Jump to content

R.I.P. Boško Radišić, naš veliki prijatelj


azal

Recommended Posts

Čitam maloprije email i ne mogu da vjerujem.

Čovjeka nisam poznavao, i mogu reći da mi je žao zbog toga, ali sudeći po svoj pažnji koju je posvetio umjetnosti, muzici, sakupljanju ploča, stripova; sasvim sam siguran da se radilo o čovjeku sa velikim srcem, i da je mnogima upravo služio za primjer i bio im inspiracija.

S obzirom da sam poznavao par meni dragih momaka, koji su na neko drugo mjesto otišli i dosta mlađi od Boška, nadam se da postoji neki nama nepoznat plan i razlog zbog kojeg takve osobe napuštaju ovo ionako odvratno mjesto.

Neka Boško i njegova sestra počivaju u miru gdje god da su.

Edited by (kinetic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam poznavala coveka, ali mi je ovo zaista grozna prica, malo je reci tragedija; cula sam za ovo na vestima, a tek sad vidim da se radi o nekome za koga sam, na neki nacin, znala; i u neverici sam... Mogu misliti kako je tek vama koji ste ga poznavali licno.

 

Moje saucesce njihovim roditeljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghostwinds draw forth the clouds

That will shroud me in black forever

Once again I stare into the night

Darkness binds my life and death together

 

The dark clouds a portrait of her

The black-cloaked face of death

Her empty eyes a hallway to heaven

But my sanctum is beyond unfathomed depths

 

I will never be at rest

Until the sun forever sets

 

A solemn walk through this maze of paled stones

Monuments to the ending of pain

Souls cry forth from eternal sanctum

Knowing only death remains

 

Now I stand before the altar

They call me from ethereal gates

I raise my head in dignity

Knowing only death is the absence of pain

 

 

While Heaven Wept - Into The Wells Of Sorrow

 

Znam da si ih voleo, prijatelju...

Zauvek tjesh nam nedostajati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja i ceo RD smo nemi i sokirani duboko. Pretesko je bilo sta pricati. Zeleo bi da izrazim najdublje saucesce, porodici, najblizim prijateljima, i predivnim ljudima i drugarima iz Space Eatera.

Imam potrebu da kazem nesto ali ne mogu da se sastavim, pa cu da se pomognem jednom pesmom sa kojom mogu da se sada poistovetim da izrazim svoje najdublje zaljenje.

"Bosko je bio pravi umetnik u metal muzici, ne mogu ispricati koliki je uticaj imao na mene, RD, omladince pocetnike, i sve ljude sa scene. Jedan od najvrednijih i najtalentovanijih metal izvodjaca, nikada bez svog cuvenog smeska, i pokreta koji prate ritam. Bosko je imao strast prema zivotu, i muzici i nikada nece biti zaboravljen. Voleo sam Boska i voleo sam ono sto je radio za sve nas na metal sceni. Smrvljen sam ovom tragedijom.

Prijatelju i veliki ratnice, pocivaj u miru, neka ti je laka zemlja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nastrada neko za koga si chuo makar preko televizije, osetis se kao da je umro neko koga poznajes. Kad umre neko koga poznajes, osetis se kao da ti je umro neko jako blizak. Kako se mi metalci uglavnom znamo, osecamo se kao da je otisao clan porodice, iako se nismo mnogo druzili.

 

Bole je bio primer coveka koji je u svakom smislu mogao da posluzi kao uzor. Bio je vredan student, posvecen muzicar, klekcionar, fanzinas. Sve sto je radio, uspesno je radio. Koliko ga ja znam, nije ni pio, pusio, nije se drogirao, nije vozio brzo .... i bude ti zao sto takav covek ni kriv ni duzan nastrada.

 

Govorim samo o Bosku jer sam ga poznavao, a tragedija je svakako neprocenjiva jer mu je i sestra nastradala. Ne mogu da mislim kako je njihovim roditeljima....

 

Otisao je ponajbolji medju nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji sudbina, postoji samo ljudska glupost, ljudska nemarnost. Radijator usred juna, znam, hladnije je ovih dana, ali choveche...

 

Rekoh vec, poznavao sam Boska, zao mi je samo sto ga nisam poznavao bolje i sto vise nece biti thrash svirke/'certa gde cu moci da ga sretnem i fino da se ispricam sa njim o muzici i jos po necemu. Upoznah ga na svirci u Krusevcu, ima vec 4 godine sad, dao mi je poslendji primerak "The Vault"a, za koji imam neizmernu cast da je uzeo i onih nekih par mojih tekstova i uvrstio ih tamo. Muzika mi je najvazniji deo zivota, a on je bio jedan od retkih ljudi sa kojima je o istoj moglo nashiroko da se prica, pre svega o zajednickoj ljubavi, metalu. Eto, poslendji put kada ga videh, kada je Schmier zasrao vece, pricasmo o albumu sa mog avatara, bas je hteo u skorije vreme da ga chuje, heh. Koliko je samo meni muzike on preporucio, i koliko sam ne samo bendova nego i zanimljivih inforamcija saznao od njega to necu ni da spominjem...

 

Once again, rest in peace man.

 

PS. Heh, sad bi me grdio sto koristim engleski....

 

PPS. Danas je takodje godisnjica smrti Tomasa Forsberga, crn je ovo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, sad videh tek temu i ne mogu da verujem! :icon_ne: Nisam poznavao čoveka ali bez obzira delim tugu svih sa foruma. Rest in peace Boško i Marija! Moje najiskrenije saučešće porodici i prijateljima! Strašna tragedija. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam sada video vest...

Boško je bio dobar i kulturan momak, sjajan sagovornik i neko ko je mnogo i beskrajno voleo muziku...

Pre dva dana sam pricao sa prijateljom o njegovom bendu, The Vault je bio odlican fanizin koji sam obozavao zbog ogromnih i detaljnih intervjua...

Jednom smo proveli celo popodne kod Baneta Loknera u beskonačnoj priči o muzici i vinilima...

Jako mi je žao...

Saučešće njegovoj porodici...

Neka počivaju u miru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, u danasnjem svetu su vecina ljudi podli, gramzivi, gledaju samo svoju guzicu i da te zejebu...Bosko je bio sve suprotno, sve ono najbolje sto covek moze imati, iskren, pozitivan, uvek da pomogne koliko moze(a mogao je puno)

I to je onaj osecaj, kad nekog upoznas(a upoznali smo se slucajno) i odmah ga jako zgotivis, jer osetis da je COVEK. A danas za malo koga mogu reci da je COVEK. Bosko je to bio i uvek ce biti...

Vidjali smo se po svirkama, pricali...bio je jako tuzan kad sam na jednu svirku zakasnio i nisam cuo SE...toliko je voleo muziku...

Svi koji smo ga poznavali, imali smo srecu i cast zbog toga...i uvek su mi takvi ljudi dizali raspolozenje, jer vidis da u ovom ludom vremenu, ipak ima pozitivnih i dobrih ljudi...

Cuvajmo secanje na Boska, i trudimo se da postujemo prave ljudske vrednosti...i zbog Boska i zbog nas samih...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci a da ima smisla...

Super muzicar i super covek...

Saucesce porodici...

Nadam se da je vec nahvatao Burtona, Chucka, Cozzya i Dimea da sviraju zajedno tamo, gdegod da su...

 

Only the good die young

 

Poslednji put smo se videli na Maidenima...

 

R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RNA

 

View Member Profile

Remove Friend

Send Message

Add to PM block list

Forward PM

Find Member's Topics

Find Member's Posts Re:Headless cross, 25. 2. 2009, 21:00

 

 

Priest of Metal

 

 

Group: Moderatori

Posts: 24132

Member No.: 177

Joined: 10.7.2001.

 

 

Mr.Hate:

QUOTE

Brate bas mi je drago sto si zadovoljan,da budem iskren brinuo sam.Znam da je taj selotejp sranje al sve mislim zavrsice poso.

Nemas potrebe da mi pricas sto nisi mogao da posaljes u ponedeljak,ne pravim pitanje.Ploca je stigla danas,u savrsenom je stanju.Hvala ti jos jednom na saradnji,skinuli smo djanu tako da cemo saradjivati i u buducnosti ako se namesti situacija jer smo obojica vidim fanatici.Sve najbolje!!!

 

RNA:

Исто такође.

Хм, чуди ме да је пакет већ стигао, с обзиром да сам га послао синоћ око 6. Нисам га очекивао до сутра, али утолико боље.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...