Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ајде зајебите више изношење прљавог веша, трачарење и гледање у комшијино двориште. Не гледајте како да сјебете једни друге и радите свој посао. Боли ме курац шта је ко коме радио, него ви лепо дајте концерте, а то између вас, идите на кафу и расправите.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде зајебите више изношење прљавог веша, трачарење и гледање у комшијино двориште. Боли ме курац шта је ко коме радио, него ви лепо дајте концерте, а то између вас, идите на кафу и расправите.

sad sam hteo ovo da kazem.

 

realno jebe mi se(bez uvrede za bilo koga) za vase nesuglasice. to sto cu ja da znam za njih nece nista promeniti. ne vidim smisao da se o bilo cemu raspravlja ovde na forumu, resite to izmedju sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od mene vise neces to cuti. Izvinjavam se svima za moj post gore. Trenutak slabosti. Ja sam zavrsio sa tim, i zao mi je zbog tog posta. Ono sto znam je da ce

 

1. Terra Nostra pokusati da ostvari maksimalnu saradnju sa svim relevantnim agencijama u regionu, i nece se libiti da koncert bukira preko nekog drugog, to nije sramota, to je najobicnija saradnja. Oni koji ne misle tako, mogu da protestvuju pored predstavnistava svih inostranih firmi koje su kupile neku srpsku firmu, kojih se sjete. Isto im se hvata.

 

2. Nikome nismo "krali" koncerte, vec se borili za njih. Tu nema kradje, vec samo konkurencije. In Flames se odrzao, odrzao bi se i da je radio Djole, a kolika bi bila karta, zaista ne znam, ali s obzirom da je za Cradle bila 2000/2200, mislim i da bi za Flamese bila veca, sto podrzavam. Ako karta mora biti visoka, neka bude. Ako se nekome ne daju tolike pare, ima slobodnu volju da ne ode na koncert. Za kolike je pare Djole imao koncert, takodje ne znam, ali znam da sam imao informaciju od naseg bukera, i glavnog covjeka u TN da imamo In Flames mjesecima pred koncert. A onda, ni otkuda, cujem na 202 da Djole radi koncert, pa jos i kad je bilo jasno da smo mi dobili koncert, izlaze informacije da nece ni biti koncerta :) ' Ajde dobro... Nesuglasice, ali nista strasno. Sodom smo bukirali kad nisam ni znao za Frubijev festival, kao i At The Gates, Soilwork, Judase i Avantasiu.

 

3. Mi cemo pokusati da se snadjemo na ovakvom trzistu sto bolje, i gledati da koncerte smanjimo na nekoliko godisnje, ali i da ih odrzimo po svaku cijenu. Nadam se iskreno da je JOP poslednja glupost takve vrste. Moje je glediste da prosjecnog posjetitelja koncerata ne treba da zanima kako, za koliko, i odakle je sta bukirano, vec samo da dobije ono za sta je platio. U ova prozivanja necu da ulazim, jer svi imaju mnogo toga ruznog jedni o drugima da kazu, ja to necu da radim jer mi se gadi, a u tu svrhu sam obrisao i post koji je stajao iznad, pa ko je procitao - procitao! Nadam se samo da cemo uspjeti da povratimo povjerenje iz 2007-e, kada smo bili sinonim za dobru organizaciju i efikasnost. Ako neko ne moze da podnese zdravu konkurenciju i drugacija gledista, njegov problem.

 

4. Za vracanje JOP karata informacije sutra, kad se sve dogovori sa gospodinom Zlatkom iz Living room-a. Ja sam zaista drugacije shvatio situaciju.

 

Pozdrav i prijatan dan svima.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da imam obraza da se javim i kazem narodu sve . Dosta sam cutao i trpeo raznorazna sranja . Neka ljudi znaju sta se desava iza kulisa, posto mnoge ljude zanima sta i kako... a ja bih molio da mi se ne izvrcu reci i da se ne pise nesto ne vezano za ono sto sam rekao .

 

To da li sam se ja dicio da sam kulturan ili ne, to nema nikakve veze sa temom , tj. poslom organizovanja koncerata , tj. promoterstvom. Ja ovde iskljucivo govorim o koncertima i raznoraznim spletkama koje sam za sve ove godine proziveo zahvaljujuci vama licno.

 

Ne znam zasto si izbegao da kazes one lazi koje ste pricali manageru Hammerfall-a, zasto si izbegao da kazes da smo festival trebali zajedno da radimo, zasto nisi rekao od pocetka do kraja sta se desilo pre , posle i za vreme koncerta Tool-a ( trebam li reci javno najvece ponizenje koje sam doziveo u zivotu od strane Terranostre 7.dana pre pocetka koncerta? ), zasto nisi rekao da su cene bendova podignute zahvaljujuci vama licno i vasim cuvenim "booking" & "daj da dam vise" sposobnostima...

 

Mi smo otkazali 7. koncerta , a uradili i organizovali 43 koncerta(zakljucno sa festivalom gde je bilo preko 10 bendova) . Tako da vasa prica o otkazivanju bla,bla,bla pada u vodu . Mozes i da nabrojis koncerte koje smo otkazali, jer vidim da jako pratite svaki nas korak .

 

Kao sto rekoh ja sam dosta trpeo , tako da je vreme da neke stvari budu podeljene sa publikom. To mi je ipak duznost da uradim jer sam i ja deo nje.

 

Do pre godinu dana metalci su vam bili obicna bagra , a sad ste naravno tu za njih i radite sve ovo zbog fanova...

 

i ovo je zadnji post od mene posto vas istina boli i vredja .

 

za sve ostale, sto se tice razgovara u cetri oka ili pred ekipom ljudi itd.itd. zaboravite, jer smo mi dosta pricali zajedno u ta cetri oka ...

 

zvuci kao svadja izmedju dece, ali ovo uopste nije svadja izmedju dece i nije uopste naivno, zelim samo da svi znate zasto su cene karata astronomske i zasto koncerti propadaju, ali to ove godine nece biti nas problem nikad nije ni bio...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, ne ucestvujem u ovome. I post gdje sam te kao nesto napusio, sam izbrisao. Besmislen je. Javi sve narodu, o, glasnogovornice i fanu.

 

Do pre godinu dana metalci su vam bili obicna bagra , a sad ste naravno tu za njih i radite sve ovo zbog fanova...

:)

 

OK, metalac. Uzivaj i srecno sa Legacyjem, velika ste vi agencija, zelim vam sve najbolje. Sve za fanove.

 

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

smaraci... taman kad covek pomisli da ce da bude neke ozbiljne raspravke, nekog bas prljavog vesa, vi samo pricate kako necete nista da pricate jer ste u pravu... Ja da vam kazem, niste u pravu jer ne pricate do kraja! Sto vise napljujete one druge i sto vise cinjenica iznesete, e onda ste u pravu, naaarocito ako ovo nije svadja ko je bolji covek, nego koja je agencija bolja... Borite se za svoju agenciju, ne dajte da ovako teske reci tek tako nose postovi!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koga uopšte to zanima... ovdje se čeka nastavak iznošenja (virtuelnog) prljavog veša.

(A za nevirtuelni prljav ženski veš, šaljem adresu za slanje preko PP.)

 

Šalu na stranu, ne shvatam kako ljude koji idu na ove (Terra Nostra i Legacy organizovane) koncerte ne zanima šta se dešava "iza kulisa".

Ja ne idem, pa me opet zanima kako stvari funkcionišu, kako teče pregovaranje sa bendovima, cijene karata od čega zavise, i sve ostalo, i zašto se dešava to što se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam za sve kriv ja sa onim mojim postom jer sam se iznervirao pošto sam preko ovog foruma saznao da treba/ne treba da vraćam pare za koncert koji je otkazan/nije otkazan ... ali nema veze ... kao što već rekoh - ovde nije mesto za ovo.

 

Ja se najduže ovde bavim promoterskim poslom, uradio sam xxx puta više koncerata od kolega, a imam iza sebe otkazan jedan i samo jedan koncert, za čije otkazivanje čak nisam ja na kraju krajeva ni kriv, ali nema veze, eto imam jedan ... mislite o tome ...

 

Zlatko

 

P.S. Svako ko želi sa mnom da popriča o ovome to može lako izvesti ... lako me je naći :rolleyes: , a sa nekima sam već i pričao samo što me "nisu čuli" B) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo zamolio moderatore da sklone sve nevezano za JOP sa teme. Sto se Frubijevih razmisljanja tice, slobodno ih prebacite na drugu temu, otvorite novu, radite sta hocete, ali neka ovdje ostanu samo korisne informacije za vracanje karata za JOP. Kao sto rekoh, dinara nismo uzeli od tih karata, tako da problema svakako nema, niti ce ih biti. Za sve ostalo, necu da se petljam. Koga zanima sta se desava iza kulisa, neka bukira i odradi koncert, pa ce mu sve biti jasno. Pozdrav!

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh,zbog offtopic-a/flame-a Marishte,Vlladimir,Sgt. Splatter,Stan iz batajnice - po warn.

Vredjanje clanova (koji god da su) - takodje donosi warn level up.

 

 

 

Moze ovo da se nastavi i na kulturniji nacin.

Bez teskih reci ubuduce.

I bez flame-a/offotpic-a (upozorenje svima,posebno ljudima:Mita,Kuruz,Starshooter,Grischnack,WoI...i ekipa).

 

 

 

Da se procisti malo i ova tema (situacija je ozbiljna)...

Edited by LazaGNR
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkazan koncert Ruskog vojnog ansambla

Ponedeljak, 15. jun 2009. 00:02

 

Nastup Vojnog akademskog ansambla za pesmu i ples iz Rusije otkazan je zbog izuzetno slabe prodaje karata, saopštili su organizatori "Jocker media" i "Terranostra promotions".

 

dal je offtopic ili ne, pojma nemam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš se zapitah šta toliko drvite na JOP temi pošto je koncert otkazan...

 

 

To sto Telenoctar pricha, ta pricha se vrti ovde vec godinu dana. Manje koncerata i usaglasavanje izmedju promotera u Srbiji.

 

Kudikamo je realniji neki od ova dva scenarija:

1. jedna od agencija toliko sistematski zasere motku, da fanovi i ljudi iz organizacije bojkotuju pa propadne

2. prođe vreme pa neko bankrotira a neko ostane

 

Jedina opasnost je da do tada 80% koncerata pootkazujemo pa nas svi precrtaju sa touring mapa Evrope.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešenje krize:

Ja sam za to da se svi mi koji bismo na neki koncert/svirku, skupimo, spremimo pasoše i zapalimo za Budimpeštu/Ljubljanu/Sibinj/Beč/bugarsko primorje, a da promoterske kuće pređu u turističke vode, pa nam organizuju prevoz i karte do mesta gde ćemo sigurno moći da vidimo i čujemo omiljene bendove! :lol:

Serbistan ostavimo Turcima i Grandu! :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, razumljivo je da svi hoće svoj deo kolača.

 

Ako postoji etika u branši, kao na primer sa devojkama - ako vidiš da je neki bend već na putu da se dogovori , pa nemoj ga "skidati" drugome majka mu stara, kao što ni ti ne bi voleo da tebi neko "skine" ribu, jel... Ali pretpostavljam da tu sada ima mnogo istorijskih i ličnih detalja koji su nam nepoznati, što je u neku ruku normalno. Zato mi ova situacija liči na borbu na život i smrt, tj do bankrota jednih.

 

 

Ayreonaute, u pravu si, mislim da će malo da se smire strasti kad/ako nam ukinu vize od januara...

 

Gledam juče i ostale organizatore, evo Simply Red, tri hiljade dinara! Pa šta košta tri hiljade dinara majku mu jebem! 'Ajde za AC/DC razumem, bio je show stvarno na nivou, i svirka, i trajanje, i efekti, sto stvari, ali cene nekih karata su čist bezobrazluk. Evo benčmark: Sinead O'Connor u SC, još i kasnije od ovog koncerta (znači više će inflacija da poždere do tada cenu), pa ne košta tri hiljade, da jebe oca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešenje krize:

Ja sam za to da se svi mi koji bismo na neki koncert/svirku, skupimo, spremimo pasoše i zapalimo za Budimpeštu/Ljubljanu/Sibinj/Beč/bugarsko primorje, a da promoterske kuće pređu u turističke vode, pa nam organizuju prevoz i karte do mesta gde ćemo sigurno moći da vidimo i čujemo omiljene bendove! :lol:

Serbistan ostavimo Turcima i Grandu! :evil:

 

Dobar predlog, ali samo donekle. Jasno je da bi i onda dolazilo do otkazivanja - samo ovoga puta putovanja, ukoliko nije dovoljno ljudi zainteresovano za isto. Setimo se Within Temptation u Zagrebu i Iron Maiden u Splitu, gde je Terra Nostra obećala prevoz, pa ispalila. Mogu samo da zamislim šta bi bilo da sam čekao da mi neko organizuje prevoz na Grave Digger u Zagreb. Ovako lepo sednem na voz, jeste da mi red vožnje, naročito u povratku, baš i ne ide na ruku, ali bolje i tako, nego nikako. Samo još da ukinu vize, pa će moći komotno da se ide i za Ljubljanu, Budimpeštu, Bratislavu, a može i do Bugara i Rumuna, samo je malo duži put (iz Beograda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam juče i ostale organizatore, evo Simply Red, tri hiljade dinara! Pa šta košta tri hiljade dinara majku mu jebem! 'Ajde za AC/DC razumem, bio je show stvarno na nivou, i svirka, i trajanje, i efekti, sto stvari, ali cene nekih karata su čist bezobrazluk. Evo benčmark: Sinead O'Connor u SC, još i kasnije od ovog koncerta (znači više će inflacija da poždere do tada cenu), pa ne košta tri hiljade, da jebe oca.

 

Ali sve to dodje na svoje kad odvale neko ogromnu cenu za nesto sto ne vredi toliko koncert propadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хахаха, ово је сјајно... :) :)

 

Сви су ту, неписменко, његова подгузна мува бр. 1, борци за сцену и остали курци, палци...

 

Пропадните.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...