Jump to content

Death / Grind - preporuke & kultovi


Lunar

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vredi. Interesantni su, iako im malo fali da budu bas, bas poseban bend. Oni su kao neki uber kult tamo u Spaniji, iako ja mislim da ih i Ataraxy i Domains siju za dve klase. Ako nisi slusao ta dva benda, skini obavezno - taj Ataraxy je takvo remek delo da nemam reci, bas sam mu se ovih dana vratio posle duzeg vremena.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi. Interesantni su, iako im malo fali da budu bas, bas poseban bend. Oni su kao neki uber kult tamo u Spaniji, iako ja mislim da ih i Ataraxy i Domains siju za dve klase. Ako nisi slusao ta dva benda, skini obavezno - taj Ataraxy je takvo remek delo da nemam reci, bas sam mu se ovih dana vratio posle duzeg vremena.

 

slušao oba, naravno, Domains jedan od najboljih DM albuma ove godine, a od Ataraxy očekujem da naprave baš veliko ime

 

ok, overiće se onda ovi, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Nešto sam ovih dana bio u nostalgičnom fazonu i rovario po starim zaboravljenim kultovima pa da odradimo jedno "sećate li se" drvljenje, možda i pokrenemo priču o ovim grupama, jako bi me obradovalo da neko kaže koju.

 

Nemačka zemlja obećana metala ali nekako je death ostao u zapećku kraljevi su nesumnjivo Morgoth ali jedan od prinčeva je FLESHCRAWL i posebno je za sećanje prvi album

 

1317280589_1992.jpg

 

Sjajan omot sve govori, ubrzo su u svojoj karijeri otišli u Dismember worship koji je sam za sebe dobar, ima tu odličnih stvari ali debi im ostaje spomenik sam za sebe, neka mešavina Autopsy i finske DM morbidne škole, sporo i jebeno napeto sa odličnom produkcijom, reprezent

 

Selimo se u Švedsku, nekako se svi sećaju Johana Liive iz Arch Enemy ali nikad ovde nisam video da se pominje FURBOWL koji je devedesetih bio jedan od najjačih predstavnika death'n'roll zvuka!

 

furbowl2.jpg

 

Posebno je za pohvalu drugi album Autumn Years koji je u Swedeath ubacio taj roll sufiks pa i gothic rock, na papiru zvuči odvratno ali je svirka da se usereš, reprezent

 

I za kraj na Floridu da skočimo sa RESURRECTION, možda su bili come latelies u '93 ali Embalmed Existence sa sve Seagrave-ovim coverom i Burnsovom produkcijom je mogao u time capsulu za ovakav zvuk, ne dosađuje kad se iskopa ni posle toliko godina.

 

8076.jpg?5549

 

Reprezent https://www.youtube....h?v=urvULb0-I5Y

 

I za kraj bonus bend koji nikad nije došao do albuma ali sa EPjem Sleep Forever ostade zapamćen u UGu po mnogo lepim stvarima.

 

1360256437_darkified-ep.jpg

 

DARKIFIED je pomalo značajan kao prvi bend Jocke Gothberga, imaju čak i spot na svu tu muku

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...