Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

Može jedno pitanje? Šta od muzike slušaš, tj. planiraš da slušaš na tom sisitemu? Na šta ciljam? :zuba: ako planiraš da slušaš metal i neke druge vrste glazbe (novijeg doba), onda si u startu pogrešio sa kupovinom "vintage" sistema :da: shvataš šta hoću da kažem? ;)

Ja samo onako bez veze pomenuh DAC :D ovde u tvom slučaju stvarno nema smisla kupovati recimo CA DAC (oko 350e, ali ovde ga nema za kupiti pa da ga jebeš), ima i ProJect jeftinija rešenja (recimo USB Box 100e ili DAC Box 200e). Sa Audigy karticom ćeš sigurno dobiti bolji zvuk, ali ako planiraš u budućnosti da nabaviš neki sistem iz više klase - onda DAC dolazi kao najbolje rešenje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm pa za sad bi eto bilo dobro da nadjem bilo kakav nacin da pojacam signal... Mozda bi taj od 100 jevreja bio kao neko resenje - mada trenutno mi se ne trosi lova na hi-fi komponente, ovo sam uleteo cisto da vidim sta ce da ispadne - gledao oglase za nesto deseto, pa mi dunulo da uzmem pojacalo, pa onda i zvucnike... Mozda u nekoj buducnosti, za sad imam druge prioritete.

E sad naravno da cu slusat' mjetala, sta drugo :D Pazi zvuk je svakako bolji neg' na microlabu, ko sto rekoh. Samo mi je neprijatno da drzim zvuk na compu ili pojacalo odvrnuto do daske da bi slusao normalno.

Glede vintage komponenti - ako uzmes u obzir da su se na takvoj opremi slusali prvi albumi Slejera, ne vidim nista lose u tom :) Ako nis', ono imas taj oldskool filing

 

Enivej ako resim taj problem, cenim da ce mojih 120 evra investicije da se isplati, i bicu zadovoljan... Pa kad jednom uzmem TV od pedes' inca, onda cu da razmisljam o kupovini neceg naprednijeg (ne zbog tv-a, nego prosto po listi shopping prioriteta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam prastaru liniju marke AIWA. Pojachalo, ispod njega radio, ispod njega kasetash. Moze i da se doda gramofon iznad :)

 

Mrzi me da slikam, a na netu nema fotki, poshto je sprava jedno 20 godina stara :haha:

 

zvuchnici su Ei Nish, singlovi od po 20 W, shto je za sobu sasvim dovoljno. Imao sam ranije Technics trosistemce, ali su napustili kucu zajedno sa zlochuhom :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno glupo pitanje: da li bi pretpojacalo resilo moj problem kilavog ulaznog signala?

 

Konkretno, da li bi ovo pomoglo?

Predpojacalo ti definitvno ne treba ako oces samo da slushas muziku na tome...Ovo sto si stavio ti definitivno ne bi pomoglo,najvishe bi ti pomoglo da odneses to pojacalo kod nekog majstora da pogleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

phono preamp se koristi kada ti pojačalo nema ulaz za gramofon a hoćeš ga slušati na postojećem sistemu, pa što kupovati novo pojačalo kad možeš ovo čudo da mu dodaš i proširiš upotrebljivost već postojećeg sistema ;) ne znam kako će ti to rešiti problem :(

koji izvor zvuka je koristio prethodni vlasnik? jesi li probao neki drugi izvor zvuka osim kompa? recimo nakači bilo koji dvd plejer (neko u tvom okruženju ga sigurno ima) i onda proveri da li je isti problem prisutan ;)

izvini za ovakav post gore, nije mi bila namera da podjebavam (iako je tako zvučalo) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ovu old skul zverku, dobio sam je neke 97/98.

sony%20mhc%20771%20copy.jpg

Ocuvana je skoro perfektno, jedino se CD player sjebao nakon 3 godine(u pitanju onaj multiCd charger, najvece sranje). Zvuk je i dalje dobar, cini mi se da su zvucnici 2x60w(sasvim dovoljno za kucnu upotrebu). U medjuvremenu sa ubacio neku Creative zvucnu karticu, spojio sa kompom, i zaista dobro gruva. Defnitivno ne treba zaliti novac kad su muzicke komponente u pitanju, jednom kupis kvalitetnu stvar, i ne brines duze vremena.

 

I jos jedna preporuka za slusalice - AKG 99.

akgk99.jpg

Neko vrijeme sam koristio svakave jeftinjake koji su mi se sjebavali nakon 2 mjeseca. Pocetkom ljeta sam pazario ove i u potpunosti zadovoljan zvukom i kvalitetom izrade. Jedino sto malo vise griju :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

phono preamp se koristi kada ti pojačalo nema ulaz za gramofon a hoćeš ga slušati na postojećem sistemu, pa što kupovati novo pojačalo kad možeš ovo čudo da mu dodaš i proširiš upotrebljivost već postojećeg sistema ;) ne znam kako će ti to rešiti problem :(

koji izvor zvuka je koristio prethodni vlasnik? jesi li probao neki drugi izvor zvuka osim kompa? recimo nakači bilo koji dvd plejer (neko u tvom okruženju ga sigurno ima) i onda proveri da li je isti problem prisutan ;)

izvini za ovakav post gore, nije mi bila namera da podjebavam (iako je tako zvučalo) ;)

 

Pa da, ali tehnicki ono radi sta - pojaca line signal - a to je ono sto mi treba. E sad, vrlo je moguce da phono preamp ne pojaca signal bas kako meni odgovara, i da koriguje sam ton spram stajaznam tamo neke krive gramofona, tako da u svakom slucaju odustah od onog, a i lik je izgleda prodao :)

Mislim gde je sad onaj Dersu Uzala kad mi covek treba da mi tehnicki to nacrta? Enivej, kao sto rekoh, probano je na tjuneru na licu mesta, i tamo mi se sve cinilo sasvim normalno sto se tice jacine.

Takodje CD-ovi imaju slabiji izlazni signal, tako da pojacala imaju pretpojacalo na CD ulazu, koliko sam naucio do sad (oce neko da ubode CD u Tape ulaz i potvrdi/demantuje?!). Ista prica je i za phono, ali posto sam probao da povezem na phono ulaz, dobio sam neke jako cudne zvukove (na svim ostalim ulazima dobijam jedan te isti normalan ali preslab zvuk).

 

A gledacu da navatam neku komponentu, samo jos da nadjem ko ima i ne mrzi ga da nosi... A moj DVD plejer je u drugom gradu, bem li ga :)

 

Da sam neki elektronicar, vec bih uzeo i napravio neko trivijalno pretpojacalo - al ondah ne bi pitao gluposti po yumetalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj verni CD Philips puni mnooogo godina i razmišljam da ga pojačam jednim finim novim CD plejerom.

Imam pojačalo Technics SU-V500 koje savršeno radi (ruši plafon kad komšije nisu dobre).

 

 

Preporuke?

 

 

koliko para? novo/polovno? :zuba:

 

 

 

Novo. CD ne kupujem polovan, kao ni gaće :)

Nema ograničenja, odlučuje se o svoti na osnovu cost-benefit analize i ponude u datom trenutku.

 

 

Edit: CD plejer, that is. Gaće su u redu. :mhihi:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odličan izbor.

 

Ja idem sutra po M-Audio Studiophile AV 40 :veseli:

 

DSCN7479.jpg:P femsi :P

 

Nisam ih cuo ali po onome sto sam procitao deluju simpatichno. Koliko para te kosta to zadovoljstvo?

 

Nego gojko, sinko, znash li koliko novaca izadje neka solidna stereo kartica? ( poso vidim da se interesujes za M-audio, njihova recimo )

 

a evo mojih lepotica

 

http://img166.imageshack.us/img166/9271/s6300100qg5.jpg

 

Slika nije mog stola :) bice i mog boze zdravlja

 

U ovo vreme niske cene za tehnicke uredjaje suludo je kupovati mini liniju.

 

 

Jeste.

Zasto? Pa zato sto sad mozes da kupis jako dobro pojacalo/receiver za jako malo para, cak ispod 200 eur koje imaju jako dobre karakteristike (broj kanala, snaga, digitalni ulazi/izlazi...) i uz par jako dobrih podnih drvenih zvucnika koji su recimo JAMO S-606 oko 200 eur imate sistem koji jebe keve po kvalitetu zvuka, snazi i multifunkcionalnosti. Imate pravi HI-FI zvuk! Danas skoro svaki receiver ima i USB napred, vecina i HDMI prikljucak i definitivno za solidan budzet moze da se kupi jako lepa kombinacija receiver/pojacala i zvucnika i da zaista imate jebacki zvuk

 

Al nije zato, Msm, izadje te oko 500 evra, sve to. skupo bre to planinarenje. Meni su predlagali HiFi sys ali mnogo para to planinarenje

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...