Jump to content

R.I.P. Boško Radišić, naš veliki prijatelj


azal

Recommended Posts

Saznaće večeras i sutra. Desetkovala sam toner ovih dana, i popodne koričim sve u jednu registratorčinu i nosim im večeras. Ako još neko ima nešto što bi stavio u taj registrator i želi da odštampam, ostavite link

 

 

 

 

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznaće večeras i sutra. Desetkovala sam toner ovih dana, i popodne koričim sve u jednu registratorčinu i nosim im večeras. Ako još neko ima nešto što bi stavio u taj registrator i želi da odštampam, ostavite link

 

 

Bravo za akciju!!! BTW, prošao sam kroz Ub pre neki dan i video Boškovog matorog pored groba, sedi sa još par ljudi, ćuti i gleda u zemlju... Stalala mi knedla u grlu do Obrenovca... Trebalo je u ponedeljak da se vidimo da mu dam neku majicu, ali verovatno ću je odneti lično njima ili ću dati Karlu da im odnese...

Edited by Metal Homer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest moon_dance

Sinoc je Jovan na koncertu Del Arno band-a posvetio pesmu "nasem velikom prijatelju, velikom muzicaru Bosku Radisicu"... Pogadjate, pesma je "Vise nego zivot"...

 

Vise nego zivot

 

Stavio sam krov iznad tvoje glave

I savio nebo preko prozora

Mislio sam mislio da cu doci sebi

Ali mesto gde sam mi odgovara

Jutra su se smesila kad smo bili mi

Veceri su tekle, biseri se pili

Nikako ne zelim da zaboravim

 

Falis mi falis, vise nego zivot

Falis mi falis, ne znam da li znas

Falis mi falis, sta cu ja bez tebe

Samo jos da tonem i da propadam...

 

A sad kad te nema, mislim na tvoj osmeh

I na pokret rukom sto me obara

Sve sto sada radim, ne izgleda mi dobro

Telo mi se vuce, a srce udara

Iza svakog coska hocu da te sretnem

Grad je ovaj postao teska pustinja

Nikako ne zelim da zaboravim

 

A kada se vratis, bice opet sunca

Bice opet svega, hej da li si znala, znala

 

Falis mi falis, vise nego zivot

Falis mi falis, ne znam da li znas

Falis mi falis, sta cu ja bez tebe

Samo jos da tonem i da propadam...

 

....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za akciju!!! BTW, prošao sam kroz Ub pre neki dan i video Boškovog matorog pored groba, sedi sa još par ljudi, ćuti i gleda u zemlju... Stalala mi knedla u grlu do Obrenovca... Trebalo je u ponedeljak da se vidimo da mu dam neku majicu, ali verovatno ću je odneti lično njima ili ću dati Karlu da im odnese...

 

Mислио сам да се направи нека енглеска верзија book of condolence као empty words за Чака Шулдинера,где би људи из целог света уписивали своје идеје.Но изгледа да мало касним са идејама.Опростите,нисам хтео да сметам,чисто кажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavicu temu jos par dana, jer vidim da se povremeno pojavi jos neko ko ga je znao...

 

Posle toga cu je zatvoriti, zaista smo se potrudili da zadrzi dostojanstvenost, pa tako neka i ostane.

 

Samo postojanje teme apsolutno ne utice na nase secanje na njega.

 

 

Ako ste primetili, na vrhu Thrash Metal foruma i Domace Scene stoji mali In memoriam, i stajace tamo dok je ovog foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal Message

dudi

 

 

hello, 7. 6. 2009, 20:15

 

 

 

 

 

Gde si bre ti ?

 

 

 

I eto ode nas prijatelj Bosko

 

 

_______________________________________________

 

Pozdrav Dudi

 

Evo da ti se javim ovako javno da svi znaju kako je zivot zajeban i nepredvidiv.

Posao sam kuci na godisnji 30.maja i dan ranije sam se cuo sa Boskom radi nekih zajebancija.

 

Zvao sam ga od 2.juna svaki dan najmanje po jednom ali se nazalost vise nismo culi,mislio sam da ima neke obaveze oko ucenja jer mi je to rekao ranije.

Strasnu vjest sam saznao na najgori moguci nacin kad sam u nedelju ujutro(7.jun) nazvao i na njegov broj mobilnog i javila mi se njegova majka.Bilo je strasno...vjeruj mi da mi je doslo tesko.

Zao mi je sto nisam skoknuo ovde na forum ranije prije sahrane ali sta da se radi...

 

Ljudi ,pozdrav svima i uzivajte u zivotu,vidite kako moze biti kratak

 

 

R.I.P. Bosko

R.I.P. Marija

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od prvih clanova YuMetal-a me je zamolio da postujem ovu poruku. U pitanju je DragonHeart (Filip Popovic iz Podgorice) kojem sam ja javio za ovu tragediju. Ova poruka dosta govori o Bosku...

Evo je:

 

U totalnom sam shoku i naprosto mi suze naviru. Ti si mi prvi javio i trebalo mi je sat vremena da sjednem i ovo ti napisem. Boska sam znao dugi niz godina i bili smo prijatelji. Bio je tako predan i iskren u muzici, nevjerovatno talentovan za mnoge sfere zivota, ali ono sto je najvise volio i sto ga je 100% ispunjavalo je bio Metal. Potpuno je bio skroman, kulturan u susretu s ljudima i covjek kome sam se divio. On je jedan od prvih, ako ne i prvi lik s YUMetal foruma s kojim sam se upoznao i dugo dopisivao, a zadnjih godina sam se prilikom dolaska u BG obavezno druzio s njim i odlazio mu na stan, bas taj u koji je izgubio zivot. Sjecam se da bi smo do zore ostajali slusajuci muziku i pricajuci o raznim temama, narocito umjetnosti, koja je bila njegova velika ljubav. Posebno se ponosio svojom ogromnom kolekcijom ploca koju je redovno dopunjavao. Evo dok ovo kucam, moji mi javljaju da je bila informacija na Dnevniku RTS-a o ovoj velikoj tragediji. I da sve bude gore, poginula mu je i sestra, koju sam isto imao priliku da upoznam. Zaista, za sve ove godine mog poznanstva s Boskom, imao sam utisak kao da je neko koga znam od malena, jer mi je njegov umjetnicki senzibilitet odgovarao. Nista, ali nista nije radio zbog novca, bilo da je rijec o muzici, koncertima ili pravljenju fanzina koji je bio ubjedljivo najbolji na ovim prostorima. Ostace mi vjecno sjecanje na njega kao na osobu koja je mozda nekima spolja djelovao kao namcor, ali kad se bolje upoznao shvati se koliko je on u stvari imao bezazlenost djeteta. Da, osjetio sam da nikad ne zeli ubiti dijete u sebi, jer ga je to nekako drzalo da ne ode na losu stranu u ovom vremenu haosa. Pricao mi je skoro neke dogodovstine iz vojske, kao i apoteke u kojoj je poceo da radi. Eto, sta mu vrijedi sve ovo sto rekoh, zivot je takav, cesto nas izda onda kad mu se najvise damo i kad od njega najvise ocekujemo.

 

Neka pociva u miru sa svojom sestrom.

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...