi na tebe kada te vise nema...

 

u zelji da ne rasplamsavam ikakvu raspravu na tu temu dalje, naravno iz pijeteta prema bosku i njegovoj sestri mariji, ovde zavrsavam tu pricu. neka im je laka zemlja...

 

 

Hteo sam da kazem tako nesto kad sam video te izjave... Kao nije bitna ta scena, covek je poginuo... Tacno. Ali taj covek je bio deo te scene, i mnogo mu je znacila, i oko nje se zalagao. Cenite bar to, umesto da ga protokolarno ozaljevate. Ali glupo je praviti raspravu oko toga, samo treba razumeti da Boska ljudi pamte pre svega po ogromnom entuzijazmu, i zato pominjanje te scene u kontekstu sa njim potpuno ima smisla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

upoznah boska na metal battleu, iako sam ga znao samo odavde kao RNA, mada znam vecinu spaceeater ekipe. delovao kao dobar momak na prvu loptu, sa vrlo izgradjenim stavom, to kod ljudi najvise cenim. ali zelim samo nesto da napomenem... svi oni koji su u fazonu, jebala vas scena, srpski metal, malo propustaju poentu:

 

nije nasa scena scena u pravom smislu te reci, svi ljudi na ovoj temi koji to pominju zele da oznace ekipu, ljude koji sviraju i druze se. svi smo mi povezani, mozda se ne znamo svi najbolje, ne slazemo svi, ali tu smo i zajedno smo. bosko i njegov band su jako vazan deo te price. dakle, magarci sa po 30 postova, pre nego sto krenete da psujete i pljujete,u fazonu koga boli kurac sada za scenu pokusajte da skontate barem nekakav kontekst. govori se u grupi ljudi, o prijateljima. to ti je ono sto ti u zivotu ostane. kao i secanja tih ljudi na tebe kada te vise nema...

 

u zelji da ne rasplamsavam ikakvu raspravu na tu temu dalje, naravno iz pijeteta prema bosku i njegovoj sestri mariji, ovde zavrsavam tu pricu. neka im je laka zemlja...

kada se setim ono kao warm up za Castle fest kada ste svirali u maloj sali tada sam prvi put cuo Space Eater i vas

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kazem tako nesto kad sam video te izjave... Kao nije bitna ta scena, covek je poginuo... Tacno. Ali taj covek je bio deo te scene, i mnogo mu je znacila, i oko nje se zalagao. Cenite bar to, umesto da ga protokolarno ozaljevate. Ali glupo je praviti raspravu oko toga, samo treba razumeti da Boska ljudi pamte pre svega po ogromnom entuzijazmu, i zato pominjanje te scene u kontekstu sa njim potpuno ima smisla.

 

Naravno, ja ću se sećati njega preko metal uspomena, kako sam ga davio za Vault pa smo išli da ga štampamo za mene specijalno, snimao mi SE probu na kasetu, pokazivao mi omot, priča o muzici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najis​kreni​je sauce​sce njego​voj porod​ici i momci​ma iz SPACE​ EATER​-​a od clano​va benda​ RAZE iz Kikin​de.​.​.​

R.​I.​P.​Bosko​

Edited by Zale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam poznavao Boška toliko dobro kao neki ljudi, videli smo se mozda par puta, i delovao mi je kao sasvim okej čovek. Lično su mi se sviđali njegovi pogledi na muziku, kao i na neke druge vidove umetnosti. Svojevremeno je pisao za Metal Sound, što je za nas koji smo bili oko toga bila veoma dobra stvar, imati takvog metal poznavaoca. Nažalost, stvari su išle drugim tokom. Želim da izrazim duboko saučešće njegovoj porodici, svim njegovim bliskim prijateljima, članovima benda Space Eater i svima koji su ga poznavali. Tragedija je velika, jer ni njega, ni njegove sestre više nema, i verujem da niko ne zna kolika je sada bol u njegovoj porodici. Ja sam za njegovu i smrt njegove sestre saznao danas na poslu, i zaistam i je sve zvučalo šokantno. U prvi mah, mislio sam da se neko morbidno zeza, dok nisam skontao o čemu je bila reč. Mnogo mi je žao. Ostaće večno upamćen. Neka oboje počivaju u miru.

 

 

R.I.P

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo svoje pesme, koju sam pre oko 4 meseca smislia ovde, na forumu, posvecujem njemu:

 

Kakve su godine doshle,

u moru secanja ostaje nas sve vishe,

ti si bio taj shto je snagu davao,

a sada te nema vishe...

 

Kako se zovesh?

Kojim putem odlazish?

Kojim li se vracash?

U koje chase dolazish?

 

...

 

Ti si nestao

k'o oblak prashine,

ti si nestao, a ja znam-

vraticesh se jednog dana,

chim sunce sine...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad zalim sto sam bio u Zagrebu i ucio tu cijelu noc za ispit, kad su oni svirali u Sarajevu.

 

Jos jednom najdublja i najiskrenija sucut od mene i Evading Downfall-a i sarajevske i zagrebacke ekipe.

 

 

Pocivao u miru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...